Plzeň – Příbram 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Dukla Praha 5:0 (kon.) | Znojmo – Č. Budějovice 0:4 (kon.)
FK Mladá Boleslav
5:0 (1:0)
FK Dukla Praha
Neděle 29.11.2015, 11:00 • MěS Mladá Boleslav • Juniorská liga • 19. kolo

Boleslav dnešním zápase přehrála Duklu 5:0 a posouvá se na desáté místo tabulky. Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalšího fotbalové přenosu. (13:47:47)

90+1

87
    Dukla sice přecijenom Roudnického překonala, ale branka neplatí.

86
    Hned o minutu později už to neplatí. Boleslav vybojovala roh a dokonce zakončila. Neznamenalo to ale šesté Vávrovo lovení z brány, nýbrž střelu mimo bránu.

85
    Přeci jen v něčem Dukla vyrovnala. Na rohové kopy je to po dvou právě rozehraných 6:6. Ani jeden z týmů však nebyl při rozehrávání těchto standartních situací nebezpečný.

80
    Čeká nás posledních 10 minut jednoznačného zápasu. Dukla by se mohla pokusit vstřelit alespoň jednu branku, v tuhle chvíli drží míč na půlce.

80
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Bojda, přichází Glockner.

75
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Svou druhou brankou v zápase a osmou v sezóně zvyšuje už na 5:0 JIŘÍ KATEŘIŇÁK.

75
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Havlíček, přichází Cabejšek.

73
    Boleslav v klidu kombinuje a Duklu nepouští do sebemenší příležitosti. Brankář Filip Roudnický, který se objevuje hlavně v dorosteneckém týmu Boleslavi, by si dnes mohl připsat čisté konto.

72
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Klobása, přichází Kořínek.

69
    Žlutou kartu dostává Tomáš Bohánek (FK Dukla Praha).

69
    Jestli dnes něco hráči Dukly ovládají, tak je to bránění rohových kopů, stejně jako v prvním poločase, tak i tentokrát to pro ně neznamenalo žádný problém.

65
    Druhý poločas už je jednoznačná podívaná. Boleslav předvádí jeden útok za druhým.

63
    Děsivá dvanáctiminutovka obrany Dukly znamená čtvrtou branku v síti Zdeňka Vávry. Prosazuje se ALBINA TRAVYS.

63
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Malpon, přichází Kocourek.
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ladra, přichází Bečirevič.

62
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Bezdička, přichází Beneš.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Kolařík, přichází Vokoun.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Jakab, přichází Troníček.

60
    Po žluté kartě měla Dukla k dispozici přímý kop z nebezpečného místa, ale zakončení se stejně jako v prvním poločase nepovedlo.

60
    Žlutou kartu dostává Adam Lacek (FK Mladá Boleslav).

58
    Ani po střelení dvou branek, které zápas prakticky rozhodly, se Boleslav neuspokojila a zaměstnala Vývru další střelou na bránu.

55
    Středopolař KEVIN MALPON překonává Vávru a posílá svůj tým už do tříbrankového vedení.

51
    Po nepřehledné situaci si nešťastně srazil míč do vlastní sítě JAN MEJDR.

50
    V druhém poločase se zatím nedaří Dukle udržet balón na kopačkách a v hlubokém bloku se teď brání postupné boleslavské kombinaci.

47
    Vypadá to, že co nejdříve chce Boleslav zlomit odpor Dukly a pojistit si vítězství dalšími góly. Hned první akce končí zakončením mimo.

46

45+1

44
    Nebezpečné zakončení Dukly musel vyrazit Roudnický na rohový kop.

43
    V druhé polovině druhého poločasu se hra trochu vyrovnala a Dukla se dostává do střeleckých příležitostí. Před malou chvílí dokonce rozehrála rohový kop. Ten ovšem pozorná obrana domácího týmu zlikvidovala.

42
    Přímý kop z dobré pozice skončil jen těsně vedle Vávrovy tyče.

40
    Branění rohu zatím dnes Dukle problém nedělá.

40
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Kozma, přichází Lacek.

39
    Hned dvěma zakončením musel čelit v jedné minutě Vávra, první šlo mimo a to druhé vyrazil na třetí roh Boleslavi v tomto zápase.

38
    Tak nakonec zblokování zdí Mladé Boleslavi, která už vyráží do útoku.

37
    Dukla vybojovala zajímavý přímý kop na dostřel Roudnického branky. Bezpalec i Bezdička jsou dobří exekutoři, uvidíme co z toho bude.

