HC Plzeň – Liberec 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 3:4 (po pr.) | Zlín – Olomouc 2:4 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 1:3 (kon.)
Berani Zlín
2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
HC Olomouc
Čtvrtek 21.01.2016, 18:00 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • DHL Extraliga juniorů • 36. kolo
    Zajímavé hokejové prostředí = parádní fotografie!

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

Olomouc nakonec tedy tento duel zvládla, kdy sice ztratila vedení 2:0, okamžitě se ale znovu dostala do vedení.

Ode mne je to vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (20:59:51)

Po závěrečné siréně se ještě za brankou Šoustala strhla strkanice.

59:40
    Zlínští asi dohrají zápas tam, kde po většinu času byli, a to v útočné třetině.

59:10

58:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí dnes jasně srazila ke dnu koncovka. Snad sedm střeleckým pokusů za poslední minutu při power-play nedokázali dostat do sítě, a tak trestá TOMÁŠ MINISTR, který střelou přes celé hřiště trefil prázdnou branku.

58:14
    Berani sice branku Mory ostřelují ze všech stran, ale nedaří se...

57:50
    Dvakrát pálil Stuchlík, ale vždy do betonů hostujícího muže v masce.

57:31
    Domácí znovu v šesti, navíc si získali buly před Šoustalem.

57:15
    Postavení útočícího hráče v brankovišti hru stěhuje do střední třetiny, Barvík zpět v brance.

57:10
    Zlínští na nic nečekají a zkusí to rovnou v šesti proti čtyřem!

57:10

57:10
    Dlouho Hanáci v pěti nevydrželi, chvíli totiž byli v šesti a to sudím neuniklo.

56:53

56:40
    Ministr zavezl puk do útočného pásma, kde jej drží v rohu hřiště.

56:03
    Další střela Stuchlíka končí v ochranné síti. Ten se jen na sebe s Karafiátem podíval a pokrčil rameny.

55:44
    Proti pokusu Stuchlíka Šoustal zasahuje, napodruhé je střela tohoto zlínského beka sražena do ochranné sítě.

55:20
    Olomouc šetří čas jak se dá, vyhodit se mu ale nepodařilo.

54:53
    A už rozhodčí našel i puk, můžeme tak hrát.

54:53
    Beták tvrdě dohrál Kobylíka, jenž zůstává otřesen. Sudí zprvu netrestal, až po dohodě s čárovým je z toho trest na 2+10 minut.

54:25
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vyhnalo Berany z útočné třetiny.

53:43

53:18
    Dlouhá kombinace žlutomodrým nevyšla, protože Šoustal ani nemusel zasahovat. Mora se osvobozuje.

52:30
    Karafiát zavezl puk do útočného pásma a po výměně s Gagem nakonec i vystřelil, jenomže nad branku.

51:43
    Po dlouhé debatě nakonec je zde přesilovka pro Zlín. Sudí dospěl k názoru, že Štreit zasáhl Lainku do obličeje holí. Dvouminutová početní výhoda pro PSG.

51:14
    Zlínští měli další šance, ovšem chybí jim i štěstí. Další buly po pravici Šoustala.

50:16
    Malý dostal od domácí obrany namazáno, jenomže parádně proti němu zasáhl Barvík.

49:37
    Stuchlík předvedl sympatickou akci, kterou zakončil střelou, ovšem pouze do Šoustala.

48:22
    Domácí jsou znovu v útočném pásmu, Kosorin ale pálí mimo.

47:49
    Jak rychle Zlín srovnal, tak stejně rychle zase prohrává. Gazda nedokázal zpracovat v obranné třetině puk a s trochou štěstí jej nakonec do sítě uklidil MIROSLAV KUBA. Asistence: Šimon Beták.

46:50
    Zakázané uvolnění hostů dává Beranům znovu puk.

46:11
    Zlín právě vstřelil branku!
    Přeci jenom domácí nezapomněli dávat góly. Stuchlík svou střelou ještě neuspěl, z dorážky DOMINIK HLADIŠ už ale ano. Asistence: Michal Stuchlík.

44:56
    Zlín se přeci jenom dočkal gólu a snižuje v přesilové hře. Jednoduše od modré čáry vypálil JAKUB SIROTA a puk zapadl do branky. Asistence: Michal Gago.

44:40
    Opět se dostal ke střele Karafiát, ani tentokrát ale puk neprošel k brance.

44:04
    Možnost pro Zlín snížit, vyloučen je za podražení Štreit (OLO).

43:30
    Fejko se pustil do další sólo akce, trefuje ale jen beton Barvíka.

42:50
    Mora začíná hrát to, co potřebuje. I když, to vlastně hraje celý zápas. Brání se tlaku Beranů, který sice není až tak nebezpečný, ale prostě mají domácí puk na hokejce mnohem častěji.

