Novokuzněck – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Petrohrad 5:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Kazaň 5:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Toljatti 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 0:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Viťaz 2:3 (kon.)
Severstal Čerepovec
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 04.09.2015, 18:30 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Výsledek to sice neříká, ale viděli jsme velmi vyrovnané utkání. Utkání rozhodla především přesilová hra pět na tři zkraje třetí třetiny, kterou využil Jakuceňa. Od té chvíle si hosté zápas hlídali a na konci přidali ještě jednu branku do prázdné. Dnešní body ale nedostali rozhodně zadarmo. To je ode mne vše a přeji příjemný zbytek večera. (20:48:35)

59:59
    Hosté už si zápas pohlídají a dnes vyhrají 3:0.
    58:42. OSNOVIN - 0:3

58:42
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Rozhoduje VJAČESLAV OSNOVIN střelou přes cele kluziště. Asistence: Ilja Davidov.

58:10
    Domácí to zkouší se šesti hráči na ledě. Brankář Magarilov na střídačce.

57:50
    Domácí si berou time-out.

57:50
    Tak přeci jen mají šanci. Za vysokou hůl vyloučen Petrov.

57:00
    Domácí v plném počtu a mají tři minuty na to, aby dali alespoň dvě branky a zápas šel do prodloužení.

56:20
    Hosté hrají přesilovku dobře, k lepší šanci jim chybí pouze štěstí. Domácí budou mít se zápasem už asi co dělat.

54:57
    Další rána pro domácí ve snaze o zvrat. Vyloučen Kovyršin za držení.

54:00
    Hosté hrají to, co potřebují. Drží puk dál od svojí svatyně. Uvidíme, co přinese posledních 6 minut utkání.

52:45
    Z tribun se ozývá znovu pískot a není divu. Hráči nemají zatím svůj den.

50:50
    Hosté prostě dnes dobře brání. Ubránili své další oslabení.

48:50
    Domácí budou mít šanci na snížení.

48:10
    Domácí zase po inkasované brance zvýšili aktivitu. Hosté, ale dobře brání.

45:00
    Domácí nyní už opět v pěti.
    44:11. YAKUSENYA - 0:2

44:11
    Už se zdálo, že domácí ubrání obě dvě přesilovky. Ale sotva přišel první vyloučený hráč na hřiště, hosté se prosadili. Hezkou střelou skóroval MAXIM JAKUCEŇA. Bez asistence.

43:30
    Ještě pul minuty budou domácí ve třech.

42:40
    Tak to je tlak. Opravdu velmi dobrá přesilovka, ale domácím drží naději na otočení zápasu jejich brankář!

42:10
    A další velká nepříjemnost, domácí jdou do 3 mužů. Vyloučeným hráčem je Bučněvič.

40:01
    Omlouvám se, ale v závěru jsem se nevšiml. Stasenko byl vyloučen na 5 + 10 osobní trest za nesportovní chování. Hosté tedy mají dobrou šanci.

40:01

Druhá třetina již přinesla branku. Ve vyrovnaném utkání za to vzal Pestunov a poslal hosty do lehké výhody, která jim vydržela celou druhou třetinu. Uvidíme, co přinese třetí třetina. Jestli ale domácí chtějí pomýšlet na vyrovnání, musí přidat a hrát disciplinovaněji.

38:30
    Domácí si nedokáží vyhovět a dostat se do šance. Z tribun je slyšet lehký pískot.

36:55
    I domácí si zkusí přesilovku. Za vražení na hrazení vyloučen Čistov (CLJ).

36:19
    Domácí přidávají na aktivitě. Hosté se snaží vyrážet do brejků.

35:30
    Ondřej Němec (CER) se dostal k dorážce, ale nedokázal ve slibné šanci překonat Demčenka.

34:28
    Hra se nyní odehrává ve středu hřiště a je velmi vyrovnaná.

33:30
    A hned se snaží útočit. Do dobré šance se dostal domácí Stasenko, ale Francouz opět úspěšný.

33:10
    Nenaložili s ní nijak a domácí jsou opět v pěti.

32:10
    Polovina přesilovky za námi, hosté jsou velmi aktivní. Uvidíme, jak naloží s druhou polovinou.

31:10
    Domácí hráli v šesti, proto se nyní znovu budou bránit. Trest odpyká Kupcov.

30:00
    Máme za sebou polovinu utkání. Nyní je hra vyrovnaná.

29:00
    Domácí další přesilovku hostů ubránili.

28:00
    Hosté momentálně obléhají branku domácích bez efektu.

26:20
    Kapustov je vyloučen za hrubost.
    26:08. PETSUNOV - 0:1

26:08
    Martynov posunul kotouč na DMITRIJE PESTUNOVA, který s velkým štěstí posílá hosty do vedení. Asistence: Jegor Martynov.

