Winnipeg – Washington 2:1 (po pr.) | Los Angeles – Pittsburgh 5:3 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Detroit – Nashville 5:4 (po pr.) | Carolina – Montreal 3:2 (kon.) | St. Louis – Toronto 1:4 (kon.)
Philadelphia – Columbus 1:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:0 (kon.) | Vancouver – Boston 0:4 (kon.)
San Jose – Tampa 3:4 (kon.) | Carolina – Arizona 5:4 (kon.) | Chicago – Winnipeg 3:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 06.12.2015, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Pro mne je to pro tuto noc vše. Vám co jdete spát přeji dobrou noc a vy co již vstáváte přeji krásné dobré ráno a nezapomeňte, že zbývá již jen 22 dní do Vánoc. (04:04:23)

3. Cam Ward (CAR) 0 zák., 2 góly, 00,0%

Ani neuvěřitelný závěr nepomohl hostujícímu celku k vítězství nad domácí Carolinou. Domácí nejprve ihned v začátku třetí třetiny dostali puk za záda Condona, ale branku rozhodčí neuznali, pro nedovolené bránění brankáře, což bude ještě hodně diskutované rozhodnutí rozhodčích. Každopádně domácí to mrzet nemusí, protože v třiapadesáté minutě dal výsledku konečnou podobu domácí Jeff Skinner.

Carolina poráží Montreal poprvé od 13.2.2012!

59:28
    Galchenyuk minul poloodkrytou branku!

58:52
    Cam Ward neuvěřitelným způsobem dostal puk z brankové čáry a drží Carolinu ve hře.

58:32
    Habs se konečně pořádně usadili v pásmu a hrají bez brankáře.

58:20
    Oddechový čas pro hosty.

57:57
    Domácí se osvobozují a moc času již Habs nezbývá.

57:35
    Obránci nezachytili vyhození podél hrazení a musejí tak začít od vlastní branky.

57:05
    Hosté se pomalu usazují v pásmu a rozestavují hráče v pásmu.

56:44
    Kotouč mimo hrací plochu, dvě minuty za zdržování hhry odsedí dnešní smolař, Eric Staal.

56:05
    Cam Ward předvádí neskutečné zákroky. Je to právě on, kdo teď drží domácí ve hře o výhru.

55:38
    Habs se usazují v pásmu a nebude to trvat dlouho a jistě sáhnou ke hře bez brankáře.

54:40
    Ward předvádí jeden zákrok za druhým. Montreal má obrovský tlak.

54:05
    Cam Ward fantasticky vychytal Fleischmanna a zabránil tak ve vyrovnání skóre!

53:56
    Stely na branku: 29:33
    Jeff SKINNER - 3:2

52:28
    Carolina právě vstřelila branku!
    Pět vteřin stačilo JEFFU SKINNEROVI, na proměnění přesilové hry! Kotouč se dostal na modrou čáru k Bredu Pescovi , který jej vystřelil na branku. Condon jej vyrazil nad sebe, puk se snašel do brankoviště, kde jej ze vzduchu doklepl Skinner do sítě! Asistence: Bred Pece, John-Michael Liles.

52:23
    oGilbert vyloučen na dvě minuty za podražení.

52:14
    Domácí prahnou po výhře a zvyšují tlak na branku Condona.

51:55
    Útočnou snahu domácího celku přerušuje čárový rozhodčí, který odpískal postavení mimo hru, nebo-li ofsajd.

51:30
    Alex Galchenyuk dostal nádhernou přihrávku od domácího Nordstroma a nechal vyniknou Warda, kterému při zákroku spadla maska. Hra přerušena.

50:40
    Jemelin s Gilbertem zahajují útočnou akci hostí.

49:58
    Domácí se snaží uklidnit hru pomocí kombinace ve vlastním pásmu.

