Vítkovice – Něman Grodno 3:1 (kon.) | Grenoble – Blues 2:1 (kon.) | Fribourg – Luleå 4:3 (kon.)
Zürich – Eisbären 3:2 (kon.) | Djurgården – Zug 5:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HK Něman Grodno
Pátek 04.09.2015, 17:30 • Arena Ostrava • Hokejová Liga mistrů • Skupina 9

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pěkný podvečer všem hokejovým fanouškům z ostravské haly Arena Ostrava. Na programu dnes je dohrávka pátého dne hokejové Ligy Mistrů.

Program dohrávky pátého kola:

Vítkovice Ostrava – Něman Grodno 17:30

Grenoble – Espoo Blues 19:30

Fribourg-Gottron – Lulea Hockey 19:45

ZSC Lions Zurich – Eisbaren Berlin 19:45

Djurgarden Stockholm – EV Zug 20:00

Všechny tyto zápasy můžete sledovat na onlajny.com, v tomto onlajnu se podrobně podíváme přímo z místa na zápas českých Vítkovic a běloruského Grodna. Zápasem Vás provede Tomáš Matoušek.

Prvně se podíváme na hosty z Běloruska – HK Něman Grodno:

Ze tří odehraných zápasů si běloruský zástupce dokázal poradit pouze s Adlerem Mannheimem, který porazil na domácí půdě 2:0. V odvetě, která následovala o šest dní později na ledě Mannheimu si ale domácí dokázali, byť těsným rozdílem, zajistit výhru.

Jako další tým, který se Grodnu postavil do cesty a přicestoval do Běloruska byly Vítkovice. Ty dorazily i s několika svými fanoušky a s rozdílem dvou gólů vyhrály zápas.

Něman Grodno – Adler Mannheim 2:0

Adler Mannheim – Něman Grodno 2:1

Něman Grodno – Vítkovice Ostrava 0:2

HC Vítkovice Steel:

I Vítkovicím se do cesty postavil německý Mannheim. Po tvrdé bitvě si ale z ledu domácích Vítkovic odvezl výhru a ty měly týden na to, aby se připravily na Něman. A tak se taky stalo, Vítkovičtí tak mají po dvou odehraných zápasech na kontě jednu výhru a jednu prohru. Po skončení dnešního zápasu se celý tým přesouvá Německa, aby zde svedl poslední bitvu své skupiny.

Vítkovice Ostrava – Adler Mannheim 1:2

Vítkovice o tomto zápase smýšlejí jako o zlomovém, který jim dopomůže do další části ligy, pokud ovšem i dnes Grodno porazí.

Hráči jsou již na ledě, začínat se bude za chvíli.

00:01

00:10
    První buly vyhrály Vítkovice, Lisichkin před Kantorem.

00:58
    Oba týmy střídají, Baláň byl zastaven na modré.

01:29
    Vandas posílá puk do náruče Samankova.

01:42
    Zakázané uvolnění Grodna.

01:50
    Burger vyhrál buly, puk ale proklouzl obráncům až před Kantora.

02:01
    Grodno má opět zakázané uvolnění, na led jdou třetí formace.

02:32
    Alexander Malyavko po buly nahodil puk na Kantora, chvíli na to rozhodčí pískají opět zakázané uvolnění.

03:24
    Vítkovice se usadily před Samankovem, Grodno se brání ve své třetině.

03:34
    Szturc pálí od modré, Grodno jde do úniku.

03:51
    První buly před kantorem, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

04:06
    Vandas u puku v rohu hřiště u Samankova, oba týmy pomalu střídají.

04:50
    Domácí jdou do předu, po nahození Štencela se k puku dostal první Olesz.

05:25
    A je tady první vyloučení, které je přiřknuto Grodnu. Denis Cherevach si odsedí dvě minuty za hákování.

06:13
    Skladany posílá Vítkovické ke Kantorovi, Grodno může vystřídat.

06:40
    Burger založil akci podél pravého mantinelu, jeho tým se ve třetině soupeře dlouho nezdržel.