26:00
    Demčenko teď zariskoval při rozehrávce a málem se mu to vymstilo.

24:20
    To samé se odehrávalo teď, ale v pásmu hostů. K největší šanci a střele z mezikruží se dostal Černov. Demčenko byl však proti.

23:10
    Čtvrtá formace Čeljabinsku teď zavřela domácí v pásmu. Nikdo však nedokázal prostřelit Magarilova.

21:32
    Domácí v plném počtu. Paradoxně největší šanci měli domácí v vlastním oslabení, když jeden z hráčů ujel ze zajetí v oranném pásmu. Demčenko však v pohodě kryje.

20:10
    Hosté okamžitě v útočném pásmu domácích a pokračují v přesilovce.

20:01

Hosté tedy zatím první přesilovou hru v zápase nevyužili. Uvidíme jak s ní naloží minutu a půl v druhé třetině. Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání. Domácí se dostali do šancí, ale byly spíše dílem nepřesností hostů. Šance jsou tedy stále vyrovnané. Čeká nás zajímavá druhá třetina.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32
    Tak přeci jen ještě naděje na první branku v první třetině. Hostě budou mít výhodu 5 proti 4. Za podražení je vyloučen Nikoncev.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

17:15
    Hosté uklidnili hru a snaží se, aby i oni měli za první třetinu nějakou větší šanci.

15:25
    Dedunov (CER) si vzal kotouč na vlastní polovině a dostal se až před Demčenka, kterého natlačil do brány. Puk zůstal před brankovou čárou a píská se postavení hráče v brankovišti.

13:25
    Kagarlickij (CER) měl největší šanci zápasu. Hosté špatně rozehráli a Kagarlickij jel sám na Demčenka, který ho výborně vychytal.

12:30
    Nyní jsou hosté lepším týmem.

11:30
    To je škoda pro hosty. Martin Růžička spolu s Parem ujížděl na jediného obránce domácích, Růžička však nedokázal dobře nahrát.

10:50
    Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou bez větší šance.

09:15
    Nyní se do dobré šance dostával domácí Mons. Některý z obránců ale v poslední chvíli vypíchl puk z jeho hokejky a zmařil tak obrovskou šanci.

07:05
    Domácí špatně rozehráli. K puku se dostal Čistov, ale střelou zápěstím z dobré pozici nedokázal otevřít brakový účet zápasu.

06:55
    Střely domácího týmu začínají trochu naskakovat. Demčenko s nimi moc práce ale nemá.

05:20
    Stále se žádný tým nedostane lehce do útoku.

04:00
    Domácí se nadechovali k lehkému tlaku. Chybnou rozehrávkou na útočné modré se ale připravili o možnost ohrozit Demčenka.

02:40
    Utkání začalo ve velkém tempu. Nikdo zatím není lepším týmem.

01:10
    K první vážnější se dostal Martin Růžička (CER), domácí brankář ale dobře zasáhl.

01:00
    Každý z týmu v rychlém sledu vystřelil na branku. Oba brankáři si však připsali první úspěšné zásahy.

00:30
    Utkání začalo opatrně.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Severstal Čerepovec: Magarilov (Smirjagin) – Blaťák, Němec, Šefer, Karlsson, Stašenko, Lukin, Kudako – Kagarlitskij, Mons, Černov, Nikoncev, Berdnikov, Trubačjov, Bučněvič, Kazakovcev, Monachov, Kovyršin. Kupcov, Dedunov.

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Francouz) – Davydov, Martynov, Borodkin, Chlystov, Petrov, Quint, Žuldikov – Popov, Glinkin, Osnovin, Jakuceňa, Kruchinin, Růžička, Čitstov, Pare, Pestunov, Gubarev, Rybakov, Kokujov, Afonasjevskij.

Rozhodčí: Bondar, Cyplakov – Aljošin, Šalagin.

Traktor Čeljabinsk má rovněž odehraná 4 utkání. Má také shodný počet výher a proher. S tím rozdílem, že Traktor jednou vyhrál za 3 body a jednou až v prodloužení. Za hosty nastupuje Martin Růžička a také brankář Pavel Francouz.

Čerepovec zatím nastoupil do 4 zápasů. V zápasech, do kterých nastoupil, má vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou proher. Výhry ale přišly až v prodloužení, proto má v tabulce nyní 4 body. Pro České fanoušky je Čerepovec zajímavý svojí soupiskou, jelikož za něj pravidelně nastupují Blaťák a Němec. Z branky pak na ně dohlíží Jakub Štěpánek.

Hezký páteční večer všem fanouškům evropského hokeje a KHL především. V dnešním utkání proti sobě nastoupí Čerepovec, který na svém ledě přivítá hosty z Traktor Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.