Olomouc – Havířov 2:3 (po pr.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 4:0 (kon.) | Kladno – Písek 4:0 (kon.)
Žďár n/S – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 7:10 (kon.)
HC Plzeň – Ústí n/L 12:1 (kon.) | Třinec – Vsetín 7:1 (kon.) | Chomutov – Letňany 0:7 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 2:5 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 6:1 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 3:0 (kon.)
HC Slavia Praha
6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
PZ Kladno
Úterý 01.09.2015, 18:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám Vás u prvního kola ELIOD extraligy mladšího dorostu, kde na sebe narazí mladíci Z HC Slavie Praha a PZ Kladna.

Sešívanému týmu se v přípravný zápasech velice dařilo, když z jedenácti odehraných utkání dokázali ze sedmi vyjít jako vítězové. V loňském roce se červenobílí probojovali až do čtvrtfinále. Tam však padli proti Pardubicím.

Zato mladíci z Kladna skončili v minulé sezóně po základní části na nepostupové sedmé příčce. Uvidíme zda se jim v letošním roce podaří umístit na lepší pozici. Posilou pro Kladenské je také nová trenérská opora Pavel Patera. Několikanásobný mistr světa a olympijský vítěz povede PZ Kladno v letošní sezóně.

Favoritem je tedy v dnešním utkání slávistický tým. Nic však není předem dané a hráči z Kladna mohou překvapit.

HC Slavia Praha: Pánek (Málek) – Mareček, Štibingr, T. Klapka, Zderadička, Macek, Rulc, Kučera, M. Houška, Holý – Brož, Vojinovič, Všetečka, Grim, V. Houška, Hradil, Petrák, Havrda, Vaniš, Janča, A. Klapka

PZ Kladno: Novotný (Altrichter) – Vokurka, Volráb, Beneš, Šmatlák, Soukup, Neiss, Šimáček, Stůj, Ploch, Pokorný, Routa, Brabec, Čermák, Jelínek, Miška, Rendla.

Oba týmy jsou již na ledě. Utkání za okamžik začne.

00:01

00:47
    Ani jednomu týmu se nedaří probojovat do útočného pásma.

02:00
    Slávistický útok zastavuje ofsajd.

02:45
    Po špatné rozehrávce domácího obránce se dostává k puku hostující útočník. Trefuje pouze hráče před sebou.

03:56
    Slávisté nyní uzamkli svého soupeře v obranném pásmu.

04:40
    První větší šance utkání. Zderadička pálil od modré čáry. Jeho střela však těsně minula svatyni Kladna.

05:30
    Zakázané uvolnění hostů.

05:51
    Stůj pálil z pravého kruhu pouze do připraveného Pánka.

06:10
    Skrumáž na modré čáře končí ofsajdem Kladna.

06:35
    Křižná přihrávka domácího obránce skončila na holi hostujícího obránce.

07:14
    Za nedovolené bránění si jde sednou na trestnou lavici Vojinovič (SLA).

08:30
    Kladnu se zatím nedaří probojovat do útočného pásma.

09:02
    Routa pálil z pravého kruhu. Pánka zachraňuje tyčka!

09:14

09:25
    Přesilovou hru si zahrají také slávisté. Soukup (KLP) je vyloučen za hru vysokou holí.

10:38
    Štibingr pálil od modré. Novotný zastavil kotouč připraveným betonem.

11:25

11:36
    Hosté si však dlouho hru v pěti nezahrají. Za podražení je vyloučen Jelínek.

12:34
    Tomáš Klapka střílel z bezprostřední blízkosti. Trefil však pouze brankáře.

13:36

14:25
    Červenobílí i nadále drží hosty v obranném pásmu.

15:40
    Holého nahození od modré chytá Novotný do lapačky.

16:29
    Přichází druhé vyloučení pro Slavii. Vaniš je potrestán za hákování.

17:06
    O puk se bojuje v rohu kluziště.

17:34
    I ve druhé přesilové hře se Kladnu nedaří dostat do útočného pásma.

18:02
    Ofsajd domácích je posouzen jako úmyslný, a tak se vhazuje po levici Pánka.

18:29

19:16
    Zderadička od modré trefuje pouze bránícího hráče.

19:30
    Střelu Brože tečoval Hradil pouze do připraveného brankáře.

19:31
    Brož (SLA) je vyloučen za hrubost.

20:00

V první třetině jsme viděli velice opatrný hokej z obou stran. Ani jeden celek se nedostával do větších šancí. Není tak divu, že se po první třetině jde do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

20:01

20:30
    Slávisté drží při vlastním oslabení Kladno v obranném pásmu.

