SK Karviná – Mor. Budějovice 5:4 (1:0 po s.n.) | Řisuty – Klášterec nO 3:4 (0:1 po s.n.) | Vrchlabí – Klatovy 4:3 (kon.)
Nymburk – Děčín 4:3 (kon.) | Frýdek-M. – Břeclav 8:2 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 4:3 (kon.)
Technika Brno – Opava 5:1 (kon.) | Kolín – Písek 5:2 (kon.) | Sokolov – Jindř. Hradec 7:2 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 2:5 (kon.) | Vsetín – SHK Hodonín 6:0 (kon.) | Jablonec n/N – Pelhřimov 0:0 (zruš.)
Kobra – Trutnov 4:1 (kon.) | Tábor – Bílina 12:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 20.02.2016, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer ze Vsetína. Dnes je na programu poslední 44. kolo základní části a na Lapač zavítá celek Hodonína. Valaši proti Drtičům v dosavadním průběhu sezony neuhráli ani bod, dnes mají poslední možnost tuto nelichotivou bilanci částečně napravit. Drtiči přijeli na Lapač hrát o naději na umístění v první čtveřici, které zajišťuje start play-off na domácím ledě. Oranjes však situaci nemají ve svých rukou, pokud chtějí skončit na 4. příčce, musí dnes zvítězit a zároveň doufat, že Valašské Meziříčí překvapí v Porubě. Domácí ovšem mají o motivaci postaráno, před play-off chtějí svým fanouškům dokázat, že jsou ve formě a poprvé v sezoně Hodonín porazit. Jak to dopadne, můžete sledovat společně s námi v rámci tohoto přenosu.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Vaněk, Vrba, Ambruz, Ostrčil, Žák, Řezáč, Báchor, Nedbálek – Vávra, Zúbek, Kolařík, Slováček, Kajaba, Finsterle, Hrazdira, Dvořák, Daněk, Ondráček.

SHK Hodonín: Zavadil (Zollpriester) – Kolář, Škapík, Mikéska, Nedvěd, Jedlička, Polesný, Lišaník – Charvát, Venclík, Hložánek, Černohous, Tomi, Peš, Janás, Kuba, Sajdl, Jurásek, Matula.

Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Goňa.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování vyhrál vsetínský Daněk, první útok domácích však přerušuje ofsajd.

01:21
    Hodonín zatím velmi dobře brání, Vsetín opět troskotá na postavení mimo hru.

01:32
    První vyloučení zápasů na straně Hodonína, dvě minuty za nedovolené bránění pro Nedvěda.

02:12
    Drtiči se osvobozují.

02:36
    Slibná akce domácích, Štědrý zavezl kotouč hluboko do útočného pásma a na křídle našel osamoceného Ondráčka, vsetínský útočník branku minul.

03:03
    Počet hráčů na ledě se srovná, dvě minuty pro vsetínského Finsterleho za krosček.

03:32
    Startuje zkrácená přesilovka hostů.

04:57
    Hodonínu se v početní výhodě vůbec nedaří, naopak Vsetínští si dovolují útočit i ve čtyrech.

05:03
    Valaši v plném počtu.

06:25
    Báchor zkoušel Zavadila prostřelit střelou k pravé tyči, ale hodonínský brankář si jeho střelu pohlídal.

07:11
    Rychlý protiútok domácích, který zakončoval Kolařík, branku ovšem přestřelil, domácím zatím chybí větší přesnost v zakončení.

07:45
    Hromada nyní raději ukryl nahození Matuly a vhazuje se po jeho levici.

09:24
    Zakázané uvolnění na straně Hodonína.

10:12
    Opětovné zakázané uvolnění Hodonína, který se za každou cenu snaží ubránit vlastní modrou čáru.

10:41
    Finsterle se nyní dostal před Zavadila a zkoušel zasunout kotouč, hostující brankář však jeho snahu vychytal a významně podržel svůj tým.

11:39
    Vyloučení na straně Vsetína, plnohodnotnou přesilovou hru zajistil Hodonínu Zúbek, dvě minuty za podražení.

11:55
    Vsetín vyhazuje.