07:25

07:45
    Hlinka nezpracoval dle očekávání, po pressinku soupeře puk nahazuje.

08:08
    Buly před Samankovem vyhráli sice domácí, dopředu se ale hnal Seman, kterého obránci zastavili až ve své třetině.

08:35
    Komerční přestávka.

08:47
    Skladany na buly ve středním pásmu úspěšnější, jeho tým se dostal ke Kantorovi, střela Mikulikovi nesedla.

09:34
    Skladanemu utekl puk na polovině hřiště, domácí se do akce nehrnuli.

10:32
    Kudělka lehce nahodil na Samankova, tomu nedělalo potíže puk zpracovat, hra se přesunula do středního pásma.

11:33
    Malyavko číhal na svou šanci u Kantora, Kantor střelu vytěsnil.

11:56
    Na ledě první formace, bude se vhazovat po levé ruce Samankova.

12:06
    Seman skočil Kudělkovi do prudké rány, po zlomení hole střídá. Vítkovice se zatím formují.

12:59
    Káňa mimo, následuje komerční přestávka.

13:00
    Už se hraje, Boyarchuk vyhrává buly, puk s Lisichkinem u Kantora.

13:56
    Lastovetski se s pukem ve třetině Vítkovic neudržel, hra se přesunula do obranné třetiny Grodna, Bělorusové si opět vyzkoušeli zakázané uvolnění.

14:32
    Samankov chytil Kolouchův projektil, puk podržel.

14:50
    Boyarchuk pálí puk o mantinel, na konci dráhy letu ale žádný hráč Grodna nebyl.

15:29
    Szturct se jako jediný Ostravan vydal dopředu, ostatní střídali.

16:04
    I když jsou hráči Němanu pod tlakem a většinu času se hraje v jejich třetině, díky Samankovi je stav stále nerozhodný 0:0 a oba týmy jsou tak stejně daleko vítězství.

17:01
    Osamocený Bogoleisha to zkusil od modré, jeho nečekaná střela končí na mantinelu, hra se přesouvá před Samankova.

18:10
    Mentyuk si v souboji poradil se Strapáčem, Stepanov v samostatném úniku zastaven pro hru rukou od jeho spoluhráče.

18:54
    Závar před brankou Samakov zvládl bez problémů, Vítkovice ani tentokrát nebyly se svým útočným výpadem úspěšné.

19:01
    Právě probíhá poslední minuta první třetiny.

19:26
    Kucsera dostal namazáno před Samankovem, své minutky slávy ale nevyužil!

20:00

První třetina nám přinesla jedno vyloučení, spousty šancí Vítkovic, přesto všechno je hra stále vyrovnaná. Problém Vítkovicím dělá Samankov, na kterého budou hledat recept celou přestávku. To Grodnu dělají problém Vítkovičtí obránci. Další třetina začne již za pět minut.

20:01

20:01
    Konstantin Lastovetski (NEM) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

20:20
    Zdráhal se sám prodral přes celé hřiště, klička mu nesedla a puk tak letěl mimo bránu.

22:01

23:55
    Szturc vybojoval buly u Kantora, k puku se ve třetině soupeře dostalo Grodno.

24:42
    Sergei Yakimovich vzal na sebe černou práci a podrazil hráče v brejku, čímž zachránil svůj tým od možného obdržení gólu. Rozhodčí jeho výkon ocenili na dvě minuty.

25:36
    O chvíli později se podobná situace odehrála u Kantora, to ale zasáhl Jan Káňa a připravuje svůj tým o přesilovku.

26:07
    Milan Mikulík (NEM) odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

26:07
    Bude se hrát před Samankovem.

26:56
    Hraje se čtyři na čtyři, po vychytání pokusu Grodna mohli Vítkovičtí do útoku, rozhodčí je zastavuje pro ležícího Skladaneho před Samankovem.

27:31
    Samankov natřikrát zastavil puk, prvně vychytal Strapáče, poté Olesze, nakonec Kudělku.

27:35
    Vandas zvládl buly po levé Samankově ruce lépe, puk se dostal na hole Grodna a to vyhazuje.

