Spišská N. Ves – Michalovce 5:3 (kon.) | Trnava – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.) | Humenné – Detva 2:8 (kon.)
Bardejov – Senica 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Topoľčany 4:1 (kon.) | Prešov – Pov. Bystrica 5:1 (kon.)
HK Bardejov
6:2 (3:0, 0:2, 3:0)
HC Dukla Senica
sk Středa 11.11.2015, 17:301. liga (SR)

Zápas bohatý na góly sa nám skončil. Z víťazstva sa tešili hráči HC 46 Bardejov, ktorí na vlastnom ľade porazili Senicu. Domáci boli počas stretnutia lepší a hokejovejší, menší výpadok si dovolili iba v prostrednej časti hry. Bardejov si upevnil pozíciu na čele, Dukla ostane na siedmom mieste. Od nás je všetko, zostaňte so stránkou Onlajny.eu aj naďalej. Prajeme pekný večer. (19:40:50)

59:01
    Beží nám posledná minúta dnešného stretnutia. Bardejov splní úlohu favorita a Senicu pošle domov bez bodov.

58:32
    Zdá sa, že duel sa nám už len dohráva. Seničania veľa toho v ofenzíve nevymysleli, HC sa úspešne bráni.

57:43
    Duel sa nám blíži k svojmu záveru. Dočkáme sa ešte nejakého gólu? Senici sa presilovka príliš nedarí.

54:14
    Dominik Šimčák si neudržal nervy na uzde, vrazil súpera na mantinel. Rozhodca ho "odmenil" trestom 5 minút + do konca duelu.

50:00
    Dukla sa bráni a zdá sa, že domáci sa už príliš do útoku nehrnú.

48:39
    Na Duklu sa to valí zo všetkých strán. Peter Šohajda sekol a je vylúčený na dve minúty.

48:23
    Vyzerá to tak, že o všetkom je rozhodnuté. Bardejov si užíva tieto minúty, Senici táto tretina vôbec nevychádza.

47:40
    Bardejov dal gól!
    ONDREJ GMITTER zrejme rozhodol a svoj výborný výkon korunoval aj gólom. Prihrávali mu Kalináč a Baláž.

46:52
    Hostia striedajú brankára. Krajčovič odchádza na striedačku. Vymenil ho Račko.

45:00
    Bardejov zapol na vyššie obrátky. Výsledkom je trojgólový náskok a pohoda na hokejkách. Zdvihnú Záhoráci ešte hlavu?

43:28
    V rozpätí necelej polminúty pridáva Bardejov piaty gól. Jeho autorom je RADOVAN CÚTT, ktorému presne prihral Česelka.

43:01
    Bardejov využíva presilovú hru. Druhýkrát v stretnutí sa presadil MARCEL BALÁŽ, ktorému prihrávali Gmitter a Kalináč.

42:37
    Kým v prvej tretine prestrieľali domáci Senicu 10:3, v druhej časti hry sa karta obrátila. Dukla vystrelila na Sabola 17-krát, Bardejov ohrozil bránu súpera v dvanástich prípadoch.

42:22
    Pavešic sa znovu previnil a odchádza za držanie na dve minúty na trestnú lavicu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Kým prvá tretina patrila domácim, prostredná časť zasa Senici. Bardejov inkasoval v druhom dejstve hneď dvakrát, keď v oboch prípadoch pykal za vylúčenia svojich hráčov. Tretia tretina nám sľubuje veľkú drámu a rozhodne sa máme na čo tešiť.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:42
    Beží nám posledná minúta. Zdá sa, že do druhej sirény sa už skóre meniť nebude.

39:03
    Tak teraz sa nám roztrhlo vrece s vylúčeniami. Na lavicu hanby odchádza hosťujúci Pavešic. Za seknutie bude pykať dvoma minútami.

38:21
    Počet hráčov na ľadovej ploche sa nám vyrovná. Za krošček je na dve minúty vylúčený Martin Šimon. Aj on už dnes sedel na lavici hanby.

37:57
    Domáci hokejisti sa úspešne bránia a nechcú pripustiť ďalší gól za chrbtom Sabola.

36:59
    A ďalšie vylúčenie HC 46 Bardejov. Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Kalináč. Dnes už druhýkrát.