49:20
    SKinner bojuje se Subbanem o puk v útočném pásmu. Tihle dva se mají opravdu "rádi" podle intenzity jejich soubojů.

48:57
    Nestrašil ztratil puk ve středním pásmu, kde jej získal Desharnais, ten jej poslal Paciorettymu, který nechal vyniknou lapačku Cama Warda.

48:20
    Eric Staal dnes pálí nemožné, Condon ležel na břiše a domácí kapitán ve snaze přehodit brankáře Canadiens zvedl puk a Mike Condon předvedl zákrok utkání, když puk vytečoval mimo tři tyče. Tohle bude domácí ještě mrzet.

47:50
    Bryan Flynn vyvezl puk až za půlící čáru, odkud jej poslal za branku Warda.

47:32
    Carolina si vytvořila veliký tlak na branku Condona, ze kterého pramenila střela Jeffa Skinnera, kterou Condon vyrazil mimo hřiště.

46:43
    Eric Staal minul naprosto odkrytou branku Mike Condona!

46:06
    P.K.Subban vyloučen na dvě minuty za faul na Jeffa Skinnera. Nutno říct, že se jedná o velice přísné vyloučení, protože hráči se takříkajíc drželi vzájemně, jako na svatbě.

46:06
    Bude se vylučovat.

45:35
    Hra je hodně kouskovaná technickými přestupky, jako je ofsajd, nebo vyhození puku na hráčskou lavici.

45:05
    Thomasova střela prolétla okolo branky Warda, který neviděl absolutně nic.

44:33
    Domácí předvedli tlak na domácí branku, ale hosté se ubránili a poslali puk do středního pásma.

43:46
    Galchenyuk se hnal do veliké šance společně s Ellerem, ale prvně jmenovaný nedokázal přihrát díky obětavému zákroku Lilese.

43:22
    Pacioretty se dostal k nebezpečné střele ale Ward si poradil a vyrazil puk mimo hřiště.

42:34
    Di Giuseppe se dostal k puku na hranici brankoviště a jen díky pozornému Condonovi se domácí nedostali do vedení!

42:20
    Condon musí být v permanenci, střely domácích jdou sice především mimo tři tyče, ale přesto je hostující gólman pozorný.

41:50
    Hostující obránci uklidňují hru ve středním pásmu a nikam nepospíchají.

41:16
    Eric Staal těsně minul branku Condona! Veliká škoda.

40:44
    Pacioretty přenechal Jemelinovy a ten provětral výstroj Warda.

40:35
    Condon zastavil další šanci Caroliny a Habs míří kupředu.

40:14
    Branka není uznána pro nedovolené bránění brankáře!

40:14
    Rozhodčí se stále radí, uvidíme zda-li se Carolina dostane do vedení.

40:14
    Jean Hebert se na popud hostujícího trenéra rozhodl pro konzultaci s videorozhodčím!

40:14
    Carolina dostala puk do sítě, ale rozhodčí se ještě radí mezi sebou. Bude se volat videorozhodčí?

40:01

Střely na branku: 20:25.

Skončila nám první třetina utkání mezi Carolinou a Montrealem, podobně jako po první periodě je skóre vyrovnané. Hosté šli do vedení v dvaatřicáté minutě, když se prosadil Andrighetto. vyrovnání přišlo o 114 vteřin později, kdy puk za Condona dotlačil Nordstrom. Vstřelená branka nakopla domácí, ti obratem nastřelili tyč Condonovi branky. Další třetina začne přibližně v 3:04.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43
    Faulk vybojoval puk a nahodil jej do pásma.

39:18
    Markov vybojoval puk v útočném pásu a zahajuje útok Canadiens.

38:47

38:27
    Domácí si při návratu do útočného pásma po vyhození Habs nepohlídali modrou čáru a je odpískán ofsajd.

38:01
    Faulkovu střelu od modré čáry ztlumil Condon na hrudi a přerušuje hru, oba týmy střídají.

