Jokerit – Mannheim 3:5 (kon.) | Davos – Jekatěrinburg 1:5 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Adler Mannheim
Neděle 27.12.2015, 15:00 • Vaillant Arena • Spengler Cup

Je tu konec. Jokerit vstupuje do turnaje porážkou a navazuje tak na nepovedenou loňskou účast. Mannheim naopak ukončuje dlouhou sérii porážek. Touto výhrou si ještě vykřesal naději na výhru ve skupině. Tu živí samozřejmě i Jokerit. Otěže drží "domácí" Lugano, které má nejlepší výchozí pozici. (17:19:07)

Kai HOSPELT - 3:5

59:23
    Mannheim právě vstřelil branku! KAI HOSPELT dostává nejprve puk z obrané třetiny. Sám pak backhandem trefuje prázdnou branku a stvrzuje výhru svého týmu.
    Asistence: bez

58:50
    Chyba na modré a Jokerit se sám dostává z útočné třetiny.

58:20
    Jokerit to zkouší v šesti bez brankáře.

58:13
    Oddechový čas pro Jokerit.

58:13
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Wilson - 2 min., podražení).

58:00
    Jokeritu se ale nedaří přejít střední pásmo.

57:16
    Hra se po icingu přesunula před Heleniuse.

56:05
    Postavení útočícího hráče v brankovišti.

55:00
    Jokerit by se měl pomalu nadechovat k závěrečnému tlaku.

54:18
    Lajunen zpoza levého kruhu pálí. Jen do Endrase.

53:43
    Endras pořádně nevěděl, kde má puk. Nakonec ho před hráči Jokeritu ale schoval.

52:53
    Opět chyba v obraně Jokeritu. Díky tomu se dostal Mannheim ke střele. Ta byla nepřesná.

52:41
    Od modré střílel obránce Jokeritu. Endras zkrotil puk.

51:44
    Aktivita Jokeritu by měla stoupat. Konec zápasu se blíží.

50:37
    Chyba v rozehrávce Jokeritu. Metropolit ale nájezd neproměnil.

50:04
    Pro změnu zakázané uvolnění Mannheimu.

49:41
    Icing Jokeritu.

49:29
    Endras měl nyní špatný výhled, přesto vyráží do ochranné sítě.

47:48
    Mannheim přežil oslabení. Je v plném počtu.

46:46
    Aaltonen střílel do odkryté sítě. Endras ale natáhl beton. Skvělý zákrok.

45:48
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Buchwieser - 2 min., podražení).

44:00
    Pro změnu je nyní aktivnější Mannheim. Takhle se Jokerit vyrovnání nedočká.

43:05
    Tyčku trefil útočník Mannheimu. Teď si pořádně oddychl Helenius.

42:20
    Mannheimu se ale daří aktivně bránit a nepouštět soupeře do nějaké šance.

41:00
    V první minutě šel Jokerit naproti vyrovnání. Ani jedna šance však nenašla cestu za záda Endrase.

40:01

Do druhé třetiny lépe vstoupil Mannheim, Jokeritu se ale podařilo vyrovnat a následně byl lepším týmem. Přesto třetinu vyhrává právě německý tým. V samém závěru využil přesilovku a vede 4:3. Těšme se na poslední třetinu, o góly a šance není nouze.

40:00
    Ryan MACMURPHY - 3:4

39:46
    Mannheim právě vstřelil branku! RYAN MACMURPHY forhandem proměňuje přesilovku a před přestávkou vrací týmu vedení. MacMurphy dává na turnaji už čtvrtou branku. To hraje teprve druhý zápas.
    Asistence: Jochen Hecht, Mathieu Carle

39:08
    Helenius schovává puk před Raedekem.

38:18
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Ohtamaa – 2 min., podražení). V závěru třetiny bude mít ještě dobrou šanci Mannheim.

38:00
    Jinak to nyní vypadá, že už se branky ve druhé třetině nedočkáme.

37:00
    Endras se musel zase strachovat. Útočníci Jokeritu ho opět zlobí.

35:45
    Až nyní se Jokeritu daří vyhodit tak, aby se vyvaroval zakázanému uvolnění.

35:00
    Pro změnu nyní tlačí Mannheim.

33:25
    Branku měl na hokejce útočník německého týmu. Helenius natáhl beton.

