Chabarovsk – Jokerit 2:3 (kon.) | Vladivostok – Riga 2:4 (kon.) | Omsk – Soči 5:1 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 1:0 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 1:0 (po pr.)
Spartak Moskva – Minsk 1:4 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 2:3 (po pr.)
Admiral Vladivostok
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Dinamo Riga
Pondělí 14.09.2015, 11:30 • Fetisov hall • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Příjemné pondělní dopoledne, vítám Vás při sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se utkají týmy Admiral Vladivostok a Dinamo Riga.

Dinamo Riga

Hostující celek z Lotyšska se po osmi odehraných zápasech nachází na desáté příčce tabulky Západní konference. V dosavadních zápasech se chlubí poměrně vyrovnanou bilancí tří výher, tří porážek a dvou proher po prodloužení, což dává dohromady jedenáct bodů. V kádru hostů nalezneme dvojici českých hokejistů, brankáře Jakuba Sedláčka a obránce Tomáše Kundrátka.

Admiral Vladisvostok

Domácí jsou na tom s výsledky i tabulkovým postavením takřka shodně jako jejich dnešní soupeř. Na Východě si v osmi zápasech připsali na své konto dvanáct bodů za tři výhry, tři porážky a další tři body připsali po výsledcích po prodloužení, což zatím stačí na devátou příčku tabulky. V dresu Admiralu nenalezneme žádného hráče české či slovenské národnosti.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Osipov, Blum, Glazkov (C), Lisov, Plechanov, Mnacjan, Běljakov – Trivino, Pelletier, Bergfors – Gorškov, Fisenko, Lugin – Alševskij, Kuzněcvo, Podšendjalov – Voronin, Sajustov, Jakovlev.

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Galvinš, Kundrátek, Redlihs K., Seigo, Sotnieks, Cibulskis – Darzinš, Sestito, Leino – Redlihs M., Schutz, Indrašis – Skvorcov, Meija, Saulietis – Locans, Kulda, Bukarts

Rozhodčí: Vasiljev, Naumov – Koršak, Černyšev (všichni Rusko).

Na úvod si mohou fanoušci vyslechnout ruskou a lotyšskou hymnu. Obě mužstva již jsou nastoupena na ledové ploše.

00:01

00:09
    Úvodní nahození lotyšského týmu vyšlo ještě z vlastní poloviny, rozhodčí byli donuceni hned zkraje odpískat zakázané uvolnění.

00:37
    Vzápětí se do první nebezpečné šance dostal hostující Sestito, který se s pukem otáčel na prostoru mezikruží. Zakončení tahem nakonec proletělo mimo tři tyče.

01:29
    Také Admiral se poprvé usadil před brankou Dinama, přihrávka zpoza branky najíždějícího Gorškova nakonec nenašla.

02:36
    Lotyšský tým je nyní uzavřený na své polovině a úporně se brání. Vladivostok se však nedokáže kloudně vytočit z rohu kluziště.

03:26
    Jegor Jakovlev si na brankovišti najížděl na pas projíždějícího Voronina, nakonec puk zasáhl bruslí, od které kotouč proskákal těsně vedle Erikssonovy branky. Nyní měla Riga pořádné štěstí.

04:24
    Mikelis Redlihs se dostal s kotoučem až za branku Nalimova, tam byl o něj domácí přesilou odbaven.

04:56
    Nahozený puk ze středního pásma raději Eriksson před dojíždějícím krajanem Bergforsem podržel v lapačce.

05:16
    Tak to byla parádní akce domácího Admiralu, na jejímž konci se před brankářem Erikssonem zjevil Podšendjalov! Druhý nejproduktivnější hráč Admiralu však prudkou ranou trefil pouze gólmana Rigy do hrudi!

05:59
    Na druhé straně vyslal nepříjemné zakončení od pravého mantinelu český obránce Kundrátek. Nalimov puk neviděl, na poslední chvíli ho ale ztečoval mimo branku.

06:22
    Riga právě vstřelila branku!
    Tak po šesti minutách hry zde máme úvodní vstřelenou branku dnešního střetnutí! ROBERT BUKARTS se dostal ke kotouči na levém kruhu a neomylnou střelou k bližší tyči zaskočil gólmana Nalimova – 0:1! Asistence: Armands Berzinš.
    06:22. BUKARTS - 0:1

07:21
    Vstřelená branka Rigu výrazně nakopla, Sotnieksův průnik a následné bekhendové zakončení bylo odraženo do rohu kluziště.

08:31
    Na druhé straně ránu Glazkova obětavě zablokoval Meija, následnou protiakci Rigy Saulietis zpackal.

