Boston – Buffalo 3:6 (kon.) | Tampa – Columbus 5:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:2 (5:4 po s.n.) | Minnesota – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 2:1 (po pr.)
Ottawa – Boston 3:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 27.12.2015, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se Tampa Bay Lightning střetne s týmem Columbus Blue Jackets. Utkání začíná v 01:00.

TAMPA BAY LIGHTNING

Domácí celek má sice po loňské velmi povedené sezóně hodně vysoké ambice, ale zatím výkony týmu kolem Stevena Stamkose zůstávají daleko za očekáváním. Blesky dosud odehrály 35 utkání a se ziskem 37 bodů se nachází až na jedenácté příčce Východní konference. Tampa má jednu z nejlepších obran v lize, ale na druhou stranu je letos velkým problémem ofenzíva. Ta totiž zatím nastřílela jen 87 branek, což tým rozhodně neřadí mezi nejproduktivnější kluby.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Také Columbus si letošní sezónu určitě představoval zcela odlišně. Hostující tým zatím nemůže být vůbec spokojen a je na tom ještě daleko hůře než Tampa Bay. Modrokabátníci jsou totiž po 36 zápasech až na posledním místě Východní konference. I hosté mají problémy v ofenzívě, když nastříleli jen 88 branek, ale v tomto případě musíme připočítat také chabou defenzívu, jež inkasovala už 112 gólů! Horší je v tomto ohledu v NHL už jen Calgary.

22.12.2015 Pittsburgh – Columbus 5:2
    20.12.2015 Columbus – Philadelphia 3:2 sn.

Ondřej Palát

Na soupisce týmu nefiguruje ani jeden český či slovenský hokejista.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u on-line přenosu ze zápasu mezi Blesky z Tampy a Modrokabátníky z Columbusu. Hráči se ještě neobjevili na ledové ploše a začátek dnešního utkání tak bude o několik minut opožděn. Mezitím vám přináším sestavy obou celků...

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Stralman (A), Hedman, Šustr, Coburn, Nestěrov, Garrison – Kučerov, Stamkos (C), Namestnikov – Marchessault, Filppula, Killorn – Callahan (A), Paquette, Brown – Condra, Angelidis, Blunden

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (McElhinney) – Murray, Johnson, Prout, Tjutin, Falk, Bodnarchuk – Bourque, Johansen, Jenner (A) – Saad, Wennberg, Hartnell – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Clarkson, Karlsson, Campbell

Rozhodčí: Jean Hebert, TJ Luxmore – Darren Gibbs, Jonny Murray.

00:01

00:23
    Hosté vstoupili do utkání aktivněji a poprvé se dostali do útočného pásma. Přihrávka zpoza brány však mířila jen na hole domácích hráčů.

00:39
    Registrujeme první střelu zápasu. Tu si připisuje Victor Hedman, jenž si sjel od modré čáry blíže k bráně a donutil Korpisala k zákroku.

01:27
    Ryan Johansen to zkoušel poněkud překvapivě, když usměrňoval zády k bráně nahození od modré čáry, avšak Bishop byl u své tyče připraven.

02:07
    Od začátku zápasu se hraje bez přerušení a domácí momentálně jen vyhazují kotouč přes střední pásmo až ke Korpisalovi.

02:28
    První přerušení zápasu zařídili hosté, kterým byl odpískán ofsajd.

02:28
    A střelu má zapsanou i Columbus. Svižný pokus Karlssona však Bishop mezi rukou a tělem bez větších problémů udržel.

02:50
    Máme zde první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá Scott Hartnell (CBJ), který se provinil sekáním.

03:21
    Bleskům se přesilovka zatím vůbec nedaří a Columbus už podruhé vyhazuje puk až k Bishopovi.

03:51
    Až nyní si střeleckou pozici vypracoval Stamkos, ale Korpisalo byl připraven a puk byl následně znovu vyhozen ke gólmanovi domácí Tampy.

04:21
    Nestěrov se prezentoval velmi chytrou střelou, kterou jeden z domácích dokázal tečovat a puk minul Korpisalovu bránu jen o malý kousíček.

04:50

05:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    Blesky dokázaly rychle přesunout hru do útočného pásma a záhy slaví úvodní gól střetnutí! Kotouč se po přisunutí od Condry dostal na hůl Andreje Šustra, který na nic nečekal, vypálil a ránu českého beka ještě dokázal tečovat MIKE BLUNDEN, jenž si připisuje svou druhou branku v NHL. Asistence: Andrej Šustr, Erik Condra
    05:34 Mike BLUNDEN - 1:0

06:32
    Necelou minutu po gólu Tampy je zahlášena komerční přestávka. Hosté tak mohou vymyslet nějaký fígl na dosud pozornou defenzívu domácího týmu.

06:58
    Brandon Saad prošel přes střední pásmo a i přes zaváhání v blízkosti modré čáry se Columbus usazuje v útočném pásmu. Obrana Tampy je však rychle zformovaná.

07:15
    A na druhé straně se velmi pěkným pokusem prezentoval Jonathan Marchessault. Mladý Fin v bráně Columbus si ránu domácího útočníka našel a bez potíží zasáhl.

07:38
    Brandon Dubinsky vyhrál vhazování ve vlastním pásmu a po bleskovém přechodu do pásma Tampy vystrašil Bishopa. Ten si tuto ránu pohlídal.

08:16
    Ani jeden z celků nemá výraznou převahu. Columbus se po rychlé brance Tampy otřepal a snaží se vyrovnat. Nicméně obrana Tampy je kvalitní a nepouští soupeře do velkých šancí.

09:44
    Columbus právě vstřelil branku!
    Nyní je ale vyrovnáno! Ben Bishop si sice poradil se dvěma střeleckými pokusy od mantinelu, ale nakonec se kus černé gumy odrazil k Jennerovi, který poslal puk opět na domácího brankáře a RYAN BOURQUE kotouč tečí usměrnil do sítě. Asistence: Bonne Jenner, Ryan Johansen
    09:44 Ryan BOURQUE - 1:1

10:27
    Tampa se okamžitě snažila získat vedení zpět na svou stranu, ale na tvrdou ránu Kučerova si Korpisalo počíhal a bez potíží přerušil hru.

11:00
    Velmi dobrý tlak do soupeřova brankoviště nyní předvedli domácí. Ani jeden z pokusů Tampy však za záda Korpisala neprošel.

11:52
    Po výborné pasáží Tampy se snaží zaútočit pro změnu Columbus. Zatím je snaha hostujícího celku poněkud mdlá.

12:33
    Obrovskou šanci spálil Bourque! Střelec druhé branky zápasu získal puk na brankovišti, ale přes Bishopovy betony nedokázal dostat Columbus do vedení!

13:16
    Brandon Dubinsky získal kotouč a hosté se tak mohou vrhnout do dalšího útoku. Zatím sledujeme velmi pěkné utkání.

14:13
    Tentokrát se hosté do větší šance nedostali a po přerušení následuje komerční přestávka. Hedman však zřejmě bude vyloučen.

14:13
    Je tomu tak! Victor Hedman (TBL) dostává dvě trestné minuty za vyhození puku do hlediště. První přesilová hra pro hosty!

14:23
    Po opakovaném vhazování se Tampa zmocnila kotouče a okamžitě ho poslala až ke Korpisalovi. Hosté tak začnou přesilovou hru od vlastní brány.

15:01
    Velký tlak do Bishopova brankoviště teď předvedli hráči Columbusu! Přihrávku na Johansena srazil jeden z domácích k vlastníu brankáři, ale tomu se nepodařilo přikrýt kotouč a rázem se v blízkosti Bishopa vyrojili tři hostující hráči. Ani jeden z nich však přes hradbu těl puk za záda domácího gólmana nedostal.