32:54
    Pěkný zákrok předvádí Helenius. Přerušuje se.

32:00
    Branka z toho není, tlak Finů ale pokračuje.

31:30
    Jokerit nyní tlačí svého soupeře.

29:54
    Přečíslení Mannheimu neskončilo brankou. Pěkná šance končí nepřesnou střelou.

29:21
    A opět branková konstrukce branky Endrase. Jokerit teď opravdu hodně hrozí.

28:52
    Nebezpečnou přesilovku předvedl finský tým. Endras nyní přerušuje hru, což jeho spoluhráči kvitují.

27:30
    Endras neví kam dřív skočit. Puk rozezněl i tyč jeho branky. Přesilovka se Jokeritu daří.

26:15
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Carle – 2 min., podražení).

25:37
    Tenhle zápas nás asi nudit nebude. Jokeritu se nelíbil stav a tak zase začal hrát.
    Niklas HAGMAN - 3:3

24:52
    Jokerit právě vstřelil branku!
    NIKLAS HAGMAN tečuje před Endrasem nahození spoluhráče. Máme opět vyrovnáno.
    Asistence: Tobi Jaakola, Pekka Jormakka

24:37
    Postavení mimo hru hráčů Mannheimu.

24:00
    Jokerit se dostává nyní více k puku.

23:00
    Adler Mannheim se asi bojí desáté prohry v řadě. Dělá vše pro to, aby se jí vyhl.
    Ryan MACMURPHY - 2:3

22:06
    Mannheim právě vstřelil branku! Mannheim vstoupil do druhé třetiny aktivněji a odměnou je mu branka. RYAN MACMURPHY se ocitl sám před Heleniusem a ze skvělé pozice se nemýlil. Německý tým dokonává obrat.
    Asistence: Kyle Wilson, Jochen Hecht

20:55
    Helenius chytá nahození a hra se přerušuje.

20:01

Nakonec končí první třetina remízou. Do zápasu lépe vstoupil Jokerit, který byl v prvních minutách lepším týmem. Mannheim se ale dokázal následně zvednout, přesto dvakrát po sobě inkasoval a prohrával 2:0. V posledních pěti minutách se ale vzchopil a po využité přesilové hře vyrovnal. Lajunen mohl svému týmu vrátit vedení těsně před sirénou, minul ovšem prázdnou branku. Můžeme se těšit na další dvě třetiny, ta první nabídla dostatek šancí a hlavně hodně branek.

20:00

19:57
    Jokerit mohl dát gól do šatny. Prázdnou branku netrefil Lajunen.

19:05
    Regin a Aaltonen si teď pěkně přihrávali, jejich snažení překazil Endras.
    Mathieu CARLE - 2:2

18:07
    Mannheim právě vstřelil branku! Už to vypadalo, že z přesilovky nic nebude. V jejím závěru ale MATHIEU CARLE zajel do útočné třetiny a střelou do levé šibenice vyrovnává.

17:10
    První minuta přesilovky se německému týmu nedaří.

16:12
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Kapanen – 2 min., podražení). Mannheim si zahraje přesilovku. Je tu slušná šance na vyrovnání.

15:00
    Nakonec máme gólové hody v první třetině. Teď se hra trochu uklidňuje.
    Glen METROPOLIT - 2:1

14:01
    Mannheim právě vstřelil branku! Přeci jen německý tým nachází rychlou odpověď. GLEN METROPOLIT dostal přihrávku do volného prostoru a toho také využil.
    Asistence: Brent Raedeke

13:15
    A to se německý tým ve druhé polovině třetiny zlepšoval. A stejně prohrává o dvě branky.
    Jere SALLINEN - 2:0

12:14
    Ztráta koncentrace, jak jinak to nazvat. Mannheim během chvilky inkasuje podruhé. Endrase překonává JERE SALLINEN.
    Asistence: Tim Kennedy, Brandon Kozun
    Peter REGIN - 1:0

11:46
    Chyba Mannheimu na modré útočné. Jokerit se vydal do přečíslení. Konkrétně první útok finského týmu. Do sítě puk dostává nakonec PETER REGIN.
    Asistence: Juhamatti Aaltonen

10:48
    Po vhazování ale Mannheim předvedl další pěknou akci.

10:38
    Helenius raději nechává puk ve svém držení a uklidňuje tak svůj tým.

