Mountfield HK – Třinec 0:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 4:0 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 5:2 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Sparta – Zlín 4:3 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:4 (0:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:5 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 27.02.2016, 12:30 • DRFG Aréna • DHL Extraliga juniorů • 44. kolo

57:21
    Další trest pro Kometu. Vyloučen domácí útočník Danil Hroudný na dvě minuty za sekání.

55:24
    Přesilová hra pro hosty. Vyloučen domácí útočník Filip Dvořák na dvě minuty za hákování.

53:48
    Oddechový čas pro domácí.

52:12
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nyní už je ale branka domácích zcela regulérní! Po vyhraném buly posunul puk Boltvan na Švejdu, který rychle vypálil a jeho ránu lehce tečoval TOMÁŠ HAVRÁNEK, jenž s pomocí tyče nedal Danylcovi šanci zasáhnout – 5:2! Asistence: Jan Švejda, Jakub Boltvan.

52:05
    Domácí sice dostali puk do branky, ale rozhodčí už předtím pískal. Vzrušení na obou stranách je zbytečné.

51:00
    Obrovský závar před brankou domácích brankou neskončil, hosté nedokázali dostat puk za ležícího Slavíčka!

50:10
    Obraně hostů z ničeho nic ujel Boltvan, ale jeho klička do bekhendu skončila pouze na tyči!

48:34
    Přesilovka pro domácí celek, vyloučen hostující obránce Lukáš Blaha na dvě minuty za krosček.

47:50
    Na druhé straně se do zakončení dral Nováček, nicméně ani on před brankářem neuspěl, jeho dorážka mířila vedle!

41:56
    Přesilovka pro Chomutov. Vyloučen domácí útočník Filip Nováček na dvě minuty za sekání.

40:50
    Na opačné straně se dostal do úniku po křídle Tomáš Havránek, ale jeho ránu na vzdálenější tyč dokázal brankář Danylec vyrážečkou skvěle zlikvidovat!

37:02
    Po krásné kombinaci domácích při přesilovce se ke kotouči dostal Garčic, ale z mezikruží těsně minul pravou tyč hostující svatyně!

36:30
    Další přesilovka pro Brno. Vyloučen hostující František Wágner na dvě minuty za hru vysokou holí.

33:15
    Ne však na dlouhou, síly na ledě se srovnají. Vyloučen hostující Tomáš Adámek na dvě minuty za hákování.

32:40
    Přesilovku si zahrají také hosté. Vyloučen domácí Luboš Horký na dvě minuty za vysokou hůl.

30:05
    Přesilovka domácí se zdvojnásobí! Vyloučen hostující kapitán Václav Cestr na dvě minuty za zdržování hry.

29:12
    Přesilovka pro Brno. Za faul v obranném pásmu vyloučeno hostující Petr Macháček na dvě minuty za nedovolené bránění.

27:58
    Před brankou hostů se poté strhla obrovská skrumáž, ani jeden z domácích borců ale nedokázal dostat puk za záda ležícího Danylce.

27:01
    Piráti právě vstřelili branku!
    Přestřelka pokračuje, hosté snižují! Hierman v obranné pásmu poslal puk na Wágnera, který si skvěle propíchl puk kolem obránce a hosté rázem jeli do přečíslení 2 na 1! Střelec první branky Chomutova krásnou přihrávkou bekhendem našel na zadní tyči TOMÁŠE ADÁMKA a ten zamířil do prázdné branky – 4:2! Asistence: František Wágner, Jakub Hierman.

25:55
    Domácí navyšují svůj náskok! K trestnému střílení se rozjel DOMINIK POKORNÝ, jenž se najel od pravého mantinelu hodně pomalu, před brankář hostů zabrzdil a poté kotouč poslal přesně mezi betony Danylce – 4:1! Bez asistence.

25:55
    Následně ujel obraně Chomutova také Grünwald, který byl faulován a domácí mají k dispozici trestné střílení!

25:04
    Domácí hráli oslabení naprosto skvěle a navyšují svůj náskok! Boltvan na vlasntí modré vypíchl puk a ujel obraně hostů, jeden z obránců mu však puk stačil vypíchnout. Domácí útočník se k puku dostal poté za brankou a zpoza ní jej naservíroval na brankoviště zcela volnému RICHARDU GARČICOVI, který zacílil přesně pod břevno – 3:1! Asistence: Jakub Boltvan.

24:01
    Další přesilovka pro hosty. Vyloučen domácí Luboš Horký na dvě minuty za hákování.

20:14
    Síly na ledě se srovnají. Vyloučen domácí útočník Filip Dvořák na dvě minuty za hákování.

19:52
    Ta se nevyvedla a domácí budou hrát přesilovku. Vyloučen hostující Jiří Tupý na dvě minuty za hákování.

18:24
    Havránek nyní skvěle projel obranou hostů a posunul kotouč doprava na volného spoluhráče, nicméně jeho pokus před poloodkrytou brankou byl zablokován!

16:57
    Velká šance hostů! Aleš Macháček skvěle nastavil hokejku do přihrávky od modré, ovšem jeho pokus pod břevno dokázal Slavíček reflexivně vyrazit!

15:50
    Nenápadná, ale krásná akce domácích přináší Brnu opětovné vedení! Švejda nahodil kotouč o mantinel za branku, kde se skvěle zbavil obránce nadzvednutím hole Dvořák, jenž poté naservíroval puk na brankoviště DOMINIKU POKORNÉMU a ten z bezprostřední blízkosti mířil přesně – 2:1! Asistence: Filip Dvořák, Jan Švejda.

13:01
    Znovu se v obraně vyznamenal obránce Švejda, který dobře položenou holí zamezil přihrávce před prázdnou branku!

07:08
    Je vyrovnáno, tlak hostů je zúročen! V rohu hřiště se kotouče ujal Macháček, který si vybruslil na kruh a poté nasměroval přesnou přihrávku na hůl FRANTIŠKA WÁGNERA, jenž lehce protečoval puk po ledě mezi betony Slavíčka – 1:1! Asistence: Petr Macháček, Tomáš Adámek.

04:54
    První šance domácích přináší první branku! Na levé straně se puku ujal FILIP DVOŘÁK, jehož první rána byla zablokována, ale domácí útočník si odražený kotouč natáhl doprava a poté zacílil přesně k levé tyči branky hostů – 1:0! Asistence: Dominik Pokorný.

02:29
    Na jedné straně nejprve neuspěl s dorážkou Lunter, na té opačné pálil nebezpečně Wágner a Slavíček měl s jeho ránou velké starosti, nakonec však kotouč zneškodnil!

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Pokorný), 16. Pokorný (Dvořák, Švejda), 26. Garčic (Boltvan), 26. Pokorný (TS), 53. Havránek (Švejda, Boltvan) – 8. Wágner (Macháček P., Adámek), 28. Adámek (Wágner, Hierman)

HC Kometa Brno: Slavíček (Gerža) – Furch, Mikyska, Švejda, Štancl, Sedláček, Kabelka, Kupčík – Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Garčic, Pokorný, Havránek, Kratochvíl, Boltvan (C), Grünwald, Hroudný.
    Piráti Chomutov: Danylec (Lukeš) – Meliško, Blaha, Hierman, Cestr (C), Hlaváček, Lidák, Benda – Wágner, Macháček A., Dimitrov, Tůma, Macháček P., Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz.

Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský