Florida – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.) | Boston – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)
Detroit – Calgary 4:2 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:7 (kon.) | Chicago – San Jose 4:3 (po pr.)
New York Rangers
3:7 (3:1, 0:4, 0:2)
Washington Capitals
Pondělí 21.12.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

58:56
    Krásná akce Capitals a ještě lepší zákrok Hellberga! Burakovsky našel křižnou přihrávku Lattu, který pálil skoro do prázdné brány, Hellberg se ale stihl přesunou!

46:38
    Domácí se dostali do útoku, po střele, která vyšla z chumlu, dokonce zacinkala tyčka Holtbyho brány!
    44:36 Marcus JOHANSSON - 3:7

44:36
    Washington právě vstřelil branku!
    Tohle už vypadá na debakl! Kuzněcov za bránou Hellberga vybojoval kotouč, v pádu ho dokázal poslat před bránu, kam si najel MARCUS JOHANSSON, který už neměl problém se z první trefit za nic netušícího Hellberga. Asistence: Jevgenij Kuzněcov
    42:25 Jason CHIMERA - 3:6

42:25
    Tohle už je s domácími vážné, Capitals přidávají branku v oslabení! JASON CHIMERA sebral puk ve středním pásmu, který mu přiťukl Wilson, ujel obraně, položil si čerstvého Hellberga a zakončil do odkryté sítě. Asistence: Tom Wilson

41:09
    Alexadr Ovečkin (WSH) svého soupeře zahákoval, a tka po zásluze dostává dvě minuty.

40:01
    Na poslední třetinu nahradí Lundqvista v brance Hellberg!
    39:01 Justin WILLIAMS - 3:5

39:01
    Capitals využívají druhou přesilovou hru a vedou již o dvě branky! Zpoza branky našel Johansson mezi kruhy připraveného JUSTINA WILLIAMSE, který vypálil z první, Lundqvist neměl šanci zasáhnout. Druhý gól pro hostujícího útočníka v dnešním zápase. Asistence: Marcus Johansson a Nicklas Backstrom

37:50
    Lindberg (NYR) zasáhl Wilsona do obličeje Wilsona, jsou z toho "jen" dvě trestné minuty.

34:34
    Díky svému tlaku si nyní zahrají domácí přesilovou hru, na dvě minuty za hákování je vyloučen Latta (WSH).
    31:02 Alexandr OVEČKIN - 3:4

31:02
    Capitals využívají přesilovou hru a opět se dostávají do vedení! Johansson zpoza brány našel na tradičním místě dnes téměř neviditelného ALEXANDRA OVEČKINA, který si puk v klidu zpracoval a následně se trefil k zadní tyči do růžku! Asistence: Marcus Johansson a Nicklas Backstrom

30:33
    Summers (NYR) dostává dvě minuty za podražení, přesilová hra pro hosty.

28:33
    Nakonec je z toho jen vyloučení právě pro Glasse (NYR) a Wilsona (WSH), oba dostali dvě minuty za hrubost.

28:33
    Je to tady opět, po obyčejném zákroku Holtbyho vznikla před bránou menší potyčka, do které se nakonec zapojili všichni hráče. Opět ale byli nejaktivnější Glass a Wilson, i nyní je ale stihli rozhodčí rozdělit.
    27:01 T. J. OSHIE - 3:3

27:01
    No vida, máme opět vyrovnáno! Backstrom nahodil kotouč do útočného pásma, ten se odrazil od zadního mantinelu. V pravém kruhu si ho dojel T. J. OSHIE, vydal se s ním před ránu, kde pohotově zakončil bekhendem! Asistence: Nicklas Backstrom a Dmitrij Orlov
    25:25 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:2

25:25
    Chvíli poté, co přestáli oslabení se jim daří snížit! Orlov dostal kotouč do jízdy, přihrál na pravou stranu taktéž do jízdy a přesně na hůl JEVGENIJI KUZNĚCOVOVI, který už měl u levé tyčky Lundqvistovy brány lehkou práci. Asistence: Dmitrij Orlov a Justin Williams

23:09
    Wilson (WSH) dostává dvě minuty za nesportovní chování, je tu tedy přesilovka pro domácí celek.

20:53
    Hosté si zahrají přesilovou hru, Lindberg (NYR) obdržel dvě minuty za podražení.

20:19
    To je začátek! Johansson zavezl kotouč do pásma, hned za modrou vyslal na bránu skrytou střelu a trefil břevno, Lundqvist ani nestihl reagovat!
    18:02 Dan BOYLE - 3:1

18:02
    Rangers právě vstřelili branku!
    Odolávali, ale ne moc dlouho! Na modré naznačil střelu McDonagh, přihrál do levého kruhu, kde už byl připravený DAN BOYLE, který se z první trefil přesně o tyčku, domácí tak rázem vedou již o dvě branky! Asistence: Ryan McDonagh a Mats Zuccarello

17:05
    Orlov (WSH) je navíc vyloučen na dvě minuty za hákování, je z toho přesilovka pro domácí.

17:05
    Dvě obrovské příležitosti domácího celku, avšak obě skvěle vychytal brankář Holtby! Perfektní zákrok předvedl proti Summerovi, který se ocitl osamocen přímo proti němu.
    15:44 Chris KREIDER - 2:1

15:44
    Domácí přidávají další branku a dostávají se do vedení! CHRIS KREIDER zachytil mezi kruhy vyraženou střelu, zbavil se obránce, udělal několik velmi rychlých kroků, zmátl Holtbyho a zakončil do prázdné klece. Bez asistence.
    13:42 J. T. MILLER - 1:1

13:42
    Další krásná akce a máme vyrovnáno! Domácí sice nevytěžili vytvořeného tlaku, ale hned poté se J. T. MILLER ujal ve středním pásmu puku, projel za modrou, odkud se vydal před bránu. Ačkoliv byl obklopen několika hráči, tak dokázal prostřelit Holtbyho. Asistence: Rick Nash a Keith Yandle
    12:03 Justin WILLIAMS - 0:1

12:03
    Krásná akce hostujícího celku, který se díky ní dostává do vedení! Capital se dostali do útočného pásma, kde roztočili kolotoč přihrávek. Chorney v levé kruhu naznačil střelu, před bránou našel JUSTINA WILLIAMSE, který už jen nastavil hokejku a poslal kotouč do brány. Asistence: Taylor Chorney a John Carlson

07:16
    Z ničeho nic se před bránou objevil osamocený Oshie, možná to ale nečekal, a tak ho dokázal Lundqvist z blízkosti vychytat!

04:21
    Nakonec je z toho ještě vyloučení pro Williamse (WSH) za hákování.

04:14
    Williams se před bránou Lundqvista snažil dorazit puk do brány, kolem brány bylo mnoho hráčů, ale volný kotouč před hostujícím útočníkem z brankoviště vyrazil rukou Boyle.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 14. Miller (Nash, Yandle), 16. Kreider, 19. Boyle (McDonagh, Zuccarello) – 13. Williams (Chorney, Carlson), 26. Kuzněcov (Orlov, Williams), 28. Oshie (Backstrom, Orlov), 32. Ovečkin (Johansson, Backstrom), 40. Williams (Johansson, Backstrom), 43. Chimera (Wilson), 45. Johansson (Kuzněcov)

New York Rangers: Lundqvist (od 41. Hellberg) – Staal, McDonagh, Yandle, McIlrath, Summers, Boyle – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Fast – Lindberg, Hayes, Miller – Etem, Moore, Stalberg.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin, Backstrom, Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Latta, Burakovsky