15:51
    Kotouč je momentálně až za bránou Columbusu. Druhá část přesilové hry se hostům zatím vůbec nevede.

16:13

16:36
    Tampa ubránila dvouminutové oslabení a krátce poté si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Boone Jenner (CBJ), kterému bylo odpískáno drženíí.

16:59
    Jeden z beků Tampy udržel puk v útočném pásmu a domácí se dostávají k přesilovkové kombinaci.

17:20
    Jenže hostům se velmi rychle podařilo vyhodit puk až do pásma domácího týmu a následné rychlé přenesení hry na Stamkose končí úmyslným ofsajdem.

17:45
    Tahle přesilová hra je doslova otřesná. Tampa se ještě pořádně neusadila v útočném pásmu a puk je znovu u Bihsopa.

18:06
    Teď se dokonce dva hráči Columbusu řítili do přečíslení, avšak nakonec z toho díky dobrému návratu domácích byla vyrovnané situace a vše pokazila nepřesná přihrávka.

18:39
    Vyloučený Jenner už je sice zpátky na ledě, ale Steven Stamkos se ocitl ve velké šanci, když obdržel přihrávku zpoza brány a Korpisalovu bránu minul jen o centimetry!

19:30
    A Joonas Korpisalo měl opět hodně práce. Finský brankář ustál Kučerovův bekhend, Šustrovu dorážku i následné dotírání třetího hráče Tampy. Vhazovat se bude po levici Korpisala.

19:58
    Nestěrov přimáčknut na mantinel a v této třetině už tak nic zajímavějšího neuvidíme.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou velmi pohlednou první třetinu, ve které jsme zaznamenali celkem 23 střel. Hosté sice přestříleli Tampu 14 ku 9, ale byl to právě Columbus, který musel po výborné teči Mikea Blundena od šesté minuty dotahovat. Inkasovaná branka hosty jakoby nakopla a díky výborné pasáži se Columbus v 10. minutě radoval z vyrovnání. To obstaral Ryan Bourque, jenž rovněž tečoval ránu svého spoluhráče. V druhé polovině třetiny jsme viděli ještě několik slibných šancí na obou stranách, avšak brankáři už zůstali nepřekonáni.

Další třetina začne přibližně v 2:06.

20:01

20:18
    Hosté se sice jako první ujali kotouče v druhé třetině, avšak nepřesná rozehrávka skončila až za Bishopovou bránou a zaútočit mohou domácí.

20:44
    Jenže ani Bolts si nevedli o moc lépe a v jejich neprospěch je nyní odpískáno zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Bishopa.

21:08
    Výborné napadání jednoho z hostů málem vedlo k ohrožení domácího brankáře. Tampa složitější situaci nakonec ustála.

21:32
    Kotouč se zjevil na střídačce Tampy a hra je tak samozřejmě přerušena. Následuje pochopitelně buly ve středním pásmu.

21:59
    Columbus se dokázal velmi rychle dostat přes střední pásmo a na pár vteřin obsadil prostor kolem Bishopovy svatyně. Tampa ale dokázala vytlačit soupeře až za červenou čáru a poté byl odpískán icing hostujícího týmu.

22:20
    Jack Johnson nyní po přechodu do útočného pásma nic nevymýšlel a od mantinelu nahodil puk na Bishopa. Ten plachtící kotouč schoval v náruči.

22:44
    Tampa má ve vlastním pásmu velké problémy a Columbus dokázal zahrozit. Clarkson se vymanil zpoza brány a poté našel volného Johnsona. Další střelecký pokus hostujícího obránce gólman Blesků s menšími problémy opět zlikvidoval.

23:07
    Přichází, co přijít muselo! Výrazná aktivita hostů je odměněna vedoucím gólem, který přišel po nahození od modré čáry. Před bránou Bena Bishopa byl totiž skvěle zaparkovaný SCOTT HARTNELL a na jeho změnu směru letícího kotouče domácí brankář zareagovat nemohl. Třetí gól zápasu a objet to bylo po teči střely od modré čáry. Asistence: Alexande Wennberg, Dalton Prout
    23:07 Scott HARTNELL - 1:2

23:42
    Tampa se ihned po inkasované brance dostal do dobrého tlaku. Přihrávku na najíždějícího Browna ale zastavil Johansen, který zabránil vyložené šanci domácího forvarda.

24:16
    Domácí pokračují v ofenzívě a Korpisalo musel opět zasahovat. Tentokrát finský gólman čelil ráně Paquettea, který si našel kotouč a vyslal kvalitní projektil.

24:56
    Dalton Prout (CBJ) oslabuje po krosčeku vůči domácímu hráči svůj celek a Tampa si zahraje přesilovou hru.

24:56
    Hosty čekají hodně krušné chvilky! Na trestnou lavici usedá také Gregory Campbell (CBJ), který se dopustil přestupku při vhazování.

24:59
    Třetí vyloučení během pár vteřin a opět je potrestán Columbus. Okamžitě po vhazování totiž Jack Johnson (CBJ) vyhodil puk do hlediště!

25:26
    Domácí mají samozřejmě obrovský tlak a svírají trio Columbusu! Přesnější zakončení však zatím ne a ne přijít.

26:21
    Je vyrovnáno! Hosté už prostě a jednoduše nemohli, domácí rozjeli parádní kombinaci, která skončila u hvězdného kapitána STEVENA STAMKOSE, jenž zakončoval po ledě do odkryté části branky. Asistence: Nikita Kučerov, Jonathan Marchessault
    26:21 Steven STAMKOS - 2:2

26:53
    Columbus si tyto minuty v oslabení zřejmě doslova protrpí, neboť Tampa dává další gól v pokračující přesilové hře pěti proti třem. STEVEN STAMKOS nyní před sebou neměl tak jednoduchou práci, ale na levé straně měl dostatek času na to, aby zamířil a poté poslal puk do jedné z mezer, kterou mu Korpisalo nabídl. Hostující trenér zkusil ještě challenge, ale ta byla neúspěšná. Asistence: Jonathan Marchessault, Nikita Kučerov
    26:53 Steven STAMKOS - 3:2

27:07
    Domácí celek tedy během pár desítek vteřin otáčí skóre a teď ještě pokračuje v přesilové hře 5 na 4.

27:48
    Jeden z domácích se na hranici brankoviště znovu pokusil najít volného Stamkose, avšak tentokrát puk na kanonýra Tampy přes obránce soupeře neprošel.

27:59

29:29
    Hartnell za bránou atakoval Bishopa a tohle nemohlo zůstat bez trestu! Je tady velká šarvátka!

29:29
    Vladislav Namestnikov se okamžitě jel pomstít svého brankáře a svedl pěstní souboj s Johansenem a za potlesku tribun odjíždí na trestnou lavici. Za bránou se vytvořily ještě nějaké dvojice a po komerční přestávce se tak bude samozřejmě vylučovat.

30:02
    Již několik vteřin se hraje čtyři na čtyři, avšak ani jeden z celků se ne a ne dostat k převaze. Za minutu a půl však bude mít přesilovou hru opět Tampa.

31:10
    Callahan vyslal velmi kvalitní střelu, avšak Korpisalo byl nyní pozorný a čtvrtou branku zatím nepustil. Blíží se však početní výhoda Tampy.

31:29
    Domácí v plném počtu a začíná jejich tříminutová přesilová hra.

32:03
    Hráči Tampy se pomalu usazují v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci. Columbus by si další inkasovanou branku neměl dovolit, ale úkol to bude těžký.

32:42
    Střely domácích zatím postrádají přesnost. Korpisalo je v posledních chvílích velmi pozorný.

33:07
    Až nyní musel hostující brankář znovu zasahovat, což se bez potíží povedlo a hra je přerušena. Vhazovat se ale bude u Joonase Korpisala.