28:01
    Jan Káňa zkouší ještě smlouvat, ale rozhodčí neoblomně domácího hráče posílají na trestnou lavici na dvě minuty za držení protihráče.

28:07

28:34
    Hráči krouží po ledě, bude se vhazovat ve středním pásmu.

28:38
    Burger vybojoval pro domácí, z protiútoku zahrozil Lisichkin, na kterého přišla přihrávka, a který si nikým neohrožen najel do mezikruží. Jeho střela zamířila do ochranné sítě.

29:30
    Grodno nemá moc štěstí, zdobí ho nepřesnosti.

30:01
    Káňa se vrací do hry, Vítkovice hrají v plném počtu.

30:20

30:20
    Stepanov vykázán z buly, místo něj nastupuje Bozhkov, Burger i tak vyhrává buly.

31:08
    Stepanov a Bozhkov v úniku, kdy první z nich úmyslně pálí do betonů Kantora, Bozhkov při dorážení zablokován.

31:28
    Po dohrání souboje u Samankova se do sebe oba tábory vrhly, rozdělit je museli až rozhodčí. Bude se vylučovat.

31:28
    Roman Szturc si odsedí dvě minuty za hrubost.

31:28
    Na trestnou zamířil i Maxim Kamenkov, rovněž na dvě minuty za hrubost.

31:58
    Korshunovi nesedla rána, z následné šance domácích se Kucsera nedokázal prosadit.

32:52
    Rychlík Lisichkin se dostal do pásma, objel bránu Kantora a poslal puk na modrou, tam jeho spoluhráč zaspal, rána tak nebyla efektivní.

33:09
    Následuje komerční přestávka.

33:23
    Bogoleisha ve snaze být první u touše dostal naloženo od Čerešňáka, který vrací hru opět před Samankova.

34:11
    Problém číslo jedna Vítkovických, Samankov, i tentokrát zasáhl skvěle!

34:33
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Kucsera si najel s pukem podél mantinelu do poloviny třetiny Grodna, odkud poslal svižnou přihrávku do mezikruží PETRU STRAPÁČOVI, který zbavuje Samankova statutu neprůstřelný. Asistence: Lukáš Kucsera.
    STRAPÁČ - 1:0

36:01
    Tým Grodno je potrestán menším trestem za příliš mnoho hráčů na hřišti, tento trest odsedí Yegor Stepanov.

36:51
    Grodno je velice důsledné a zbavuje každého domácího hráče puku dřív, než stihne vypálit.

38:01
    Grodno v plném počtu, hra se rázem přesunula před Kantora, ten se i přesto doteď nijak výrazně nezapotil.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:50
    Grodno v pásmu Vítkovic.

40:00

Druhá část přinesla alespoň jeden gól, o který se postaral Strapáč. Třetina byla plná vyloučení, celkem osmkrát se zavřely za některým ze hříšníků vrata.

40:01

40:22
    Vzahovat se bude před Samankovem.

40:49
    Olesz kombinuje v útočném pásmu, bude se vylučovat.

41:09
    Milan Mikulík oslabuje svůj tým na dvě minuty za sekání, Grodnu se prozatím daří držet střední pásmo.

42:09
    Hráči střídají, Olesz zakládá sám útok.

42:16
    Přihrávka z mezikruží na na Strapáče, který vrátil zpět rozjetému ROSTISLAVU OLESZOVI, který navyšuje na dva nula! Asistence: Petr Strapáč, Patrik Zdráhal.
    OLESZ - 2:0

43:06
    Vítkovice dostaly puk za Samankova potřetí, rozhodčí ale nemají zcela jasno – prohlíží se videozáznam.

43:06
    Gól neplatí, bude se vhazovat před Samankovem.

43:50

44:08
    Vítkovicím se teď daří, čehož po odrazu touše využil i ROMAN SZTURC a puk doťukl za záda gólmana. Asistence: Jan Štencel, Petr Strapáč.
    SZTURC - 3:0

45:33
    Hráči rytíře Vítka zahrozili i tentokrát, to ale Samankov byl na svém místě včas.

