Opava – Třinec 0:6 (kon.) | Vsetín – Zlín 4:3 (1:0 po s.n.) | Chomutov – HC Plzeň 6:8 (kon.)
Havlíčkův Brod – Liberec 2:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 8:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 0:6 (kon.)
Havířov – Olomouc 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 3:8 (kon.) | Poruba – Vítkovice 6:7 (0:2 po s.n.)
Kladno – K. Vary 4:1 (kon.) | Letňany – Kometa Brno 0:8 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Mountfield HK
Sobota 21.11.2015, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

V sobotu krátce po obědě je v Mladé Boleslavi na programu už 22. kolo NOEN Extraligy staršího dorostu. Ve zdejší ŠKOENERGO Aréně se proti sobě postaví aktuálně druhý celek tabulky BK Mladá Boleslav a vicemistr Mountfield Hradec Králové.

Hradečtí starší dorostenci podávají od začátku sezóny víceméně vyrovnané výkony, na kontě mají více výher než proher. I díky dobrým výkonům jsou před tímto zápasem jen o skóre na třetí příčce extraligové tabulky. Naposledy se Hradečtí představili divákům ve čtvrtek, kdy zvítězili v Letňanech fotbalovým výsledkem 0:1.

Bruslaři jsou překvapením letošního ročníku, avšak od samého začátku se drží na předních příčkách v tabulce a podávají velmi solidní výkony, podobně jako Hradec Králové. Naposledy se představili včera taktéž doma proti Liberci. Na Bílé Tygry ale po čtyřech výhrách v řadě nestačili a podlehli jim 2:4. Domácím navíc bude chybět zraněný klíčový hráč Patrik Straka. Nepochybujme tedy o tom, že utkání těchto celků bude vyrovnané.

Vzájemné zápasy
    Vzájemným duelům obou celků ale dominují Boleslavští, kteří zatím ovládli všechny tři. Nejdříve vyhráli na východě Čech 4:1, následně se radovali doma po výhře 4:2 a naposledy zvítězili pod Bílou věží 4:0.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Dlabola, Uřidil, Petržílka, D. Jirásek, Linhart, Kalus "A", Chládek, Mlčoch – Zich, Kerda, Flynn, Musliu, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra "A", Hrachovec, Dančišin "C", Jan Dvořák

Mountfield HK: Vomáčka (Bartozel) – Muška, Brádler, Gaspar, Pohl, Hroudný, Moník, Kynčl "A", Šalda – Hašek, Matouš, Mašín, Matějček "C", Pažourek, F. Jirásek, Jaroslav Dvořák, Štohanzl, Moník, Hejna, Maršík, Hidveghy

Rozhodčí: Hrubý – Svoboda, Maštalíř.

Oba týmy jsou už připraveny na ledové ploše, zápas za chvíli začne. Zajímavý bude bezpochyby pro trenéra Hradce Králové Jiřího Slabého, který trénoval v sezóně 2012/2013 prvoligový A tým BK Mladá Boleslav.

00:01

01:02
    O první dobrou šanci se postaral boleslavský Vojtěch Outrata, který před gólmanem několikrát dorážel, puk ale po Vomáčkovými betony do branky neprošel.

01:51
    Přichází první vyloučení tohoto utkání. Radim Šalda (HKM) dostal dvě minuty za hákování.

02:00
    Milan Kalaš trefuje plexisklo.

02:10
    Kroni Musliu měl před sebou prázdnou branku, jenže trestuhodně nedokázal zavěsit mezi tři tyče!

02:30
    Mountfield vyhazuje dvakrát za sebou přes všechny čáry.

02:46
    Bruslaři mají problém usadit se v pásmu, hosté napadají domácí rozehrávku.

03:06
    Další osvobození Východočechů.

03:23
    A opět....toto oslabení asi Hradečtí už zvládnou.

03:51

04:10
    Tentokrát už bylo ale vyhození Hradce zakázané, protože hrál v plném počtu.

04:41
    Tempo hry značně uvadá, sledujeme opatrný hokej, většinou oba týmy spíše nahazují puky.

04:57
    Icing Bruslařského klubu.

05:04
    Hradec právě vstřelil branku!
    Opravdu smolný gól pro domácí. Poklidnější střelu z hole PATRIKA HIDVEGHYHO chtěl Krofta udržet mezi betony, jenže se mu smolně mezi nimi došoural až do klece. Asistence: Štěpán Matějček, Kryštof Hroudný.

