Magnitogorsk – Toljatti 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Kazaň 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 3:1 (kon.)
Čerepovec – HC Slovan 1:2 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Jokerit – Barys 2:0 (kon.)
Soči – Jekatěrinburg 5:6 (po pr.) | Spartak Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
HK Soči
5:6 (2:1, 1:0, 2:4 - 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 21.11.2015, 15:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Sportu zdar a hokeji zvláště! Dnes vás provedeme hokejovým utkáním mezi HK Soči a Avtomobilist Jekatěrinburg.

HK Soči

Hokejový tým HK Soči se nachází se ziskem 47 bodů na osmém místě tabulky Západní konference KHL. Soči vyhrálo tři z posledních pěti utkání. Poradilo si proti Ugře výsledkem 5:1, poté přetlačilo Moskvu 3:2 a 4:1 zvítězilo nad Čerepovcem.

Nejlepším střelcem týmu je v posledních zápasech Ben Maxwell (3+2). Body týmu v posledních kolech přináší také Denis Kazinov (1+3).

Avtomobilist se nachází na sedmé pozici ve Východní konferenci se ziskem 50 bodů. Hráči Jekatěrinburgu však nejsou v ideálním rozpoložení. V posledním zápase dokázali přetrhnout sérii čtyř porážek v řadě a zvítězili proti Čeljabinsku poměrem 5:2.

Nejlepším střelcem týmu je zcela jednoznačně Anatolij Golyshev (5+1), kdežto bodově tým v posledních kolech táhne především Alexej Simakov (0+7).

Československá stopa v utkání

Jakub Kovář
    Ondřej Roman
    Petr Koukal

HK Soči

V týmu nepůsobí žádný Čech ani Slovák.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči: Barulin (Šikin) – Kuzněcov, Wilson, Paigin, Bernatskij, Jalasvaara, Semenov, Mamašev – Krikunov, Ignatuškin, Kosticin – Petersson, Maxwell, Skaškov – Sčastlivij, Anisin, Ljudučin – Kazionov De., Kazionov Dm., Morozov

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Kivisto, Turbin, Vasilevskij, Timašov, Trijamkin, Žuravljov – Torčenjuk, Simakov, Golyšev – Popov, Garejev, Polozov – Koukal, Dubrovskij, Elo – Veliškin, Alexejev, Jemelin, Mitjakin, Pankov

Rozhodčí: Komarov, Soin – Zakharenkov, Sadovnikov.

00:01

00:01
    Nástupní brankáři: Jakub Kovář (JEK) a Konstantin Barulin (SOC).

01:25
    První střelu na branku si připisuje za domácí tým Denis Kazionov. Jakub Kovář chytá.

03:33
    Ke střele se na druhé straně dostává také český útočník Petr Koukal. Jeho pokus však k brance nevedl. Hosté z Jekatěrinburgu jsou v tuto chvíli malinko herně aktivnější, na své konto si připisují již tři střely na branku.

05:59
    Hra plyne rychlým tempem dál. Sudí mají zatím klidnou "šichtu" – žádné góly ani vyloučení.

06:47
    Se svým střeleckým pokusem nepochodil ani domácí Mamašev.

10:54
    Jegor Morozov odchází na trestnou lavici a to rovnou na čtyři minuty. Bonusové dvě inkasuje za přítomnou krev postiženého hráče. Sudí tedy trestá vysokou hůl.

11:26
    Ignatuškin se neúspěšně snažil vyhodit kotouč z obranného pásma, čehož využil Šimakov! Útočník hostů nepříjemně ohrozil branku soupeře, Barulin v tuto chvíli jednoznačně drží domácí tým ve hře.

12:35
    Soči právě vstřelilo branku!
    DENIS KAZIONOV šokuje soupeře, kterému ve vlastním oslabení ujíždí a svou střelou nakonec překvapuje i Jakuba Kováře! Český brankář si na střelu sáhl, propadla mu však výstrojí až za brankovou čáru.
    Asistence: Sergej Kuzněcov.
    12:35 Denis KAZIONOV - 1:0

13:00
    Kazionov je po vstřelené brance při chuti! Hned po následujícím buly se dostal s kotoučem sám před branku, kde ovšem ztroskotal na skvěle postaveném brankáři Kovářovi.

