Vsetín – Opava 7:0 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 3:5 (kon.) | PZ Kladno – Ústí n/L 1:3 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 6:1 (kon.) | Olomouc – Havířov 1:3 (kon.)
Třinec – Pardubice 3:4 (0:1 po s.n.) | Slavia – Liberec 4:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.)
Rytíři Kladno
3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 04.02.2016, 15:00 • ČEZ stadion, Kladno • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina A

Dnešní utkání končí, tři body si odvážejí plzenští hokejisté. O prohře Rytířů rozhodla hodně nepovedená druhá třetina, ve které domácí hned třikrát inkasovali. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne! (17:15:28)

59:16
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté nejspíše potvrzují dnešní vítězství. JAN MATIÁŠEK se ujal puku ve středním pásmu, přejel útočnou modrou a bez problému trefil odkrytou klec, čímž pojistil svému týmu tři body. Bez asistence.

58:38
    Oddechový čas pro domácí. Jiroušek už zůstává na střídačce, Kladno v pěti!

58:38
    Karásek (KLA) a Kaňák (PLM) jsou vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

58:23
    Po zákroku Koláře vznikla v brankovišti Plzně strkanice, která se neobejde bez vyloučení.

57:37
    Po zaváhání Kvapila s Filipem uháněl sám na domácí bránu Hajžman. Ten zvolil střelu do horní části branky, ale jen velmi těsně minul levý roh domácí klece!

56:49
    Před Filipem raději hostující brankář podržel puk. Vhazovat se bude v pásmu Plzně.

56:37
    Kladno mohlo jít do nadějného útoku, Hasil ale těsně nedosáhl na přihrávku.
    Co takové hokejové auto, chtěli byste? :)

55:55
    Zich vybojoval puk ve svém pásmu a zakládá další akci Rytířů.

55:28
    Rudovský zachytil puk na útočné modré, pásmo ale neudržel, puk už byl ve střední části hřiště.

54:22
    Domácí nyní musí zabrat, čas se neúprosně krátí.

52:56
    Další střela domácích hráčů končí ve výstroji hostujícího gólmana.

51:57
    Kaňák za vlastním brankářem rozehrává další akci svého celku.

51:10
    Ani Mužík bekhenděm nepřekonal gólmana Rytířů. Puk z jeho hole mířil do klína kladenského brankáře.

50:41
    Filip nedokázal zpoza branky dostat puk před Koláře.

50:01
    Zichova střela k bráně nedolétla, trefila clonící hráče.

49:35
    Matiášek bekhendem zakončoval těsně vedle levé tyče.

48:53
    Srbek objel hostující klec, zasunout puk do se mu do ní ovšem nepodařilo.

48:36
    Rytíři mají nyní velké problémy s rozehrávkou.

47:32
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

47:26

47:04

46:05
    Hajžman se prosmýkl podél pravého mantinelu, vystřelit se mu ovšem nepovedlo.

45:26
    Lokajíček (PLM) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

45:26
    Domácí vyhazují puk až za plzeňskou klec.

45:04
    Bláha (KLA) je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

44:34
    Šilhánovu střelu od modré vyráží Jiroušek do ochranné sítě.

43:48
    Princl našel v druhé vlně najetého Lokajíčka, který bohužel pro hosty zamířil jen do středu brány!

42:53
    Velmi sporný ofsajd nyní zastavuje domácí borce.

42:21
    Kladno se drží u puku v útočném pásmu. Zíka nyní hraje za bránou soupeře.

41:09
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vyhání Rytíře z útočného pásma.

40:48
    Po střele Zicha se šoural puk za brankovou čáru, ale na poslední chvíli ho odpálil jeden z hostů.!

40:07
    Úvodní buly vyhrála Plzeň, která se okamžitě žene kupředu.

40:01

Domácím druhá třetina nevyšla, přesto si mohou ještě dělat zálusk na nějaký bodík. V druhé třetiny se trefil za Kladno pouze Kvapil. Za hosty stříleli přesně Kolář, Mužík a Lang. Co nám nabídne třetí perioda?

Další třetina začne přibližně v 16:42.

40:00

39:47
    Zíka vyváží puk z kladenského pásma, to je nejspíš z druhé třetiny vše.

39:19
    Zich je schován s pukem za vlastní bránou a bude rozehrávat.