37:54
    Již přes minutu se hraje v útočném pásmu Habs, ti neví kam dřív skočit.

37:28
    Rask se Staalem vyslali na Condona velice nebezpečné střely, ale Condon odolává.

37:01
    Hosté měli možnost vyhodit, ale tu nevyužili, domácí pokračují v tlaku.

36:47
    Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Desharnais.

35:57
    Subban zavezl puk do útočného pásma a Habs mohou začít tlačit na Wardovu bránu.

35:18
    Domácí se dostali do tlaku a několikrát ohrozili Condona, ten však podobně jako na druhé straně Ward, odolává.

34:26
    Fleischmannovu střelu vykopl Ward do rohu, Hurricanes se musejí bránit!

34:02
    Ellerovu dorážku chytá Ward a přerušuje hru. Tlak Habs bude pokračovat.

34:01
    Hosté se snaží strhnout vedení na svou stranu. Warda prověřil střelou z voleje Beaulieu.

33:42
    Jeff Skinner nastřelil tyč Condonovi branky!
    Joakim NORDSTROM - 2:2

33:15
    Tak jsme se dočkali! JOAKIM NORDSTROM se před Condonem zoorientoval nejlépe a dorazil puk za záda Condona! Asistence: Andrej Nestrašil, Ron Hainsey.

33:07
    Domácí si vytvářejí tlak v útočném pásmu, dočkáme se branky?
    Sven ANDRIGHETTO - 1:2

31:21
    Montreal právě vstřelil branku!
    Po vhazování se k puku dostal Jeff Petry, který si s pukem sjel k pravému hrazení, odkud poslal puk před branku na SVENA ANDRIGHTTA, který jej poslal za záda Warda! Asistence: Jeff Pentry, Alex Galchenyuk.

31:14
    Max Pacioretty se hnal na Cama Warda, ale ten jeho šanci chytil a přerušil hru.

31:06
    Vymýšlení útočné akce přineslo to nejhorší co mohlo – icing.

30:55
    Vyhození domácích zachytili hostující obránci ve středním pásmu a vymýšlejí útočnou akci.

30:41
    Nejprve Nestrašil minul odkrytou branku Condona, posléze se do veliké šance dostal Eric Staal a nakonec Byron prověřil Warda, který přerušuje hru!

30:25
    Carolina rozjíždí další útočnou akci po pravé straně.

30:00
    Střely na branku: 12:17.

29:43
    Toto vyhození už bude posouzeno jako icing, protože McGinn je již na ledě.

29:35

29:30
    Další velice důležitý zákrok Cama Warda, který vychytal dorážku Carra!

28:50
    Nordstrom se dostal ke střele z úhlu, ale Condon zasáhl a vyrazil puk mimo tři tyče.

28:19
    Hosté se po dlouhé kombinaci sami dostali z pásma.

27:40
    Subbanova střela protáhla Warda!

27:35
    Dvě minuty za naražení zezadu odsedí Brock McGinn.

27:20
    Bude se vylučovat, Condon na střídačce.

26:58
    Lindholm prověřil vyrážečku Condona, Habs míří do útoku.

26:31
    Jemelin teď výborně zabránil Lindholmovi ve vstřelení branky, tím, že mi zablokoval hůl před prázdnou brankou! Výborná práce hostujícího beka.

26:13
    Canadiens řeší tlak Hurricanes vyhozením na icing.

25:55
    Domácí se napodruhé již v pásmu usadili a kombinují za brankou Condona.

-104:23
    Domácí nahodili puk do pásma, ale nepovedlo se ji jej vybojovat.

25:00
    Eller, Galchenyuk a Subban šli do přečíslení 3 na 2, ale přihrávka na Subbana již byla moc a šance skončila bez střely.

24:31
    Nepřesnosti na straně Habs – zakázané uvolnění.

24:11
    Lindholm mohl jet sám na Condona, ale Plekanec se výborně vrátil a napravil svou chybu.

