Motor ČB – Slavia 4:1 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Most – Kladno 4:5 (kon.)
Jihlava – Přerov 2:3 (0:1 po s.n.) | Kadaň – Prostějov 7:2 (kon.) | Havířov – Šumperk 1:5 (kon.)
Litoměřice – Ústí n/L 5:4 (1:0 po s.n.)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 16.09.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 4. kolo

Byl to vyrovnaný zápas, což ukazuje také skóre. Dnes byli lepší obrany a brankáři než útočníci. Také jsme viděli jen 3 branky. Tu rozhodují vsítil Peter Zuzin a rozhodl tak o tom, že všechny 3 body zůstanou doma. To je ode mne vše a těším se u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:46:57)

59:40
    Ještě tyčka domácích!

59:34
    A další faul hostů. Možná i z flustrace vyplynul faul Jana Víška, opět 2 minuty za podražení.

59:10
    To už si zdá se domácí pohlídají. Hrají už na jistotu.

58:52
    A nyní to pro ně bude ještě těžší. Dvě minuty si odsedí David Kajínek za podražení.

58:24
    Poslední minutka a půl, podaří se hostům vyrovnat? Nyní jsou k tomu daleko, vhazovat se bude před Schwarzem.

57:40
    Třebíč brání, ale když může vyrazí do útoku k rychlým brejkům.

56:48
    Zuzin (TRE) nyní hledal před bránou Dočekala, ten však na puk nedosáhl.

56:02
    Po skrumáži u mantinelu se bude vhazovat před Vejmelkou.

55:41
    Třebíč už se nikam nežene a soustředí se na obranu. Uvidíme jestli to není přeci jen příliš brzo.

54:35
    Hosté jsou nyní na puku a snaží se něco vymyslet, Třebíči však dnes obrana funguje až na výjimky dobře.

53:05
    Jiří Černoch (BEN), byl nyní sám před Vejmelkou, který však stihl jeho střelu vyrazil pravým betonem.

52:27
    Do rychlého brejku se dostal nyní Zuzin (TRE) a nic nevymýšlel a rovnou vystřelil. Bylo to však vedle.

52:03

51:08
    Další kombinace hostů, ale Třebíč dobře kryje nebezpečné prostory a nyní vyhazuje.

50:12
    Hosté dobře kombinují v útočném psámu, ale zatím bez střely.

50:03
    Domácí dávají šanci hostům na vyrovnání, na 2 minuty si půjde na trestnou lavici sednou Ján Niko.

49:32
    Na obou stranách byli k vidění rychlé akce, ale vždy se nezdařila finální přihrávka, opět vše končí u Schwarze.

48:13
    Hosté se snaží proniknout přes obranu Třebíče, ta je však pozorná a dobře střeží modrou čáru.

47:17
    Další část hry, která je nepřesná, ani jeden z týmů nemá puk delší dobu na svých hokejkách a vše to končí nahozením na Schwarze, který podržel puk a bude tak následovat buly po jeho levici.

46:42
    Přihrávka rukou v podání hostů. Buly ve středním pásmu.

46:18
    Zakázané uvolnění domácích.

45:40
    Domácí se i po vstřeleném gólu drží na puku.
    ZUZIN - 2:1

44:44
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Konečně se domácím podařilo překonat hostujícího brankáře. Zasloužil se o to v přesilové hře PETER ZUZIN. Asistence: Niko.

44:16
    Šaur nyní nadělal starosti Schwarcovi, ale ten si s jeho střelou poradil.

Dnešní utkání sleduje 1 240 diváků.

43:55
    Hostí i ve čtyřech se dokázali dostat k dobré střele, ale její autor těsně minul.

43:21
    Dobrá střela Erata (TRE) ale Schwarz už přivádí Horácké střelce pomalu k šílenství.

42:49
    Podražení a 2 minuty pro Martina Paločka.

41:29
    Dolníček opět ve velké šanci, po vyraženém puku od Schwarze se dostal k dorážce ale minul jen těsně pravou tyčku jeho branky.