34:54
    Pred nami je posledných päť minút druhej tretiny. Zatiaľ sledujeme dramatický duel, výsledkovo navrch má stále Bardejov, ale z trojgólového vedenia je už len najtesnejší náskok.

32:07
    Po dlhých minútach hráme piati proti piatim.

29:44
    Bardejov si môže vydýchnuť. Garip Saliji odchádza za nedovolené bránenie na dve minúty na trestnú lavicu.

29:03
    Senica dala gól!
    Domácich môžu vylúčenia poriadne mrzieť. Dlhú päťminútovú presilovku využívajú hostia na ďalší gól, ktorého autorom je LUKÁŠ RUŽIČKA, ktorému nahrával Dobrý. Autor gólu ušiel a strelou nad rameno nedal šancu gólmanovi HC.

28:16
    Senica sa zatiaľ nevie v tejto dlhej presilovke dostatočne naštartovať. Bardejov sa úspešne bráni a udržuje si dvojgólový náskok.

27:01
    Bardejov sa zatiaľ bráni úspešne. Povedzme si, že v prvej tretine prestrieľali domáci hokejisti svojho súpera v pomere 10:3!

26:10
    Tak teraz sa nám dejú v Bardejove veľké veci. David Všetečka bodol protihráča a dostáva päťminútový trest!

22:45
    Senica ožila a vrátila sa do zápasu. Dnes sme videli už dve využité presilovky a je jasné, že početné výhody môžu rozhodnúť tento zápas.

21:23
    Tak predsa sa Seničania dočkali gólu v početnej výhode. Jeho autorom je DAVID VIDELKA, ktorý dorazil tvrdú strelu od modrej, ktorú Sabol len vyrazil pred seba. Asistencie si pripisujú Pavešic a Romančík.

21:01
    Bardejov sa zatiaľ bez väčších problémov bráni, Dukla sa snaží o kontaktný gól, no zatiaľ jej to vôbec nevychádza v ofenzíve.

20:24
    Prvú presilovú hru v stretnutí si zahrajú aj hostia. Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Kalináč.

20:05
    Rozbehla sa nám druhá tretina. Sme zvedaví, či sa Seničania vzchopia a zdramatizujú duel alebo bude Bardejov pokračovať v kanonáde.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme za sebou prvých 20 minút dnešného stretnutia. Stav na svetelnej tabuli hovorí jasnou rečou. Bardejovu stačili dve minúty na to, aby si vytvoril pohodlný trojgólový náskok. Senica sa dlho držala, ale následne prišli čierne minúty, ktoré Dukle ničia snahy o dobrý výsledok na východe Slovenska.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:12
    Beží nám posledná minúta prvej tretiny.

19:02
    Bardejov strelil za dve minúty tri góly a položil tak základy víťazstva v tomto stretnutí. Záhoráci nevydržali nápor a teraz musia tréneri popracovať predovšetkým na psychike.

18:47
    Neuveriteľná kanonáda HC pokračuje. Hosťujúci celok sa držal tri štvrtiny prvej tretiny, no teraz inkasuje prakticky z každej situácie. DENIS MARKUŠ dostal peknú prihrávku spoza bránky rovno medzi kruhy. Strelou z prvej a opäť nad lapačku dáva ďalší gól. Asistencie si pripisujú Borecký a Šimčák.

17:52
    Bardejovčania sa dostali na koňa a ihneď po prvom presnom zásahu pridávajú aj druhý gól. FILIP VAŠKO sa spoza bránky natlačil pred bránku a z otočky pomedzi nohy zvyšuje skóre. Vaškovi asistoval Mikolášek.

16:46
    Domáci hokejisti sa dočkali a v presilovej hre otvárajú skóre dnešného duelu. Ondrej Gmitter potiahol puk do prečíslenia dvoch proti jednému. Prešiel modrou čiarou, nahral na stred MARCELOVI BALÁŽOVI a ten z prvej poslal puk nad lapačku bezmocného Krajčoviča. Asistencie: Gmitter, Kalináč.

15:33
    Ale je tu ďalšie vylúčenie Dukly Senica. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou si na dve minúty ide oddýchnuť Kniazev. Senicu čakajú horúce chvíle.