46:03
    Korshunov kontroluje puk a rozehrává.

46:46

46:53
    Buly u Samankova ovládli hosté, útočná akce jim však skončila ještě dřív, než začala.

47:57
    Cheravach si vyskočil pro puk, Grodno se ne a ne usadit před Kantorem.

48:28
    3748 diváků si dnes našlo cestu na stadion na CHL, přesto je slyšet jen kotle Vítkovic a Grodna. Ostatní fanoušci jako by tu ani nebyli.

48:47
    Jan Káňa je opět poslán na trestnou lavici na dvě minuty za napadení.

49:25
    Grodno kombinuje, pozičně hrající domácí jim to nijak neulehčují, a tak Grodno víceméně přihrává do lepších pozic.

50:16
    Burger přišel o helmu a rychle střídá.

50:47
    Vítkovičtí v plném počtu, Grodno ale ještě u Kantora.

51:45
    Hraje se u Samankova, do konce zápasu zbývá osm minut. Pokud Vítkovice vyhrají tento zápas, jsou v play off, což se jim loni nepodařilo a po čtyřech zápasech končily.

52:36
    Vandas přikopl puk do mezikruží, tam nikdo z domácích.

53:30
    Velmi nepříjemný dáreček Samankovi poslal Kucsera z otočky. Nakonec se hráči Grodna podařilo neposlušný touš zastavit betonem.

55:05
    Vítkovice budou mít přesilovou hru.

55:14

55:14
    Artyom Bozhko vyloučen na dvě minuty za sekání.

57:06
    Vítkovicím se nedaří skórovat, místo toho jdou na trestnou.

57:07
    Stanislav Balán si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

57:14

57:40
    Grodno ve slibné pozici!

57:40
    Něman Grodno právě vstřelil branku! Lisichkin poslal puk zpoza brány do mezikruží PAVLU BOYARCHUKOVI, pro toho už nebylo těžké prostřelit Kantora a připravit ho o čisté konto. Asistence: Vyacheslav Lisichkin, Artyom Bozhko.
    BOYARCHUK - 3:1

58:54
    Grodno má touš na hokejkách, pomalu ale jistě přechází do útočného pásma.

59:06

59:06
    Oddechový čas pro hosty.

59:06
    Vhazuje se po levé ruce Samankova.

59:16
    Grodno na puku, Samankov kouká po střídačce.

59:35
    Je velmi nepravděpodobné, že by Bělorusové snížili..

Dnešní zápas je u konce. Zvítězili v něm domácí Ostravané, kteří si tak zajistili oproti loňsku postup do vyřazovací části. Již zítra se Vítkovičtí představí v Mannheimu, kde budou hrát poslední zápas skupiny, ten již ale nebude mít vliv na postup či nepostup. Já se tímto s vámi loučím, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! Tomáš Matoušek. (19:43:31)

Tomáš Matoušek

Branky a nahrávky: 35. Strapáč (Kucsera), 43. Olesz (Strapáč, Zdráhal), 45. Szturc (Štencel, Strapáč) – 58. Boyarchuk (Lisichkin, Bozhko)

HC Vítkovice Ridera: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Čerešňák, Pastor, L. Kovář – Szturc, Strapáč, Olesz (A) – J. Káňa, Balán, Vandas – Kucsera, Burger (C), Zdráhal – Húževka (A), Kolouch, Hlinka – Tomi

Trenér: Ladislav Svozil

HK Něman Grodno: Samankov (Shelepnyov) – Seman (A), Korshunov (C), Yamikovich (A), Kaznadei, Bogoleisha, Cherevach, Kamenkov, Kopylets – Chovan, Mikulik, Skladany – Lastovetski, Lisichkin, Boyarchuk – Mentyuk, Stepanov, Bozhko – A. Malyavko, Kutsevich, S. Malyavko

Trenér: Miloš Holáň

Rozhodčí: René Hradil, Daniel Konc, Vít Lederer, Rudolf Tosenovjan