34:17
    A domácí jdou do dvoubrankového vedení. Po přihrávce od mantinelu se u brankoviště výborně zorientoval Callahan, jenž parádně našel NIKITU NESTĚROVA a ten ze strany propálil přesunujícího se Korpisala. Asistence: Ryan Callahan, Steven Stamkos
    34:17 Nikita NESTĚROV - 4:2

34:53
    Blesky jsou pochopitelně na koni a opět se usadily v útočném pásmu. Střela od modré čáry ale tentokrát mezi tři tyče nemířila.

35:09
    Kotouč se ocitl mimo ledovou plochu a následuje komerční přestávka.

35:44
    Hosté se po dlouhé době objevili u brány Bena Bishopa, nicméně k nijak nebezpečnějšímu zakončení se Modrokabátníci nedostali a kotouč znovu přebírají domácí.

36:17
    Joonas Korpisalo si připsal docela pohodový zákrok proti ráně Garrisona. Následnou menší rozmíšku mezi Namestnikovem a Bodnarchukem uklidnili rozhodčí.

36:58
    Tentokrát už se domácí ke střele nedostali a Columbus se snaží rychle založit útok, kterým by přesunul hru k soupeřově brance.

37:03
    Hodně jedovatá střela hostujícího borce prosvištěla centimetry kolem Bishopovy brány. Zdá se však, že americký brankář tuto ránu kontroloval.

38:06
    Na kotouč si znovu po chvíli sáhl Korpisalo, jenž s ledovým klidem lapil nahození z levé strany. Tampa získala aspoň buly po pravici finského gólmana.

38:31
    Columbus dokázal vytvořit solidní tlak do brankoviště a kus černé pryže se nakonec zjevil volný poblíž levého kruhu. Jeden z hostů se k puku rychle snažil dojet, ale Nestěrov měl ke kotouči blíž a odpálil ho do bezpečí.

39:05
    Dlouhá přihrávka hostujícího beka končí pouze ofsajdem Columbusu. Bishop díky tomu mohl být v klidu a nečelil nájezdu soupeře.

39:57
    V samém závěru třetiny ještě zahrozil Coburn, jenž dostal nabito, ale svou dělovkou trefil jen jednoho z hráčů před Korpisalem.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Je za námi hodně zajímavá druhá třetina, po které jdou do kabin spokojenější domácí. V této části se sice jako první prosadili hosté, avšak po brance Scotta Hartnella z 24. minuty se začaly dít velké věci! Mezi časy 24:56 až 24:59 totiž byli vyloučeni hned tři hráči Columbusu a Steven Stamkos dvěma brankami v rozmezí 32 vteřin otočil skóre zápasu opět ve prospěch Tampy. Ve 30. minutě navíc skončilo utkání pro Hartnella, jenž atakoval domácího brankáře a Nikita Nestěrov v následné přesilovce zvýšil na 4:2. Před hosty je tak nelehký úkol, neboť 20 minut do konce řádné hrací doby prohrávají o dvě branky a přišli o velmi produktivního útočníka.

Další třetina začne přibližně v 3:08.

40:01

40:01
    Během druhé přestávky došlo ke změně v bráně Columbusu! Gólovou smršť domácích "nepřežil" Joonas Korpisalo, kterého nahrazuje Curtis McElhinney.

40:24
    Tampa se hned na začátku třetí třetiny provinila zakázaným uvolněním a hra se tak přestěhuje před Bena Bishopa.

40:41
    Ryan Johansen to zkusil šikovně hned poté, co se dostal zpoza brány, avšak u tyče Bishopovy svatyně nebyl kýžený prostor a hra je znovu přerušena.

41:26
    Hosté jsou ale i po dalším vhazování usazeni v útočném pásmu. Snaha Columbusu je pochopitelná, neboť hostující celek prohrává o dvě branky.

41:53
    Domácí se nyní zmohli jen na slabé nahození, které McElhinney okamžitě rozehrál na své spoluhráče. Columbus rozjíždí další útok.

