Kladno – Letňany 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Písek 10:2 (kon.)
K. Vary – PZ Kladno 4:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Olomouc – Vsetín 2:3 (0:2 po s.n.)
Žďár n/S – Sparta 1:10 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 7:1 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 15:2 (kon.)
Třinec – Šumperk 8:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Dukla Jihlava
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 10.09.2015, 15:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 3. kolo

Protože tři jihlavští hráči na nájezdy neuspěli a ve třetí sérii se jako jediný ze všech trefil David Litera, je jasné, že extra bod putuje do Mladé Boleslavi, která na nájezdy vítězí 1:0 a celkově pak 2:1. (18:08:51)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Autorem rozhodující trefy je DAVID LITERA.

3. série
    0:1
    David Litera udělal před Juřičkou kličku nalevo a poté zasunul kotouč k tyči – 0:1.

3. série
    0:0
    Jakub Filip měl dnes pár šancí a neprosazuje se ani tentokrát. Před Haasem téměř zabrzdil a poté trefil jeho vyrážečku – 0:0.

2. série
    0:0
    Andrej Moravčík vystřelil na pravou tyč, kde byla lapačka Juřičky – 0:0.

2. série
    0:0
    Tomáš Vala zkusil blafák do bekhendu, ale Haas má puk v lapačce – 0:0.

1. série
    0:0
    Peter Novák vysoko přestřelil branku – 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první jde na nájezdy Jindřich Kardoš z Jihlavy, kterému kotouč mezi kruhy ujel hodně do strany a domácí hráč poté nedokázal zakončit – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Protože v prodloužení branka nepadla, rozhodnou o vítězi samostatné nájezdy, které začnou zhruba za čtyři minuty.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:50
    Vala poslal kotouč před branku na Najmana, který na něj těsně nedosáhl. Byl zablokován Jakubem Šípkem (MBL), jenž je vyloučen za hrubost, ale ve stejný okamžik se Adam Najman (JIH) provinil sekáním a jde také ven.

Na vyloučení: 4-5.

62:35
    Nyní už šance přišly. Filip obkroužil branku, ale zblízka kotouč k pravé tyči nezasunul. Na druhé straně se neujala pohotová rána Moravčíka z mezikruží.

61:52
    Prodloužení je zatím přehlídkou pozorného hokeje bez vážnějších šancí.

60:47
    Ač se úvodní minutu hraje před brankou Haase, gólman Mladé Boleslavi zasahovat nemusel.

60:01

Hosté ve třetí třetině dokázali srovnat průběžný stav, když se v čase 43:18 trefil přesně do levého horního rohu Peter Novák. Další puky už oba gólmani za svá záda nepustili, následovat tak bude prodloužení.

60:00

59:53
    Oddechový čas i na straně Dukly.

59:53
    Trávník zkusil nahodit kotouč od modré, ten však Haas kryje.

59:32
    Po time-outu se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:32
    Tým Mladé Boleslavi si vyžádal oddechový čas.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny jsou zde.

57:05
    Theissigův pokud od modré prošel těsně vedle levé tyče Juřičky. Puk se poté odrazil před branku na Čermáka, který to zřejmě nečekal a nedokázal střelecky zareagovat.

56:31
    Domácí musí z pásma, Markovo nahození za branku Haase přišlo až kousek za modrou.

56:03
    Nahození Nováka se velice záhadně odrazilo před Juřičku, který byl sice překvapen, ale puk nakonec zastavuje.

55:36
    Útok domácích zastavuje nepřesnost, po ofsajdu se bude vzahovat ve středním pásmu.

54:41
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

53:53
    Miroslav Juda si našel cestu přes tři hráče Boleslavi a mezi kruhy vystřelil. Byla to z jeho strany rozhodně hezká akce, ale jeho ránu zblokovala obrana hostí.

51:36
    Další šance domácích. Před branku si vybruslil Jan Trávník, domácí zadák ale tváří v tvář Haasovi nedokázal gólmana hostí prostřelit.

50:53
    Před brankou zkoušel dorážet puk Tomáš Vala. Když už se zdálo, že ohrozí gólmana, doslova mu urazil kotouč od hokejky Michael Rudolph.