38:52
    Další zákrok si připisuje kladenský Jiroušek.

38:43
    Hra je nyní velmi rozháraná, oba týmy kupí jednu chybu za druhou.

37:46

37:12
    Domácí tuto přesilovku brání velmi svědomitě, Plzeň se zatím nestihla usadit v jejich pásmu.

35:46
    Kvapil (KLA) je vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

35:31
    Kvapilova střela od modré trefila jen prvního blokujícího hráče hostí.

35:21

35:02
    Filipovu střelu nedokázal nikdo z domácích dorazit za ležícího brankáře.

33:21
    Kaňák (PLM) je vyloučen na 2 minuty za držení.

32:53
    Hosté proměňují i další přesilovou hru, čímž opět odskakují svému soupeři. Kombinace Plzně vyústila střelou Přikryla, kterou Jiroušek vyrazil jen do strany, kde měl lehkou práci MARTIN LANG. Ten ze své pozice trefoval prázdnou branku. Asistence: Filip Přikryl, Kamil Hajšman.

32:22
    Hajžmanovu střelu zápěstím už drží domácí brankář ve své lapačce.

31:49
    Rudovský (KLA) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

30:49
    Hajžmanovu střelu z levého křídla skvělým reflexivním zákrokem ramenem vyráží Jiroušek!

30:09

29:53
    Rytíři ušetří drahocenné vteřinky, protože hosté se provinili proti pravidlům zakázaným uvolněním.

29:39
    Karásek nahodil puk do rohu útočného pásma a odjel střídat.

29:02
    Už už se chystal Přikryl ke střele, když v tom mu puk vypíchl pozorný domácí bek.

28:09
    Hráčská lavice (KLA) inkasuje 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

27:21

26:59
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A je srovnáno! Domácí si na konci oslabení nepočínali nijak ustrašeně, což se vyplatilo. Puku se ujal JAN KVAPIL, ujel hostující obraně a střelou do horní poloviny brány opět vynuloval náskok soupeře. Bez asistence.

26:56
    Puk mířil podél brankové čáry na Přikryla, tomu ovšem puk vykopl před čepelí skvělý Jiroušek!

26:28
    A další pokus z kraje pásma drží kladenský brankář mezi betony.

25:36
    Střela od modré končí někde ve výstroji Jirouška. Sám gólman Kladna nyní puk hledá ve svých chráničích.

25:21
    Filip (KLA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

25:05
    Domácí se nemohou po přestávce probudit, tentokrát vyhazují na zakázané uvolnění.

24:16
    Neuplynulo mnoho času a hosté mají zpět své vedení. Kaňák poslal RADKA MUŽÍKA do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný naznačil přihrávku a přesně se trefil nad rameno bezmocného Jirouška. Asistence: Nicholas Kaňák.

22:07
    Domácí hned v úvodu druhé třetiny inkasují. Střela jednoho z plzeňských hráčů se od domácího brankáře odrazila za branku, odkud puk poslal zpět do brankoviětě Přikryl. A protože už byl Jiroušek mimo branku, FILIPU KOLÁŘOVI stačilo jen důrazně poslat puk za brankovou čáru. Asistence: Filip Přikryl.

20:14
    První přerušení druhé třetiny je kvůli zakázanému uvolnění Kladna.

20:10

20:01

Rozjezd mělo utkání velmi rychlý, již ve druhé minutě poslal hosty do vedení Hajšman. Náskok Plzni ovšem nevydržel příliš dlouho, protože hned na začátku třetí minuty vyrovanl Zíka. Vyrovnaný stav vydržel až do osmnácté minuty, kdy vstřelil gól do šatny domácí Karásek.

Další třetina začne přibližně v 15:53.

20:00

19:18
    Další střelu od modré z hole Smažíka zablokoval obětavým pádem jeden z plzeňských mláděžníků.

18:44
    Puk letí za Jirouška, domácí musí začít od vlastní brány.

18:10
    Váchal (PLM) je vyloučen na 2 minuty za faul kolenem.

17:58
    Domácí posílají svému soupeři pozdrav do kabin. Zíka přihrál na PAVLA KARÁSKA, jehož střela z první propálila hostující brankáře. Kladno se tak poprvé v dnešním zápase ovitá ve vedení. Asistence: Matěj Zíka.

17:40
    Domácí se nyní natrápili s rozehrávkou, nakonec vše vyřešil založením útoku Srbek.