12:58
    Drtiči celou minutu svírali Vsetín v jeho obranném pásmu, ale nedostali se k ohrožení Hromadovy branky, zelenožlutí vyhazují.

13:36
    Ofsajd Hodonína, Vsetín už toto oslabení ustojí.

15:04
    Řezáč nyní skvěle zasáhl proti přečíslení Drtičů, když rybičkou vypíchl kotouč Hložánkovi.

15:11
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre zápasu! Z pravého kruhu prostřelil Zavadila JOSEF DANĚK. Asistence: Jan Kolařík.

15:33
    Vsetín si zahraje v početní výhodě, dvě minuty za hákování pro Nedvěda.

16:01
    Od modré čáry nahazoval kotouč Nedbálek, ale Zavadil měl perfektní výhled a střelu bez problému chytil.

16:34
    Vsetín nepřesný v kombinaci, Hodonín vyhazuje.

17:01
    Také Ostrčilův projektil Zavadil vyrazil.

17:13
    Vsetín si dvacet vteřin zahraje ve dvojnásobné početní výhodě, dvě minuty pro Jedličku za nedovolené bránění.

17:27
    Drtiči vyhazují a jsou ve čtyrech.

17:44
    Klobouk dolů před JANEM KOLAŘÍKEM, ten si v poklidu projel hodonínskou obranu, zeptal se Zavadila kam jde a s přehledem zasunul kotouč do branky. Asistence: Jakub Řezáč.

18:05
    Po delší době šance Hodonína, Škapík vypálil od modré, Hromada jeho střelu zastavil betonem a následně přikryl kotouč pod rukavicí.

19:05
    Dobývání hodonínské brány pokračuje! Vsetínští nyní snad na pátý pokus dokázali překonat Zavadila, první pokus Hrazdiry Zavadil vyrazil, z dorážky pálil Vávra, hostující brankář chtěl kotouč zalehnout, ale ten si znovu našel DAVIDA HRAZDIRU, jenž si luxusně narazil o mantinel a pak teprve umístil.

20:00

První třetina skončila jednoznačným vítězstvím domácího Vsetína. Úvodní desetiminutovka však nepřinesla příliš atraktivní hokej, domácí se snažili dostat do útočného pásma, ale Drtiči dobře bránili. Až teprve Josef Daněk dokázal zvednout diváky ze sedadel. Zelenožlutí po úvodní brance ovládli kluziště a přidali další dva zásahy. Hodonínu se tentokrát jeho taktika proti Vsacanům vůbec nevyplácí.

20:01

20:33
    Hodonín se aktivně zapojuje do útoku, ale bez střeleckého efektu.

22:08
    Vávra se s kotoučem nacpal před Zavadila, ten mu puk vypíchl, o dorážku se ještě pokoušel Dvořák, ale jeho snaha byla zblokována.

22:51
    Icing Hodonína.

22:51
    Za Hromadovou brankou se strhla potyčka mezi Nedbálkem a Matulou, rozhodčí posílá oba dva vychladnout na 2+2 minuty za hrubost.

23:26
    Hložánek si s kotoučem najel mezi kruhy, ale branku přestřelil.

23:41
    Na druhé straně pálil Kajaba, rovněž mimo.

24:11
    Peš nyní připravil skvělou příležitost pro Juráska, na zkušeného útočníka Hodonína už zívala prázdná branka, ale rozvlněna byla pouze vnější síť.

25:27
    Kolařík nyní zkoušel zaskočit Zavadila, hodonínský brankář nejspíš ani nevěděl, jak jeho střelu zneškodnil.

26:21
    Drtiči jsou ve druhé třetině aktivnější, ale Vsetínští jim v útočném pásmu příliš prostoru neposkytují.

27:08
    Slováček nyní vyhrál rychlostní souboj s Pešem a měl dost času na to zamířit, Zavadil však jeho střelu vyrazil.

27:17
    Vávra nyní mohl potrestat nepřesnou rozehrávku Nedvěda, na hodonínského brankáře to zkoušel mezi nohy, ale Zavadil včas srazil betony k sobě a volný prostor ucpal.