15:20
    Začala sa nám posledná pätminútovka prvej tretiny. Stav sa nám stále nemení.

12:15
    Senica prvé vylúčenie prečkala a ubránila sa útokom súpera. Skóre sa tak nemení a čakáme na prvý presný zásah jedného či druhého tímu.

11:01
    Dukla sa zatiaľ úspešne bráni a drží útočnú päticu Bardejova ďaleko od svojej brány.

10:15
    Máme tu prvé vylúčenie dnešného stretnutia. Za držanie si pôjde na dve minúty posedieť na lavicu hanby Martin Šimon.

10:00
    Máme za sebou prvú polovicu úvodnej tretiny. Skóre je stále bezgólové, nevideli sme ani jedno vylúčenie. Zatiaľ obaja brankári pozorne strážia svoju svätyňu.

08:12
    Seničania sympaticky bojujú o každý puk, líder tabuľky túžil dať čím skôr gól, ale tento plán mu nevyšiel. Pomaly budeme mať za sebou úvodné dejstvo.

06:52
    Zatiaľ sa nič vážnejšie nedeje. Navyše sledujeme čistú hru bez vylúčení. Územnú prevahu má favorit z východu, ale zatiaľ z toho nevyťažil nič.

04:22
    Bardejov zatiaľ naráža na poctivú defenzívu súpera. Záhoráci sa dobre bránia a vyčkávajú na brejky.

01:13
    V úvode sledujeme zatiaľ opatrný hokej, oba tímy sa akoby oťukávali. Čakáme na prvý vážnejší vzruch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pekný hokejový večer, milí hokejoví fanúšikovia. Duel sa nám o malú chvíľu začne a my vám prinesieme to najpodstatnejšie, čo sa v ňom udeje. A to všetko prostredníctvom zmien stavu.

Úvodné zostavy:

HC 46 Bardejov: Sabol – Loydl, Takáč, Pichnarčík, Všetečka, Polaček, Bednár, Mojdis – Gmitter, Kalináč, Baláž, Česelka, Cútt, Valjent – Vaško, Linet, Mikolášek – Borecký, Šimčák, Markuš.

HC Dukla Senica: Krajčovič – Pavešic, Grman, Černý, Kotzman, Šimon, Šohajda – Kniazev, Videlka, Romančík, Řezač, – G. Saliji, Trenčan, Dvonč, Dobrý, Daniel – Markulinec, Penák, Ružička.

Rozhodca: Mihaľov, Šoltés, Riš..

Bardejov sa po 15. kole dostal na čelo 1. hokejovej ligy, kde prečkal aj reprezentačnú prestávku. Pred druhými Novými Zámkami si dokonca vypracoval štvorbodový náskok. O tom, kto bude v dueli Bardejova so Senicou favoritom niet pochýb. Aktuálne vedúci celok dokonca v úvodnom meraní síl zvíťazil nad súperom zo Záhoria 8:2 a bude prekvapením, ak v tomto stretnutí nevyhrá opäť. Zvlášť keď nastúpi na vlastnom ľade.

Senicu ale nemožno vôbec podceňovať. Tej sa relatívne darí, no v súbojoch s tímami z vrchnej časti tabuľky nemá toľko šťastia a nevyhráva. V stredu očakávame podobný scenár, hoci naposledy Dukla zvíťazila nad Humenným 3:1 a pred reprezentačnou prestávkou navodila do šatne pohodu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Milan Gončár

Branky a nahrávky: 17. Baláž (Gmitter, Kalináč), 18. Vaško (Mikolášek), 19. Markuš (Borecký, Šimčák), 44. Baláž (Gmitter, Kalináč), 44. Cútt (Česelka), 48. Gmitter (Kalináč, Baláž) – 22. Videlka (Pavešic, Romančík), 30. Ružička (Dobrý)

HK Bardejov: Sabol – Loydl, Takáč, Pichnarčík, Všetečka, Polaček, Bednár, Mojdis – Gmitter, Kalináč, Baláž, Česelka, Cútt, Valjent – Vaško, Linet, Mikolášek – Borecký, Šimčák, Markuš.

Rozhodčí: Mihaľov, Šoltés, Riš.