42:08
    Mora z ničeho plete bič. Tentokrát se do úniku dostali Marek s Fejkem, střelu prvního jmenovaného Barvík vyrazil, ale jen ke KRYŠTOFU FEJKOVI, jenž dorazil kotouč do prázdné branky. Asistence: Dominik Marek.

41:40
    Další pokus Karafiáta je neúspěšný.

41:14

40:40
    I třetí periody začínají domácí tlakem, a to hlavně díky tomu, že ještě stále hrají přesilovku.

40:01

I v prostředním dějství měli navrch domácí, ovšem prosadili se hosté. Konkrétně Fejko. Zda-li Berani budou mít převahu i nadále, to uvidíme zhruba od 19:27.

40:00

39:50
    Dvě tvrdé střely Karafiáta zblokoval Fejko, není tak divu, že se hostující hráč sesunul k ledu.

39:14
    Gagově střele chyběl ke skórování kousek, následně se k dorážce propracoval Miko, hůl mu ale chytil brankář hostů Šoustal, jenž tak dostává dvouminutový trest.

38:44
    Další vhazování před gólmanem Hanáků.

38:27
    Icing Mory.

37:58
    Hořanský i tentokrát poslal svou střelu příliš vysoko.

37:07
    Po buly se rozhodl dostat puk do branky za každou cenu Karafiát, jenomže krom Šoustala narazil i na hostující beky, kteří mu ukázali, že toto tedy ne.

36:30
    Další akce zatím jediného střelce utkání Fejka, ten ale tak dlouho hledal pozici pro střelu, až ji nevyslal.

35:44
    Hořanský v dobré pozici netrefil puk...

35:10
    Vyoralova střela neprošla až k brance, Berani ale zůstávají u puku.

34:37
    Díky zakázanému uvolnění soupeře se dostávají ševci do útočného pásma.

34:03
    Olomouc dostala energii do žil, pouští se do dalšího útoku.

33:23
    Hosté sice většinu času brání, ale právě oni se dostávají do vedení. Na vrcholku kruhu se dostal k puku KRYŠTOF FEJKO a nekompromisní ránou z první prostřelil Barvíka. Asistence: Miroslav Kuba a Dominik Marek.

33:07
    Následně se Hanáci osvobozují za cenu icingu.

32:53
    Ani Miko není úspěšný, jeho dorážka po střele Siroty šla mimo branku.

31:48
    Hořanského promarněná šance mohla Zlín mrzet, z následného brejku dva na jednoho ale Mora nevytěžila ani střelu.

31:20
    Váňovu tečovanou střelu se štěstím nachází Šoustal v lapačce.

30:56
    Gazdovo nahození šlo vysoko nad branku...

30:12
    Mora vyhodila puk jen na svou střídačku, hra se vrací před Šoustala.

29:39
    Gagovu nahrávku před branku někdo z Kohoutů zastavil.

28:58
    V časově dlouhého souboje o puk za brankou hostů vyšli vítězně domácí a mohou se znovu pokoušet otevřít skóre zápasu.

27:50
    Lainkovu střelu z kruhu zastavila až tyčka Šoustalovy klece!

26:57
    Mikova sólo akce končí získáním útočného pásma.

26:14

26:10
    Domácí toto oslabení celkem zvládají, vhazuje se v jejich obranné třetině v době, kdy do konce trestu zbývají čtyři sekundy.

25:40
    Barvík zasahuje úspěšně proti střele Kališe od modré čáry.

24:34
    Hosté dostali kotouč do boxu časoměřičů, vhazovat se bude ve střední třetině.

24:14
    Přesilovka i pro Moru, Stuchlík (ZLN) se provinil sekáním.

23:59
    Povedené střídání Hořanského, jenž teď dobře našel Stuchlíka, ovšem ten pálí mimo.

23:25
    Hořanský vybojoval puk v rohu hřiště a dostal se k zakončení, ale neuspěl.

22:40
    Nahození Hořanského Šoustal srazil do rohu hřiště.

21:59
    Hosté si zahrávali při rozehrávce, nakonec ale Horváth kotouč nevybojoval a dopředu jdou právě hráči v červeném.

20:44
    Ofsajd zastavil slušně rozjetou akci Olomouce.

20:01

Ačkoli Zlín měl výraznou převahu co se držení puku týče, branku z toho nevytěžil.

Zda se bezbrankový stav změní ve druhé třetině, to budeme sledovat zhruba od 18:45.

20:00

19:33

19:21
    Střela Gaga se od hokejky Galvase dostala do rohu kluziště.

18:50
    Až nyní se daří Beranům získat útočné pásmo.

18:15
    V oslabení se pustili do protiútoku Rychlý s Malým, k zakončení se ale nedostali.

