Mountfield HK – Jihlava 3:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Chomutov – Kladno 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Slavia 7:3 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 04.02.2016, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 39. kolo

59:04
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Jihlava 56 sekund před koncem utkání zvyšuje stav utkání na 4:3 po dorážce LUKÁŠE ANDĚLA, jenž se nejlépe zorientoval před brankou Hradce. Asistence: Pavel Kousal, Dominik Hohl.

55:04
    Pavel Kousal se ocitl sám před Františkem Veselým, jenomže střela z první mu nevyšla, jelikož mu puk přehopsal přes čepel.

50:22
    Tomáš Drašnar tečoval před bránou ještě hopsající kotouč, ten ale nabral směr ke střeše stadionu.

45:45
    Hradec právě vstřelil branku!
    A máme tu opět vyrovnaný stav! František Hnik v úniku jeden na jednoho počkal na přijíždějícího RADKA PILAŘE, kterému nahrál přímo do jízdy a ten z první propálil Josefa Kořenáře. Asistence: Štěpán Havránek, František Hnik.

42:47
    Jihlava konečně proměňuje jednu ze svých skvěle sehraných přesilovek. ALEŠ DUFEK dostal puk na modrou čáru, odkud přesně zamířil do šibenice hradecké brány. Asistence: Václav Půža, Daniel Dvořák.

42:05
    Pavel Kousal nastřelil z pravého kruhu vzdálenější tyč. Jihlava pokračuje v přesilovém tlaku.

41:14
    Štěpán Havránek velmi brutálním způsobem vrazil protihráče na hrazení a ten se těžko zvedá. Odpyká si za to dvě minuty.

39:30
    Máme tu dvojnásobného střelce! RADOVAN PAVLÍK jako jediný zachytil skákající puk přímo před brankou protihráčů a střelou do horní části branky proměnil přesilovou hru Hradce. Asistence: Radek Pilař, František Hnik.

37:59
    Hradec si při útoku na bránu zařídil další přesilovou hru. Ladislav Pospíchal si půjde sednou na dvě minuty za hákování.

34:54
    Ladislav Pospíchal nastřelil tyč branky. Jihlava své přesilovky hraje přímo úžasně.

33:56
    David Košař v souboji o puk zasáhl holí protihráče do obličeje a vynutil si tím dvě minuty na trestné lavici.

31:04
    A máme tu další vyloučení, tentokrát na straně hostů. Pavel Kousal si odpyká dvě minuty za sekání.

27:48
    Zbytečné od Davida Malíka. Za napadení hráče odchází na trestnou lavici a Jihlava má příležitost navýšit skóre.

25:31
    Hradec se po neshodách ve středním pásmu dostal před branku Jihlavy a vynutil si faul. Dvě minuty si odsedí Dominik Hohl za držení protihráče. Hradec má možnost využít svoji první přesilovou hru v klání.

23:53
    Radovan Pavlík využil chyby jihlavských obránců a bleskovou rychlostí mířil sám na bránu. I přes problémy, jenž mu dělal hostující bek ale puk mezi betony Josefa Kořenáře nedostal.

19:43
    Štěpán Havránek udělal ohromnou chybu při rozehrávce a namazal puk přímo na hůl najíždějícího Lukáše Valy, jehož střela byla odražena hradeckým golmanem nad branku. Velká šance pro Duklu v závěrečných sekundách první periody.

16:04
    Martin Matějček si odsedí dvě minuty za hákování. Jihlava si zahrají první přesilovou hru v utkání.

15:07
    Hradečtí nyní vyvinuli tlak na hostujícího golmana, jenž měl problémy najít puk v nepřehledné situaci před sebou. Nejblíže měl k zakončení Jakub Orság, ale toho si nakonec Josef Kořenář pohlídal.

14:08
    Krásný unik po prknech a ještě lepší zakončení mezi betony Františka Veselého předvedl DANIEL KOLOUCH. Asistence: Ondřej Najman, David Váňa.

09:13
    Na odpověď jsme nečekali dlouho! Zfaulovaný RADOVAN PAVLÍK stihl ještě zachytit nastřelení Martina Matějčka a ze země vystřelil puk nad lapačku golmana. Asistence: Martin Matějček.

07:14
    Jihlavští využívají své aktivity a střílí první gól utkání. Vladimír Srnský přenechal puk na modré volnému ALEŠI DUFKOVI, jehož střela příklepem zamířila po zemi za brankovou čáru. Asistence: Vladimír Srnský, Václav Půža.

03:05
    Ondřej Najman se pokoušel dorážet ještě střelu svého spoluhráče, i tentokrát neúspěšně.

Adam Janeček

Branky a nahrávky: 10. Pavlík (M. Matějček), 40. Pavlík (Pilař, Hnik), 46. Pilař (Havránek, Hnik) – 8. Dufek (Srnský, Půža), 15. Kolouch (Najman, Váňa), 43. Dufek (Půža, Dvořák), 60. Anděl (Kousal, Hohl)

Mountfield HK: F. Veselý (Bartozel) – Hroudný, Lier, Košař, Bureš, Havránek, E. Veselý, M. Matějček – Zahradník, Malík, Hnik, Miškář, Drašnar, Michálek, Orság, Gančarčík, Pilař "C", Pavlík. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Dukla Jihlava: Kořenář (Šťastný) – Pospíchal, Půža, Srnský, Váňa, Kadlec, Hohl – Vala, Dufek, Najman, Balaštík "C", Kolouch, Peschout, Dvořák, Kousal, Anděl. Trenér: Patrik Augusta.

Rozhodčí: Veselý – Barvíř, Blümel