06:53
    Sledujeme boj o puk podél mantinelu poblíž hradecké branky.

07:08
    Bruslaři jsou aktivnějším celkem, jenže stejně jako včera málo střílejí.

07:29
    Kerdovy útočné snahy zmařil Radim Šalda, který domácího forwarda obral o puk.

08:19
    Neskutečné, co Bruslaři neproměnili! Dančišin mohl poslat puk pod břevno, kde bylo dost prostoru, jenže se trestuhodně netrefil. Z takových šancí by góly bezesporu měly padat.

08:29
    Kroni Musliu (MBL) je prvním potrestaným domácím hráčem v tomto zápase. Dostal dvě minuty za hákování.

09:11
    Hradec je prozatím v přesilové hře bezzubý a Boleslavští se drží v útočném pásmu.

09:33
    Východočeši se stále nemohou dostat přes modrou čáru.

10:21
    Tato početní výhoda vicemistra z Hradce je opravdu špatná, hosté ani jednou nevystřelili na branku.

10:29

11:52
    Jenže při hře pět na pět se do pásma nemohou dostat ani boleslavští starší dorostenci. Hosté čekají na modré, kde domácí ihned zbavují puků. Východočeši hrají hodně defenzivně.

13:22
    Šaldovu dělovku od modré Michal Krofta vyráží.

13:50
    Zkušený Mlčoch, který jinak hraje i za juniorku, trestuhodně nevyvezl puk z pásma a místo toho namazal puk Filipu Jiráskovi, který Boleslavi značně zatopil a prověřil brankáře domácích.

14:55
    Další vyloučení za Bruslařský klub. Sekáním se provinili Milan Kalaš (MBL), který by měl strávit dvě minuty na trestné lavici.

15:01
    Hradec se drží hned od začátku před boleslavskou brankou, kde kombinuje.

15:21
    Hroudného střelu od modré zblokoval Marek Mlčoch.

15:32
    Bruslaři vyhazují až k Vomáčkovi, který v posledních minutách nemá téměř žádnou práci.

15:52
    Nyní mají Východočeši problém usadit se v pásmu a střílet.

16:06
    Mountfield navyšuje svůj náskok. Boleslavští si neohlídali volného MICHAELA GASPARA, který čekal na přihrávku u pravé tyče. K té se nestačil přesunout ani brankář Krofta, a tak pro hradeckého útočníka nebylo těžké zasunout puk mezi tři tyče. Asistence: Filip Jirásek, Radim Šalda.

17:08
    Přichází dlouhý trest pro Jaroslava Dvořáka (HKM), který štouchl holí zezadu jednoho z domácích hráčů. Za to inkasoval 5 minut + do konce utkání. Trest odpyká Filip Moník.

17:54
    Hradec zkušeně zdržuje čas u mantinelu, Boleslav je v přesilové hře bezzubá.

18:35
    Skoro dvě minuty jsou pryč a Bruslaři ještě nevystřelili.

18:46
    Až nyní se osmělil František Uřidil, jehož povedenou střelu udržel Tomáš Vomáčka mezi betony.

18:48
    Ihned po buly Mountfield vyhazuje až za domácí branku.

19:00
    Boleslavští se nemohou dostat ani do pásma.

19:20
    Vicemistr z Hradce opět zkušeně zdržuje čas. Boleslavští se nemohou vůbec k ničemu dostat. Domácí dnes podávají prozatím ostudný výkon.

19:53
    Dokonce jsme svědky zakázaného uvolnění Mladé Boleslavi. Vomáčka se v brance regulérně nudí.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:15.

První dějství důležité bitvy o druhou příčku NOEN Extraligy staršího dorostu ovládl jednoznačně Hradec Králové, který Boleslav téměř k ničemu nepustil. Domácí se ani moc nesnaží a podávají výkon, za který se musejí prozatím opravdu stydět. Přestávka tak pro Středočechy asi nebude vůbec veselá.

Za malou chvíli začne druhé dějství. Bruslaři ho zahájí 128 sekundovou přesilovkou.

20:01

20:25
    Dančišinovi přeskočil puk, a tak jeho nahození do pásma nebylo tak úspěšné.

20:46
    Mlčoch dvakrát minul branku.

20:49
    Ruka sudího Hrubého je v pohotovosti. Dančišin byl tvrdě atakován a má problém se zvednout z ledu. Aktuálně je u něj zdravotnice i trenér Kolner.

