Novokuzněck – Ufa 2:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Viťaz 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 1:4 (kon.)

Tomáš FILLIPI (MET) 0 + 0 (18:16:35)

To je z tohoto duelu vše. Přeji hezký zbytek večera a někdy příště nashledanou.

Pětibrankové utkání je za námi. Metallurg si třetí část pohlídal a dokráčel ke klidnému vítězství o tři branky. Za body šel Magnitogorsk už od začátku, když v úvodu už po 27 sekundách poslal hosty do vedení Wojtek Wolski. Druhou branku si Magnitka nechala do kabin a v čase 19:36 zvýšil vedení Sergej Mozjakin. Třetí gól padl opět v úvodu další dvacetiminutovky. Bogdan Potěchin se protáhl po pravé straně a poslal Francouze na střídačku. Metallurgu to ale nestačilo a ve 49.minutě zvýšil na 4:0 Denis Osipov. Symbolické trefy a pokažení čistého konta Košečkina, se dočkali domácí 8 minut před koncem, jakmile gólmanovi hostů propadl kotouč za zády a Danil Gubarev rybičkou rozjásal arénu. Největší rozdíl byl znát v obranách. Zatímco v útoku se Traktor Magnitogosku dokázal vyrovnat, v obraně nechával okénka a ani Pavel Francouz nemá za sebou nejlepší utkání. Metallurg tak vítězí 1:4, potvrzuje roli favorita a odváží si očekávané body.

59:30
    Diváci sportovně tleskají za bojovný výkon svých svěřenců, Metallurg byl dnes zkrátka lepší.

58:50
    Čeljabinsk by rád zkorigoval výsledek, ale obránci Magnitogorsku už žádné drama nepřipustí.

57:30
    Obrázek v posledních minutách je velice podobný. Traktor se probíjí do útoku, hosté vyhazují puk daleko od svého gólmana.

55:00
    Fanoušci domácích by chtěli ještě jednu branku, vyhovět se jim snažil Čistov v blízkosti Košečkina, ale ten rychle sklepl betony.

53:30
    Metallurg už se nikam nehrne a v klidu drží puk na svých holích.
    Danil GUBAREV - 1:4

52:01
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tak se domácí přecijen dočkali! Po zmatcích v brankovišti Košečkin nechal puk za svými zády. Před prázdnou brankou skočil rybičku DANIL GUBAREV a poprvé rozjásal své fanoušky. Bez asistence.

50:00
    Začala poslední desetiminutovka a zdá se, že o osudu dnešního utkání je rozhodnuto.
    Denis OSIPOV - 0:4

48:57
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je tady čtvrtá branka Magnitogorsku! Sergej Mozjakin objel branku, připravil přesnou přihrávku DENISOVI OSIPOVI a ten tvrdou střelou po letě propálil Francouze. Asistence: Sergej Mozjakin.

48:10
    Další vyhození hostů a přesilovka domácích se blíží ke konci.

47:25
    Čeljabinsk to znovu zkouší před brankou Košečkina, Metallurg zatím blokuje a vyhazuje puk přes všechny čáry.

46:08
    Kaletnik se provinil podražením v rohu kluziště a nabízí Traktoru další přesilovou hru.

45:45
    Glinkin předvedl hezkou individuální akci a dostal se i k zakončení, to ale neučinilo Košečkinovi větší problémy.

45:25
    V posledních minutách je aktivnější domácí celek, ale hru kazí nepřesné přihrávky.

44:10
    Antipin vyváží puk z obranného pásma, ale né na dlouho.

43:40
    Tečovaný puk Pestunova končí mezi diváky a hráči mají pár vteřin na oddych.

43:15
    Domácí se těžko dostávají do útočné třetiny poté, co jsou obě mužstva v plném počtu.

42:10
    Nyní už se Traktor usazuje a střelu Čistova od modré čáry si Košečkin podrží.

