S. Makedonie – Ukrajina 0:2 (kon.) | Slovensko – Bělorusko 0:1 (kon.) | Španělsko – Lucembursko 4:0 (kon.)
Anglie – Estonsko 2:0 (kon.) | Slovinsko – Litva 1:1 (kon.) | Švýcarsko – San Marino 7:0 (kon.)
Lichtenštejnsko – Švédsko 0:2 (kon.) | Moldavsko – Rusko 1:2 (kon.) | Černá Hora – Rakousko 2:3 (kon.)
Černá Hora
2:3 (1:0)
Rakousko
Pátek 09.10.2015, 20:45 • Stadion Pod Goricom, Podgorica • Kvalifikace ME

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:44:22)
    Rakousko dvakrát smazalo náskok soupeře a v nastavení dovršilo fantastický obrat. Rakousko zvítězilo po osmé v řadě a po vítězství 3:2 v Černé Hoře zůstává stoprocentní.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 2:13. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:8.

Dlouho to s domácími vypadalo nadějně, sice v 55. minutě inkasovali po brance Janka, jenže v 68. minutě se Černá Hora dostala znovu do vedení, to se trefil Bećiraj. Jenže závěr, ten patřil Rakousku. Nejprve v 81. minutě vyrovnal Arnautović, v 87. minuté se nechal bleskově vyloučit Vučinić a nabídnutou přesilovku využil v nastaveném čase Sabitzer. Rakousko tak pokračuje ve spanilé jízdě skupinou, Černá Hora touto porážkou přišla o naději na baráž.

90+5

90+5
    Okotie se obtočil kolem svého strážce a prudkou ranou mířil na zadní tyč. Poleksić vyrazil!

90+4
    U míče je gólman Almer a dlouhým výkopem posílá hru na druhou stranu.
    90+2. Marcel SABITZER - 2:3

90+2
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Rakousko dokonalo obrat a je ve vedení. Harnikův pokus se odrazil na kopačku MARCELA SABITZERA a ten nekompromisní ranou z vápna rozvlnil síť za Poleksićem.

90
    Bude se nastavovat celkem pět minut.

90
    Jantscherova hlavička byla příliš slabá, stejně jako Harnikovo zakončení.

89
    Rakousko je u míče a drží jej na útočné polovině.

87
    No a jelikož své nervy nedokázal zkrotit, sudí s ním neměl moc soucitu a poslal jej trochu předčasně do šatny... Závěr utkání tak Černá Hora odehraje v deseti lidech.

87
    Žlutou kartu za protesty si vykoledoval domácí Mirko Vučinić.

86
    Po něm byl v dobrém zakončení Vučinić, jenže jeho hlavičku zblízka vyrazil pohotovým reflexem pozorný Almer.

85
    Rohový kop pro Černou Horu.

85
    Po něm bylo v pokutovém území domácích docela horko, Rakousko dokonce dostalo míč do branky, jenže už se pískal faul na gólmana.

84
    A Okotie se ihned předvedl střeleckým pokusem, gólman domácích vyrazil na roh.

82
    ... a poslední Jantscher za Alabu.

Aleš Pur

Branky: 32. Vučinić (N. Vukčević), 68. Bećiraj – 55. Janko (Harnik), 81. Arnautović, 90+2. Sabitzer (Harnik)

Karty:   79. Poleksić (CHO), 87. Vučinić (CHO)   87. Vučinić (CHO)

Černá Hora: Poleksić – Rodić, Savić, Simić, Tomašević (74. Balić) – N. Vukčević, Boljević (56. Zverotić) – Marušić, Mugoša (64. Mandić), Bećiraj – Vučinić (C).
    Náhradníci: Mijatović, Petković – Balić, Baša, Saveljić, Zverotić, M. Kašćelan, Nikolić, Jankovič, Mandić, Jovetić, Damjanović.

Rakousko: Almer – Klein, Prödl, Dragović, Fuchs (C) – Baumgartlinger, Alaba (82. Jantscher) – Harnik, Junuzović (82. Sabitzer), Arnautović – Janko (82. Okotie).
    Náhradníci: Özcan, Lindner – Madl, Suttner, Wimmer, Garics, Ilsanker, Schwab, Jantscher, Okotie, Hinterseer, Sabitzer.

Rozhodčí: Daniele Orsato – Lorenzo Manganelli, Riccardo Di Fiore (všichni ITA)