50:08
    Po nahození Dukly rozehráli Mladoboleslavští puk na zakázané uvolnění.

49:29
    Oba týmy se sice dokáží dostat do útočného pásma soupeře, ale pořádně vystřelit, to už není tak jednoduché. Prim hrají obrany.

48:38
    Mladoboleslavští se nyní dlouho drželi před brankou domácích, ale Juřičku pořádnou střelou zaměstnat nedokázali.

47:45
    Mladá Boleslav hraje v plném počtu.

47:34
    Střelu Filipa od modré tečoval Daňhel nad branku. Jihlava měla další velkou šanci, když se kotouč mezi kruhy dostal ke zcela volnému Brožovi, ten však trefil pouze hruď Haase.

47:13
    Tvrdá rána Miroslava Judy prolétla těsně vedle pravé tyče.

47:01
    Adam Najman mířil nad vyrážečku Haase, avšak neúspěšně.

47:01
    No, nyní se hosté možná oprávněně zlobí. Andrej Moravčík se po chybě v obraně domácích řítil sám na Juřičku. Byl možná faulován, ale trestné střílení se nenařizuje, sudí rozpažil. Na druhé straně si nepohlídali hosté Adama Najmana a po stejném faulu se trestné střílení píská.

46:03
    Po střele Filipa puk poskakoval před brankou, kde jej nejrychleji získali hosté a nedlouho poté se osvobozují.

45:45
    Hned poté budou mít domácí možnost nápravy. Martin Vojta (MBL) si odsedí dvě minuty za hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě.

Na vyloučení: 3-4.

45:37
    Hosté hrají v plném počtu, tato přesilovka se Dukle nepodařila.

45:31
    Hned po buly po levici Haase posílají hosté kotouč až před Juřičku.

44:55
    Pokus Judy z pravé strany mířil na lapačku Haase. Nakonec se kotouč od pravé paže gólmana odrazil vedle branky.

44:15
    Těžký puk přeskočil na modré hokejku Filipa a domácí budou muset začít znovu od své svatyně.

44:01
    Dukla se rychle dostala znovu před Haase, který lapí střelu Úlovce i dorážku Kardoše.

43:43
    Domácí musí opustit pásmo, pískáno je postavení útočícího hráče v brankovišti.

43:37
    Dukla si bude moci vzít své vedení zpět, protože Jan Málek (MBL) se provinil podražením.

Na vyloučení: 3-3.

43:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté srovnávají stav zápasu. Na přesnou střelu PETERA NOVÁKA neměl Juřička moc šancí dosáhnout. Jeho projektil z pravého kruhu šel přesně do levého horního rohu branky Dukly. Asistence: Jakub Šípek.

42:39
    Rusňák na modré dlouho zpracovával puk a poté vystřelil jen do napadajícího Valdhanse. Ten se dostal s pukem rychle před branku Juřičky, nedokázal však vystřelit.

42:10
    Judova střela z levé strany nedělala Haasovi žádný problém, má puk v lapačce.

41:25
    Michal Čermák se dostal zpoza branky k levému kruhu a po otočce vystřelil nejen mimo dosah Juřičky, ale také hodně mimo levé tyče.

40:58
    Dvakrát se Dukla rychle dostala před Haase, ani dvakrát však gólman hostí střelu nejprve z pravé a pak z levé strany zneškodnil.

40:07
    Hned na úvod třetiny je tu zakázané uvolnění Jihlavy.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:13.

Ve druhé třetině branka nepadla, ač jsme pár šancí na vstřelení gólu viděli. Jihlava se mohla prosadil třikrát, hosté dvakrát, stav však zůstává nezměněn a Dukla stále drží fotbalové vítězství 1:0.

40:00

39:33
    V situaci dva na jednoho si domácí nedokázali dobře přihrát a Haas měl lehkou práci, jak zastavit puk.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny je zde.

38:34
    Po levici Haase se dvakrát vhazovalo a domácí pokaždé ihned vystřelili. Gólman hostí byl pozorný. Po třetím buly si vzali kotouč hosté a Michael Rudolph se nadechl k velkému sólu, jenže Juřička byl opět pozorný a zblízka jeho střelu chytil.

