Carolina – Arizona 5:4 (kon.) | Chicago – Winnipeg 3:1 (kon.) | New Jersey – Florida 4:2 (kon.)
NY Rangers – Ottawa 4:1 (kon.) | Edmonton – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Los Angeles – Tampa 3:1 (kon.)
Los Angeles Kings
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Tampa Bay Lightning
Pondělí 07.12.2015, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Sportu zdar a hokeji zvláště! Hokejová NHL pokračuje rychlým tempem dále, a tak vás dnes srdečně vítáme u sledování nočního zápasu mezi Los Angeles Kings a Tampa Bay Lightning.

Králové z LA se momentálně vyhřívají na první příčce své Pacifické divize, a to se ziskem 33 bodů. V letos poměrně slabé konkurenci své divize mají už pětibodový náskok na druhé San Jose.

Los Angeles dnes ukončí své čtyřzápasové působení na domácí půdě a po poslední výhře nad Pittsburghem v poměru 5:3 se jej budou snažit uzavřít vítězně. Milan Lucic se blýskl dvěma trefami, brankář Quick si připsal 17 úspěšných zákroků.

Příležitost v brance Kings by ale mohl dostat Jhonas Enroth, který by tak odlehčil zápasovému vytížení Quicka. Jelikož se bude jednat o druhý zápas ve dvou dnech, zdá se toto řešení jako logické.

Tampa pokračuje ve svém kalifornském tripu a zatím se jí v něm náramně daří. Výhry nad Anaheimem a v posledním zápase také nad San Jose hovoří jasně. Ve stejném stylu budou chtít svěřenci trenéra Coopera pokračovat i proti Los Angeles.

Lightning se momentálně nachází na šesté pozici své Atlantické divize a pohybují se v nepostupových vodách. Hranice úspěchu je v tomto hledisku velmi tenká, stačí dva až tři povedené zápasy za sebou a Tampa může být rázem ve vrchních patrech tabulky.

Do branky se pravděpodobně postaví Andrej Vasilevskij, jelikož brankář Ben Bishop utrpěl v posledním zápase v San Jose zranění po zásahu hokejkou do masky ve třetí třetině. Kouč Cooper sice prohlásil, že by měl být Bishop v pořádku, nicméně k otázce jeho nasazení do příštího zápasu mlčel. Pravděpodobně tak varianta padne na nadějného Rusa.

Československá stopa v utkání

Ondřej Palát
    Andrej Šustr

Marián Gáborík

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Ehrhoff, McBain, Muzzin, Martinez, McNabb, Doughty – Pearson, Kopitar, Gáborík – Lucic, Carter, Toffoli – Andreoff, Shore, Brown – Clifford, Weal, Nolan

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop – Coburn, Šustr, Carle, Garrison, Hedman, Stralman – Killorn, Filppula, Stamkos – Drouin, Namestnikov,Kučerov – Brown, Boyle, Callahan – Vermin, Marchessault, Condra.

00:01

00:38
    Brankář Vasilevskij si již připisuje první zákrok utkání, kotouč rázem přebírá Stamkos, ale v útočném pásmu je sám a rychle o něj přichází.

01:53
    Tyler Johnson ujížděl do přečíslení 2 na 1 ale přihrávka na volného spoluhráče mu nebyla umožněna, když jí skvělým obranným zákrokem zastavil Drew Doughty.

02:10
    Kučerov usměrňuje střílenou přihrávku přesně do brány a dokonce i překonává Quicka! Jenže bohužel pro něj trefuje tyč!

02:38
    Jake Muzzin (LAK) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

03:51
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří a za celou dobu se ještě nedostali ani do útočného pásma.

04:35

05:33
    Marchessaultova střela do branky nevede, každopádně Lightning jsou i nadále u kotouče častěji.

06:01
    Následuje komerční přestávka.

06:19
    Lightning oficiálně stále nemají střelu na branku, přestože již od úvodního buly působí na ledě daleko aktivněji.

06:37
    Po střele Killorna ale už Quick zasahovat musel.

06:58
    Na druhé straně zahrozil Doughty z poměrně velké dálky.

07:57
    Toffoli se dostal k nebezpečné střele z mezikruží po tlaku svých spoluhráčů v útočném pásmu, ale trefil pouze dobře se přesunutého Vasilevského.

08:39
    Nyní v tlaku domácíhoLA pokračuje Brownova třetí formace.

09:50
    Muzzin dostal na modré kotouč ke střele, ale puk mu přeskočil čepel, a tak Kings pouze ztratili útočné pásmo.

10:01
    Gáborík už se s kotoučem řítil sám na branku, ale sudí pískají po signalizovaném ofsajdu.

10:38
    Stamkos nabízel puk Killornovi, bohužel pro něj byl jeho spoluhráč již dobře obsazen obráncem Kings.

11:54
    Boyle dobře operoval před brankou a Quick přes jeho mohutné tělo mnoho neviděl, přesto střílený kotouč z kruhu chytil.

12:24
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Gólové mlčení v první třetině má svého konce. Protrhává jej svou přesnou trefou ANDY ANDREOFF, jenž si s kotoučem vybruslil až na vrchol levého kruhu a střelou z příklepu se trefil přesně nad beton brankáře Vasilevského.
    Asistence: Nick Shore, Drew Doughty.
    12:24 Andy ANDREOFF - 1:0

14:02
    Králové pokračují v tlaku na branku, vstřelený gól je evidentně nabudil. Střelu Muzzina vyráží brankář Tampy do rohu.

14:41
    Úspěch neslaví ani střela Jeffa Cartera z poměrně velkého úhlu.

15:13
    Jason Garrison byl nyní velmi blízko ke srovnání, ale když si vyjel přímo před branku pro střelu z první, z bezprostřední blízkosti jej lapačkou vyčapal brankář Quick!

15:42

16:14
    Jonathan Drouin si sjížděl přímo před branku pro lobovanou přihrávku přes střed hřiště, ale i když se puku nakonec zmocnil, při střele jej dobře "otravoval" obránce Kings a Quick měl posléze poměrně lehký zákrok.

17:55
    Jonathan Marchessault se sice do šance dostal tak trochu jako slepý k houslím, ale rázem se s kotoučem objevil přímo před Quickem a pouze nastavená lapačka Quicka drží v těchto chvílích Kings nad vodou.

18:26
    J.T. Brown (TBL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

19:01
    Carter sice branku hostí střelou z první ohrozil, ale Kings rázem ztrácí pásmo.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina se sebou přinesla také první branku zápasu, o kterou se postaral domácí útočník Andy Andreoff ve 13. minutě. Tampa měla řadu dobrých příležitostí, prozatím ale všechny minisouboje vyhrál brankář Quick. Uvidíme, co přinese druhá část.

Další třetina začne přibližně v 5:05.

20:01

20:26

20:27
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hned po 27 vteřinách druhé třetiny máme srovnáno. BRIAN BOYLE se s ničím nepáral, vybruslil si s kotoučem na vrchol kruhu a kotouč umístil tak přesně pod horní tyč, že na něj nedosáhl ani brankář Quick.
    Asistence: Ryan Callahan.
    20:27 Brian BOYLE - 1:1

20:39
    Vyrovnaný stav branek má však pouze jepičí život. Úvodní minuta druhé části přináší také druhou branku. Postaral se o ní BRAYDEN MCNABB, který poslal kotouč přímo po buly až za záda brankáře Vasilevského.
    Asistence: Anže Kopitar.
    20:39 Brayden MCNABB - 2:1

20:39
    Ve stejný čas dochází v brance Tampy ke změně stráží. Andrej Vasilevskij dnes nemá svůj den, a tak pouští do brankoviště Bena Bishopa.

23:41
    Stamkos nevyhrál v bruslařském souboji s obráncem Kings, a tak domácí zakládají další útočnou akci.

23:48
    Králové utíkají již do dvoubrankového vedení a divoký začátek druhé třetiny pokračuje. MILAN LUCIC si sjel před branku pro střílenou přihrávku od Jeffa Cartera a jemnou tečí po zemi překonává brankáře Bishopa.
    Asistence: Jeff Carter, Brayden McNabb.
    23:48 Milan LUCIC - 3:1

24:35
    Christian Ehrhoff (LAK) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

25:26
    Dustin Brown (LAK) vyloučen na dvě minuty za sekání.

27:33
    Tampa ale nevyužívá žádnou z přesilových her, a to ani krátkou verzi přesilovky 5 na 3.

27:47
    Brown s Carterem se řítili do přečíslení 2 na 1, ale skvěle se do této situace zapojil vracející se Stamkos, který Browna od kotouče odstavil.

28:21
    Stamkos se snažil dorážet volný kotouč, který před sebou po svém zákroku nechal Quick, ale obránce Shore Stamkose tělem odstavil.

29:56
    Kings nyní trochu zazmatkovali při své rozehrávce a hosté začali ihned napadat – brankář Quick tak raději ukryl kotouč v lapačce.

30:03
    Toffoli dostal možnost vystřelit z vrcholu kruhu,když mu před branku sjížděli ještě další dva spoluhráči, ale útočník LA nakonec nezamířil přesně.

30:58
    Namestnikov se dobře prodral s kotoučem až před branku a Quick jeho pokus chytá po rychlém vyjetí z branky. O následné dorážky už se stará obrana Králů.

31:10
    Nolanovu střelu z dálky Bishop vyráží betonem do rohu.

31:53
    Jonathan Marchessault (TBL) vyloučen na dvě minuty za hrubost a ve stejném čase odchází na trestnou lavici také Christian Ehrhoff (LAK) na dvě minuty za krosček.

32:57
    Jeff Carter (LAK) vyloučen na dvě minuty za podražení.

34:05
    Domácí již brání ve čtyřech.

34:25
    Callahan se s kotoučem před brankou rychle otočil, ale Quick jeho záměr vychytal a Kings následně vyhazují přes všechny čáry.