42:24
    Snaha Columbusu je odměněna aspoň vyloučení Mikea Blundena (TBL), jenž dostává dvě trestné minuty za sekání.

42:52
    Tampa sice vyhodila kotouč z vlastního pásma, ale teď už jsou hosté znovu nastěhováni před Bishopem a snaží se najít skulinu v rozestavení domácí čtveřice.

43:17
    Bomba od modré čáry bránu domácího celku i po trochu nešťastné teči Hedmana minula a puk je následně bleskově vyhozen do středního pásma.

43:58
    Podruhé během pár vteřin je hra přerušena. Tentokrát se puk ocitl v ochranné síti a buly se bude konat po levici domácího gólmana.

44:16
    Hráčům Tampy se opět podařilo vyhodit puk k hostujícímu brankáři. Přesilová hra hostů se chýlí ke konci.

44:24

44:39
    Blesky ubránily oslabení a hned poté střílí gól, který znamená tříbrankové vedení. Vyloučený Blunden se vrátil na led a okamžitě svedl souboj na modré čáře, po kterém se kotouč ocitl na holi JASONA GARRISONA. Obránce Tampy vlétl po pravé straně do útočného pásma, nepřihrával a parádní ranou pod břevno přivítal nového brankáře Columbusu. Asistence: Mike Blunden
    44:39 Jason GARRISON - 5:2

46:06
    Značně otřesení hráči Columbusu si nyní vůbec nerozuměli a Tampa donutila McElhinneye k přerušení hry. Následuje komerční přestávka.

46:42
    Ani po komerční přestávce se nejhoršímu týmu Východní konference nedaří najít potřebný klid a přesnost v rozehrávce. Tampa má nyní jasně navrch.

47:34
    Ke střele od mantinelu se dostal Marchessault a McElhinney může být velmi rád, že Killornovo usměrnění letícího puku mířilo mimo tři tyče.

47:56
    McElhinneyova sbírka zákroků se pomalu rozšiřuje. Kotouč se však nyní ocitl na střídačce Columbusu a vhazovat se tak bude opět u hostujícího brankáře.

48:25
    Přečíslení domácích již v samotném zárodku přerušil Wennberg, jenž se výborně vrátil a obral Namestnikova o puk. Na útok už se hostující hráč nezmohl.

49:07
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Hra v posledních chvílích postrádá více přesnosti.

49:24
    Rene Bourque vůbec nevěděl, co dělat s kotoučem, a tak ho poslal od střídačky domácích až do lapačky Bena Bishopa. Ten si připisuje jednoduchý zákrok.

49:33
    Hodně jedovatou střelu vyslal Calvert, který měl prostor na levé straně útočného pásma a Bishop jeho pokus vytáhl koncem lapačky mimo bránu!

50:22
    Zajímavé situace na obou stranách. Columbus vytvořil solidní tlak a vypálil několik slibných pokusů. Ani jeden se neujal a zaútočit tak mohla Tampa. Její přečíslení tří proti dvěma však skončilo lehce nepřesnou střelou.

50:56
    Po vhazování se ani jednomu z týmů nedaří přechod přes neutrální zónu mezi modrými čarami. Zdá se, že na další šance si budeme muset počkat.

51:49
    Šance Columbusu! Zaváhání Andreje Šustra málem potrestal jeden z hostujících hráčů, který si u tyče počkal na vyjetí českého beka a Bishop musel hodně rychlena led, aby zastavil bleskové zakončení po ztrátě Šustra.

52:13
    Callahan neustál hodně důrazný atak v rohu kluziště, ale vylučovat se nebude. Kupodivu tento tvrdý hit nevyvolal ani žádnou šarvátku.

52:38
    Hodně nepříjemnou situaci teď zažili dva hostující hráči. Johansen držel puk na modré čáře a Rene Bourque do něj nevědomky vlétl v plné rychlosti. Hra je přerušena, neboť oba hráči budou potřebovat ošetřit.