37:37
    Po pasu zpoza branky netrefil Jakub Filip branku. Byl zcela sám před Haasem, ale zamířil těsně vedle jeho levé tyče. Obrovská to šance Dukly.

37:06
    Další nepříliš přesnou rozehrávku hostů vystihl Jan Úlovec, který si rychle sjel k pravému kruhu, odkud vypálil na Haase a ten raději kryje touš.

36:15
    Jakub Šípek si zpoza branky vybruslil k pravé tyči Juřičky, ale kotouč prostě za jeho beton i přes pořádné štourání nedorazil. Jihlavanům nyní hodně trvalo, než si prostor před brankou pohlídali.

35:49
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

35:37
    Peter Novák se pokoušel před brankou uvolnit, což se mu téměř podařilo, jenže ve finální fázi mu uskočil kotouč od hokejky a ani nevystřelil.

33:42
    Poněkud kostrbatou kombinací se Dukla dostala do přečíslení dva na jednoho, které po pasu Brož vyústilo v nájezd Tomáše Valy na gólmana. Ten se jej pokusil rozhýbat, ale kotouč mezi jeho betony nedostal.

32:29
    Filip zkusil tečovat kotouč naslepo před branku na Úlovce, což málem vyšlo, to by však nesměl dobře zasáhnout Michael Rudolph.

31:46
    Mladá Boleslav je po delším čase před Juřičkou, ale po chybě Červenky na modré ztrácí pásmo.

31:19
    Také tuto střelu Musila zneškodnila lapačka Haase. Možná by to chtělo, aby jihlavští hokejisté mířili spíše po ledě nebo nad beton.

30:58
    Útočnou aktivitu domácích zakončuje nahození Musila, které má Haas jistě v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.

30:28
    Brožův pokus z mezikruží byl zblokovaný, střela Marka od modré prolétla vedle levé tyče branky.

29:50
    V situaci tři na dva se po levé straně do pásma dostal Jakub Filip. Adresoval kotouč před branku, kde si sjížděl Daňhel s Úlovcem, kteří puk za záda Haase nepropasírovali. Hned poté hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

28:47
    Zrovna pohledný hokej na Horáckém zimním stadionu nevidíme. Kotouč je každou chvilku u někoho jiného.

27:38
    Rašín ve spolupráci s Najmanem dostali kotouč ven z pásma. Druhý jmenovaný přihrál v neutrální zóně na Daňhela, který si po pravé straně sjel před branku a jeho pokus udělal Haasovi starosti. Jihlava hraje v plném počtu.

27:13
    Mladá Boleslav hraje v plném počtu, ale při útočné snaze je pískán její ofsajd.

27:06
    Také nyní se Boleslav dlouho neohřála před brankou soupeře. Kotouč získal Jaroslav Musil a posílá jej až k Haasovi.

26:15
    Dukla se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

25:55
    Jindřich Kardoš zabojoval v útočném pásmu o kotouč a ušetřil svému týmu cenné vteřinky.

25:40
    Jihlava bude hrát minutu a třiatřicet vteřin dlouhé oslabení tři na čtyři. Jan Úlovec (JIH) je za podražení ve středním pásmu vyloučen na dvě minuty.

Na vyloučení: 3-2.

25:13
    Po jeho pokusu vznikla před branou Haase mela, za kterou dostávají dvě minuty jak domácí Jiří Marek za hrubost, tak hostující Roman Furmánek za krosček.

Na vyloučení: 2-2.

25:11
    Střelu Úlovce zprava schoval Haas ve své lapačce.

24:28
    Jindřich Kardoš se na vrcholu levého kruhu otočil kolem své osy a ihned po otočce vypálil. Nemířil však přesně, puk jde vedle levé tyče.

23:50
    Šípek v situaci dva na jednoho nepřihrával na najíždějícího Valdhanse, ale pokusil se z levé strany o tvrdou ránu, kterou domácí gólman vyrazil.

