Montreal – Buffalo 2:4 (kon.) | Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Calgary – Carolina 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 04.02.2016, 01:05 • Bell Centre, Montreal • NHL

Já se s vámi loučím a přeji vám příjemné čtvrteční vstávání. (03:55:06)

Dnešní utkání sledovalo 21 288 diváků.

Končí utkání mezi Montrealem a Buffalem. Do vedení šli hosté po přesné trefě Marcuse Foligna v šesté minutě.

Ve druhé části hry přišel ovšem obrat. Po brankách Daleho Weise a Alexe Galchenyuka. První gól byl zakončen dokleputím do prázdné branky, branka Galchenyuka byla z hokejové učebnice.

Začátkem třetí třetiny to vypadalo, že domácí přidají další branky a utkání ovládnou. To se ovšem nepovedlo a trestali hosté. Nejdříve střelou do poloodkryté branky vyrovnal Jamie McGinn a poté přidal rozhodující trefu Johan Larsson. Obě situace byly podobné a v obou případech byli domácí neaktivní v důrazu.

Střely na branku: 35:32

59:47 Brian GIONTA - 2:4

59:47
    Sabres právě vstřelili branku!
    A do prázdné branky se následně přes celé kluziště trefuje bývalý kapitán Montrealu BRIAN GIONTA! Domácí hokejisté jsou vybučeni svými fanoušky za špatné výkony v posledních zápasech. Buffalo bere všechny body. Bez asistence.

59:37
    Do dobré šance se dostal na pravém kruhu Alex Galchenyuk, kterému se ale dělovkou z pravé strany nepovedlo překonat Lehnera. Ten puk vyrazil hlavičkou!

58:56
    Střela Maxa Paciorettyho od modré čáry skončila jen vedle branky. Montreal ovšem zůstal na puku a kombinuje.

58:46
    Do velké šance se dostal domácí útočník David Desharnais. Ten se dostal k volnému puku před brankou, který se mu ovšem nepovedlo dostat za záda Lehnera!

58:20
    Začíná posledních sto sekund třetí třetiny a Mike Condon míří pryč z branky. Montreal hraje v šesti!

57:42
    Jamie McGinn puk vyvezl z obranného pásma a jen jej hodil za za brankou a šel střídat. To hostům aktuálně bohatě stačí.

56:56
    Následuje ovšem tlak domácího celku, který by rád přidal třetí branku a stav utkání vyrovnal. Moc času domácím hokejistům nezbývá.

56:16
    Do prostoru mezi kruhy dostal puk Brian Gionta, ale tomu se svou střelou nepovedlo ve skvělé šanci přidat čtvrtou branku svého celku.

55:43
    Andrej Markov dával puk hned do ohně a bylo jedno, kam puk dopadne. Ocitl se za brankou, kde se o něj aktuálně bojuje.

55:11
    Necelých pět minut před koncem třetí třetiny následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před brankou Mikea Condona.

54:34
    Ale vše mohlo být jinak. Protiútok hostů byl zakončován střelou Ryana O'Reillyho z mezikruží, odkud se mu ale připraveného brankáře nepovedlo překonat!

54:02
    Robin Lehner si následně proti střele z pravého kruhu připsal těžký a cenný zákrok. Buffalo to bude mít ještě těžké.

David Panuška

Branky a nahrávky: 24. Weise (Pacioretty, Subban), 32. Galchenyuk (Plekanec) – 6. Foligno (Girgensons, Franson), 48. McGinn (Ristolainen, Eichel), 52. Larsson (McCabe, Franson), 60. Gionta

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Petry, Beaulieu, Gilbert, Emelin – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Smith-Pelly, Eller, Fleischmann – Flynn, Mitchell, Andrighetto
    Buffalo Sabres: Lehner (Johnson) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, Pysyk, McCabe, Franson – Reinhart, O'Reilly, McGinn – Girgensons, Eichel, Foligno – Gionta, Larsson, Kane – Deslauriers, Legwand, Moulson

Rozhodčí: Pollock, O’Halloran – Miller, Murchison

Diváci: 21 288