52:59
    Pokračuje se ve hře a Bishop zavařil Tampě špatnou rozehrávkou. Kotouč totiž u mantinelu zastavil Karlsson, jenž puk bleskově posílal před brankoviště. Wennberg přihrávku dokázal tečovat a po jeho zásahu nahození jen těsně minul bránu.

54:18
    Alex Killorn (TBL) se netváří příliš spokojeně, ale i přesto musí na trestnou lavici. Na dvě minuty je vyloučen kvůli držení protihráče.

54:39
    Domácí brankář si nyní nebyl vůbec jistý svým zákrokem, ale po rychlé střele Jennera puk jeho bránu přeci jenom minul.

55:11
    Tampa dostala puk jen do středního pásma a nestihne vystřídat. Změna by se čtveřici na ledě docela hodila.

55:55
    Jenže domácí teď dokonce třikrát vyhodili kotouč z vlastního pásma až k bráně Curtise McElhinneye a přesilová hra soupeře bude za chvíli u konce.

56:18

56:33
    Opravdu hodně chabá přesilovka Columbusu je už patnáct vteřin u konce a Bishop nyní naprosto v pohodě přerušuje hru. Tampa tak může dostřídat a srovnat lajny.

57:05
    Asi nejnebezpečnější hráč Columbusu svému týmu mohl vykřesat malou naději! Rene Bourque se zjevil za zády všech hráčů domácího celku, ale přes lehké otravování Nestěrovem na Bishopa nedokázal vyzrát!

57:39
    Kotouč se zjevil mimo hrací plochu. Rozhodčí si nebyli jistí, kde puk tečoval jako poslední a tak nařizují buly ve středovém kruhu.

57:51
    Tampa si ještě 129 sekund před koncem zahraje přesilovou hru, která může trvat téměř až do konce zápasu. Za držení je na dvě trestné minuty vyloučen Andrew Bodnarchuk (CBJ).

58:12
    Steven Stamkos převezl puk přes střední pásmo a díky němu se Tampa může nastěhovat před McElhinneyovu bránu.

58:59
    Columbus našetřil několik vteřin pobytem u Bishopa a Tampě se následně nepovedl ani další pokus o usazení se v útočném pásmu.

59:38
    Až teď jsou Bolts rozestaveni v pásmu soupeře, nicméně po přihrávce od Šustra trefil Coburn jen hůl jednoho z bránících hráčů.

V samotném závěru zápasu už se vůbec nic nestalo a Tampa tak může slavit vítězství 5:2. Hosté vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně, nicméně na Bishopa si už nepřišli a nakonec inkasovali ještě jeden gól. McElhinneye, který po druhé třetině nahradil Korpisala, totiž ve 45. minutě překonal Jason Garrison, jenž tak pečetil výhru Blesků. Hostující tým se tedy ani po dnešku neodlepí od poslední příčky Východní konference.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Steven Stamkos (TBL) 2+1
    2. Nikita Kučerov (TBL) 0+2
    3. Mike Blunden (TBL) 1+1

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V ZÁPASE

Andrej Šustr 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:36

S konstatováním, že dnešní utkání v Tampě sledovalo 19 092 diváků se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů nashledanou! (03:56:00)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 6. Blunden (Šustr, Condra), 27. Stamkos (Kučerov, Marchessault), 27. Stamkos (Marchessault, Kučerov), 35. Nestěrov (Callahan, Stamkos), 45. Garrison (Blunden) – 10. Bourque (Jenner, Johansen), 24. Hartnell (Wennberg, Prout)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (od 41.McElhinney) – Murray, Johnson, Prout, Tjutin, Falk, Bodnarchuk – Bourque, Johansen, Jenner (A) – Saad, Wennberg, Hartnell – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Clarkson, Karlsson, Campbell

Rozhodčí: Jean Hebert, TJ Luxmore – Darren Gibbs, Jonny Murray

Diváci: 19.092