New Jersey – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 5:3 (kon.) | Philadelphia – Montreal 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 6:5 (kon.) | Boston – Toronto 3:4 (po pr.) | Washington – Florida 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Colorado – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Columbus 5:1 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:6 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (kon.)
Edmonton Oilers
5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 03.02.2016, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL
    McDavid je zpět!

S konstatováním, že dnešní utkání v Rexall Place v Edmontonu sledovali 16 839 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (05:54:19)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Andrej Sekera (EDM) 0+2, 3 střely, čas na ledě 23:16

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Connor McDavid (EDM) 1+2
    2. Eric Gryba (EDM) 1+0
    3. Cam Talbot (EDM) 36 zák., 1 gól, 97.3%

Utkání je tedy u konce a dva body za vítězství 5:1 bere domácí Edmonton. Největší zásluhu na výhře Olejářů má určitě Connor McDavid, který zaznamenal jednu branku a po asistenci ze 37. minuty přihrával také na gól Jordana Eberleho, jenž v 55. minutě uzavřel gólový účet zápasu.

59:52
    Závěrečný tlak Columbusu si domácí v pohodě pohlídali a teď už jen vyváží kotouč do středního pásma.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Hosté budou hrát ještě osm vteřin v přesilové hře, ale kotouč je v neutrální zóně a Talbotovi tak nebezpečí nehrozí.

58:20
    Velmi kvalitní střela jednoho z hostů zazvonila na tyči Talbotovy brány!

57:51
    Další kombinace Columbusu končí ve středním pásmu. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.

57:33
    Jenner se po přihrávce od Wennberga snažil rychle zorientovat u brankoviště, ale důrazný Nurse ho zpacifikoval a hra je přerušena.

57:08
    Blue Jackets se ještě snaží v posledních minutách utkání a vybojovali si přesilovou hru. Za držení protihráče je vyloučen Adam Clendening (EDM).

55:58
    Ke své druhé brance v zápasu měl nakročeno Eric Gryba. Obránce, který se dnes trefil po více než 130 zápasech, však těsně minul bránu Joonase Korpisala.

55:29
    Z hlediště se nyní ozývá hlasité CONNOR, CONNOR! Domácí hvězdička nehrála zápas NHL tři měsíce, dnes se vrátila do sestavy a v 56. minutě má na svém kontě gól a dvě asistence. Myslím, že volba první hvězdy zápasu je jasná.
    54:41 Jordan EBERLE - 5:1

54:41
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Joonas Korpisalo znovu předvedl několik fantastických zákroků když zastavil Pouliotovu i McDavidovu šanci, avšak poté přeci jenom kapituluje. Connor McDavid sice soupeřova brankáře nepřekonal, ale poté zpoza brány přihrál zcela volnému JORDANU EBERLEMU, jenž už měl jednoduchou práci. Asistence: Connor McDavid, Andrej Sekera

54:07
    Ještě sekundu měli hrát přesilovou hru hosté, ale to je narušeno vyloučením Cama Atkinsona (CBJ). Ten při snaze získat kotouč podrazil jednoho z domácích a Edmonton tak za chvíli bude hrát přesilovou hru.

53:11
    Brandon Saad si sjel do volného prostoru, obdržel přesnou přihrávku, ale bleskovým zakončením trefil jen přesunujícího se Talbota.

52:58
    Hosté sice jsou nastěhováni v útočném pásmu, avšak jejich kombinace probíhá zatím především podél mantinelu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 24. Gryba (Kassian, Letestu), 30. McDavid (Pouliot, Eberle), 37. Pouliot (Sekera, McDavid), 38. Draisaitl (Hall, Clendening), 55. Eberle (McDavid, Sekera) – 12. Calvert (Hartnell)

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Fayne, Sekera, Gryba, Nurse, Clendening, Reinhart – Purcell, Draisaitl, Hall – Eberle, McDavid, Pouliot – Kassian, Letestu, Jakupov – Korpikoski, Hendricks, Pakarinen
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – Jones, Murray, Prout, Tjutin, Johnson, Falk – Foligno, Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Calvert, Karlsson, Hartnell – Bourque, Campbell, Rychel

Rozhodčí: Brad Meier, Jon Mclsaac – Lonnie Cameron, Mark Wheler

Diváci: 16.839