40:27
    Třetí třetina nám začala zostra, do prvního útoku se pustili hosté, ale nic z toho nebylo, ovšem z protiútoku dobře pálil Dolníček, ale Schwarz se stihl přemístit a puk vyrazit.

40:01

Viděli jsme bezbrankovou druhou třetinu, ale více šancí měli určitě domácí. Hosté měli sice tlak v úvodu třetiny, kdy měli šance ve dvojnásobné přesilovce, tu však nevyužili a zbytek třetiny už patřil Třebíči. Především šance Svobody volala po gólu, ale ten však nepadl, a tak o všem rozhodne závěrečná třetina, která začne zhruba v 19:13. Zůstaňte s námi.

40:00

39:02
    Nyní je ve hře obou týmů dost nepřesností a tak se hra odehrává především ve středním pásmu.

38:36
    Po delší době také hosté v útoku, ale obrana Třebíče jejich pokus blokuje.

37:23
    Třebíč nyní v tlaku, ale oba brankáři se dnes překonávají, myslím, že příští gól velmi napoví o dalším vývoji utkání.

36:47
    Po rychlé akci Erata střílel z dobré pozice Svoboda, ale Schwarz opět chytá.

36:29
    Sporný ofsajd domácích, buly ve středním pásmu.

36:18
    Icing hostů.

35:52
    Třebíč nyní na puku a uvidíme co vymyslí.

35:10

34:26
    A opět se domácí osvobozují. Benátkám tato přesilovka nejde.

33:37
    Třebíč vyhazuje a může vystřídat.

33:05
    Vyloučení Třebíče, na 2 minuty za krosček si půjde odpykat Tomáš Svoboda.

32:42
    Nyní zmatky v rozehrávce domácích, které končí icingem a buly tak bude následovat před Vejmelkou.

32:15
    Schwarz ukryl skákavý puk do své lapačky, bude se tak vhazovat po jeho pravici.

32:07
    Puk nyní na střídačce domácích, buly bude následovat ve středním pásmu.

31:28
    Domácí nyní s další rozehrávkou váhají.

30:41
    Domácí může mrzet že tuto přesilovku nevyužili, byla to šance za šancí a střela za střelou, ale Schwarz byl bezchybný a všechny šance Třebíče zneškodnil.

30:29

29:29
    Krásná kombinace domácích, kdy na konci byl Erat, ale opět skvělý zákrok Schwarze.

28:49
    Tomáš Svoboda (TRE) pálil z dobré pozice, ale Schwarz jeho střelu zkrotil do lapačky.

28:28
    A bude následovat přesilovka 4 na 3 v podání Třebíče. Vyloučen Daniel Miškovský za hákování.

27:56
    Další dobrý zákrok Vejmelky, který si musel podržet skákající kotouč.

27:24
    Nyní se na hřišti trochu přiostřuje, ale nebude to nic vážnějšího, byla to jen strkanice poté co puk skončil na hostující střídačce. Pramení z toho akorát vzájemné vyloučení, pokračovat se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

26:37
    Přerušení po skrumáži u mantinelu, bude následovat buly před Vejmelkou.

26:00
    Dvojnásobná přesilovka Benátek vlila hostům odvahy a ti se nyní pouští do dalšího útoku.

25:42

25:29
    Třebíč vyhazuje puk po nepřesnosti Benátek.

24:54
    Třebíč už je ve čtyřech a následně Vejmelka chytá střelu od modré.

24:22
    Nyní schytal tvrdou střelu Roman Erat (TRE), byl to obětavý zákrok ale Roman bude zdá se v pořádku, rozhodčí přerušili hru a bude se vhazovat ve středním pásmu.

23:53
    Třebíč vyhazuje, ještě je čeká skoro 50 sekund ve třech.

23:38
    Třebíč jde do tří. Šaur vyloučen za sekání.

23:34
    V dobré pozici jeden z Benátských přestřelil.

22:51
    Vyloučen Luka Petelin na 2 minuty za zdržování hry.

22:19
    Skoro z nulového úhlu to nyní zkoušel jeden z třebíčských, ale Schwarz se nachytat nenechal.