17:06
    Domácí si opět vybrali chvilku v pásmu soupeře, Plzeň se ale uvolňuje.

16:03
    Tvrdá střela Kaňáka od modré nadělala domácímu brankáři velké problémy, puk naštěstí pro domácí končí v rohu kluziště.

15:25
    Matiášek praštil do puku, který se následně vysokým obloukem snesl za domácí klec.

14:58
    Po zakázaném uvolnění Kladna se hra přesune před Jirouška.

14:31
    Lokajíček od modré čáry trefil jen blokujícího kladenského hráče.

13:43
    Karásek doslova dotlačil puk do útočného pásma, jeho snažení ovšem zmařil ofsajd.

13:19
    Kolář pomohl svým obráncům s rozehrávkou, Plzeň je tak na tahu.

12:37
    Staněk opět jen posílá puk podél mantinelu ven ze svého pásma a odchází střídat.

11:30
    Nyní vznikl závar v domácím brankovišti, jenže následná střela plzeňského borce po přihrávce Matiáška mířila mimo tři tyče!

10:45
    Hokejisté v modrých dresech hrají velmi dobře obrannou hru. Mužík teď jen nahodil puk do útočného pásma.

10:04
    Domácí drželi dlouho hosty pod tlakem, nakonec hosté mohou vystřídat, protože puk končí na jejich střídačce.

08:58
    Po odpískaném postavení mimo hru Plzně následuje vhazování ve středním pásmu.

08:28
    Rychlý průnik Matěje Hasila zastavuje tvrdým zákrokem hostující hráč.

07:51
    Teď se ocitli pod tlakem zase domácí obránci, avšak Kulma dokázal celou situaci vyřešit.

07:10
    Druhý icing v řadě odpískán hostujícím hokejistům.

06:59
    Plzeň se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

06:34

06:22
    Kvapil poslal od modré puk na najetého Nagyho, který usměrnil puk jen těsně nad hostující klec!

05:49
    Hajšman zachytil volný puk a mířil do rychlého protiútoku, jenže bohužel pro hosty ho zastavil ofsajd.

05:04
    Domácím se nepodařilo usadit v pásmu, hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

04:34
    Houdek (PLM) je vyloučen na 2 minuty za vražení.

03:16
    Lídr bodování Rytířů Matyáš Filip unikl po levém křídle, jenže jeho slabý bekhend mířil jen do betonů hostujícího gólmana!

02:59
    Po delší době je hra přerušena, protože domácí brankář drží puk ve své lapačce.

02:01
    Domácí po inkasované brance zabrali a jejich snaha byla odměněna gólem v síti soupeře. Z hole Srbka putoval puk na bránu, kde stál MATĚJ ZÍKA, který poslal puk přesně za záda Koláře. Asistence: Jaroslav Srbek.

01:21
    Domácí sice začali hodně aktivně, avšak prvním týmem, který vstřelil branku, je Plzeň. KAMIL HAJŠMAN si sebral volný puk ve středním pásmu, projel po levém křídle a tvrdou střelou příklepem poslal svůj tým do vedení. Bez asistence.

00:48
    Tržil vybojoval za bránou soupeře kotouč, jeho tým ale této šance nevyužil.

00:14
    Domácí sice vyhráli buly, brzy se ovšem puku zmocnila Plzeň.

00:01

Vše je připraveno, zápas může začít. Kladno nastupuje v bílé variantě dresů, hosté z Plzně ve světle modré sadě!

Jak je zvykem, zápas mladšího dorostu začně o několik minut později, protože hráči se nyní rozcvičují.

Rytíři Kladno: Jiroušek (Ženíšek) – Smažík, Zich, Kvapil, Šmolík, Flasch, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek (A), Petrus, Kleveta, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha (C), Nagy (A), Tržil

HC Plzeň 1929: Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman (C), Přikryl, Staněk, Matiášek (A), Benetka, Šiška, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda (A), Mužík, Lang, Kolář, Princl

Ondřej Bláha – 22 zápasů (12+13)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 3. Zíka (Srbek), 18. Karásek (Zíka), 27. Kvapil – 2. Hajšman, 23. Kolář (Přikryl), 25. Mužík (Kaňák), 33. Lang (Přikryl, Hajšman), 60. Matiášek

Rozhodčí: Jechoutek – Svobodová, Marek