17:33
    Sotva jsem to dopsal, rozhodčí Kubičík vylučuje. Kališ (OLO) se provinil sekáním.

16:58
    Krásy hra zatím moc nepobrala, totéž se dá říci o vyloučených. I při této sporné situaci při ataku na domácího hráče sudí zůstává klidný.

16:08
    Nakonec i bez icingu se hosté osvobodili z náporu soupeře.

15:20
    Dva tvrdé hity okořenili hru, v útoku jsou zase zlínští.

14:49
    Ministr dostal puk před branku, kde ale promáchl.

14:16
    Další icing hostí.

13:52
    Kobylíkův pokus obkroužit branku a zasunout puk za tyčku přečetl Šoustal a zakročil.

13:24
    Nepřesnost v rozehrávce Olomouce znamená zakázané uvolnění.

12:43
    Hustákovu střelu z vrcholku kruhu Barvík kryje.

11:40
    Další pokus Hořanského je ztečován do ochranné sítě.

11:01
    Odraz od zadního mantinelu do brankoviště Šoustala dal možnost Hořanskému, který ale kotouč poslal těsně mimo vyhrazený prostor pro gól.

10:33
    Dvě zakázané uvolnění domácích krátce po sobě.

10:00
    Sirota, Karafiát a na konci tohoto ťukesu zakončující Gago, ovšem puk končí na betonu Šoustala.

09:28
    Do samostatného úniku se dostal Miko, na hranici pravidel však byl bráněn někým ze soupeřů a neměl tak moc klidu na kličku, kterou zvolil.

08:58
    Do akce se vydal hostující Fejko, svou akci po pravém křídle ale zakončil pouze střelou do Barvíka.

08:40
    Ani Stuchlík nemířil přesně...

08:08
    Zakázané uvolnění Hanáků, kteří jsou zatím většinu času v obranném pásmu.

07:55
    Váňa se z ničeho nic ocitl s pukem sám před Šoustalem, jeho přízemní střelu ale brankář Mory kryje.

07:11
    Barvík si připisuje svůj první zákrok v dnešním zápase. Vhazuje se po jeho levici.

06:41
    Zakázané uvolnění Hanáků se nepíská, domácí totiž mohli hrát.

06:10
    Hostujícímu brankáři vypadla střela někoho z beků ševců za záda, nikdo z domácích ale nebyl na dorážku dost pohotový.

05:35
    Hladiš tečoval pokus Gazdy kousíček vedle svatyně Šoustala.

04:50
    Husták pálil zblízka vedle branky Barvíka, jenž tak je stále bez zákroku.

04:17
    Mora vyhazuje kotouč do středního pásma, kde si jej ale opět berou žlutomodří.

03:38
    Začátek zápasu má mnohem lepší Zlín, jenž tráví většinu času v útočném pásmu.

02:59
    Hořanského pokus byl ztečován mimo zařízení.

02:14
    Domácí gólman stále bez práce, nahození Galvase šlo totiž mezi tři tyče.

01:46
    Znovu Gago, jenž dostal nabito mezi kruhy, jeho pokus ale hostující muž v masce vyrazil do ochranné sítě.

01:22
    Gago převzal puk na kruhu, ani on ale Šoustala neohrozil.

00:42
    Hořanský si vypracoval pozici mezi kruhy, ke střele se ale nedostal.

00:08
    Začínáme útokem domácích hráčů.

00:01

Pokud se chcete komentátora na cokoli dotázat, můžete ho kontaktovat na jeho facebookové stránce či mu tweetněte.

Tyto týmy se letos utkaly již třikrát a úspěšnější je Zlín, jenž jednou padl v prodloužení a dvakrát vyhrál. Pokaždé přitom zvítězili hosté.

ZLN – OLO 3:4pr.
    OLO – ZLN 0:1
    OLO – ZLN 1:4

Hezký čtvrteční podvečer ze zlínského zimního stadionu. V rámci 36. kola DHL Extraligy juniorů přivítá patnáctý Zlín poslední Olomouc. Domácí mají na kontě za 33 utkání 40 bodů, za stejný počet střetnutí se Moře podařilo vybojovat bodů 27.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 45. Sirota (Gago), 47. Hladiš (Stuchlík) – 34. Fejko (Kuba, Marek), 43. Fejko (Marek), 48. Kuba (Beták), 59. Ministr

Berani Zlín: Barvík (Haloda) – Kosorin, Sirota, Kobylík, Váňa, Stuchlík, Schmeid, Gazda, Kolařík – Gago, Miko, Lainka, Horváth, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský
    HC Olomouc: Šoustal (Urbisch) – Spurný, Klvaňa, Štreit, Galvas, Kališ, Škoda – Fejko, Beták, Malý, Podlaha, Ministr, Marek, Konečný, Husták, Kuba

Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Gebauer