Rusko – Česko 3:1 (kon.)
konec
Rusko
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Česko
Sobota 13.02.2016, 14:00 • Stiga Arena • Reprezentace do 16 let
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Rusko – 12 (41)
  Česko – 9 (30) (16:13:21)
   
  Je konec. Rusko vítězí 3:1, když ve třetí dvacetiminutovce podtrhl triumf sborné při přesilovce Nikita Zorkin. Český tým tak na turnaji poprvé padl. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek víkendu. Na shledanou!
   
  Konec zápasu.
   
  57:58
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Vypadá to, že české naděje na vyrovnání se rozplynuly jako pár nad hrncem, Rusko přesilovku využilo a těsně před koncem třetí třetiny drží luxusní dvoubrankový náskok! Po Michalu Šestopalovi si vzal puk pod svůj patronát NIKITA ZORKIN a prostřelil brankáře Dvořáka! Asistence: Michail Šestopalov.
   
  56:06
  Tohle je velká nepříjemnost v cestě za vyrovnáním. Vrátky trestné lavice projel Libor Zábranský (CZE), jenž se dopustil hákování.
   
  55:22
  Čechům se krátí čas na vyrovnání, zbývá necelých 5 minut. Uvidíme, jestli s tím mladíci ze srdce Evropy ještě něco udělají.
   
  53:16
  Potrestaný Kazakov už si svůj trest odpykal a oba týmy hrají v plném počtu.
   
  51:16
  Rusové kupí faul za faulem a je tady ideální možnost vyrovnat. Kirill Kazakov (RUS) zamířil na trestnou lavici ke dvěma minutám za držení protihráče.
   
  50:03
  Česko právě vstřelilo branku!
  Konečně to přichází, Češi mohou mohutně slavit svůj první vstřelený gól a v závěru třetí periody je tak zaděláno na pořádné drama! Tomáš Dajčar s Liborem Zábranským připravili ideální palebnou pozici pro JANA JENÍKA, který dnes jako první odčaroval kouzlo gólmana Artemjeva! Asistence: Libor Zábranský, Tomáš Dajčar.
   
  48:38
  Svěřenci trenéra Petra Hakena jsou kompletní a začala jim zkrácená hra v početní převaze.
   
  48:04
  Dobrá zpráva pro Čechy, poměr sil na ledě se vyrovná po faulu Nikity Zorkina (RUS), jenž usedá na lavici hanby za podražení.
   
  46:38
  Proti oslabenému soupeři si zahrají i Rusové. Český tým je potrestán za hru v příliš mnoho hráčích na ledě.
   
  44:26
  Tak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Českému týmu se dnes v přesilovkách nedaří a stále čeká na svou první přesnou trefu.
   
  42:26
  Vypadá to, jako kdyby měl Roman Kaliničenko (RUS) místo na trestné lavici předplacené. Je vyloučený už potřetí za sebou, tentokrát za nedovolené bránění.
   
  41:12
  Bohužel, ani tato přesilovka radost do českého tábora nevznesla. Rusové ubránili dvoubrankový náskok a jsou kompletní.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

  Rusko – 16 (29)
  Česko – 12 (21)
   
  Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali, Rusko tak stále vede před začátkem třetího dějství 2:0.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.

  Ladislav Vácha

  Branky a nahrávky: 1. Mutovin, 20. Šestopalov (Maluchin, Komarov), 58. Zorkin (Šestopalov) – 51. Jeník (Zábranský, Dajčar)


  Rusko: Artemjev (Isajev) – Ochotjuk, Jefremov, Misyul, Komarov, Kaliničenko, Sinitsyn, Zorkin, Legalin – Nesvetajev, Šabanov, Mutovin – Dolgopjatov, Koreškov, Rtiščev – Šestopalov, Mansurov, Maluchin – Fedorov, Astaševskij, Kazakov
  Česko: Dvořák (Dostál) – Dajčar, Zábranský, Bernáth, Kowalczyk, Dluhoš, Malík, Adámek, Seeman – Plášek, Sedlák, Kvasnica – Koblížek, Pavel, Gajarský – Dobiáš, Střondala, Jeník – Kropáček, Arnošt, Blümel

  Rozhodčí: Andreas Röhr – Jesper Jatko, Robin Werner

  Diváci: 375