34:57

35:29
    Drew Doughty (LAK) vyloučen na dvě minuty za sekání.

35:42
    Brown málem ujel do přečíslení 2 na 1 a to ve vlastním oslabení, nakonec vystřelil a šetří cenné vteřinky pro Kings,

36:40
    A nyní Shore s Toffolim v regulérním přečíslení, které ničí až obranným zákrokem jeden z obránců Tampy. Hostům ale přesilovka vůbec nevychází.

37:29

38:50
    Kopitarovu střelu z kruhu Bishop kryje ve výstroji.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla velmi divoká, především však její začátek, ve kterém padly hned tři branky. O jednu více si připsal na své konto domácí celek z Los Angeles, a tak Kings vyhrávají již o dvě branky. Změní nějak dramaticky obrázek hry poslední část zápasu?

Další třetina začne přibližně v 6:06.

40:01

41:01
    Carter s Toffolim zamotali sérií střel hlavy obraně Lightning v čele s brankářem Bishopen, ale Bolts nakonec vše ustáli.

41:50
    Šustr nahazuje kotouč na branku ze středního pásma a Quick jej musí podržet před dotírajícím hráčem.

41:54
    Quickova rychlá lapačka nyní zapracovala ihned po buly.

42:39
    Nyní také Bishop musí krýt kotouč před dotírajícím útočníkem Kings.

43:12
    Callahanův pokus do branky nemířil, ale přesto zahrozil, jelikož rána Callahana byla ještě schovaná za obráncem.

43:59
    Kučerov se dostal k odraženému kotouči před brankou, ale Quick proti němu vytasil svůj beton a nebezpečí je pro Kings již zažehnáno.

44:10
    Gáborík dostal v situaci 2 na 1 kotouč ke střele a slovenský útočník zamýšlel střelu mezi betony přesouvajícího se Bishopa dobře, přesto jej brankář Tampy vychytal.

44:59
    Posléze neslaví úspěch ani střela Cartera z hranice brankové čáry.

46:13
    Králové nyní častěji drží kotouč a zatím kontrolují průběh dnešního zápasu.

47:31
    Šustrovu střelu od modré Quick vyráží vyrážečkou do rohu.

48:19

48:48
    Matt Carle nyní dobrusloval přečíslení svého týmu a nakonec to byl právě on, který dostal přihrávku ke střele, tu však nezamířil přesně mezi tři tyče.

49:23
    Tanner Pearson dostal přihrávku ve středním pásmu a dostal se s kotoučem úplně sám před branku, ale jeho střela švihem skončila pouze na nastaveném betonu Bishopa.

49:48
    Victor Hedman (TBL) vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

50:05
    Brian Boyle zasahuje do přihrávky a vyhazuje.

50:36
    Doughty dostal nabito snad tři metry před brankou, ale Bishop si proti jeho ráně povyjel a ukázkovým motýlkem jej vychytal.

51:48

51:50
    Komerční přestávka.

53:00
    Ehrhoffovu ránu od modré kryje jeden z ležících obránců Lightning.

53:17
    Icing hostů – Bolts se vůbec nedaří vytvořit si nějaký souvislý tlak a zatím to nevypadá na nějaké drama.

55:31
    Martinez ujížděl do přečíslení 2 na 1, ale podle sudího se ocitl v ofsajdu.

55:56
    Nikita Kučerov (TBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

57:02
    Hráči Tampy se nyní sice dobře brání, potřebují však především útočit.

57:33
    Gáboríkův pokus Bishop kryje lapačkou.

57:43
    Icing Kings – hra se přesune před Quicka.

57:56

58:18
    Brankář Tampy Ben Bishop už je na střídačce a Lightning hrají v šesti!

58:37
    Nick Shore (LAK) vyloučen na dvě minuty za krosček.

58:53
    Valtteri Filppula (TBL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Králové už si závěr zápasu pohlídali, a tak o jejich vítězství 3:1 rozhoduje především povedený vstup do druhé části, kde Králové vstřelili dvě slepené branky.

Andrej Šustr (TBL) – 0+0, 0 střel na branku, 14:10 minut na ledě
    Marián Gáborík (LAK) – 0+0, 2 střely na branku, 16:10 minut na ledě.

Tři hvězdy zápasu

Brayden McNabb (LAK) – 1+1
    Jonathan Quick (LAK) – 22 úspěšných zákroků, 95,7%
    Anže Kopitar (LAK) – 0+1

Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (06:50:23)

David Motloch

Branky a nahrávky: 13. Andreoff (Shore, Doughty), 21. McNabb (Kopitar), 24. Lucic (Carter, McNabb) – 21. Boyle (Callahan)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Coburn, Šustr, Carle, Garrison, Hedman, Stralman – Killorn, Filppula, Stamkos – Drouin, Namestnikov,Kučerov – Brown, Boyle, Callahan – Vermin, Marchessault, Johnson

Rozhodčí: Kozan, Skilliter – Sericolo, Cvik