23:41
    Pacioretty se dostal k puku na vrcholu kruhu a Ward musel předvést výborný zákrok vyrážečkou, aby zabránil vstřelení gólu.

23:32
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, to znamená icing.

23:15
    Condon pomáhá obráncům v rozehrávce.

22:27
    Ward ve snaze pomoci obráncům přihrává puk pouze na hůl Petryho, který míjí branku Caroliny.

21:30
    Ani jeden tým se nedokáže udržet na kotouči, hra se přelévá ze strany na stranu.

20:47

20:30
    Ward pochytal několik velice nebezpečných střel a drž tak Hurricanes!

20:10
    Domácí hned z kraje třetiny vyhazují, Habs musejí začít od vlastní branky.

20:01

Střely na bránu: 10:9.

Je za námi první perioda utkání Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens. Do vedení se dostali ve třetí minutě hosté, když využil chyby obrany Daniel Carr a vstřelil svou první branku v NHL. Vyrovnat mohl ve dvanácté minutě Faulk, ale Condon byl bezchybný. To co se nepovedlo Faulkovi ve dvanácté minutě, napravil o dvě minuty později Jeff Skinner a vyrovnal tak na 1:1. Další třetina začne přibližně v 2:09.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:29
    Domácí vyhazují a střídají.

19:14
    Habs usazeni v pásmu, ale nedokážou vyprodukovat přesnou a nebezpečnou střelu.

18:47
    Montreal si zahraje další přesilovku, dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí odsedí Ron Hainsey.

18:27
    Hosté se hnali do přečíslení 3 na 2, ale řešili jej zbrkle střelou, kterou Ward pokryl.

17:58
    Hosté vyhazují puk do středního pásma a oba týmy střídají.

17:33
    Domácí se po delší době podívali do útočného pásma drží puk za brankou Condona.

16:27
    Plekanec se snažil vybojovat puk v rohu útočného pásma, ale dostal jej pouze do středního pásma.

16:01
    Domácí vyřešili tlak hostí vyhozením na zakázané uvolnění.

15:53
    Jeff Petry se tlačil po pravé straně k brance Warda, ale zastavil jej ofsajd.

15:34
    Domácí obránci uklidňují hru.

14:53
    Hosté se velmi snaží o usazení v pásmu, ale domácí jsou výrazně proti a posílají puky do středního pásma.

14:14
    Hosté se snaží po inkasované brance rychle vstřelit branku, ale domácí brání pečlivě.
    Jeff SKINNER - 1:1

13:15
    Jordan Staal poslal puk před branku Condona, kde stál JEFF SKINNER, který nadvakrát poslal puk pod břevno Condonovi branky! Asistence: Jordan Staal, Andrej Nestrašil.

12:59
    Domácí se sami nepřesnou přihrávkou dostávají z pásma.

12:26
    Fleischmann vyhodil až k Wardovi, ten pomáhá s rozehrávkou domácím bekům.

11:57
    Až teď se jim to daří a můžou vystřídat.

11:48
    Hosté jsou pod velikým tlakem a nedaří se jim vyhodit puk z obranného pásma.

11:28
    Rask našel Faulka, ale proti jeho střele se stihnul přesunou Condon a ukázal v jaké chytá formě!

11:11
    A máme tu další vyloučení, dvě minuty za podražení odsedí s číslem 81 Lars Eller.

11:01
    A máme tu další icing hostujícího celku.

10:55
    Condon předvedl výborný zákrok proti Faulkovi.

10:29
    Galchenyuk si pěkně vybruslil od mantinelu a jen těsně minul branku Warda.

10:00
    Střely na branku: 5:6

09:41
    Zvyšený tlak domácích dokazuje taky nervozita hostujících hráčů, kteří vyhazují na icing.

09:34
    Condon viděl střelu od modré čáry, chytil ji a přerušil hru.