22:59
    Jihlavským hokejistům se málem podařilo udržet kotouč před Haasem. Nakonec to nevyšlo a hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde si se střelou Litery poradil Juřička.

22:16
    Útok Jihlavy nemůže pokračovat, je pískán ofsajd.

22:04
    Zakázané uvolnění.

21:25
    Vala na pravém kruhu vybojoval puk a ještě jej dokázal lehce přiťuknout k Najmanovi, který svojí pumelicí od modré neprostřelil val hráčů.

20:45
    Už druhé zakázané uvolnění hostí v krátkém časovém sledu.

20:05
    Jihlava hraje v plném počtu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:30.

Úvodní třetina vyšla lépe domácím, kteří ve čtrnácté minutě využili přesilovou hru, když úspěšně dorážel Jindřich Kardoš. Hosté naopak v závěru první části stejnou početní výhodu nevyužili, proto Dukla odchází do kabin spokojenější, vede 1:0.

20:00

19:49
    Dukla vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, bude se vhazovat ve středním pásmu.

18:43
    Po střele Furmánka vznikl před Juřičkou závar, ze kterého vzešla lépe hostující ekipa. Mladoboleslavští se znovu dostali k puku kombinaci zakončili ránou Romana Furmánka, kterou Juřička skryl mezi betony.

18:32
    Nyní to ale hosté neprovedli vůbec dobře, sami se připravili o pásmo a Dukla se osvobozuje.

18:13
    Hosté vyhráli buly a drží se před branou Juřičky.

18:05
    V závěru první třetiny si zahraje přesilovku také Mladá Boleslav. Jaroslav Musil (JIH) je vyloučen na dvě minuty za držení hole.

Na vyloučení: 1-1.

16:25
    LIterův pokus z levého kruhu vypadl Juřičkovi z lapačky, ale kotouč stačili uzmout jeho spoluhráči, kteří podnikli rychlý kontr do rozevřené obrany hostí. Zakončil jej střelou zprava Vítězslav Brož. Jeho pokus se od brusle jednoho z hostujících hráčů odrazil těsně vedle pravé tyče.

15:33
    Útočná akce Dukly je přerušena pro ofsajd.

14:41
    Táhlou a tvrdou ránu vyslal na nyní se trošku nudícího Juřičku hostující útočník Peter Novák. Opět mířil z pravé strany, Jan Juřička má opět puk ve výstroji.

14:26
    Valovi sice uskočil na modré puk, dostal se však na hůl jeho spoluhráče Najmana. Ten se pokusil z první vrátit touš Valovi, ale s přihrávkou nebyl přesný.

13:58
    Jihlava nadále pokračuje v ofenzivních choutkách. Mezi kruhy si najel Matěj Daňhel a vystřelil k pravé tyči Haase, kde však byla lapačka gólmana Boleslavi.

13:07
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava korunuje svůj velký tlak, který vznikl nepřesným vyhozením hostí. To dojel na modré Najman. S jeho střelou i dorážkou si Haas poradil. Na další střelu domácích a dorážku JINDŘICHA KARDOŠE (1+0), už však byl krátký. Asistence: Tomáš Vala (0+2) a Jan Úlovec (0+2).

12:01
    Obrovská šance domácích. Střelu Filipa z levé strany vyrazil Haas znovu jen před sebe. Kotouč se dostal před branku k Broživi, který byl sice tísněn, dokázal však vystřelit, ale minul odkrytou levou polovinu svatyně.

11:53
    Dukla vyhrála buly a kombinuje před Haasem.

11:46
    Jihlava si zahraje první přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Adam Kolner (MBL), který je potrestán dvěma minutami za hákování.

Na vyloučení: 0-1.

11:17
    Peter Novák získal na levém kruhu odražený puk. Vystřelil z první, ale příliš kotouč zvedl a ten málem skončil v ochranné síti.

10:56
    Filipův pokus z pravé strany nebyl přesný, šel hodně vedle levé tyče branky Boleslavi.

10:21
    Z pravé strany vystřelil na branku hostí Patrik Rašín. Haas jeho střelu neviděl. Ta se odrazila před branku k Zadražilovi, který byl však tísněn a nedokázal pořádně zakončit.