28:11
    Skvělé sehraná kombinace domácích hráčů! Kajaba zavezl kotouč do útočného pásma, zadovkou jej poslal Vaňkovi, ten už mohl vystřelit, ale počkal si na dojezd MICHALA ŽÁKA, kotouč mu předložil a vsetínský obránce propálil Zavadila. Asistence: Daniel Vaněk, René Kajaba.

29:28
    Po levém křídle se do zakončení hnal znovu Vávra, jeho střelu Zavadil vyrazil, dorážet mohl Štědrý, ale kotouč jeho čepel minul.

31:17
    Vsetínští nyní dlouze točili hosty v jejich obranném pásmu, ale obléhání hodonínského území postrádalo výstřel.

32:23
    Matula nyní dostal vsetínského obránce Žáka na záda a bekhendem zkoušel překonat Hromadu, kotouč však pouze proletěl brankovištěm.

32:45
    Peš vystřelil z mezikruží, Hromada vyrazil.

32:55
    Kotouč se nyní dostal mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

33:44
    Vsetínskou útočnou akci přerušuje postavení mimo hru.

35:08
    Kolařík zcela osamocen před Zavadilem, zkoušel na něj vymyslet různé kulišárny, správný čas na zakončení však prováhal. Na druhé straně se pak vyznamenal Petr Hromada, když zneškodnil akci 3 na 1 a vychytal Janáse.

35:25
    Na ledě to opět jiskří, rozhodčí vylučuje: Petr Dvořák 2+2 min. sekání, Jurásek 2 min. hrubost. Hodonín bude hrát v početní výhodě 5 na 4.

36:40
    Peš vypálil z ostrého úhlu, Hromada připraven.

36:49

37:05
    Vávra se řítil osamocen na Zavadila, Mikéska jej však zahákoval, vsetínský útočník přesto zakončil do bekhendu! Rozhodčí nařizuje trestné střílení!

37:05
    Vávra to v nájezdu zkoušel do bekhendu, ale koncovku přetáhl a branku přestřelil!

37:25
    Vsetín kompletní, v přesilovce Hodonína měli největší příležitost domácí.

38:28
    Vsetín si v útočném pásmu dělá co chce, Kolařík nyní nabil na střelu Tesaříkovi, jeho pokus jen těsně minul levou tyč Zavadilovy branky.

38:32
    Frustrace hostujícího brankáře Zavadila končí osobním trestem za nesportovní chování.

38:32
    Hra je stále přerušena, hostující trenér Beťko si vyžaduje vysvětlení od hlavního rozhodčího.

38:32
    Desetiminutový osobní trest za brankáře Zavadila odsedí Polesný.

38:54
    Kolařík nyní zkazil rozehrávku, čímž pustil do šance Juráska, hodonínský matador se snažil procpat kotouč mezi Hromadovými betony, vsetínský brankář si dlouho nebyl jist, zda má kotouč pod kontrolou, ale nakonec jej dokázal zastavit ještě před brankovou čárou.

39:15
    Demontáž hodonínské obrany pokračuje! Skvělou přihrávkou Slováčka z rohu kluziště přetavil v pátou branku Vsetína obránce MICHAL NEDBÁLEK. Asistence: Ondřej Slováček, Tomáš Vávra.

39:49
    Hodonínský Lišaník zastavil pronikajícího Hrazdiru jen za cenu podražení, svůj tým tak oslabí na dvě minuty.

40:00

Do prostředního dějství nastoupili Hodonínští aktivněji, ale kýženou branku se jim vstřelit nepodařilo. Vsetínští pak znovu zabrali a čtvrtou brankou zkrotil hodonínské Drtiče Žák. Domácí se prezentovali pohlednou kombinační hrou v útočném pásmu a svou dominanci stvrdili pátou brankou, o kterou se po nádherného přihrávce Slováčka postaral Nedbálek. Vsetín se ve čtvrtém vzájemném utkání proti Hodonínu odmítá přizpůsobit hře soupeře a zatím se mu to vyplácí. Třetí třetina vypukne na Lapači přibližně v 19:17.

40:01

40:02
    Třetí třetina začíná, Vsetín pokračuje v přesilové hře.

40:25
    Vsetínská přesilovka končí, Kolařík zbytečně fauloval v útočném pásmu a odsedí si dvě minuty za držení.

