Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 6:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 3:0 (kon.)
Toljatti – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Jaroslavl – Omsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 2:3 (2:3 po s.n.) | Viťaz – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Soči – Barys 6:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 0:3 (kon.) | Riga – Jokerit 0:7 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
6:3 (0:1, 2:1, 4:1)
HC Dinamo Minsk
Středa 03.02.2016, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Traktor Čeljabinsk a HC Dinamo Minsk.

Minsk prohrál z posledních pěti zápasu jen jeden – proti Astaně 2:4. Jinak slavil výhry nad Togliatti 3:2, Spartakem Moskva 2:1, Petrohradem 3:2, Rigou 3:0.

Traktor z posledních pěti zápasů tři prohrál – s Khanty-Mansiyskem 2:3, Magnitogorskem 3:4 a Astanou 4:5. Naopak přehrál Omsk 2:1 a Ufu 1:0.
    Oleg Znarok oznámil svou nominaci pro zápas s Českem. Co na nominací říkáte?

Trenér ruské reprezentace Oleg Znarok oznámil svou nominaci pro zápasy v Třinci a Ostravě. Do Čech přiveze Znarok...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 3. únor 2016

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Souposky obou týmů budou z technických důvodů uvedeny až v průběhu zápasu.

V Yunost Sport Palace je vše připraveno, čeká se na příchod obou týmů, následovat budou hymny.

00:01

00:40
    Vhazování v obranném pásmu Traktoru.

01:51
    Hostující celek je v úvodu zápasu aktivnější, domácí brankář musel řešit několik nepříjemných situací. S pomocí obránců vše vyřešil.

02:51
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Koltsov – 2 min., podražení).

03:49
    Čeljabinsk se celkem v pohodě brání, přesilovka Dinama není dobrá.

04:51

04:59
    Brankář Lalande kryje další střelu domácích.

06:12
    Traktor útočí, hosté se musí bránit.

07:12
    Obrázek hry je stále stejný. Celkově je ve hře obou týmů mnoho nepřesností.

07:57
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Denisov – 2 min., vysoká hůl).

08:18
    Gólman domácích Demčenko si poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal Losovets.

08:52
    Přesilová hra se hostujícímu týmu nedaří podle představ, stabilně se Minsk nemůže dostat do útočného pásma.

09:57

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, na úvodní branku stále čekáme.

10:26
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení, nádhernou střelou se prosazuje ALEXANDER PAVLOVIČ. Domácí obrana zaváhala, a tak se Dinamo dostává do jednobrankového náskoku. Asistence: Konstantin Kolcov, Jevgenij Lisovec.
    10:26 PAVLOVIČ - 0:1

11:34
    Kotouč vylétl ze hřiště, bude se vhazovat v obranném pásmu Traktoru.

13:16
    Finální část první třetiny se blíží, Dinamo vede stále o jednu branku. Domácí momentálně tahají za kratší konec pomyslného provazu.
    Běloruské Dinamo ještě živí šanci na play-off, a v Čeljabinsku zatím vede 1:0!

Dinamo Minsk je posledním týmem, který by mohl ohrozit účast Slovanu v play-off. Běloruský celek hraje na ledě Čeljabinsku, kde zatím po brance Pavloviče vede 1:0!

15:12
    Hostující celek je aktivnější, Demčenko má hodně práce. Mnoho střel ale také pochytají a zblokují obránci.

16:13
    V poslední minutě se hra poměrně hodně kouskuje, k vidění je mnoho nepřesností, které mohou za to, že celkový dojem z předváděného hokeje není příliš dobrý.

16:41
    Hostující Jeff Glass si připsal velmi dobrý zákrok proti střele i dorážce Andreje Popova.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:12
    Musím konstatovat, že byť domácí prohrávají o gól, tak atmosféra zde v Yunost Sport Palace je velmi dobrá. Domácí fans žerou své oblíbence do útočného pásma.

18:16
    Jevgenij Lisovets se probral do pěkné střelecké pozice, jeho rána mířila do středu branky, kde byl připravená Demčenko.

19:00
    Nyní časomíra začala odpočítávat poslední minutu hry v první třetině. Ostatně velmi podobné hlášení nyní oznámila místní hlasatelka.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Hráči obou týmů pomalu přijíždí na ledovou plochu, nejprve hosté, poté domácí Traktor.

20:01

21:01
    První minuta druhé třetiny je pryč, ani jeden z týmů se ke střele nedostal.

