Boston – Washington 2:3 (kon.) | Buffalo – Florida 1:5 (kon.) | NY Rangers – Dallas 6:2 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 2:3 (po pr.) | Columbus – Minnesota 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 4:3 (kon.)
Nashville – Winnipeg 1:4 (kon.) | Calgary – Tampa 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Středa 06.01.2016, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše, díky za pozornost a s konstatováním, že vítězem je po prodloužení Chicago, přeji hezkou noc. (03:45:10)
    Sidney Crosby je ve formě, ale gól a nahrávka na vítězství nakonec nestačili.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Artěmij Panarin (CHI) 2g, 3 střely, 18:10
    2. Kris Letang (PIT) 1g, 1a, 7 střel, 4 hity, 26:26
    3. Jonathan Toews (CHI) 1g, 4 střely, 21:05

To bylo prodloužení, jako má být. Zámořští komentátoři to okomentovali zcela jasně, když prohlásili, že to má parametry All-Star Game! Pittsburgh měl spoustu šancí, jenže se mu nepodařilo překonat skvěle chytajícího Crawforda, naopak na druhé straně se podařilo Panarinovi prudkou střelou rozhodnout duel, v němž si Chicago připsalo bonusový bod.

63:47
    Chicago právě vstřelilo branku!

To je velká škoda pro Pittsburgh poté, co předváděla formace Kessela s Letangem a Malkinem. Chicago se osvobodilo a dostalo se do pásma domácích, kde nic neuspěchalo. Kane si lehce pohrál s pukem a následně vyzval ARTĚMIJE PANARINA k akci. Ruský forvard neváhal, objel obranu soupeře, najel si do pravého kruhu a po ráně zápěstím vsítil svou druhou branku v zápase a rozhodl o vítězství Chicaga!
    63:47 Artěmij PANARIN - 2:3

63:25
    Tlak Pittsburghu graduje, Letang společně s Kesselem zamotávají hlavu Crawforda, který vystřihuje jeden krásnější zákrok za druhým!

62:54
    Letang se zjevil ve vyložené pozici, ale nepodařilo se mu zvednout puk a nastřelil jen beton Crawforda.

62:33
    Fleury raději schovává puk na své hrudi.

62:16
    Tempo se lehce uklidnilo, není se čemu divit, tohle prodloužení je jedna velká divočina!

61:44
    Neuvěřitelný Fleury! Vychytal Hossu ve vyložené šanci, když se musel celý natáhnout v brankovišti a dopadnout na zem. Jeho zákrok vypadal téměř jako fotbalová rybička!

61:23
    Pittsburgh mohl rozhodnout, jenže Crawford byl proti, nepovolil Kesselovi ani při dvou po sobě jdoucích akcích pocítit radost vítězství.

60:48
    Po neúspěšném útoku Pittsburghu se dostali Blackhawks do přečíslení, ale Toewsovu střelu Fleury zázračně vyrazil.

60:22
    Kane zavezl puk do útočného pásma, našel Hjalmarssona, ale ten na Fleuryho nevyzrál.

60:01

Pittsburghu se podařilo srovnat stav zápasu, Chicago se dostávalo pod výrazný tlak, z čehož vyplynul kontaktní gól, zatímco druhá branka Penguins padla necelé tři minuty před koncem po vyhraném buly. O osudu utkání tak musí rozhodnout prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 46. Crosby (Perron, Letang), 58. Letang (Crosby) – 29. Panarin (Kane, Keith), 39. Toews (Seabrook, Shaw), 64. Panarin (Kane, Seabrook)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Maatta, Lovejoy, Dumoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby "C", Kunitz "A" – Kessel, Malkin "A", Cullen – Hornqvist, Bonino, Sheary – Plotnikov, Fehr, Porter.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith "A", Seabrook "A", Van Riemsdyk, Gustafsson, Scuderi – Hossa, Toews "C", Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Bickell.

Rozhodčí: Kozari, Lee – Berg, Nansen