Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:1 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 4:5 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 5:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.)
Nižněkamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Záhřeb – Novokuzněck 4:3 (3:2 po s.n.)
HC Slovan Bratislava
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 01.09.2015, 17:00 • Slovnaft Arena, Bratislava • KHL

Skutečně tomu tak je. Slovan byl sice ve třetí třetině aktivnějším týmem, nicméně necelých pět minut před koncem inkasoval ve vlastní početní převaze, což svěřencům Miloše Říhy naprosto zlomilo vaz. V závěru byli Belasí bezzubí a Sibir si tři body zkušeně pohlídal.

Pro dnešek je to z mé strany vše, zítra se na vás budu těšit u dalšího zápasu KHL, v němž Čerepovec přivítá od 18:30 Nižnij Novgorod. Tak zatím na počtenou! (19:15:12)

59:53
    Troufám si říct, že je rozhodnuto!

59:15
    Do konce třetí třetiny zbývá třičtvrtě minuty a hosté v poklidu kombinují ve vlastním obranném pásmu. Belasí jsou naprosto bezzubí.

58:33
    Sergej Šumakov drží touš u mantinelu a střádá cenné vteřinky. Slovan už to bude mít hodně těžké...

57:48
    Bratislavští se pokoušejí uzamknout soupeře před Salákem, zatím se jim to však příliš nedaří.

56:55
    Maxim Šalunov je dnes při chuti, z ostrého úhlu však pálil příliš vysoko, Garnett se za letícím pukem pouze ohlédl.

56:27
    Hosté v plném počtu. Tuto přesilovku si svěřenci Miloše Říhy za rámeček rozhodně nedají.
    ŠALUNOV - 2:3

55:13
    Sibir právě vstřelil branku!
    Slovan inkasoval ve vlastní přesilovce! Calle Ridderwall a MAXIM ŠALUNOV dokonale rozebrali domácí obranu a druhý jmenovaný už zakončoval do poloodkryté klece! Asistence: Calle Ridderwall.

54:59
    Zmatky v hostující rozehrávce nedokázal potrestat napadající Tomáš Surový, tato početní výhoda domácím příliš nevychází.

54:27
    Starostovu střelu následoval faul hostí. Ivan Vereščagin (SIB) je vyloučen na dvě minuty podražení, Slovan bude mít skvělou příležitost na dokonání obratu!

53:23
    Černá pryž se přesunula na opačnou stranu hrací plochy, nicméně domácí hokejisté s ní nic kloudného nedokázali vymyslet.

52:35
    Trma-vrma před Garnettem, strážce svatyně Slovanu však zasahovat nemusel. Puk je nyní v rohu kluziště.

51:39
    Andrej Šťastný se prokousal až do mezikruží, nicméně byl natolik tísněn, že jeho následná střela se stala snadnou kořistí Alexandra Saláka.

50:56
    Garnett bezchybný i tentokrát. Maxim Šalunov obkroužil jeho svatyni a poté z otočky zakončoval, nicméně domácí gólman bleskurychle vytasil svou lapačku!

50:35
    Sersen přišpendlil Sannikova na mantinel, ten však udržel rovnováhu i puk na holi a posléze bekhendem našel na modré Ignatoviče, s jehož pokusem si Michael Garnett v pohodě poradil.

49:49
    Už už to vypadalo, že se hosté dostanou do obrovské šance, Švarný však parádně vypíchl puk soupeři a Belasí mohou znovu útočit.

49:18
    Ignatovičova střela doplachtila přesně do Garnettovy nastavené lapačky, domácí gólman nemusel pohnout ani brvou.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 32. Šťastný (Jeglič), 38. Kašpar (Nedorost) – 26. Šalunov (Žafjarov, Gimajev), 27. Šumakov (Okulov), 56. Šalunov (Ridderwall)

HC Slovan Bratislava: Garnett (Brust) – Barker, Sersen, Starosta, Švarný, Mihálik, Valach, Kozák – Kašpar, Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skokan, Protasenja, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Vereščagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov, Ignatovič – Monja, Kopejkin, Ullström – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Sannikov, Fefelov, Vorošilo – Žavjarov, Gubin, Šalunov.

Rozhodčí: Dejev, Zacharenkov – Naumov, Sadovnikov