09:01
    Hraje se velmi svižně bez zbytečného přerušování, více ze hry má po vstřelené brance pochopitelně lotyšské mužstvo.

09:30
    Po přerušení přichází čas na první reklamní brejk dnešního zápasu.

09:56
    Osipov si sjel od modré čáry až na kruhy, kam dostal pořádně nabito! Rána z voleje donutila Erikssona k semaforu!

10:31
    Admiral postupem času přebírá aktivitu, hosté dvakrát za sebou pouze posunuli puk směrem k brance Nalimova.

11:01
    Zatím si fanoušci na nezajímavé utkání rozhodně stěžovat nemohou, k jejich přáním pouze chybí vstřelené branka na straně domácího Admiralu Vladivostok.

11:50
    Prvním vyloučeným hráčem dnešního zápasu bude hostující Armands Berzinš (RIG) za sekání.

13:15
    Na ledě se pořádně přiostřilo, za vzájemnou potyčku odešli za katr s menším trestem za hrubost Seigo (RIG) a Lugin (VLD). Pokračovat bude tradiční přesilovka pěti proti čtyřem.

13:50
    Početní převaha se Vladivostoku vůbec nevydařila, za což domácí hráče fanoušci ocenili pískotem. Vyloučený Berzinš je zpět na ledě.

14:23
    Doslova jako slepý k houslím dostal Guntis Galvinš do velké brankové příležitosti, z bezprostřední blízkosti však nedokázal skákavý puk doklepnout do sítě Vladivostoku!

15:00
    O odpověď se z rychlého protiútoku pokusil domácí Voronin, střela zápěstím se ale zastavila až o plexisklo za Erikssonovou brankou.

15:55
    Mnohem zajímavěji již vypadala akce Podšendjalova, ani on však bekhendový pokus z hranice brankoviště pod břevno nevměstnal.

16:46
    Kundrátkovi na modré čáře zazlobilo zpracování, puk mu utekl až do středního pásma. Dinamo to tak musí zkoušet znovu a znovu.

17:26
    Ani jeden z týmů si nedokáže na delší čas vytvořit herní převahu, sledujeme tak hodně neurovnanou hru před oběma brankami.

18:24
    Rozehrávka hostujícího Dinama byla sražena až mezi diváky, hra je tak po delší době přerušena. Stane se v první dvacetiminutovce ještě něco zajímavého?

19:03
    Glazkov se při přechodu přes střední pásmo znovu ukázkově uvolnil a hodně nebezpečně vystrašil hostující střídačku. Ta však plně věří Erikssonovi, který dalším skvělým zákrokem udržel těsné vedení Rigy.

19:13
    Steven Seigo (RIG) dnes podruhé míří za katr, tentokrát za sekání.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme viděli poměrně zajímavý hokej, více aktivnější jsou hráči Admiralu, jenže jim to není nic platné. Po Bukartsově brance vede Dinamo Riga nejtěsnějším možným způsobem a má tak nakročeno k zisku tří bodů. Druhá dvacetiminutovka odstartuje zhruba v 12:22.

20:01

20:44
    Vladivostok ještě dohrává přesilovou hru z první třetiny,hosté z Lotyšska se však brání s přehledem.

21:13
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    V době, když se již vyloučený hráč Rigy vrátil na ledovou plochu, domácí udeřili! DMITRIJ LUGIN dostal puk na levý kruh a prudkou ranou tahem se štěstím překonal švédského brankáře Erikssona – 1:1! Asistence: Nikita Lisov a Ivan Glazkov.
    21:13. LUGIN - 1:1

22:03
    Bukarts se pokusil vrátit vedení na stranu Dinama, Nalimov byl ale tentokrát proti jeho střeleckému pokusu stoprocentně připraven.

22:55
    Řada nepřesností na obou stranách nyní kvalitě hry nepřidala, domácí stále kooperují před brankou Erikssona.

23:42
    Hodně aktivní je v dnešním zápase Švéd Bergfors, který svého krajana v brance Dinama výrazně zaměstnává. Další zakončení na přední tyč skončilo na vyrážečce Erikssona.

24:39
    Vzápětí Eriksson raději vyjel z branky a ukryl puk pod lapačkou. Vhazovat se bude v útočné třetině Admiralu.

25:07
    Další komplikace pro Rigu. Dinamo bude hrát pětiminutové oslabení poté, co Guntis Galvinš (RIG) dostává za sekání pět minut + trest do konce zápasu!

26:11
    Lugin je rozhodně při chuti a zkoušel to znovu ze stejné pozice jako u vyrovnávacího gólu. Tentokrát těsně přestřelil!

26:49
    Riga se osvobozuje a posílá do hry čerstvou čtveřici. Následné minuty však pro ně budou ještě hodně krušné.

