Kladno – Zlín 3:4 (kon.) | Slavia – Olomouc 7:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:5 (kon.)
Rytíři Kladno
3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Berani Zlín
Sobota 19.12.2015, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Domácí jsou v dnešním zápase jasným favoritem. Rytíři zatím získali 42 bodů, což kladenské juniory řadí na pěkné šesté místo.

PSG Zlín

Hosté přijíždějí na led Kladna s nepříliš dobrou formou a pozicí v tabulce. PSG zatím okupuje až 16. místo, které hájí před předposlední Olomoucí a posledním Litvínovem.

Michal Gago – 26 zápasů (7+8)

Rytíři Kladno: Ptáček (Jiroušek) – Havelka, Chládek, Bunda (C), Matula, Zajíc, Malý – Piovarči, Slánský, Křepelka (A), Patyk, Bláha, Čermák, Schildhabel, Hajný, Havlůj, Keszi, Kružík (A)

PSG Zlín: Barvík (Haloda) – Kosorin, Kužílek, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Miko (A), Dalajka (A), Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Strmiska, Hladiš (C), Hořanský.

Zápas za malou chvíli začne. Zlín nastoupí v modrých dresech, Kladno obléklo bílou sadu dresů!

00:01

00:21
    Rytíři začali napadat vysoko, což Zlínu dělá značné problémy.

00:48
    První nebezpečná přihrávka mířila do kladenského brankoviště, ale Ptáček puk kontroloval.

00:58
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté se překvapivě ujímají vedení. Dalajka poslal puk před bránu na PETRA STRMISKU, který pohotovou střelou z bezprostřední blízkosti překonal Ptáčka. Vstup do utkání zažívají hosté skvělý. Asistence: Patrik Dalajka.

01:33
    Křepelka (KLA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

01:56
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Krásnou branku v oslabení si nyní připisují Rytíři. Zlínská obrana velmi zaspala, což trestal Kružík, který ujel hostujícím zadákům, překřížil se před bránou se svým spoluhráčem PETREM HAVLŮJEM, kterému následně předložil puk před prázdnou bránu. Domácí útočník už měl snadnou práci, a tak vyrovnal na 1:1. Asistence: Daniel Kružík.

03:33

04:35
    Hladišova střela z vytočení byla zablokována kladenským hráčem.

04:40
    Hra se po zakázaném uvolnění opět přestěhuje před gólmana Ptáčka.

05:23
    Strmiska se nemohl prokličkovat přes obranný val Rytířů, a tak otočil směr jízdy a odjel střídat.

06:03
    Hajný mířil z levého křídla na zadní tyč, ale jen velmi těsně minul.

06:28
    Opět Kladno vyhazuje až na icing, vhazovat se bude ořed domácí bránou.

06:48
    Slánský zkoušel dlouhou přihrávkou vysunout svého spoluhráče, jenže puku se znocnil jeden z obránců PSG.

07:25
    Křepelka dostal křížnou přihrávku k pravé tyči, avšak proti jeho střele bez přípravy se stihl přesunout Barvík.

07:37
    Procházka (ZLN) je vyloučen na 2 minuty za držení.

08:19
    Kombinace Kladna byla nepřesný, hosté mohou vystřídat.

08:57
    Chládek nedokázal přesně přihrát, a tak hosté opět vyhazují.

09:37

09:47
    Schildhabel naservíroval puk Hajnému přímo před prázdnou bránu, jenže druhý jmenovaný prudký puk netrefil!

11:06
    Nahození Hajného k hostující bráně nedolétlo.

12:30
    Hořanský velmi tvrdým hitem sražil k ledu Bláhu, pokračuje se ovšem bez vyloučení.

13:14
    Piovarči přišel zbytečně o puk, a tak se musí velmi rychle vracet.

13:34
    Kladenští hráči nehrají špatně, jenže si nedokáží vytvořit soustavný tlak. Zlín velmi dobře brání a zatím svého soupeře nepouští do větších šancí.

14:18
    Odražený puk se do kladenské klece snažil dorazit Gago, avšak nezamířil přesně.

14:55
    Chládkovo nahození bylo Hajným dobře tečováno, bohužel pro domácí o kousek minulo brankovou konstrukci.

15:48
    Gazdovo nahození nedokázal Ptáček udržet ve své moci, domácí obránci ale rychle spacifikovali dorážejícího útočníka.

16:09
    Patyk poslal puk přímo do brankoviště, kde se puk několikrát odrazil, bohužel pro domácí nakonec za brankovou čáru nedoklouzal!

16:55
    Nahození Rytířů sbírá Procházka, který v klidu rozehraje hru.

17:18
    Ofsajd zastavuje další útočnou snahu Zlína.

17:26
    Vidíme postavení mimo hru i na druhé straně, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:45
    Martin Slánský se nyní prokličkoval až k pravé tyči, ale jeho povedená střela zápěstím jen těsně minula vzdálenější roh brány!

19:09
    Zajíc nedokázal zachytit puk na modré čáře, hosté si mohou na moment odpočinout.