15:02
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Vedení domácího týmu ze Soči má však jepičí život! Ke slovu se dostal ANATOLIJ GOLYŠEV, jehož pokus se ujal po poměrně nenápadné střele z otočky. Barulin nyní nejspíš nemá čisté svědomí.
    Asistence: Alexej Šimakov, Petr Koukal.
    15:02 Anatolij GOLYŠEV - 1:1

17:56
    Jegor Dubrovskij (JEK) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

19:54
    Domácí tým dnes zřejmě bude mužstvem nestandartních situací. Při hře 5 na 5 to Soči skřípe, ale při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě? To už je jiná. Po gólu v oslabení přichází i branka v přesilovce, kterou registruje přesnou tečí z prostoru mezikruží BEN MAXWELL.
    Asistence: Clay Wilson, Mikhail Anisin.
    19:54 Ben MAXWELL - 2:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nabídla poměrně bohatou brankovou nadílku. Tři branky během 20 minut to ostatně dokazují. O jednu více má na svém kontě domácí tým HK Soči, který, jak už jsme zmínili, vstřelil vedoucí branku nejprve v oslabení, aby si po inkasovaném gólu vzal následně vedení zpět při využité přesilovce. Branka šest vteřin před koncem je doslova brankou do šatny. Uvidíme, jaký vliv bude mít na následný průběh hry.

22:11
    Mamaševova rozehrávka byla nepřesná, a tak sudí signalizují icing.

23:12
    Ve druhém dějství má zatím navrch především domácí Soči, které na branku stihlo vypálit již sedmkrát. Všechny pokusy vykryl český brankář Jakub Kovář, který se v těchto momentech v brance rozhodně nenudí.

24:47
    Wilsonova dělovka z levého kruhu ohrozila branku Jekatěrinburgu, v té však stál Jakub Kovář, který si připisuje brilantní zákrok.

25:16
    Šimakov nebezpečně pálí od modré čáry, brankář Barulin si však našel skulinku, odkud dráhu puku mohl sledovat.

27:44
    Stále platí střelecká aktivita domácích, několik útočných choutek jsme však viděli už i na straně Avtomoblistu. Za ten pálil například Turbin nebo Trijamkin

28:55
    Denis Kazionov opět ukázal svou bruslařskou dovednost a ve velké rychlosti dojížděl pro ztracený puk před Kovářem. Celou situaci nakonec zachránil jeden z obránců Jekatěrinburgu.

30:13
    Igor Ignatuškin se snažil s kotoučem ve velké rychlosti obtočit kolem branky, Jakub Kovář byl však u bližší tyče se svým tělem rychlejší.

33:49
    Český útočník Petr Koukal (JEK) inkasuje dvě minuty za podražení.

34:37
    Domácí dostali poprvé ve druhé třetině možnost přesilové hry a okamžitě jí také využívají. Na konci úspěšné akce stál ANDRE PETERSSON, který zužitkoval krásný křižný pas od Anisina střelou z první do odkryté části branky přesouvajícího se Kováře.
    Asistence: Mikhail, Anisin, Ben Maxwell.
    34:37 Andre PETERSSON - 3:1

37:05
    Brankář Konstantin Barulin (SOC) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění. Trest jde za něj odpykat na trestnou lavici Andrej Kosticin.

37:56
    Sergej Kuzněcov (SOC) vyloučen na dvě minuty za podražení a domácí čekají krušné chvilky při poměrně dlouhém oslabení 3 proti 5!

38:46
    Nikita Trijamkin (JEK) však svůj tým oslabuje kvůli dvouminutovému trestu za nedovolené bránění a Avtomobilist už má k dispozici pouze krátkou přesilovku 4 na 3.

