Třinec – Sparta 4:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 7:6 (2:1 po s.n.) | K. Vary – Vítkovice 1:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 27.11.2015, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5200 míst) • Tipsport extraliga • 23. kolo

59:17
    Po faulu na Klepiše je osud utkání zřejmě definitivně zpečetěn. Vladimír Eminger (SPA) bude pykat za podražení. Obdržel menší trest, do konce utkání zbývá třiačtyřicet sekund.

56:44
    Sparťanům komplikuje situaci vyloučení Vladimíra Emingera (SPA), jenž je potrestán dvěma minutami za podražení Kopeckého. Slovenský útočník pronikal před branku zleva a byl faulován.

49:20
    Šance na vyrovnání pro Spartu přichází právě teď. Daniel Rákos (TRI) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Využije tým s nejlepšími přesilovkami v extralize hru v početní výhodě?

36:44
    Sparta hrála dlouho ve výhodě, kterou ukončila až Procházkova tečovaná střela. Zajímavá přesilovka pro Pražany, vyloučen na dvě minuty za hákování je Josef Hrabal (TRI).

33:58
    Marek Hrbas (SPA) fauloval v rohu za Lukášem Růžičku a je potrestán dvěma minutami za držení protihráče. Rovněž třetí trest zápasu je tedy stejný, přesilovka pro Třinec.

25:45
    Spartě může pomoct první přesilová hra. Na trestnou lavici totiž zamířil Marek Růžička (TRI), který si tam odsedí dvě minuty za držení protihráče.

19:20
    Rákos navíc vybojoval v poslední minutě první třetiny faul na svou osobu a Třinec si zahraje přesilovku. Vyloučen je Lukáš Klimek (SPA) na dvě minuty za držení protihráče.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 3. Dravecký (Klepiš), 19. Nosek (Polanský, Linhart), 26. Kopecký (Hrňa, Rákos), 58. Dravecký (Plíhal, Klepiš) – 29. Pech (Kudrna, Hamilton), 32. Pech (Mikuš, Hamilton)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas (A), M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Matuš, Klepiš – Adamský, Polanský (C), Tybor – Hrňa, Plíhal, Rákos – Jašek, Kopecký, Růžička – Rufer. Trenér: René Mucha.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (od 26. Lukáš) – Švrček, Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Glenn – Buchtele, Klimek, Netík (A) – Kumstát, Hlinka (C), Sabolič – Hamilton, Pech, Kudrna – Forman, Černoch, Procházka. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Vladimír Šindler, Robin Šír – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan

Diváci: 5057 (97 % celkové kapacity)