21:25
    Traktor se dostal do postavení mimo hru, následuje buly ve středním pásmu.

21:35
    Hraje se poměrně rychle, zbytečně se nepřerušuje.

22:41
    Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu. Brankáři mnoho práce nemají, neboť střelci se do šancí nedostávají.

23:50
    Velmi dlouhou dobu jsme neviděli střelu na branku. Hokejisté obou týmů střídají za hry a gólmani opravdu mnoho práce nemají.

24:20
    Platí to i teď, kdy brankovištěm Minsku prolétl kotouč, brankář však zasahovat nemusel, neboť puk nikdo z hráčů netečoval.

24:53
    Až nyní Glass přerušuje hry, nechtěl rozehrávat. Buly před jeho brankovištěm.

25:24
    Andrej Popov dostal přihrávku mezi kruhy, z takřka ideální pozice nedokázal trefit zařízení.

25:50
    Nyní jsou aktivnější domácí, hosté se brání. Nutno ale poznamenat, že pobyt domácích v útočném pásmu doprovází kromě pískotu z hlediště také celá řada nepřesností.

26:30
    Velmi snadno Čeljabinsk prochází přes neutrální do útočného pásma. Před brankou Glasse je hustý provoz.

27:02
    Minsk se nyní dostal do přečíslení dva na jednoho. Střela byla velmi nepřesná.

27:35
    Fanoušci Traktoru si žádají střelu, ta ale nepřichází, a tak čekají dál.

28:10
    Obrázek hry je stále stejný, aktivnější jsou domácí, ti ale jsou v zakončení poněkud více nepřesní než by bylo zdrávo.

28:50
    Zápas se blíží ke své polovině, aktivnější domácí nyní měli na holi vyrovnání, ale Glass spolu se svými obránci dokázal kotouč udržet před brankovou čárou. Do dalšího útoku se pak dostal Zinovjev, s jehož střelou si maskovaný muž poradil.

29:37
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Minsku.

30:26
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Traktor vyrovnává po nádherné kličce a střele VJAČESLAVA OSNOVINA. Zkušený hráč udělal kličku na střed, podíval se na postavení brankáře a střelou zápěstím protrhl střelecké trápení svého týmu. Asistence: Anton Glinkin
    30:26 OSNOVIN - 1:1

32:00
    Zakázané uvolnění znamená buly před Demčenkem.

33:14
    Tyč a nebo gól? Domácí se dožadují branky, sudí jsou zcela opačného názoru. Počkáme si na opakovaný záběr.

34:06
    Hra je velmi vyrovnaná, ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

35:01
    Druhá třetina se blíží do své finální fáze. Režie nám nyní nabídla opakovaný záběr toho předchozího momentu. Pravdu měli pánové v pruhovaném. Opravdu domácí trefili horní tyč.

35:32
    Domácí Jakucenja si ze soupeřů udělal malované figurky, prokličkoval se až za branku, ale obrátka okolo klece se mu nepovedla a následným zakončením celou akci pokazil.

35:45
    Komerční přestávka.

36:39
    Po nádherné individuální akci jde domácí tým do vedení. Prosazuje se SEMJON AFONASJEVSKIJ. Asistence: Alexander Šinin.
    36:39 AFONASJEVSKIJ - 2:1

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:18
    Domácí se z vedení v zápase neradovali dlouho. Hosté bleskově vyrovnávají, postaral se o to přesnou střelou Dmitry Meleško. Asistence: Sergej Drozd.
    37:18 MELEŠKO - 2:2

38:30
    Třetina se v poklidu dohrává.

39:00
    Poslední minuta hry v této třetině.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, na své místa také usedají fanoušci. Vše je připraveno pro start třetí třetiny.

40:01

40:37
    Glass raději podržel kotouč po střele Borodnika, buly v útočném pásmu domácích.

41:43
    Domácí tým je v úvodu třetí třetiny aktivnější, hraje lépe a snadněji se dostává do šancí.

41:55
    Traktor jede a Traktor vede. Ránou od modré čáry se prosazuje NIKITA ŽULDIKOV. Asistence: Alexej Petrov, Alexander Šarov.
    41:55 ŽULDIKOV - 3:2

42:26
    Bleskově hosté vyrovnávají. Dobrou střelou a důrazem na brankovišti se prosazuje MATT ELLISON. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Jonathan Cheechoo.
    42:26 ELLISON - 3:3

43:04
    Gólové hody pokračují dál. ANTON GLINKIN využil perfektní přihrávky od spoluhráče a sám před brankou posílá kotouč na správné místo. Asistence: Dmitry Pestunov, Vjačeslav Osnovin.
    43:04 GLINKIN - 4:3

45:06
    Sledujeme velmi dramatický zápas, domácí jsou jednoznačně aktivnějším týmem. Gólman Glass mnoho šancí Traktoru pochytá.