21:55
    Hosté se teď snažili najít mezeru v obraně domácích to se jim však prozatím nedaří.

21:00
    Třebíč se snaží napadat rozehrávku hostů a nese to ovoce ve formě získaného kotouče.

20:42
    Další zákrok Vejmelky.

20:27
    Hosté v plném počtu. Třebíč tak přesilovku nevyužila.

20:01

První třetina přinesla góly na obou stranách, kdy nejprve šli do vedení hosté zásluhou Ordoše. Jejich vedení však netrvalo dlouho a o vyrovnání se postaral Raška. Domácí byli sice o něco málo aktivnější ale do vážnějších brankových příležitostí se nedostávali a tak je to po prvních dvaceti minutách nerozhodně. Druhá třetina začne zhruba v 18:19.

20:00

19:59
    Na úplný závěr třetiny to zkoušel Zuzin, ale jeho pokus Schwarz vyrazil nad.

19:27
    Šaur nyní promáchl a puk je tak ve středním pásmu.

19:05
    Domácím se však přesilovka zatím nedaří, uvidíme jestli to bude v poslední minutě lepší.

18:23
    A přesilovka také pro domácí. Vyloučen Jiří Říha na 2 minuty za hákování.

18:13
    A další, modrá čára je asi pro hosty zakletá.

18:00
    Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.

16:50
    Dobrý zákrok předvedl Vejmelka, kdy musel čelit bočnímu nájezdu jednoho z útočících hráčů Benátek.

16:15
    Ve slušném počtu teď šli hosté do útoku, ale nepřesná nahrávka šanci zmařila. U puku tak jsou domácí.

15:38
    Po delší dobře v pohotovosti také Karel Vejmelka na druhé straně, kdy si dobře pokryl nahození od modré čáry.

14:41
    Sám před brankářem se ocitl Ján Niko (TRE), ale z otočky už nedokázal trefit branku a puk tak šel vedle levé tyče.

13:59
    Nyní je puk pod kontrolu hostů, ale do útočného pásma se zatím nedostávají.

13:13
    Malena (TRE) opět nahazoval puk na bránu, ale Schwarz jeho pokus viděl a ukryl do výstroje.

13:02
    A další, rozehra se hostům zatím opravdu nedaří, na tom budou muset zapracovat.

12:53
    Zakázané uvolnění Benátek. Buly před Schwarzem.

11:59
    Domácí jsou nyní v dobrém pohybu a dlouho drží pásmo, ke střele se však nepropracovali.
    RAŠKA - 1:1

10:33
    A je vyrovnáno. Po střele Přibyla od modré čáry, tečoval puk ve skrumáži před Schwarzem ADAM RAŠKA. Asistence: Přibyl, Šaur.

09:48
    Nyní se hraje více ve středním pásmu, Benátky se nikam neženou a hájí těsný náskok.

09:05
    Ofsajd domácích. Buly ve středním pásmu.

08:17
    To byla studená sprcha pro domácí, zatím je na nich celkem znát, když mají problémy s rozehrávkou a k dalšímu ohrožení branky hostů se nedostávají.
    ORDOŠ - 0:1

05:46
    Benátky právě vstřelily branku!
    Hosté velmi rychle využívají přesilovku, kdy milimetrovou kombinaci před brankou zakončil JAN ORDOŠ. Asistence: Plodek, Špaček.

05:36
    Hosté si zahrají přesilovku, na 2 minuty si jde sednou Raška za držení protihráče.

05:22
    Nyní icing domácích a buly před Vejmelkou.

04:25
    Jakub Šaur (TRE) byl nyní ve velmi dobré pozici před bránou, měl čas puk podržet a najít si mezírku v postoji Schwarze, ten však kotouč vyrazil. Krásný zákrok hostujícího gólmana.

03:23
    Petr Polodna (TRE) nyní střílel ze slušné pozice, ale trefil jen brusle obránce před sebou.

02:24
    Malena nyní zkoušel nahodit puk od modré, ten se však odrazil od zad z jednoho z bránicích mimo a u puku jsou nyní hosté.