20:49
    Dančišin bude snad v pořádku, každopádně Hradec bude hrát zase pět minut oslabení. Patrik Hidveghy (HKM) – pět minut + DKU za naražení zezadu. Trest odpyká Jakub Hašek. Na straně domácích dostal dvě minuty za hrubost Milan Kalaš (MBL).

21:40
    Boleslavští mají tlak, ale Uřidil od modré těsně minul branku.

22:09
    Hradec je ve čtyřech!

22:18
    Domácí se vůbec nemohou dostat do pásma. Filip Jirásek mohl naopak poslat puk do odkryté branky, jenže Krofta se stačil přesunout.

22:49

23:21
    Bruslaři se znovu nemohou dostat vůbec k ničemu, Hradec stále výborně napadá.

23:40
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu v pětiminutové přesilovce je skutečně nelichotivý počin pro domácí.

23:58
    Opět aktivní Filip Jirásek, jenže Krofta stačil puk vyrazit.

24:20
    Domácí se dostali do pásma, ale ani nevystřelili a Mountfield se záhy osvobodil.

24:55
    Další vyhození hostů.

25:22
    Opět to stejné. Vypadá to, že pokud budou Bruslaři takto hrát, nedají branku ani jednu.

25:49

26:31
    Šaldova dorážka skončila na betonech Michala Krofty.

26:56
    Gólu zabránil David Jirásek, který zblokoval další Šaldův střelecký pokus.

27:20
    Mountfield si stále na ledě dělá, co chce a jasně dominuje celému utkání.

28:30
    Uřidil trefil levou tyč hostující branky, když střílel od modré čáry.

28:53

29:14
    Moník se dostal do brejku, ale smolně se neprosadil do odkryté branky.

29:42
    Kotouč je i nadále na hokejkách hradeckých hokejistů, v polovině zápasu vše nasvědčuje v hladké vítězství Východočechů.

30:54
    Kroni Musliu byl na všechno sám, ale i tak se po jeho střele od modré brankář Vomáčka zapotil a vyrážel špičkou betonu.

31:23
    Mountfield zaslouženě zatlouká třetí hřebík do mladoboleslavské rakve. Před domácí branku si najel JAKUB MONÍK, který v poklidu zvedl kotouč a zvěsil do horní části domácí branky. Asistence: Kryštof Hroudný, Jakub Hašek.

32:44
    Matouš naservíroval puk v přečíslení Matějčkovi, jenže Michal Krofta se stihl rychle přemístit a famózně hradeckého kapitána vychytal!

33:20
    Moníkovu střelu od modré vyráží opět domácí brankář, který přidává jeden zásah za druhým a hasí zmar svých spoluhráčů.

34:34
    Jakub Muška mohl poslat kotouč do odkryté klece, jenže mu zakončení nesedlo a upadl.

35:25
    Moníkův projektil dorážel ještě Pohl, hrdinou domácích je stále Michal Krofta, bez kterého by byla demolice Bruslařského klubu bývala ještě větší.

35:43
    Zakázané uvolnění domácích.

36:30
    Flynn chtěl poslat puk Kerdovi před branku, jenže do přihrávky vložil hůl jeden z hradeckých hráčů.

37:22
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu bez větších šancí a bez přerušení.

38:51
    Dnešní utkání sleduje 121 diváků.

39:15
    Tak přeci jen přichází ještě další gól z hole kapitána ŠTĚPÁNA MATĚJČKA. Gólman Krofta dlouho odolával, jenže na třetí dorážku za sebou už stačit nemohl. Asistence: Patrik Mašín, Kryštof Pažourek.

39:50
    Kalaš měl před sebou dostatek prostoru u pravé tyče, jenže mířil těsně mimo.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 13:59.

Tato třetina nebyla o moc jiná než ta první. Hosté v ní přidali další dva góly a i nadále jednoznačně ovládají utkání. Nikdo v Mladé Boleslavi dnes nepochybuje o tom, že poprvé v této sezóně se bude ve vzájemném střetnutí těchto dvou celků radovat právě Hradec Králové.

40:01

41:19
    Zatím se hraje ve středním pásmu, vypadá to, že se bude zápas dohrávat jen z povinnosti.

41:29
    Ale hosté mohou přidat "bůra". Za držení protihráče dostal dvě minuty Vojtěch Outrata (MBL).

41:34
    Matějčkova rána skončila těsně vedle pravé tyče.

41:41
    Chvíli po buly Bruslaři vyhazují až za Vomáčku.