39:56

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina už tak brankově bohatá nebyla, změnu stavu však přeci jen přinesla. Své vedení se podařilo domácím navýšit na dvoubrankové díky druhé přesilovkové trefě z hole Peterssona. Třetí část může nabídnout ještě dramatickou koncovku. Zůstaňte s námi!

Další třetina začne přibližně v 16:45.

40:01

40:42
    Pavel Turbin (JEK) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

41:58
    Vedení domácích se na začátku třetí části navyšuje a hádejte – opět se tak stává u přesilové hry. Třetí přesilovku pro Soči využívá ANDREJ KOSTICIN, který poněkud nehlídaný před brankou soupeře přesně tečoval střelu od modré v bezprostřední blízkosti Kováře.
    Asistence: Zijat Paigin, Andre Petersson.
    41:58 Andrej KOSTICYN - 4:1

42:58
    Trijamkin se snažil překvapit Barulina nenápadnou střelou od modré čáry a málem mu jeho záměr vyšel! Brankář Barulin propadlý kotouč zastavoval na poslední chvíli na hranici brankové čáry!

46:00
    Hráčská lavice HK Soči inkasuje dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest jde odpykat Zijat Paigin.

47:31
    Elo oprášil brankářskou výstroj Barulina.

48:00

48:48
    Trijamkin se dnes ukazuje jako jednoznačně nejaktivnější hráč Jekatěrinburgu. Nyní projel s pukem středem kluziště a bez problémů obehrál dva protihráče, následná střela však v brance nekončí.

49:00
    Do konce hry zbývá ještě přes 10 minut a o menší zdramatizování zápasu se stará úspěšný střelec ANATOLIJ GOLYŠEV. Ten musí poděkovat především svému spoluhráči Alexandru Torčenjukovi, který má na úspěšné akci hostí nemalý podíl. Kotouč zavezl do útočného pásma a při těsném souboji s protihráčem jej dokázal poslat takřka již zpoza branky přesně na čepel najetého útočníka Jekatěringurgu.
    Asistence: Alexandr Torčenjuk, Nikolaj Timašov.
    49:00 Anatolij GOLYŠEV - 4:2

50:37
    Petr Koukal (JEK) vyloučen na dvě minuty za sekání.

50:37
    Ve stejném čase vyloučen také Denis Kazionov (SOC) na dvě minuty za hrubost.

51:15
    S trestnými minutami hlavní sudí přestávají šetřit. Další dvě putují na konto Alexeje Šimakova (JEK), který se provinil sekáním.

51:15
    A stejný přestupek ve stejném čase potkává také Andreho Peterssona (SOC) – tedy dvě minuty za sekání.

51:21
    Pavel Turbin (JEK) vyloučen na dvě minuty za podražení.

51:35
    Pokračuje se ve zkrácené verzi tří hráčů proti třem.

53:21
    Žádný z týmů se během sníženého počtu hráčů na ledové ploše neprosadil, pokračujeme v pěti na obou stranách.

54:03
    Ben Maxwell (SOC) vyloučen na dvě minuty za podražení.

54:03
    Hosté cítí poslední šanci se zápasem něco udělat, při dvoubrankovém manku mají k dispozici přesilovou hru a ještě šest zbývajících minut. Trenér Jekatěrinburgu si žádá oddechový čas.

54:10
    Avtomobilist to zkouší dokonce i s šestým hráčem v poli!

54:50
    Koncovka dnešního zápasu bude ještě hodně zajímavá! Hosté z Jekatěrinburgu chytají druhý dech a risk v podobě hry bez brankáře se jim vyplácí. Přesilovou hru Avtomobilistu využívá EERO ELO.
    Asistence: Alexandr Torčenjuk, Anatolij Golyšev.
    54:50 Eeri ELO - 4:3

54:50
    Jakub Kovář se samozřejmě vrací do branky, minimálně na chvíli.

54:50
    Domácí hráči cítí tlak a hráčská střídačka HK Soči svolává oddechový čas.