41:49
    Sajdl zavážel kotouč do útočného pásma, jeho střelu však Ostrčil srazil do ochranné sítě, vhazuje se před Hromadou.

42:31
    Nedvěd pálil od modré, Hromada levým betonem vyrazil.

44:13
    Kolařík nyní protáhl Zavadila ostrou ranou z levého křídla.

44:47
    Agilní Kolařík si vybruslil z rohu kluziště před Zavadila, mířil k tyči, Zavadil vychytal.

45:09
    Škapík nyní nabídl na zlatém podnose branku Petru Pešovi, hodonínský kapitán však nepochopitelně prázdnou branku netrefil!

47:13
    Střela z volej v podání Vrby, Zavadil znovu na místě.

48:08
    Nyní už se Vsetín raduje! V přečíslení dva na jednoho ujel Kolařík, který tentokrát moc dobře věděl o JOSEFU DAŇKOVI a ten jeho nabídkou nepohrdl a zavěsil pod víko, čímž si připsal druhou trefou v dnešním utkání. Asistence: Jan Kolařík, Radim Tesařík.

50:11
    Další slibná akce Valachů, Hrazdira přihrával pod sebe Ostrčilovi, vsetínský obránce se nadvakrát snažil překonat Zavadila, ale nepochodil.

51:07
    Hodonín vyhazuje na zakázané uvolnění.

51:51
    Vsetín Hodonínu neumožňuje ani přechod do středního pásma, Drtiči jakoby fyzicky odcházeli.

52:44
    Brejková situace Hodonína, Jedlička ujížděl do přečíslení dva na jednoho, předložil kotouč Polesnému, ten však bekhendem trefil brankáře Hromadu.

53:44
    Vsetínští se nyní hnali do přečíslení tři na jednoho, Kajaba se rozhodl přihrát do mezikruží Vaňkovi, ten pálil z první, ale Zavadil kotouč ukryl ve své výstroji a zabránil navýšení debaklu.

54:32
    Individuální akce Finsterleho, ten v poklidu zavezl kotouč do útočného pásma, zastavil jej až brankář Zavadil.
    Adam Vrba má bohaté zkušenosti ze zahraničí, nyní je uplatňuje v Kopřivnici

55:23
    Hodonín už pouze vyhazuje kotouče, Vsetín po ztrátě pásma okamžitě nastavuje zpětný chod a touží přidat další branky.

56:04
    Hodonín dostane možnost vstřelit čestnou branku, za krosček oslabí domácí tým Slováček.

56:11
    Vsetín se ihned osvobozuje.

56:58
    Vsetín zvládá oslabení s přehledem, většinou je kotouč na holích zelenožlutých hráčů a domácí tribuny již slaví vítězství.

57:44
    Kolář vypálil od modré, Hromada jeho ránu vyrazil.

58:55
    Kolařík je dnes při chuti, znovu si najel do mezikruží a vypracoval si dostatek času na zamíření, Zavadil jeho střelu vyrazil betonem.

Základní část je minulostí. Vsetínští hokejisté v jejím závěru poprvé v sezoně porazili celek Hodonína, když se tentokrát odmítli přizpůsobit jeho hře a deklasovali slovácký celek jednoznačně 6:0. Ode mne je to pro dnešek vše, následuje vrchol sezony play-off, do kterého Vsetín jde vedle Frýdku-Místku jako největší favorit. (19:48:05)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 16. Daněk (Kolařík), 18. Kolařík (Řezáč), 20. Hrazdira, 29. Žák (Vaněk, Kajaba), 40. Nedbálek (Slováček, Vávra), 49. Daněk (Kolařík, Tesařík)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík,, Vrba, Ambruz, Ostrčil, Žák, Řezáč, Báchor, Nedbálek – Vaněk, Vávra, Zúbek, Kolařík, Slováček, Kajaba, Finsterle, Hrazdira, Dvořák, Daněk, Ondráček.
    SHK Drtiči Hodonín: Zavadil (Zollpriester) – Kolář, Mikéska, Nedvěd, Škapík, Jedlička, Lišaník – Matula, Sajdl, Peš, Kuba, Jurásek, Polesný, Janás, Charvát, Tomi, Hložánek, Černohous, Venclík.

Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Goňa