41:10
    Čeljabinsk začíná za svojí brankou a následně znovu rozehrává od svého brankoviště.

40:43
    Kručinin byl ostře stražen ve středovém kruhu a Batyršin dostává trest na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku!

40:33
    Magnitogorsk začala aktivně, ale máme tu zakázané uvolnění.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:08.

Je za námi druhá část. Ta přinesla další celkem lacinou branku do sítě Traktoru. Bogdan Potěchin unikl podél pravé strany a rychlou střelou prostřelil gólmana Čeljabinsku. Zaváhání Pavla Francouze si všiml i domácí kouč a poslal za něj do branky Nazarova. Ani dvojka na druhé straně se v brance dlouho neohřála a český gólman se do svého území vrátil. Traktor se v útočné fázi probouzí a fanoušci se ho snaží hrát dopředu. Největší příležitost měl na hokejce Glinkin, ten ale netrefil ideálně poloprázdnou branku. Košečkin tak dál drží čisté konto a Metallurg vede rozdílem tří gólů.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Vypadá to, že další branka už v druhém dějství nepadne.

38:45
    Domácí fanoušci se probouzí a cítí, že výkon jejich týmů jde nahoru. Traktor se dál tlačí před Košečkina.

37:25
    Glinkin se dostal k odražené střele před odkrytou brankou, ale puk mu sjel z čepele a tutovku neproměnil. Jen to zahučelo celou arénou!

36:20
    Závar před brankou Traktoru zapříčinil najetí hráče hostů do Francouze, což nevypadalo dobře, ale vypadá to, že český brankář bude v pořádku.

35:20
    Francouz zastavuje hru a bude se vhazovan v obranném pásmu domácích.

34:05
    Popov nádherně našel z otočky Jakutsenju, ten však na Košečkina nevyzrál. Tato akce ale volala po gólu!

33:40
    Puk končí v ochrané síti a následuje přerušení a pokyny obou trenérů.

32:20
    Bojovnost domácích je sympatická, přestože ztrácí 3 branky, rvou se o každý puk a stále více ohrožují branku Košečkina.

31:40
    Čeljabinsk nyní pěkně motal své protihráče v útočném pásmu, ale ani jedna ze střel se neujala.

30:50
    Košečkin raději přikryl kotouč po střele Pestunova a bude se vhazovat po jeho levici.

30:00
    Zápas se přelévá do své druhé poloviny, hosté v klidu brání své tříbrankové vedení.

29:40
    Změny v brankovišti pokračují. Pavel Francouze se vrací do své svatyně!

29:00
    Puk na hokejkách má nyní spíše Traktor, ale zatím se mu nedaří vypracovat si větší šanci.

27:30
    Šinin dostal krásnou křižnou přihrávku z roku mantinelu, ale Košečkin se stihl přemístit.

25:15
    Traktor se dostal k několika pokusům, ale toto oslabení hosté dobře brání.

24:04
    Jan Kovář je vyloučen na 2 minuty za držení a Čeljabinsk má první přesilovou hru.

23:00
    Informace, která české fanoušky asi nepotěší. Kouč domácích si všiml zaváhání Francouze a posílá za něj do branky Jegora Nazarova.
    Bogdan POTĚCHIN - 0:3

21:52
    BOGDAN POTĚCHIN unikl po pravé straně a jeho nenápadná střela končí v síti! Tohle si asi měl Pavel Francouz pohlídat. Metallurg jde tak už do tříbrankového vedení! Bez asistence.

20:45
    Oba týmy se snaží zatím neúspěšně dostat do útočné třetiny nahazovanými puky.

20:30
    Wolski hledal od zadního mantinelu Antipina, jeho střela ale Francouze nepřekvapila.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:22.