27:03
    Fisenko se pokoušel procpat puk z ostrého úhlu za záda švédského brankáře, Eriksson se však na pravou tyčku nalepil včas.

27:54
    Dlouhá kombinace Vladivostoku přináší pouze pokusy od modré čáry, Eriksson s nimi nemá sebemenší problém. Čas v početní výhodě se hodně rychle krátí.

28:14
    Berzinš znovu vyhazuje puk až za Nalimovovu branku.

29:19
    Skvorcov zachytil postup domácího týmu ve středním pásmu a sám vyrazil do protiútoku. Prudká rána pouze otestovala vyrážečku Nalimova.

29:43
    Lugin (VLD) to však tentokrát u mantinelu přehnal, zbytečným podražením v útočném pásmu posílá Vladivostok také do čtyř. Co nevidět začne zkrácená přesilová hra Dinama.

30:07
    Riga dlouhé oslabení zvládla, v tuto chvíli začíná její zkrácená přesilová hra.

30:15
    Ta ale příliš dlouho netrvala. Krisjanis Redlihs (RIG) totiž hasil akci Admiralu hákováním, uvidíme znovu hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

31:05
    Hra ve čtyřech hráčích mnohem více sedí lotyšskému týmu, který se dnes podruhé dostává do vedení! MIKELIS REDLIHS nabral na levé straně rychlost, udělal dva kroky a prudkou ranou do bližší šibenice nedal šanci Nalimovovi zasáhnout – 1:2! Asistence:
    31:05. Redlihs M. - 1:2

31:43
    Vladivostok je v pěti, podaří se mu ve zkrácené přesilové hře znovu vyrovnat?

32:12
    V početní výhodě však domácí přišli pouze se špatným přechodem přes střední pásmo a odpískaným ofsajdem.

32:15
    Po dlouhé době hrají oba celky v plném počtu. Uvidíme, na jak dlouho.

33:11
    A znovu se nám trestná lavice zaplní. Mikelis Redlihs (RIG), autor druhé branky Dinama Riga, špatně střídal a kvůli němu byla hostům odpískána hra v šesti. Pykat bude Bukarts.

33:17
    Lugin si vybruslil od mantinelu a ranou zápěstím poslal puk přímo do lapačky Erikssona.

34:00
    O něco podobného se pokusil také Bergfors, jeho pokus byl ale zablokován a zmařen. Domácí musí zakládat akci až z vlastní obranné třetiny.

34:38
    Krisjanis Redlihs hodně špatně vyhodil puk z vlastního pásma a tím nabídl soupeři dobrou příležitost. Zakončení na přední tyč si však brankář Dinama pohlídal.

35:11
    To byla asi nejvydařenější přesilová hra Vladivostoku, přesto druhé vyrovnání nepřinesla.

36:55
    Dinamo se snaží na delší čas usadit před brankou soupeře, po střele Galvinše neomylně zasahuje Nalimov. Následná roztržka se obejde bez vyloučení.

37:36
    Indrašis zkusil nejprve samostatný průnik, nakonec je jeho spolupráce s kolegy ukončena pro přihrávku rukou.

38:12
    Alševskij vyslal od modré čáry prudký kotouč, ten nakonec zaplul přímo do klína Erikssonovi.

38:21
    Následně přichází zakázané uvolnění v podání Dinamo Riga, vhazuje se po levici švédského gólmana.

39:13
    Druhá dvacetiminutovka pomalu spěje do svého konce, mnohem aktivnější jsou v současné době hráči Admiralu.

39:39
    Nakonec se v závěru druhé části bude muset Admiral ještě bránit, Pascal Pelletier (VLD) je totiž za hákování vykázán na lavici hanby.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Prostřední dvacetiminutovka přinesla dvě branky, po jedné na každé straně. Celkový stav je tedy stále výhodnější pro lotyšské Dinamo, před domácími je ještě dvacet minut na zvrácení nepříznivého stavu. Třetí část začne zhruba v 13:20.

40:01

41:01
    Tak to je velká čára přes rozpočet pro domácí Admiral! Dinamo nabídnutou přesilovou hru využívá poté, co ARMANDS BERZINŠ dostal na pravé straně dostatek prostoru a prudkou ranou překonal Nalimova – 1:3! Asistence: Tim Sestito.
    41:01. BERZINŠ - 1:3

42:03
    Mnacjan (VLD) znovu komplikuje situaci Admiralu, je potrestán dvěma minutami za sekání.

