Arnhem – Nijmegen 1:0 (kon.) | Zwolle – Ajax 0:2 (kon.) | Groningen – Den Haag 2:1 (kon.)
Utrecht – Heracles 4:2 (kon.) | Eindhoven – Alkmaar 3:0 (kon.)
FC Utrecht
4:2 (0:1)
Heracles Almelo
Neděle 29.11.2015, 14:30 • Stadion Galgenwaard, Utrecht • Nizozemská Eredivisie • 14. kolo

Hlavní rozhodčí naposledy foukl do píšťalky a ukončil tento zápas. První poločas byl téměř bez šancí, ale ve 40. minutě se prosadil Bel Hassani. Ve 45. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Conboy. Utrecht hrál ve druhém poločase velice dobře. V 60. a 64. minutě vstřelil 2 branky Barazite a otočil vývoj utkání. Heracles dokázal odpovědět v 73. minutě, když branku vstřelil Tannane. Obrovská radost na stadionu propukla v 84. minutě, když se hlavou prosadil Haller a stejný hráč se znovu prosadil v 86. minutě. Zápas tedy končí výsledkem 4:2, který je podle průběhu druhého poločasu zasloužený. Přeji hezký zbytek neděle a někdy příště nashledanou. (16:33:11)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 1:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:7.

90+2

90+1
    Utrecht odkopává míč co nejdál od vlastní branky a brání výsledek.

90
    Nastaveny jsou 2 minuty.

90
    Volný přímo kop Heraclesu srazila zeď a s následnou střelou si poradila obrana.

89
    Žlutou kartu dostává Christian Kum (FC Utrecht).

88
    Všichni na stadionu zpívají a užívají si tyto okamžiky.

86
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Tak máme asi hotovo! SÉBASTIEN HALLER si narazil míč s Ayoubem a samostatný únik na branku proměnil nádherně. Stav utkání 4:2.

84
    Stadion explodoval radostí! Na centr do vápna si naskočil SÉBASTIEN HALLER a hlavou uklidil míč do branky! Stav utkání 3:2.

84
    Utrecht bude zahrávat přímý kop po faulu na Ayouba.

83
    Nebezpečný centr poslal do vápna hostující kapitán, domácí obrana si s ním však poradila a odklidila míč do bezpečí.

81
    Vstupujeme do poslední desetiminutovky tohoto utkání, uvidíme, jestli se některému z týmů podaří vstřelit branku.

81
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Patrick Joosten, přichází Kristoffer Peterson.

80
    Heracles se snaží něco vymyslet na polovině domácích a to se jim moc nedaří.

79
    Utrecht připravuje další střídaní.

78
    Heracles nyní uzamkl Utrecht na útočné polovině, šance z toho ale nejsou.

76
    Heracles se dostává do šancí, domácí ale všechny balóny stíhají odvracet.

75
    Zápas začíná být velice vyhecovaný, hráči do sebe tvrdě zajíždějí, ale rozhodčí to řeší domluvami, tohle bude ještě zajímavé.
    73. Oussama TANNANE - 2:2

73
    Heracles právě vstřelil branku!
    A je opět vyrovnáno! Míč dostal na velkém vápně OUSSAMA TANNANE a trefil se krásně na zadní tyč. Stav utkání 2:2.

70
    Hostující záložník kopl do domácího obránce, rozhodčí toto jako faul neviděl.

70
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Rico Strieder, přichází Christian Kum.

69
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Thomas Bruns, přichází Paul Gladon.
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Brahim Darri.

67
    Fanoušci Utrechtu si to užívají, na stadionu panuje výborná atmosféra.

66
    Hosté už byli ve vápně Utrechtu, čárový rozhodčí ale zvedl praporek a mává ofsajd.
    64. Nacer BARAZITE - 2:1

64
    V Utrechtu se dějí věci! Tohle je neskutečné. Hosté velice špatně rozehráli, míč se dostal až k NACERU BARAZITEMU a ten to trefil náramně! Utrecht otáčí vývoj utkání za 4 minuty. Stav utkání 2:1.

62
    Utrecht to i v deseti mužích nezabalil a nyní na hřišti dominuje.
    60. Nacer BARAZITE - 1:1

60
    Tak tohle je fotbalová nádhera! Domácí se několika rychlými dotyky dostali za obranu hostů a NACER BARAZITE už měl lehký úkol a ten splnil na výbornou. Stav utkání 1:1.