20:57
    Slavia právě vstřelila branku!
    ADAM KLAPKA obírá hostujícího obránce o puk u levého kruhu. Následně se dostává před brankáře, který se nestačil přesunout a Klapka forhendem zasunul kotouč do odkryté branky. Bez asistence.

26:30
    Klapkovu střelu z pravého kruhu schovává Novotný do lapačky.

27:07
    Zderadička (SLA) se provinil nedovoleným bráněním.

29:46
    Lehké nahození hostujícího obránce chytá Pánek do lapačky.

30:17
    Střelu Holého ze středního pásma chytá bez problému Novotný.

30:59
    Pokorný (KLP) oslabuje svůj tým. Dostává dvouminutový trest za držení protihráče.

31:34
    Hosté vyhazují.

32:59

33:48
    Po nahrávce mezi kruhy vymetl JAKUB ZDERADIČKA levý horní roh kladenské branky. Asistence: Jakub Janča.

34:02
    Šmatlák (KLP) je vyloučen za podražení.

34:45

35:29
    Na 3:0 zvyšuje JAN GRIM. Tomu se podařilo forhendem trefit přímo do levého horního růžku. Asistence: Damien Hradil a Dominik Kučera.

36:20
    Macek je poslán na trestnou lavici za úder do oblasti hlavy a krku. Za svůj zákrok dostává také osobní trest deset minut.

36:42
    PZ Kladno právě vstřelilo branku!
    Při přesilové hře se podařilo Kladnu snížit náskok soupeře. Po skrumáži před brankářem se podařilo MARTINU ŠIMÁČKOVI zasunout puk mezi Pánkovy betony. Asistence: David Routa.

37:02
    Šmatlák (KLP) je poslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.

38:47
    Do přečíslení dva na jednoho se dostal ROBIN VŠETEČKA s Klapkou. Druhý jmenovaný těsně před brankou nahrával Všetečkovi a tomu nedělalo problém zakončovat do prázdné branky. Asistence: Adam Klapka a Tomáš Mareček.

39:43
    Za podražení je vyloučen Kučera (SLA).

40:00

Ve druhé třetině již oba celky skórovaly. Jako první se trefil při vlastním oslabení Adam Klapka, který také otevřel gólovou smršť ze strany domácích. Kladnu se podařilo alespoň snížit náskok soupeře, když ve 37. minutě snižoval na 1:3 Martin Šimáček. O dvě minuty později ale vrátil tříbrankový náskok domácí lavičce Robin Všetečka.

43:11
    Houška (SLA) vyloučen za držení protihráče.

43:56

44:56
    Rendla střílel do prázdné branky. Pánek však vytáhl perfektní zákrok a zachytil puk před brankovou čarou!

45:11

45:58
    Klapka vyslal ze středního pásma střelu. Novotný raději chytá kotouč do lapačky a přerušuje hru.

46:50
    Jelínek se prokličkoval kolem domácí obrany. Pánek s obtížemi vyráží jeho střelu ramenem!

47:40
    Šance pro červenobílé navýšit svůj náskok. Pokorný (KLP) je vyloučen za podražení.

48:21
    Sešívaní navyšují své vedení! Úspěch slavila střela z mezikruží. Pálil FILIP MACEK, jenž zamířil přesně a zvyšuje na 5:1. Asistence: Robin Všetečka a Jakub Zderadička.

49:58
    Kladno zastavuje ofsajd.

50:45
    Červenobílí uzamkli hosty v obranném pásmu.

51:46
    Klapka pálil z pravého kruhu do připraveného gólmana.

52:12
    Vaniš (SLA) oslabuje svůj tým.

53:05
    Stůj tvrdou střelou překvapil Pánka. Ten však střelu chytá.

53:41
    ADAM KLAPKA přidává další gól. Střelou z pravého kruhu prostřelil brankáře mezi betony. Bez asistence.

54:12

55:48

56:48
    Slávisté i nadále nepouští hosty k žádné velké šanci.

57:45
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou.

58:43
    Klapka pálil od modré čáry těsně nad!

Ve třetí periodě už slávisté pouze stvrdili svou výhru dvěma góly. Poslední dvacetiminutovku jasně ovládli sešívaní hráči. (20:06:30)

Lucie Brožová

Branky a nahrávky: 21. Klapka, 34. Zderadička (Janča), 36. Grim (Hradil, Kučera), 39. Všetečka (Klapka, Mareček), 49. Macek (Všetečka, Zderadička), 54. Klapka – 37. Šimáček (Routa)

HC Slavia Praha: Pánek (Málek) – Mareček, Štibingr,T. Klapka, Zderadička, Macek, Rulc, Kučera, M. Houška, Holý – Brož, Vojinovič, Všetečka, Grim, V. Houška, Hradil, Petrák, Havrda, Vaniš, Janča, A. Klapka