S. Makedonie – Ukrajina 0:2 (kon.) | Slovensko – Bělorusko 0:1 (kon.) | Španělsko – Lucembursko 4:0 (kon.)
Anglie – Estonsko 2:0 (kon.) | Slovinsko – Litva 1:1 (kon.) | Švýcarsko – San Marino 7:0 (kon.)
Lichtenštejnsko – Švédsko 0:2 (kon.) | Moldavsko – Rusko 1:2 (kon.) | Černá Hora – Rakousko 2:3 (kon.)
Španělsko
4:0 (1:0)
Lucembursko
Pátek 09.10.2015, 20:45 • Estádio Municipal de las Gaunas, Logroño • Kvalifikace ME

Z mé strany je to pro dnešek vše, ale už za pár hodin se na vás budu těšit u zápasu kanadskoamerické NHL mezi Columbusem a newyorskými Rangers. Těm, kteří se už chystají do říše snů přeji dobrou noc, na ostatní se budu těšit hodinu po půlnoci. Tak na počtenou! (22:43:22)

Je to jasné, španělská reprezentace nakonec pohodlně dokráčela ke třem bodům a zajistila si tak účast na EURU 2016! Fotbalisté trpaslíka z Lucemburska se srdnatě bránili a dlouho se svým sokem drželi krok, ale když se v 67. minutě prosadil střídající Alcácer a zvýšil na 2:0, hra hostů se sesypala. V závěru padaly góly do Joubertovy svatyně jako shnilá jablka ze stromu, v rozmezí pěti minut rozvlnili lucemburskou síť svými druhými góly Alcácer a Cazorla.

90+3

90+2
    Joubert riskantně vyběhl daleko za hranici pokutového území, aby těsně před dotírajícím hráčem v červeném dresu uklidil míč do zámezí.

90+1
    Nastavený čas zahájila zdvidhnutá pravice pomezního arbitra, Jordi Alba se ocitl v postavení mimo hru.

90
    Nad rámec základní hrací doby belgický sudí Delferiere nastavil dvě minuty!

90
    Na hřiště se podívá i opora lucemburského Dudelange David Turpel, jenž nahrazuje Auréliena Joachima.

89
    Už se rozběhla předposlední minuta základní hrací doby, Španělé si vyměňují krátké přihrávky na polovině hřiště a už se nikam zbytečně nehrnou.

88
    Žlutou kartu dostává Daniel da Mota (Lucembursko).

86
    Nakonec platí možnost číslo dvě, lucemburští fotbalisté se za svůj výkon přesto nemusí stydět. Jasně favorizované Španěly trpaslík trápil téměř sedmdesát minut, až pak se hra hostů sesypala.
    85. Santi CAZORLA - 4:0

85
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Lucemburská defenzíva se v závěru naprosto sesypala a Španělé to opět trestají! Nolito povedeným pasem nahrál do běhu SANTIMU CAZORLOVI, jenž se trefil ideálně k pravé tyči. Joubert byl bez šance!

83
    O osudu dnešního zápasu už je rozhodnuto. Otázkou je, jestli Španělé vsítí další góly, nebo hosté dohrají utkání se ctí.

82
    Delgado nedovoleně zajel do střídajícího Nolita, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku v okamžiku, kdy do konce už zbývá odehrát už jen něco kolem deseti minut.
    80. Paco ALCÁCER - 3:0

80
    Zřejmě je definitivně rozhodnuto, La Furia Roja nebude chybět ani na EURU 2016! Před Joubertem vznikl obrovský závar a míč se od tyče odrazil k volnému PACU ALCÁCEROVI, jenž se tváří v tvář prázdné hostující svatyni nemýlil!

79
    Mladíček Christopher Martins Pereira střídá, na jeho místo nastupuje čtyřnásobný reprezentační střelec, zkušený Daniel da Mota.

Vojtěch Balon

Branky: 42. Cazorla (Pedro), 67. Alcácer (Fàbregas), 80. Alcácer (Alba), 85. Cazorla (Nolito)

Karty:   55. Pedro (ESP) – 19. Bensi (LUX), 54. Malget (LUX), 88. da Mota (LUX)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 10:1. Fauly: 11:15.
    Španělsko: Casillas – Torres Juanfran, Piqué, Bartra, Alba – Fàbregas, Busquets, Cazorla – Silva (11. Mata), Morata (33. Alcácer), Pedro (77. Nolito).
    Náhradníci: S. Rico, de Gea – Alcácer, Isco, San José, Nolito, Mata, Azpilicueta, Th. Alcântara, Etxeita, Nacho Fernández, M. Gaspar.

Lucembursko: Joubert – Delgado, Malget, Chanot, Gerson, Jans – Bensi (64. Deville), Mutsch, Payal, Martins Pereira (79. da Mota) – Joachim (90. Turpel).
    Náhradníci: Moris, Amodio – Turpel, Deville, Schnell, da Mota, Martino, Jänisch, Thill, Luisi.

Rozhodčí: Sébastien Delferiere – Yves De Neve, Thibaud Nijssen (všichni Belgie)