34
    Tak hned minutu na to první střela na bránu v podání Dukly. Ta ovšem postrádala razanci a Filip Roudnický ji bez problému pokryl.

33
    Po více než půlhodině hry Dukla stále neohrozila bránu Roudnického, který teď odkopával od brány po nepovedeném centru ze strany.

28
    Když už se Dukla dostala za půlku do nebezpečnějšího náznaku, tak ji zastavil ofsajd, který rozhodčí Arnošt správně odmával.

23
    Aktivnější Boleslav vyslal další střelu mimo bránu. Hra bude pokračovat odkopem od brány devatenáctiletého Zdeňka Vávry.

20
    Povrch nahrává ostrým skluzům, které v případě špatného načasování, končí žlutou kartou. Za prvních 20 minut už byly uděleny tři.

19
    Žlutou kartu dostává Albina Travys (FK Mladá Boleslav).

19
    Ani po této rozehrávce nevzniklo před Vávrou žádné nebezpečí, Dukla ale jen odkopla a u míče je znovu Boleslav.

18
    Druhý rohový kop zápasu, i tentokrát pro domácí Mladou Boleslav.

16
    Vávra si připisuje první úspěšný zákrok a skóre zůstává neměnné.

13
    Žlutou kartu dostává Mendy Gaston (FK Mladá Boleslav).

10
    Tradiční penaltový exekutor JIŘÍ KATEŘIŇÁK si poradil na výbornou a posílá svůj tým do vedení.

10
    Žlutou kartu dostává Josef Jakab (FK Dukla Praha).

10
    Po faulu ve vápně uvidíme pokutový kop!

9
    Domácí plně převzali alternativu a v posledních minutách drží Duklu okolo vápna.

8
    Až po osmi minutách se domácí odvážili k prvnímu střeleckému pokusu. Nepřesnou střelu ale brankář Vávra jen kontroloval.

7
    Obrana Dukly roh odvrátila do bezpečí a budete se vhazovat na její polovině.

7
    První rohový kop zápasu si vybojoval domácí tým.

6
    Častěji jsou u míče zatím podle očekávání domácí, kteří mají dnes v sestavě hned 5 hráčů, kteří v této sezóně nastoupili za A tým.

1

Začne se zhruba s desetiminutovým zpožděním, v tuhle chvíli už jsou oba týmy na hrací ploše.

V Mladé Boleslavi hustě prší, začátek utkání je posunut.

FK Mladá Boleslav: Roudnický – Ladra, Křapka, Mendy, Kozma (K) – Malpon, Albina, Kateřiňák, Kubista – Klobása, Bojda
    Náhradníci: Zeman – Lukeš, Kocourek, Bečirevič, Kořínek, Lacek, Glöckner

FK Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Bohánek, Schindler, Mejdr – Bezpalec (K), Kolařík, Farkaš, Jakab, Havlíček – Bezdička
    Náhradníci: Řepa – Slicho, Kozel, Beneš, Vokoun, Cabejšek, Troníček

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Kříž.

Nepovedený půlrok začali hráči Boleslavi dohánět v posledních zápasech, když za uplynulých 5 posledních kol nasbírali slušných 10 bodů. Dnes pro ně zároveň bude hrát domácí prostředí, ve kterém Mladá Boleslav patří k nejlepším celkům, když v osmi zápasech pětkrát dokázala zvítězit. I dnes bude jednoznačným favoritem.

Po přímo katastrofálním úvodu přišlo v posledním měsíci výrazné zlepšení a Dukla už se nekrčí společně se Znojmem na úplném chvostu. Dopomohly k tomu hlavně poslední tři venkovní zápasy, ve kterých Dukla nepocítila hořkost porážky. Tuto sérii dnes bude chtít určitě prodloužit.

V posledním kole před zimní pauzou se utkají dva týmy z dolní části letošní tabulky – obhájce trofeje, který je v této sezóně za očekáváním, FK Mladá Boleslav a v posledních zápasech zvedající se FK Dukla Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Jiří Hendrich

Branky: 10. Kateřiňák (pen.), 51. Mejdr (vla.), 55. Malpon, 63. Albina, 75. Kateřiňák

Karty:   13. Mendy (MBL), 19. Albina (MBL), 60. Lacek (MBL) – 10. Jakab (DUK), 69. Bohánek (DUK)

Držení míče: 64 % : 36 %.

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Kříž