46:45
    Hostující brankář raději přerušil hru. Jednak potřeboval, aby jeho spoluhráči vystřídali, ale také on sám si musel oddechnout. Nyní totiž čelí jednomu domácímu útoku za druhým.

47:50
    Nyní se hra poněkud uklidnila, po rychlých gólech sledujeme spíše obrannou hru. Diváci se zde v Yunost Sport Palace dobře baví. Aby také ne, jejich oblíbenci vedou, ale také viděli celkem sedm branek.

49:00
    Minsk se snaží s výsledkem něco udělat. Naráží ale na dobře organizovanou obrannou hru domácího celku, která dnes mnoho chyb nedělá.

50:20
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Goroško – 2 min., podražení).

50:46
    Glass si poradil se střelou obránce Filipa Nováka, který pálil od modré. Gólman Dinama našel puk v lapačce.

51:07
    Čeljabinsk je v útočném pásmu, další rána od modré čáry byla nepřesná. Domácí tým hraje přesilovou hru dobře, soupeře dostal pod tlak, ale nemůže se dostat do lepší střelecké pozice.

51:53
    Domácí obránci si nyní možná pomohl drobným háčkem, aby se jeho protivník nedostal do brejku. Sudí však nechávají tento moment bez trestu.

52:20

52:51
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny. Traktor drží jednobrankový náskok.

53:21
    Krásně sehráno a je to gól. 5:3. Pohlednou kombinaci celé formace zakončil ALEXANDER RYBAKOV střelou do prázdné branky. Asistence: Danil Gubarev, Semjon Kokujov.
    53:21 RYBAKOV - 5:3

53:30
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Afonasyevsky – 2 min., podražení).
    Matěj Machovský předvádí v brance Plzně skvělé výkony! Dočká se po sezóně přestupu do zahraničí?

55:30
    Dinamo hrálo přesilovku dobře, bylo v útočném pásmu, ale mnoho střel si vypracovat nedokázalo. Domácí kvarteto se dokázalo ubránit.

56:25
    Hosté to zkouší v šesti.

56:30
    Domácí tým se nyní brání a s velkou dávkou štěstí odolává tlaku Minsku. Schyluje se ještě v dramatickému závěru zápasu.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:45
    Čeljabinsk hraje dobře pozičně, soupeře do vyložených šancí nepouští.

58:16
    Minsku již mnoho času nezbývá, ztrácí dvě branky.

58:32
    A je to jasné, Traktor vyhraje. Do prázdné branky se trefuje ze středního pásma DANIL GUBAREV. Bez asistence.
    58:32 GUBAREV - 6:3

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:47
    Už se nic nestane, utkání se v poklidu dohrává.

Domácí tým vyhrává zcela zaslouženě nad svým soupeřem. Povedla se mu třetí třetina, kterou vyhrál poměrem 4:1, celkově se pak Traktor raduje z výhry 6:3. (17:21:19)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. Osnovin (Glinkin), 37. Afonasjevskij (Šinin), 42. Žuldikov (Petrov, Šarov), 44. Glinkin (Pestunov, Osnovin), 54. Rybakov (Gubarev, Kokujov), 59. Gubarev – 11. Pavlovič (Kolcov, Lisovec), 38. Meleško (Drozd), 43. Ellison (Kaljužnyj, Cheechoo)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Nazarov) – Novák, Martynov, Borodkin, Denisov, Šinin, Klimontov, Petrov, Žuldikov – Popov, Jakucenja, Kručinin – Pestunov, Glinkin, Afonasjevskij – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Osnovin, Šarov, Zinovjev
    HC Dinamo Minsk: Glass (Lalande) – Gunderson, Znacharenko, Lisovec, Goroško, Filičkin, Ustiněnko, Nogačjov – Ellison, Kaljužnyj, Cheechoo – Linglet, Matěruchin, Sczechura – Drozd, Meleško, Stěpanov – Kolcov, Pavlovič, Michajlov

Rozhodčí: Bondar, Davey – Raming, Novikov

Diváci: 5 000