01:59
    Hosté nyní drží puk na svých hokejkách, ale ke střele se zatím nedostali, nyní je to jejich již třetí zakázané uvolnění.

01:02
    Další zakázané uvolnění hostů. Rozehra se jim zatím nedaří.

00:36
    Tomáš Svoboda (TRE) nyní zkoušel pozornost Schwarze z levé strany, brankář hostů však puk vyrazil do ochranné sítě za brankou.

00:08
    První buly získali hosté, ale jejich rozehra končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se tak bude před Schwarzem.

00:01

Na ledě už jsou obě mužstva a za chvíli se tak dočkáme prvního buly zápasu.

V sestavě Třebíče jsou dnes hned dvě posily z Komety Brno a to Petr Mrázek a Adam Raška, kteří na začátku nastoupí v útočné trojce spolu s Lukou Petelinem. Uvidíme tedy jak se jim bude dařit.

Dobré odpoledne z MANN + HUMMEL ARENY, kde již za zhruba za 10 minut začne zápas 4. kolo WSM Ligy. Nyní už skončilo rozbruslení a po ledové ploše krouží rolba, tedy za okamžik bude vše připraveno k zahájení utkání.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Klimeš) – Bilčík, Malena "A" – Niko, Čejka, Přibyl, Šaur – Svoboda, Dolníček "C", Erat "A" – Psota, Polodna, Švec – Zuzin, Dočekal, Kusko – Mrázek, Raška, Petelin.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Hosnedl) – Čermák, Říha – Havlín, Čakajík – Kajínek, Kalina – Sobotka, Pabiška "A"– Miškovský, Víšek "A", Černoch – Špaček, Plodek "C", Ordoš – Matějček, Hrníčko, Volek – Huňa, Volf, Paločko.

Rozhodčí: Bejček – Špringl ml., Šmika.

Po ne zcela přesvědčivých výsledcích během přípravy, se Horákům úvod do sezóny daří. Zatím ještě nepoznali hořkost porážky, a dokázali již dvakrát přivést vítězství na samostatné nájezdy. Hned v prvním kole z ledu Šumperka a včera také z ledu Rytířů z Kladna. Když k tomu připočteme výhru na domácím ledě 3:1 proti Přerovu, je to hned 7 bodů pro Bílé Hvězdy a třetí místo v tabulce. Horáci však budou chtít vyválčené body také potvrdit doma.
    Za zmínku také stojí dosavad skvěle chytající Karel Vejmelka, který je velkou jistotou a oporou v bráně domácích a i díky jeho zákrokům Horáci inkasují poměrně málo branek.
    Výsledky přehledně:
    Šumperk – Třebíč 2:3sn,
    Třebíč – Přerov 3:1,
    Kladno – Třebíč 1:2sn.

A začněme u hostů. Tým Benátek zažívá poměrně vydařený start do nového ročníku a to především díky poslední poměrně přesvědčivé výhře nad týmem SK Kadaň v poměru 5:2. Navázali tak na úvodní kolo, kdy se jim podařilo porazit na samostatné nájezdy Jestřábi z Prostějova. Za tyto 2 výhry mají na svém kontě 5 bodů, což jim stačí na 7. místo, ale pořadí v tabulce se v úvodních kolech rychle mění. Na body z venkovních hřišť Benátky zatím čekají, když v rámci druhého kola podlehli Pražské Slavii 2:0.
    Budeme tedy sledovat jak se jim bude dařit na ledě Třebíče.
    Benátky nad Jizerou – Prostějov 1:0 sn,
    Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 2:0,
    HC Benátky nad Jizerou – SK Kadaň 5:2.

Dobrý den u tohoto přenosu ze 4. kola WSM Ligy, které proti sobě svede domácí SK Horácká Slavia Třebíč a HC Benátky nad Jizerou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Peška

Branky a nahrávky: 11. Raška (Přibyl, Šaur), 45. Zuzin (Niko) – 6. Ordoš (Plodek, Špaček)

Rozhodčí: Bejček – Špringl ml., Šmika