19:30
    Dalajka ihned po buly vypálil, avšak minul domácí klec.

19:32
    Domácí potvrzují roli velkého favorita a po zásluze se ujímají vedení. Kružík vyslal do úniku opět PETRA HAVLŮJE, který si poradil a přidal svůj druhý gól v tomto utkání. Kladenský útočník učebnicově naznačil rameny a po krátké forhendové kličce poslal puk do brány. Asistence: Daniel Kružík.

20:00

Vstup do první třetiny měli lepší hostující hokejisté. Hned v první minutě se z předbrankového prostoru prosadil Petr Strmiska. Domácí ovšem přidali na obrátkách, což přineslo vyrovnání. Daniel Kružík připravil gól pro Petra Havlůje,k terý jen uklízel puk do prázdné branky. Na konci třetiny se prosadil opět Petr Havlůj, jehož forhendový blafák poslal Rytíře do vedení!

Další třetina začne přibližně v 12:45.

20:01

20:07
    První buly druhé třetiny vyhrávají domácí.

20:50
    Obléhání kladenské branky končí posunutím brankové kostrukce.

20:54
    Horváth vypálil ihned z buly, jeho střelu ovšem Ptáček udržel ve své moci.

21:01
    Čermák (KLA) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

21:22
    Po přihrávce Dalajky pálil od modré Strmiska, jenže jeho pokus byl zablokován.

22:38
    Keszi skvěle padl do střely Procházky, hosté tak přicházejí o útočné pásmo.

23:01

23:20
    Puk míří až za Ptáčka, píská se icing hostí.

23:48
    Vincent Keszi si sejl až do mezikruží, odkud jeho jedovka mířila jen do zadního mantinelu.

24:02
    Peška (ZLN) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

24:55
    Domácí sice drží útočné pásmo, ale zárověň se nemohou odhodlat k zakončení.

25:01
    Bundova střela od modré byla zastavena hostujícím obráncem.

25:50
    Puk letí opět až za Ptáčka, hosté toto oslabení nejspíše přečkají.

26:02

26:39
    Zajíc zkoušel vyslat Kesziho, ten ovšem jeho pas nezachytil.

27:04
    Patyk vracel puk zadovkou do brankoviště, jenže Barvík zůstal pozorný a puk zastavil.

27:49
    Malý skvělým zákrokem do těla protihráče zastavuje únik hostujícího Horvátha.

27:53
    Ihned po buly vypálil Kužílek, jenže jeho střela narazila na lapačku Ptáčka.

28:22
    Havlůj (KLA) je vyloučen na 2 minuty za držení.

28:51
    Slánský skvěle uklidnil hru, následně poslal puk na druhý konec hřiště Hajný.

29:25
    Opět puk letí až k Barvíkovi, Kladno může vystřídat.

29:51
    Hosté srovnávají stav zápasu trefou v přesilové hře. Vyhození jednoho z domácích zachytil na modré Procházka a předal puk na MICHALA KOLAŘÍKA, jehož následné nahození bylo tečováno jedním ze clonících hráčů přesně za záda domácího gólmana. Asistence: Petr Procházka.

31:51
    Hráčská lavice (KLA) inkasuje 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Patyk.

32:23
    Hosté mají obrovkou příležitost na skórování, protože domácí jdou do tří. Havlůj (KLA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

32:52
    Křížná přihrávka mířila na Gazdu, který z pravého kruhu zamířil přímo do ochranné sítě. Střela mu vůbec nesedla, a tak se musí vhazovat ve středním pásmu.

33:15
    Gazdovu ránu od modré vyrazil Ptáček svým příložníkem.

33:37
    Daniel Kružík ujel po pravém křídle hostující obraně, ale sám nproti Barvíkovi neuspěl. Domácí útočník zkoušel střelu na blížší tyč, ale hostující gólman jeho pokus vytěsnil!

33:51
    Domácí jsou ve čtyřech.

33:58
    Vyloučený Patyk ještě ani nestihl dojet ke svým spoluhráčům a už se zlínští radovali ze vstřelené branky! Hlaváčova střela byla domácím brankářem vyražena před brankoviště, kde se puk zastavil. Nejrychleji si cestu ke ketouči našel PETR MIKO, který v pádu překonal Ptáčka. Asistence: Michael Hlaváč.

35:38
    Jenže domácí nacházejí bleskovou odpověď na gól soupeře. Hajný nastřelil puk do rohu, odkud Patyk naservíroval puk na JAKUBA ČERMÁKA. Kladenský útočník už měl jednoduchou pozici, a tak střelou pod víko rozvlnil síť v hostující bráně. Asistence: Petr Patyk, Štěpán Bláha.

36:30
    Zajíc (KLA) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

37:33
    Bunda kličkou obešel protihráče a skvěle vyslal do přečíslení Kružíka se Schildhabelem. První jmenovaný dostal puk před brankáře Barvíka, jenže mu puk odskočil, a tak kladenský útočník nedokázal zakončit!

38:30

39:13
    Miko (ZLN) je vyloučen na 2 minuty za držení

39:38
    Bunda od modré trefil jen padajícího obránce.