58
    Na zemi zůstává ležet Ayoub, ale vypadá to, že to bude v pořádku.

57
    Domácí měli slibný přímý kop, hostující obrana ovšem výborně zareagovala, vystoupila a chytila domácí do ofsajdové pasti.

55
    Žlutou kartu dostává Wout Droste (Heracles Almelo).

54
    Domácí nastřelili tyč! Haller obdržel krásnou přihrávku do vápna, výborně vystřelil, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

53
    Několik šancí v průběhu minuty teď měli domácí, gól ale žádný nepadl, díky skvělé obraně Heraclesu.

51
    Fanoušci domácích pískají, protože Heracles si pouze vyměňuje balón na vlastní polovině a domácí k ničemu nepouštějí.

50
    Utrecht to bude mít ve druhém poločase těžké, mají o jednoho muže v poli méně a prohrávají o jeden gól.

48
    Obránce Utrechtu vhodil dlouhý míč do vápna, hosté si s míčem poradili a odhlavičkovali ho do bezpečí.

47
    Utrecht měl nebezpečný útok ale domácí záložník se s míčem otočil a celý útok zbrzdil.

46
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Sean Klaiber, přichází Ramon Leeuwin.

46

Skončil nám první poločas. Prvních čtyřicet minut se hrálo téměř bez šancí, oba týmy držely míč, ve 40. minutě se trefil Bel Hassani a otevřel skóre zápasu. Ve 45. minutě byl vyloučen domácí Conboy. Hosté tedy vedou 1:0.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    45. Červená karta

45
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Kevin Conboy (FC Utrecht).

43
    A mohlo být vyrovnáno! Krásný centr do vápna si našel Baraziteho, ale výborně zasáhl hostující brankář!

40
    Žlutou kartu dostává Kevin Conboy (FC Utrecht).
    40. Iliass Bel Hassani - 0:1

40
    A je to 1:0 pro hostující tým! Tannane výborně navedl míč do vápna, předložil ho k ILASSU BEL HASSANIMU a ten se nemýlil.

39
    Výborný průnik po pravé straně od Tannaneho, obešel tři hráče a musel být zastaven faulem.

37
    Hallerovi se nepovedlo zkrotit divoký míč a vhazovat tak můžou hosté.

36
    Hosté se snažili něco vymyslet po levé straně, nadýchaný centr si ale ze vzduchu sebral brankář Ruiter.

35
    Jeden z hostů zasáhl nohou do obličeje domácího záložníka, z následného přímého kopu ale nic nebylo.

33
    Teď měl domácí brankář namále, podběhl centrovaný míč, na čáře ho ale zastoupil domácí kapitán.

32
    Domácí chybovali v rozehrávce, hostující kapitán vystihl chybnou přihrávku a vzápětí byl faulován.

30
    Hosté kombinují na své polovině, ale domácí výborně napadají.
    28.

28
    Domácí nastřelili břevno! Po krásném centru do k míči dostal jeden z domácích hráčů a trefuje brankovou konstrukci, branka by ale stejně neplatila, protože čárový rozhodčí zvedl svůj praporek a ukazuje ofsajd.

27
    Žlutou kartu dostává Oussama Tannane (Heracles Almelo).

25
    Hostující brankář odkopával od brány, ale adresát jeho přihrávky přebral míč ve vápně, odkop se tedy bude opakovat.

23
    Domácí hráči nyní na hřišti dominují a snaží se něco vymyslet, hosté ale výborně brání a k ničemu důležitému je nepouštějí.

22
    Teď se domácí fanoušci hodně zlobí, do vápna pronikl Joosten, ale byl zastaven a míč skončil za čárou, rozhodčí ale nařídil odkop od branky.

20
    Po levé straně zkusili průnik domácí, jejich centr byl ale sražen na autové vhazování.

18
    U míče jsou nyní hosté, kteří také kombinují na vlastní polovině, ale následuje jenom dlouhý odkop na obránce domácích.

17
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale zatím si pouze přihrávají na vlastní polovině.

15
    Hra se přelévá z poloviny na polovinu, oba týmy střídavě drží balón, šance jsme ale žádné neviděli.

14
    Z rohového kopu nic nebylo, protože ho domácí obrana odhlavičkovala, míč se odrazil k jednomu z hostujících hráčů, jeho střela ale mířila mimo.