Skončila úvodní dvacetiminutovka, která nabídla hned dvě branky. Ta první přišla už po 27 vteřinách, když se protáhl kolem levého mantinelu Wojtech Wolski a rychle poslal svůj tým do vedení. Druhá branka následovala až ke konci třetiny, poté co Sergej Mozjakin využil příležitosti mezi kruhy a dostal puk za Francouze podruhé. Magnitogorsk zatím potvrzuje roli favorita, i když Traktor také několikrát zahrozil. Uvidíme, co přinese druhá část.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    00:22 Sergej MOZJAKIN - 0:2

19:36
    Z nenápadné situace se dostal do dobrého prostoru SERGEJ MOZJAKIN, který mezi kruhy vyslal nad lapačku jedovatou střelu, za kterou se Francouz jen bezmocně ohlédl. Asistence: Wojtek Wolski.

18:30
    Traktor to ještě zkouší, je vidět jeho chuť vyrovnat ještě před přestávkou.

18:00
    Poslední dvě minuty první části.

17:20
    Glinkin unikl obráncům hostů a po pravé straně se hnal před Košečkina, ten si střelu k tyči pohlídal.

16:00
    Domácí střídají a hra se uklidňuje. Následuje nahození před branku Košečkina.

14:50
    Nepovedenou rozehrávku Čeljabinsku zachytil na modré čáře Zaripov a Francouz musel opět zasahovat.

13:45
    Francouz schovává puk pod lapačku po nahození hostů a následuje komerční přestávka.

12:30
    Střídání na obou stranách.

11:20
    Mozjakin zkoušel střelu přes obránce, puk se dostal před branku Francouze, kde český gólman zneškodnil nebezpečnou dorážku.

11:00
    Košečkin je zpátky v brance, takže problém s výstrojí nebyl vážnějšího charakteru.

09:50
    Domácí hráč končí podražen v rohu mantinelu, což se pochopitelně fanouškům Traktoru nelíbí, ale rozhodčí zůstávají v klidu.

09:00
    Traktor obrací hru, ale dlouho se na puku neudržel. Následuje útok "Magnitky."

07:45
    Hosté si vytvářejí tlak, ale zatím se jim nedaří ohrozit brankáře až na jednu střelu Mozjakina.

06:18
    Filip Novák (CLJ) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění a Magnitogorsk má první přesilovou hru.

06:05
    Košečkin má nějaký problém s výstrojí a je tu střídání gólmanů Metallurgu! V brance ho střídá jeho kolega Samsonov.

05:30
    Čistov oklamal beky soupeře, ale Růžička před brankou nemířil přesně.

04:50
    Kosov prověřil Francouze střelou mezi kruhy.

04:30
    Popov krásně pronikl před gólmana hostů, ale k zakončení se nedostal.

03:05
    Magnitogorsk se usazuje v útočném pásmu.

01:20
    Čeljabinsk se snaží o rychlou odpověď, ale Metallurg dobře brání.
    Wojtek WOLSKI - 0:1

00:27
    To je začátek! Sotva se se vhodilo úvodní buly a na led se dostaly úvodní pětky, je tu první branka hostů! WOJTEK WOLSKI si nabruslil kolem levého mantinelu a z úhlu se štěstím Francouze překonal! Bez asistence

00:01

Začátek zápasu se nám trochu posunuje, nyní zazní ještě ruská hymna.

Vítejte u dnešního online přenosu! Oba týmy nastupují na ledovou plochu a za malou chvíli můžeme začít.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Nazarov) – Quint, Borodkin, Novák, Šinin, Petrov, Pervyšin, Žuldikov, Klimontov –
    Gubarev, Popov, Rybakov, Pestunov, Glinkin, Osnovin, Čistov, Růžička, Jakutsenja, Kokujov, Penkovsky, Kručinin, Klimontov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Osipov, Antipin, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov – Wolski, Mozjakin, Kaletnik, Železkov, Timkin, Zaripov, Charytinsky, Platonov, Filippi, Kovář, Osala, Potechin.

Rozhodčí: Bukin, Sidorenko (Lazarev, Otmachov).