Novokuzněck – Petrohrad 4:3 (kon.) | Barys – Jaroslavl 4:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Toljatti 4:1 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Čerepovec – Nižněkamsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 1:0 (kon.) | HC Slovan – Záhřeb 3:2 (kon.)
CSKA Moskva
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 06.09.2015, 16:00 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Sledovali jsme poměrně nedisciplinované utkání. Vyloučení bylo opravdu hodně a všechny branky padli v početní výhodě jedno z týmů. Nejprve domácí využili ve druhé třetině dvě své přesilové hry. Ve třetí třetině pak dali branku ve svém oslabení po obrovské hrubce hostujícího brankáře. Kdoví jak by závěr utkání vypadal, kdyby hosté měli možnost přesilové hry a neinkasovali by. Ale to jsou vše kdyby. CSKA dnes vyhrává zaslouženě 3:0. Přeji příjemný zbytek neděle. (18:30:22)

59:00
    Probíhá poslední minuta utkání.
    56:33. YUNKOV - 3:0

56:33
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Tak to se jen tak nevidím. Obrovská chyba hostujícího brankáře dává domácím náskok tří branek. Demchenko vyjížděl pomoci jednomu z obránců s rozehrávkou. Jenže nahrál přímo na hůl MICHAL JUNKOVA, který už měl před sebou jen prázdnou branku. Bez asistence.

55:04
    Opět vyloučení. Opravdu hodně vyloučení dnes vidíme. O další si faul se postaral hráč CSKA Kugryshev. Dokáží hosté konečně přesilovku využít ? Odpoví nám následující dvě minuty.

54:30
    Obrovská šance i na druhé straně. Radulov dnes potřetí pelášil na branku v samostatném úniku. Položil si blafákem brankáře, ale přestřelil.

53:49
    A dostali se v ní i do největší šance v zápase. Bohužel Denisov nedokázal překonat Galimova.

52:51
    Hosté v plném počtu a pokračuje jejich více než minutová přesilová hra.

52:15
    Ani domácí nejsou žádní svatouškové. Za faul loktem vyloučen Denisov. Hra pokračuje tedy čtyři na čtyři.

50:51
    Jde opět na trestnou lavici. Tak to je veliká nedisciplinovanost hostů. Yakusenya vyloučen za podražení.

50:30
    Radulov (CSKA) ujížděl dnes podruhé sám na Demchenka, ale ani tentokrát na něj nevyzrál.

49:42
    Domácí se ubránili i ve čtyřech a druhá ubráněná přesilovka pět na tři v dnešním jim jistě dodá potřebné sebevědomí.

48:50
    Domácí brání velmi dobře a už jsou ve čtyřech.

47:42
    Hosté si berou time-out.

47:42
    A i domácí jdou dnes po druhé do tří. Vyloučen je Stolyarov za podražení.

46:50
    Blažejevsky (CSKA) je vyloučen za nedovolené bránění hosté mají tedy další přesilovou hru.

45:55
    Hosté ve čtyřech.

45:45
    Zbytečná faul Martynova, který je vyloučen za vražení na hrazení. Domácí tak hrají přesilovku pět na tři.

44:59
    Nyní brání hosté dobře a domácí k ničemu nepouštějí.

43:55
    Petrov (CLJ) znovu na trestné lavici a dává další šanci domácím na branku v přesilové hře. Vyloučen je za hrubost.

42:30
    Obraz hry je pořád stejný. CSKA se tlačí a Traktor brání. Nyní vyslal střelu od modré Hjalmarsson (CSKA). Vhazovat se bude před brankou hostí.

41:20
    Domácí už zase při síle a tlačí se před branku soupeře.

40:25

40:01

Ve druhé třetině jsem viděli jednoznačnou převahu domácích. Otázkou jestli by se do takového tlaku dokázali dostat, kdyby hosté nebyli tak často vylučování. Dá se tedy říct, že CSKA zápas kontroluje a pokud dokáže ubránit oslabení bude mít velké šance na úspěch v dnešním utkání. Je to však sport a může se stá vše. Těšme se tedy na třetí část.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:25
    Další faul. Tentokrát však pro domácí a hosté mají šanci korigovat před přestávkou. Za podražení vyloučen Telegin.

37:00
    Hosté se poprvé ve druhé třetiny dostali na delší čas do útočného pásma. Uvidíme zda jim to vydrží nebo se jedná o náhodný jev.

35:09

34:45
    Tuto přesilovku hrají domácí opět dobře a třetí branka je na spadnutí.

33:09
    Další vyloučení pro hosty. Za podražení vyloučen Petrov.

32:20
    Martin Růžička (CLJ) se dostal do velmi slibné šance. Galimov byl opět nad jeho síly.

31:00
    Domácí ani po dvou brankách nepolevují a snaží se přidat další branku.
    29:40. PLATT - 2:0

29:40
    Domácí využívají druhou přesilovou hru. GEOFF PLATT si našel odražený kotouče po střele Radulova a dokázal ho vyslat za záda hostujícího brankáře. Asistence: Alexandr Radulov, Nikita Zajcev.

