Bělorusko – Turecko 0:2 (kon.) | Rakousko – Ázerbájdžán 7:0 (kon.) | Německo – Finsko 4:0 (kon.)
Lucembursko – Rumunsko 0:1 (kon.) | Bulharsko – Arménie 2:0 (kon.) | Portugalsko – Maďarsko 2:0 (kon.)
Dánsko – Wales 0:0 (kon.) | Irsko – Litva 3:0 (kon.) | Belgie – Malta 2:0 (kon.)
Švédsko – Estonsko 5:0 (kon.)
Švédsko
5:0 (3:0)
Estonsko
Pátek 09.10.2015, 18:45 • Studentarnas Idrottspark • Kvalifikace ME U21 • Skupina 6

To z mé strany i z tohoto utkání vše, přeji všem hezký zbytek pátečního večera. (20:37:57)

První půle o osudu tohoto zápasu definitivně rozhodla. Když šli krátce po začátku zápasu Estonci do deseti, vše se jim sesypalo a brzy inkasovali tři góly. Na nic se nezmohli. Po přestávce Švédové ztratili motivaci a hra byla taková nijaká, ale v závěru zápasu se domácí díky vydařeným střídáním přeci jen zvedli a zásluhou Ferhada Ayaze přidali další dvě trefy. Konečný stav 5:0 tak přesně vypovídá o průběhu zápasu.

90+2

90+1
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    V samém závěru zápasu se po kombinaci před pokutovým územím Švédů prosazuje FERHAD AYAZ. Ačkoliv nastoupil do zápasu na posledních patnáct minut, zařadil se ke dvougólovému střelci prvního dějství Engvallovi. Svou roli žolíka tak splnil na sto deset procent.

90+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90
    V poslední minutě zápasu vybojovali Švédové ještě jeden roh.

89
    Dopředu se nyní natlačil také pravý bek Švédů Wahlqvist a spíše, jak se říká, takovou „šulačkou“ prověřil pozornost brankáře. Je z toho ale rohový kop.

86
    Estonský Saliste je přichycen v ofsajdovém postavení.

85
    Opět byl ve velice dobré příležitosti muž předešlého okamžiku Ayaz, ale Karofeld v brance Estonců znovu čaroval.

85
    Vstřelený gól Švédy navnadil, vzpomněli si, jaká jízda to byla v prvním dějství.

84
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Ainsalu, přichází Kauber.

82
    Asistenci formou milimetrově přesného centru si připsal Rakip, jenž na hřiště nastoupil 15 minut před Ayazem.

81
    Jen jsem to dořekl, zvyšují Švédové na rozdíl čtyř branek. Z ničeho nic najednou udeřil nový muž na hřišti FERHAD AYAZ, který do utkání nastoupil před čtyřmi minutami. Tomu se říká čuch na střídání.

80
    Domácí publikum se své miláčky snaží alespoň na posledních deset minut druhé půle vyburcovat k nějaké aktivitě stále hlasitějším pokřikem „Sverige, Swerige (sverije)". Zatím marně.

78
    Plynulé hře nenapomáhá ani série střídání.

77
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mrabti, přichází Ayaz.

77
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sappinen, přichází Peetson.

74
    Hra je stále spíše vyrovnaná, nic pozoruhodného na hřišti nesledujeme. Větší váhu nemá smysl přikládat ani této nepřesné a dva metry nad břevno mířící střele Švédů.