55:56
    Timeout domácím evidentně pomohl. K uklidnění domácího celku přispívá i pátá branka, kterou zařizuje ANDRE PETERSSON. Soči opět odskakuje do dvoubrankového vedení.
    Asistence: Renat Mamašev.
    55:56 Andre PETERSSON - 5:3

57:09
    Neskutečná přestřelka v závěrečných minutách zápasu! Ani nyní není o vítězi zápasu ještě zdaleka rozhodnuto a to především díky českému střelci PETRU KOUKALOVI!
    Asistence: Alexandr Pankov, Nikita Trijamkin.
    57:09 Petr KOUKAL - 5:4

58:26
    Alexej Semenov (SOC) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

58:26
    Nyní to opravdu vře a to nejen na tribunách, ale i na ledě. Volný průchod emocím nyní dala jedna ze soupeřících dvojic, která za to putuje vychladnout na trestnou lavici – Alexandr Pankov (JEK) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

58:42
    Jakub Kovář podruhé v dnešním zápase opouští svou klec, aby za něj na led naskočil další hráč Avtomobilistu!

58:48
    A máme srovnáno! Hektický průběh třetí části a mohutný nápor Jekatěrinburgu je dokonán! Tedy dokonán ještě ne, každopádně vzestup hostujícího celku z mrtvých zaslouží opravdu metál. Vyrovnávací branku, celkově dnes již desátou (!), střílí NIKITA TRIJAMKIN.
    Asistence: Tommi Kivisto.
    58:48 Nikita TRJAMKIN - 5:5

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Dnešní utkání sleduje 4 703 diváků.

60:01

60:32
    Andre Petersson (SOC) vyloučen na dvě minuty za krosček. Tak pozor – hosté mají nyní k dispozici možnost přesilové hry 4 na 3. Jednak jim přesilovky dnes vychází opravdu znamenitě, ale hlavně jsou v těchto chvílích psychicky nahoře. Skončí tento zápas "happyendem" a velkým obratem Avtomobilistu?

61:12
    Je to tak! Grandiózní koncovka dnešního zápasu má i svou zlatou tečku v podobě vítězné branky Jekatěrinburgu. Zasluhuje se o ní NIKOLAJ TIMAŠOV a opět byl u této akce i český útočník Petr Koukal.
    Asistence: Petr Koukal, Eero Elo.
    61:12 Nikolaj TIMAŠOV - 5:6

Toto utkání nakonec končí vítězstvím hostujícího celku z Jekatěrinburgu. Přestože domácí HK Soči takřka po celý zápas vedlo a zdálo se, že má utkání pod kontrolou, proteklo mu mezi prsty. Velká přestřelka začala v 55. minutě. V posledních pěti minutách hry padly dohromady čtyři branky. Jekatěrinburg ve třetím dějství vstřelil rovněž čtyři branky a dokázal tak stáhnout dvoubrankové manko. Pomohlo mu k tomu dvojnásobné využití hry bez brankáře a dílo zkázy domácích dokonal v prodloužení vítěznou trefou Timašov.

Petr Koukal (JEK) 1+2, 2 střely, čas na ledě 13:58
    Jakub Kovář (JEK) 61 minut, 5 gólů

Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (17:48:46)

David Motloch

Branky a nahrávky: 13. Kazionov (Kuzněcov), 20. Maxwell (Wilson, Anisin), 35. Petersson (Anisin, Maxwell), 42. Kosticin (Paigin, Petersson), 56. Petersson (Mamašev) – 16. Golyšev (Šimakov, Koukal), 49. Golyšev (Torčenjuk, Timašov), 55. Elo (Torčenjuk, Golyšev), 58. Koukal (Pankov, Trijamkin), 59. Trijamkin (Kivisto), 62. Timašov (Koukal, Elo)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Kivisto, Turbin, Vasilevskij, Timašov, Trijamkin, Žuravljov – Torčenjuk, Šimakov, Golyšev – Popov, Garejev, Polozov – Koukal, Dubrovskij, Elo – Veliškin, Alexejev, Jemelin, Mitjakin, Pankov

Rozhodčí: Komarov, Soin – Zakharenkov, Sadovnikov

Diváci: 4 703