09:47
    Helenius teď vyrazil hned dva nebezpečné pokusy. Jeden měl na starost Hospelt.

08:39
    Kotouč se ocitl na střídačce. Puk hodil jeden z členů realizačního týmu do hlediště.

07:53
    Německý tým zahrozil po špatném obraném zákroku obránce Jokeritu.

07:06
    Po vhazování hráč Jokeritu vystřelil od modré na Endrase. Ten opět vytahuje lapačku.

07:01
    Jormakka vyslal nepříjemný pokus na Endrase.

06:01
    Útočník Mannheimu střílí. Jeho pokus sražen do ochranné sítě.

04:51
    I Jokerit už je v plném počtu. Pokračujeme v plném počtu na obou stranách.

04:16
    Mannheimu začíná krátká přesilovka.

04:10
    Rána rozvlnila síť branky Endrasa, ale jen tu boční.

03:50
    Při hře 4 na 4 teď musel zasahovat Endras.

02:51
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jormakka – 2 min., vysoká hůl). Jormakka zasahuje protihráče hokejkou do obličeje. Přesilová hra Helsinkám končí.

02:16
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Akdag – 2 min., nedovolené bránění). Německý obránce až příliš bránil soupeře. Máme tu první přesilovku.

01:45
    Mannheim se snažil rychlou kombinací přejít střední pásmo. Neúspěšně.

00:52
    A první útok si připisuje Jokerit. Kennedy zkoušel backhandem najít místo v Endrasově betonech.

00:24
    Nakonec ale odjíždí po svých. Snad se dá brzo do pořádku a bude schopen pokračovat v zápase.

00:24
    Hned na úvod byl tvrdě u mantinelu dohrán Buchwieser. Centr prvního útoku německého týmu se moc snadno nezvedá.

00:01

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Jensen, Larsen, Kulda, Lajunen (A), Jaakola, Todd, Ohtamaa, Sneck – Pelletier, Regin (A), Aaltonen – Sallinen, Kennedy, Kozun – Hagman, Kapanen (C), Jormakka – Talaja, Wirtanen, Mäki

Adler Mannheim: Endras (Proske) – Ziffzer, Akdag, Bittner, Carle, Eminger, Fischer, Goc, Maginot – Arendt, Buchwieser, Hecht, Hospelt, Joudrey, Kink, MacMurphy, Metropolit, Palausch, Raedeke, Rheault, Riefers, Ullmann.

Jokerit Helsinky nebyl nikdy na tomto turnaji ve finále. Nejlepším výsledkem je 3. místo z roku 1997. Finskému týmu se v KHL poměrně daří, aktuálně zažívá sérii 5 výher v řadě, byt některé šli i do nájezdů. V tabulce své konference je před Jokeritem bodově jen suverénní CSKA a Jaroslav.

I Adler Mannheim zažíval velmi dobré časy a německou ligu vedl. Aktuálně už zažívá sérii 8 porážek, takže v tabulce pochopitelné klesá. Chuť si nespravil ani proti Luganu. Dnes proti finskému týmu to může být už desátá prohra.

Je tu opět tradiční Spengler Cup. Letos se tohoto turnaje ve Švýcarsku neúčastní český tým. My společně budeme v nedělní odpoledne sledovat zápas skupiny A. Finský Jokerit vstoupí do turnaje proti německému Mannheimu. Ten už první utkání skupiny odehrál včera proti Luganu a prohrál 6:3. A Adler Mannheim v tomto utkání vedl 3:0. Pokud si chce německý tým udržet šanci na první místo ve skupině, musí vyhrát. Proti finskému účastníkovi KHL to ale nebude mít snadné.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 12. Regin (Aaltonen), 13. Sallinen (Kennedy, Kozun), 25. Hagman (Jaakola, Jormakka) – 15. Metropolit (Raedeke), 19. Carle, 23. MacMurphy (Wilson, Hecht), 40. MacMurphy (Hecht, Carle), 60. Hospelt

Adler Mannheim: Endras (Proske) – Ziffzer, Akdag, Bittner, Carle, Eminger, Fischer, Maginot – Arendt, Buchwieser, Hecht, Hospelt, Joudrey, Kink, MacMurphy, Metropolit, Palausch, Raedeke, Rheault, Riefers

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Vinnerborg (SWE) – Borga (SUI), Künig (SUI)