42:30
    A máme tu čtvrtou branku v síti brankáře Nalimova! Po přihrávce českého obránce Kundrátka se neomylně trefil KRIŠJANIS REDLIHS – 1:4! Asistence: Tomáš Kundrátek a Lauris Darzinš.
    42:30. Redlihs K. - 1:4

43:29
    Rázem si mohl Kundrátek připsat první vstřelenou branku v Kontinentální hokejové lize, jeho prudkou dělovku však gólman Nalimov fantasticky vychytal!

45:01
    Admiral se přece jen směrem dopředu hodně aktivně snaží, není mu to ale nic platné. Lotyšský tým má duel jednoznačně ve svých rukou.

47:11
    Od modré čáry vyslal nepříjemný pokus Glazkov, na jistého Erikssona si ale přijít nedokázal. Pro švédského brankáře to byl již 34 zákrok v dnešním zápase.

48:31
    Domácí se rázem dostali do dalšího přečíslení, protiakci tři na dva zakončil Lisin, jeho střela však byla přizvednuta vysoko nad.

49:03
    Další pokus aktivního Kundrátka končí v rukavici Nalimova. Českému obránci není po střelecké stránce přáno.

50:08
    Třetí část vstoupila do druhé poloviny, domácí se ještě nevzdávají a snaží se zdramatizovat závěrečné minuty střetnutí.

50:37
    Nyní je tu zřejmě poslední šance Vladivostoku na zdramatizování mače. Za podražení je na lavici hanby odkázán Oskars Cibulskis (RIG).

51:10
    Admiral se dostal do dobré střelecké pozice, Bergfors s Osipovem to však v klíčovým moment až moc překombinovali.

51:33
    Tak přece jen to bude ještě zajímavé! NICKLAS BERGFORS se v začátku sezony trápí, tentokrát se ale zapisuje do střelecké listiny parádní trefou! Jeho spoluhráč ho našel za brankou, on se s ničím nerozpakoval a rychle zasunul puk těsně k levé tyči Erikssonovy branky – 2:4! Asistence: Denis Osipov a Pascal Pelletier.
    51:33. BERGFORS - 2:4

52:43
    A rázem tribuny ve Vladivostoku výrazně ožívají! Cibulskis znovu míří na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění. Je to další početní výhoda pro Admiral.

54:03
    Tato početní výhoda však již není tak vydařená, Riga se zatím brání s přehledem.

54:32
    Glazkovovo nahození byla zablokováno, Dinamo následně znovu posílá puk daleko od vlastní svatyně.

54:43
    Tuto početní výhodu již Vladivostok nevyužil, stále má však poměrně hodně času.

55:50
    Riga drží puk za vlastní brankou a s rozehrávkou rozhodně nikam extra nespěchá.

56:11
    Po spolupráci první formace měl vynikající příležitost na korekci skóre Pascal Pelletier! Jeho zakončení z mezikruží mířilo přesně pod břevno, velmi rychle se tam však ocitla lapačka připraveného gólmana Erikssona!

56:55
    Tlak Admiralu dále trvá, po sraženém vyhození jsou však domácí vyhnání z útočné třetiny.

57:29
    Indrašis v rychlé protiútoku našel před brankou najíždějícího Schutze, jeho teč koncem hole ale Nalimovovi velké potíže nenadělala! Ruský gólman kvalitním zákrokem udržel naději na srovnání dvoubrankového manka.

57:46
    Vhazuje se před brankou Vladivostoku, hosté se snaží držet puk co nejdále od vlastní svatyně.

58:16
    Rána Gorškova příklepem skončila na pravé betonu Erikssona, domácí zůstanou s kotoučem v útočné třetině soupeře.

59:12
    Riga vyhodila na zakázané uvolnění, dokáží ještě domácí se stavem něco udělat?

59:47
    Ještě tu přichází dvouminutový trest pro hostujícího Sestita, příliš velké komplikace pro Rigu již nepřijdou. Admiral zbývá již málo času.

Utkání nakonec končí radostí lotyšského Dinama, které po právu slaví vítězství 4:2! O tom rozhodlo dvěma přesilovkovými góly zkraje třetí dvacetiminutovky.

Československá stopa

Tomáš Kundrátek (RIG) 0+1, 1 střela, čas na ledě 26:19
    Jakub Sedláček (RIG) do utkání nenastoupil

Příjemný zbytek pondělního odpoledne přeje Petr Dejnožka. (13:55:30)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 22. Lugin (Lisov, Glazkov), 52. Bergfors (Osipov, Pelletier) – 7. Bukarts (Berzinš), 32. Redlihs M., 42. Berzinš (Sestito), 43. Redlihs K. (Kundrátek, Darzinš)

Rozhodčí: Vasiljev, Naumov – Koršak, Černyšev (všichni Rusko)