40:00

Ve druhé třetině se hostům podařilo vyrovnat zásluhou nahození Michala Kolaříka. Po po trefě Petra Mika šel dokonce Zlín do vedení, ale na jeho trefu dokázal bleskově odpovědět Jakub Čemrák. Rozhodne třetí třetina zatím vekmi vyrovnaný zápas?

Další třetina začne přibližně v 13:34.

40:01

40:09
    Na úvodním buly uspěli domácí, ale Schildhabelův následný průnik byl zastaven.

41:13

41:30
    Kladno získalo puk, Chládek uklidňuje hru za vlastní brankou.

42:11
    Čermákovu střelu z levého křídla zastavil Barvík.

42:35
    Strmiska střílel zpoza obránce,a le jeho střela pouze rozezvučela zadní mantinel.

43:01
    Hlaváš vypálil od modré, ale jeho střelu si pohlídal pozorný Ptáček.

43:08
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před domácí branku.

43:24
    Schildhabel dojel nahozený puk, přesto bylo odpískáno zakázané uvolnění.

44:46
    Chládek byl pod tlakem, a tak pouze vysokým obloukem nahodil puk na bránu soupeře.

45:25
    Gazda nahazoval puk na kladenskou branku, ale jeho pokus nebyl úspěšný.

45:49
    Hořanského střelu okamžitě po buly zachytil do lapačky Ptáček.

45:51
    Stiksa (ZLN) je vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

46:32
    Hosté se opět ujímají vedení v tomto utkání. Ve vlastním oslabení poslal Michal Kolařík svého parťáka ADAMA HOŘANSKÉHO do úniku. Zlínský borec zkusil střelu mezi betony, která slavila úspěch. Puk sice Ptáček dokázal zpomalit, přesto se puk došoural za brankovou čáru. Asistence: Michal Kolařík.

47:51

48:38
    Střela Kolaříka byla vytečována padajícím obráncem do ochranné sítě.

49:24
    Po nahození Chládka se hned trojice kladenských hráčů snažila dorazit puk za záda Barvíka. Puk se nebezpečně odrážel ze strany na stranu, nakonec však bohužel pro Rytíře zamířil do rohu!

50:20
    Další střela byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Ptáčkem.

50:52
    Havlůj byl naražen hlavou do mantinelu, rozhodčí přesto nebude vylučovat.

50:55
    Kružík (KLA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

50:55
    Havůj (KLA) za protesty inkasuje 2 osobní tresty, tudíž se musí odebrat do kabin.

51:07
    Po závaru v kladenském brankovišti se před Ptáčkem strhla hromadná strkanice, která vyústila v bitku Bundy (KLA) s Peškou (ZLN). Oba borci inkasují 2 minuty za hrubost.

52:55

53:07
    Kezsi se z pravého křídla natlačil až před Barvíka, který jeho pokus z bezprostřední blízkosti dokázal přizvednou ramenem nad břevno!

54:04
    Křepalka poslal prudký puk do brankoviště na osamoceného Petra Patyka. Ten ovšem stihl rychlou přihrávku jen tečovat do betonů hostujícího brankáře!

55:10
    Domácí jsou nyní jasně aktivnější, dokáží vstřelit vyrovnávací branku?

55:40
    Velký závar nyní vznikl kolem vyjetého Barvíka, ale ani jeden z kladenských hráčů nedokázal puk dorazit za brankovou čáru.

55:50
    Hra se po zakázaném uvolnění přestěhuje před zlínskou branku, hosté jsou pod obrovským tlakem.

55:50
    Oddechový čas pro hosty.

56:13
    Puk letí až k Ptáčkovi, hosté konečně mohou vystřídat.

56:54
    Hosté se drží v útočném pásmu, to jim musí nyní vyhovovat nejvíce.

57:03
    Schildhabelovu střelu z levého křídla podržel na svém hrudníku Barvík.

57:23
    Kužílek (ZLN) je vyloučen na 2 minuty.

58:12
    Oddechový čas pro domácí.

58:37
    Ptáček odjíždí na střídačku, domácí zkusí štěstí v šesti.

59:08
    Jeden z hostů posílá puk přes celé hřiště, branku ovšem netrefuje.

59:23

59:47
    Kružík nedokázal zachytit puk u mantinelu, nejspíše už je rozhodnuto.

Hostům vyšle třetí třetina perfektně, když jedinou brankou Adama Hořanského rozhodli vyrovnaný zápas. Kladno si na konci třetiny vytvořilo velký tlak, branku se mu ale vstřelit nepovedlo. To je pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný sobotní den! (14:09:35)

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 2. Havlůj (Kružík), 20. Havlůj (Kružík), 36. Čermák (Patyk, Bláha) – 1. Strmiska (Dalajka), 30. Kolařík (Procházka), 34. Miko (Hlaváč), 47. Hořanský (Kolařík)

Berani Zlín: Barvík (Haloda) – Kosorin, Kužílek, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Miko (A), Dalajka (A), Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Strmiska, Hladiš (C), Hořanský