41:58
    Hostující kapitán ŠTĚPÁN MATĚJČEK přidává už druhý zásah v tomto utkání. Z mezikruží se puk dostal až do branky, možná tam byla i teč jednoho z domácích obránců. Asistence: Tomáš Kynčl.

43:15
    Bruslaři se drží v útočném pásmu, jenže to nemá žádný efekt, protože vůbec nestřílejí. Hradec hraje v naprosté pohodě.

44:18
    I za nepříznivého výsledku pro domácí se na tribuně v sektoru K nachází početná skupinka fanoušků, která vyvolává Bruslaře a dokonce se baví mexickou vlnou.

45:00
    Další dvě minuty pro domácí. Za sevření puku byl potrestán Oscar Flynn (MBL).

46:19
    Hradec se nemůže udržet v pásmu. Bruslaři poměrně dobře napadají a vyhazují až k Vomáčkovi.

46:40
    Další vyhození domácích, ti se ke konci zápasu, podobně jako včera, zlepšují.

47:00

47:39
    Před důrazným Mlčochem přerušil Vomáčka hru.

48:08
    Obrovský závar před hradeckou bránou! Hosté poněkud polevili a velký prostor před Vomáčkou dostal Kerda, který na několikrát dorážel. Jenže reprezentační brankář chce udržet čisté konto za každou cenu.

49:01
    Další trest pro Bruslaře. Kapitán Milan Dančišin (MBL) dostal dvě minuty za hákování.

49:32
    Matějček byl u pravé tyče nepokrytý a mohl dorážet do prázdné, jenže hrdina zápasu Michal Krofta se neuvěřitelně rychle dokázal přesunout, jenže puk neměl ve své moci, ale jen vyrazil. Hosté mohl následně poslat kotouč znovu do prázdné, jenže brankář Boleslavi skočil zpět do branky jako tygr, a zachránil tak Bruslaře od šestého inkasovaného gólu.

50:12
    Kynčl zakončil jen do betonu Michala Krofty.

50:50
    Po dalším závaru domácí vyhazují přes všechny čáry.

51:01

52:10
    Marek Mlčoch (MBL) byl potrestán osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování.

52:59
    Hosté stále ostřelují domácího brankáře ze všech stran.

55:09
    Utkání už se jen dohrává. Boleslavští se rozhodně snaží o něco více, než předtím, jenže na Hradec dnes prostě nestačí.

55:41
    Vymíchat Kroftu se pokusil Filip Moník, ale boleslavský brankář si prostor kolem pravé tyče opět pohlídal.

55:45
    K odraženému puku se dostal v kruhu PATRIK MAŠÍN, který poslal po zemi do branky šestý zásah hostů. Asistence: Patrik Mašín, Štěpán Matějček.

57:07
    Hradec je i nadále aktivní a chce domácí rozdrtit ještě více svými dalšími góly.

57:32
    I přes šest inkasovaných branek však Boleslav ale i nadále drží brankář, kterého dnes můžeme považovat za hrdinu zápasu.

59:01
    Ještě jsme svědky jednoho vhazování po pravici hradeckého brankáře, za chvíli se mohou hosté radovat z triumfu na ledě Mladé Boleslavi.

59:11
    Do úniku se ještě dostal Martin Hejna, jenže upadl, a tak samostatný nájezd neproměnil.

Utkání je konečně u konce, Hradec jednoznažně rozdrtil Bruslařský klub 6:0, čtyřmi kanadskými body se ve městě automobilů blýskl kapitán hostů Štěpán Matějček. Boleslavští mají naopak o čem přemýšlet, protože rozhodně nepodali výkon hodný druhému týmu v tabulce. Dodejme ještě, že na druhou příčku se posouvá zaslouženě právě Hradec Králové.

Ode mě je to vše, přeji hezký zbytek soboty a na počtenou se těším opět příští týden. (14:31:37)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 6. Hidveghy (Matějček, Hroudný), 17. Gaspar (F. Jirásek, Šalda), 32. J. Moník (Hroudný, Hašek), 40. Matějček (Mašín, Pažourek), 42. Matějček (Kynčl), 56. Mašín (Matějček)

Mountfield HK: Vomáčka (Bartozel) – Muška, Brádler, Gaspar, Pohl, Hroudný, J. Moník, Kynčl "A", Šalda – Hašek, Matouš, Mašín, Matějček "C", Pažourek, F. Jirásek, Jaroslav Dvořák, Štohanzl, F. Moník, Hejna, Maršík, Hidveghy

Rozhodčí: Hrubý – Svoboda, Maštalíř