28:28
    A je tu další vyloučení hostujícího týmu. Borodkin je vyloučen za hákování.

27:33
    Domácí bez větší problémů ubránili oslabení.

25:33
    Teď budou mít šanci hosté. Dnes již podruhé míří na trestnou lavici Stolyarov. Vyloučen je za podražení.
    25:18. MURSAK - 1:0

25:18
    A je tu první branka dnešního zápasu. Domácí využívají přesilovku. Jmenovitě IGOR OŽIGANOV perfektně vystřelil od modré a posílá domácí do vedení. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Jan Mursak.

24:32
    Je tu další vyloučení. Domácí CSKA si došlo pro faul Klimontova, který je vyloučen za vražení na hrazení.

23:34
    Hosté měli velikou šanci. Po chybně některého z domácích obránců šel sám na branku Popov. Galimov je ale dnes výtečný.

22:35
    Podruhé krátce po sobě hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

21:45
    Domácí jsou opravdu aktivnějším týmem. Nedokáží ale vymyslet finální nahrávku do větší šance.

20:42
    Druhá třetina začala znovu náporem domácího týmu.

20:01

Sledovali jsme velmi pohlednou první třetinu co se týče tempa utkání. Převážnou čas třetiny byli lepší hráči domácího CSKA. Hosté se zvedli až od jejich přesilovky pět na tři, kterou bohužel nedokázali využít. Poté měli přesilovou hru i domácí, ani oni však branku nevstřelili a tak nás čeká zajímavá druhá třetiny vyrovnaného utkání.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:15
    Nyní je hra velmi vyrovnaná. Žádný tým nemá převahu.

16:30
    Yunkov (CSKA) vyslal další nebezpečnou střelu na hostujícího brankáře. Traktor zatím drží.

15:38
    I hosté oslabení ubránili.

14:40
    Radulov (CSKA) opět ve velké šanci. Bohužel pro domácí nedokázal před odkrytou brankou zasunout kotouč za záda hostujícího brankáře.

13:38
    I domácí si zkusí přesilovou hru. Za podražení vyloučen Klimontov.

12:05
    Afonasyevsky (CLJ) se dostal do úniku z pravé strany obrany CSKA. Galimov opět výtečný.

11:45
    Nyní se hra opět stabilizovala. Domácí se snaží útočit hosté čeakjí především na brejky.

10:51

10:00
    Poměrně dobrá přesilovka hostů. Domácí při ní zachránil především jejich brankář Galimov.

09:40
    Domácí jsou ve čtyřech.

08:51
    Domácí půjdou do tří. Za podražení je vyloučen Bondarev.

08:00
    Host ani v přesilovce se zatím nedostávají do pásma domácích.

07:40
    Hosté si zahrají první přesilovku dnešního utkání. Za hákování je vyloučen domácí Stolyarov.

06:51
    Do útočného pásma se Traktor dostane až nyní. Píská se zakázané uvolnění domácích po jejich nepřesné rozehrávce.

05:45
    Hosté se stále nedokáží dostat do nějaké kloudnější kombinace.

04:30
    CSKA je přibližně minutu, již ve velkém tlaku před brankou hostů.

02:50
    V první vážnější situaci se ocitl Radulov (CSKA), který dokázal vypálit z otočky. Hostující brankář jeho střelu dokázal zneškodnit.

01:30
    Tak i Traktor dokázal vyslat úvodní střelu. Utkání začalo ve velkém tempu.

00:20
    Utkání začalo úvodním náporem CSKA.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva vyhrála doma poslední 3 zápasy a to se skórem 14:3, můžeme tedy očekávat i dnes, velkou gólovou nadílku. Poslední vzájemný zápas se hrál taktéž v Moskvě, kde domácí zvítězili 2:0. Traktor Čeljabinsk vyhrál poslední dva zápasy ale na venkovních ledech má střídavou bilanci. Za Traktor Čeljabinsk nastoupí také dva čeští hráči, a to Pavel Francouz a Martin Růžička. Kurzy věří ve výhru domácích.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdeněk Kolbaba

Branky a nahrávky: 26. Ožiganov (Mursak, Kurgryshev), 30. Platt (Radulov, Zajcev), 57. Junkov

CSKA Moskva: Galimov – Denisov, Zajcev, Ožiganov, Kiselevič, Panin, Bondarev, Blaživejskij, Ljubimov – Kugryšev, Da Costa, Radulov, Platt, Mursak, Hjalmarsson, Telegin, Chlopotov, Mamin, Junkov, Košelev
    Traktor Čeljabinsk: Demčenko – Davydov, Martynov, Quint, Borodkin, Petrov, Chlystov, Žuldikov, Klimontov – Popov, Osnovin, Glinkin, Christov, Jakucenja, Kručinin, Růžička, Pare, Pestunov, Afinasjevskij, Rybakov, Kokujov.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Michel, Střelcov