13
    S volným kopem si domácí obrana poradila a odvrátila ho na rohový kop.

13
    Klaiber opět fauloval a je z toho volný přímý kop pro hosty.

12
    Domácí teď předvedli špatnou rozehrávku a hosté budou vhazovat.

11
    Heracles se snažil něco vymyslet po pravé straně, Tannane byl ovšem přistižen v ofsajdovém postavení.

10
    Klaiber teď nebezpečně fauloval a vyvázl pouze s domluvou od hlavního sudího.

9
    První střelu si připsal Tannane, jeho pokus ale mířil mimo.

8
    Heracles útočí po pravé straně hřiště, následná střela byla ale zblokována.

6
    Domácí hráč si dovolil nádhernou kličku uprostřed hřiště, tohle chtějí diváci vidět a dávají to hlasitě najevo.

5
    Na stadionu panuje výborná atmosféra, všichni diváci skandují a užívají si dnešní zápas.

4
    Hosté se nyní pokouší rozehrát z vlastní poloviny, to se jim ale nedaří a míč odkopávají na polovinu soupeře.

3
    V ofsajdové pasti byl přistižen Gosens.

2
    Utrecht v úvodních minutách drží míč na vlastní polovině a zkouší rozehrát.

1
    Domácí nastupují v červených dresech, hosté v dresech černé barvy.

1

-1
    Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše.

FC Utrecht: Ruiter – Klaiber, van der Maarel (C), Letschert, Conboy – Ramselaar, Strieder, Ayoub – Barazite – Haller, Joosten.
    Náhradníci: Bednarek – S. Amrabat, Kum, Leeuwin, Ludwig, Peterson, Diemers.

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Fledderus (C) – Bel Hassani, Pelupessy, Bruns – Tannane, Weghorst, Gosens.
    Náhradníci: Fij – Breukers, Navrátil, Bosz, Gladon, Darri, van Ooijen.

Rozhodčí: Kamphuis – Dobre, Ketting.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Týmy se naposledy střetly 21. 2. 2015, oba celky tehdy vstřelily jednu branku a zápas tedy skončil nerozhodně 1:1.

HERACLES ALMELO
    Hosté zaujímají 4. příčku hned za trojicí Ajax, PSV a Feyenoord. Během 13 odehraných kol získali 26 bodů za 8 výher, 2 remízy a 3 prohry s celkovým skóre 22:12, lepší obranu má pouze Ajax. Nejlepším střelcem hostů je nizozemský útočník Wout Weghorst, který vstřelil 6 branek. V minulém kole remizoval Heracles s Excelsiorem 0:0.
    Za Heracles nastupuje pravidelně český záložník Jaroslav Navrátil, který letos nastoupil k devíti utkáním a vstřelil 2 branky.

FC UTRECHT
    Domácí se nyní nachází na 10. příčce tabulky. Během 13 odehraných kol získali 16 bodů za 4 výhry, 4 remízy a 5 proher. V těchto zápasech vstřelili 20 branek a obdrželi 21. Nejlepším střelcem domácích je francouzský útočník Sebastien Haller, který vstřelil 8 branek. V minulém kole Utrecht prohrál s Nijmegenem 1:0.

Hezké nedělní odpoledne, vítám vás u 14. kola nizozemské Eredivisie. V dnešním utkání se střetnou týmy FC Utrecht a Heracles Almelo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Patrik Freith

Branky: 60. Barazite, 64. Barazite, 84. Haller, 86. Haller – 40. Bel Hassani, 73. Tannane

Karty:   40. Conboy (UTR), 89. Kum (UTR) – 27. Tannane (HRC), 55. Droste (HRC)   45. Conboy (UTR)

FC Utrecht: Ruiter – Klaiber (46. Leeuwin), van der Maarel (C), Letschert, Conboy – Ramselaar, Strieder (70. Kum), Ayoub – Barazite – Haller, Joosten (81. Peterson).

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Fledderus (C) – Bel Hassani, Pelupessy, Bruns (69. Gladon) – Tannane, Weghorst, Gosens (69. Darri).

Rozhodčí: Kamphuis – Dobre, Ketting

Diváci: 18144