09:09
    Hra se přelévá ze strany na stranu, Carolina zlobí a vůbec to nevypadá jako střet prvního s posledním.

08:28
    Domácí začínají zlobit domácí obranu. Po jednou z útočných výpadů minul Eric Staal puk před prázdnou brankou Habs.

07:55
    Po dlouhé době se domácí dostali ke střele, ale Mike Condon připraven a přerušuje hru.

07:01
    Hosté mají bleskový přechod do útočného pásma. Po jednou z takových přechodů se ke střela dostal kapitán hostí, ale Ward jeho střelu kryje.

06:45
    Střela jednoho z hostujících hokejistů končí po teči obránce mimo hřiště. Po komerční pauze bude následovat vhazování u branky Caroliny.

06:36
    Hosté drží pásmo a vytvářejí si tlak na branku Caroliny.

06:16

05:50
    Carolina se výborně brání. Další vyhození končí za brankou Condona.

05:25
    Hosté si při přechodu do útočného pásma nedali pozor na modrou čáru a je odpískán ofsajd.

04:54
    Subban tvrdě sražen na modré čáře, ale útočné pásmo udržel.

04:23
    Carolina se rychle po začátku přesilovky osvobozuje vyhozením z pásma.

04:16
    Dvě minuty za sekání odsedí Eric Staal.

03:50
    Domácí jsou ve vlastním pásmu dobře napadání hokejisty Montrealu.
    Daniel CARR - 0:1

02:44
    Lehkovážnost domácích obránců a šikovnost DANIELA CARRA, který objel branku Warda a překvapil jej rychlým zasunutím puku za brankovou čáru. Asistence: Christian Thomas, Brian Flynn.

02:19
    Malone se dostal k puku na hranici brankoviště a výborný Condon zabránil první brance!

01:44
    Paciorettyho střela minula branku Warda. Canadiens stále u puku.

01:10
    Viktor Rask výborně vytlačil Alexe Galchenyuka ze střeleckého úhlu.

00:29
    Cam Ward musel předvést první zákrok a přerušil tak hru. Vhazování po levici domácího gólmana.

00:15
    Úvodní vhazování vyhráli hostující hokejisté a ihned zahájili útočnou akci.

00:01

Hráči již nastupují na ledovou plochu.

Začátek utkání bude již tradičně o pár minut opožděn.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – McGinn, E.Staal, Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Nordstrom, J.Staal, Nestrašil – Malone, McClement, Terry

Montreal Canadiens: Condon (Fucale) – Markov, Subban "A", Beaulieu, Petry, Jemelin, Gilbert – Pacioretty "C", Desharnais, Weise – Fleischmann, Plekanec, Byron – Eller, Galchenyuk, Andrighetto – Carr, Flynn, Thomas

Rozhodčí: Jean Hebert, Dave Jackson – Pierre Racicot, Jay Sharrers.

Hosté se drží na výsluní celé NHL, z 27 utkání vyhráli 17 a mají celkem 41 bodů. Bodování celku z Montrealu vede Max Pacioretty (13+12) a Tomáš Plekanec (7+18). Brankoviště Habs ovládá při zranění Careyho Price Američan Mike Condon, který odchytal 16 utkání – 91.21%.

Domácí celek se po odehrání 25 utkání drží na samém spodku NHL, získala pouhých 20 bodů a svého dnešního soupeře ztrácí už 21 bodů. Vůdcem hurikánů z Caroliny je Justin Faulk (8+10). Brankovišti kraluje Cam Ward – 89.85%.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 14. Skinner (Staal, Nestrašil), 34. Nordstrom (Nestrašil, Hainsey), 53. Skinner (Pesce, Liles) – 3. Carr (Thomas, Flynn), 32. Andrighetto (Petry)

Rozhodčí: Jean Hebert, Dave Jackson – Pierre Racicot, Jay Sharrers