10:11
    Akci Jihlavanů zastavil pozorný Haas, který lapí nahození domácích.

09:19
    Nyní už je pískán skutečně, hra se stěhuje k levici Radka Haase.

09:03
    Hosté musí po nahození ven z pásma, jinak bude pískán úmyslný ofsajd.

08:11
    Znovu to byl Valdhans, který si tentokrát našel krásný pas Kolnera do jízdy. Opět se pokusil o ránu z vrcholu pravého kruhu, zblokovali jej ale Zadražil spolu s Trávníkem.

07:41
    Boleslav hodně zlobí rychlými výpady, jako třeba nyní, kdy David Valdhans zkusil štěstí z pravé strany. Jeho ránu Juřička vyrazil.

06:46
    Úmyslný ofsajd kazí snažení Boleslavi. Jindra si před ním najel z levé strany před branku, ale nedokázal poslat puk na najíždějící spoluhráče.

06:21
    Celou akci Dukly zakončil Tomáš Vala střelou z vrcholu pravého kruhu, kterou Haas bez problémů zneškodnil lapačkou.

05:31
    Vítězslav Brož ťuknul v obranném pásmu do pasu na Červenku a udělal pár rychlých temp, díky kterým se s pukem dostal do středního pásma, tam ale byla obrana hostí pozorná.

04:45
    Matěj Daňhel se bryskně protáhl proti dvěma protihráčům, ale poté mu nevyšla stahovačka. Přesto je puk před brankou Haase.

03:30
    Vítězslav Brož získal ve středním pásmu u útočné modré puk, najel si hezkou akcí až mezi kruhy, ale při střele mu kotouč sjel z hole.

03:16
    Zakázané uvolnění také na straně hostí.

02:35
    Hraje se za branou domácích. Puk z tohoto prostoru vybojoval Šípek, který jej poslal na Theissiga. Jeho nahození tečoval před Juřičkou znovu Šípek, ale gólman domácích chytá, stejně jako pokus kapitána Červenky od modré. Dukla so poté osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

01:06
    Během úvodní minuty si ani jeden z týmů žádnou výraznější šanci nevypracoval. Více práce měl Haas, který musel krýt nahození Rašína od modré.

00:01

HC Dukla Jihlava: Jurička (Chaloupek) – Rusňák, Trávník, Rašín, Piskač, Mareček, Marek – Úlovec, Daňhel, Filip – Brož, Najman, Vala – Juda, Kardoš, Zadražil – Musil. Trenér: Petr Svoboda.

BK Mladá Boleslav: Haas (Mašek) – Theissig, Červenka, Furmánek, Rudolph, Dobrkovský, Málek, Lhota – Valdhans, Šípek, Litera – Novák, Jindra, Kolner – Čermák, Schulz, Moravčík – Vojta.Trenér: Tomáš Černík.

Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Krejčí.

Oba týmy mají za sebou dva extraligové zápasy, a to hodně podobné, pouze s tím rozdílem, že Jihlava oba dva duely odehrála na ledě soupeře, Boleslav pak odehrála první zápas venku a druhý doma.

Ve svém prvním zápase sezony na ledě Jihočechů se Dukla Jihlava gólově neprosadila, naopak inkasovala třikrát. Ani další zápas nebyl pro Jihlavu jednoduchý, neděli jí čekalo derby v Havlíčkově Brodu. Červenožlutí mladíci ale zápas zvládli. Góly Adama Najmana a Jaroslava Musila poslaly Duklu do dvougólového vedení a Brodští v závěru už jen korigovali na 1:2.

Mladá Boleslav vstoupila do sezony hodně podobně jako Dukla. V prvním zápase totiž na ledě Žďáru nad Sázavou gól nevstřelila, dva dostala. Druhé kolo však vyšlo Středočechům o hodně lépe, doma porazili Motor těsně 3:2.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího kola ELIOD extraligy mladšího dorostu, ve kterém se HC Dukla Jihlava utká od 15:45 na Horáckém zimním stadionu proti BK Mladé Boleslavi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. Kardoš (Vala, Úlovec) – 44. Novák (Šípek), rozh. náj. Litera