New Jersey – Tampa 0:4 (kon.) | Washington – Minnesota 3:2 (kon.) | Carolina – Boston 1:4 (kon.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | San Jose – Buffalo 1:3 (kon.) | Philadelphia – Arizona 4:2 (kon.)
Columbus – Florida 4:3 (1:0 po s.n.) | Nashville – St. Louis 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 4:1 (kon.)
Dallas – NY Rangers 2:3 (kon.)
Anaheim Ducks
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Edmonton Oilers
Sobota 27.02.2016, 04:10 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky kanadskoamerické NHL. Na programu je během dnešní noci celkem 5 zápasů. My se společně zaměříme na utkání, ve kterém své síly změří týmy Anaheim Ducks a Edmonton Oilers.

Fanoušci Anaheimu právě zažívají skvělé období. Svěřenci Bruce Boudreau mají totiž na svém kontě již šesté vítězství v řadě. Mizerný vstup do letošní sezóny je tak už zapomenut. Momentálně se Ducks nacházejí na 5. místě Západní konference. V předchozím zápase si Anaheim poradil s Buffalem Sabres. Jediným úspěšným střelcem utkání se stal Sami Vatanen. Svými výkony se tak vyznamenali především brankáři, zejména domácí Frederik Andersen, který zlikvidoval všech 26 pokusů hostů.

Edmontonu Oilers patří poslední místo Západní konference a jeho šance na účast v play off jsou již takřka nulové. Oilers navíc z posledních 5 zápasů neurvali ani jeden bod! Naposledy prohráli na ledě Los Angeles 2:1. Do dnešního střetnutí proti domácím by po jednozápasové pauze měli zasáhnout obránce Justin Schultz a útočník Benoit Pouliot. Očekává se také, že Cama Talbota dnes v brankovišti nahradí jeho švédský kolega Anders Nilsson.

Vzájemné zápasy

Hráči Anaheimu a Edmontonu odehráli v této sezóně doposud 3 vzájemné zápasy. Úspěšnější byli většinou Ducks.

12.11.2015 Anaheim – Edmonton 3:4 po prodloužení
    1.1.2016 Edmonton – Anaheim 0:1
    17.2.2016 Edmonton – Anaheim 3:5

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) – 61 zápasů, 21 bodů (6+15)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Manson, Despres, Vatanen – Perron, Getzlaf (C), Santorelli – Ritchie, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Maroon, Thompson, Garbutt.
    Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Sekera, Fayne, Oesterle, Davidson, Nurse, Clendening – Pouliot, McDavid, Eberle – Hall, Draisaitl, Kassian – Hendricks, Letestu, Korpikoski – Khaira, Lander, Yakupov.
    Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Chris Rooney, Ian Walsh – Vaughan Rody, Kiel Murchison.

Tak i dnes, ačkoli se Edmontonu v poslední době výsledkově vůbec nedaří, zůstane v brankovišti pošesté v řadě Cam Talbot.

Utkání začne o pár minut později, ale to je u zápasů NHL zcela běžné.

00:01

00:36
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a ihned zakládají útok. Hall hledal přihrávkou Kassiana. Jeho střelu z pravého kruhu Andersen zastavil.

00:59
    Pouliot byl rychlejší než jeho spoluhráči. Rozhodčí přerušují hru pro ofsajd.

02:02
    Mark Letestu kroužil s pukem za bránou, domácí obránci však hosty o kotouč připravili a vyhodili ho do středního pásma.

02:35
    Anaheim teď dlouho kombinoval za bránou Talbota a donutil Oilers k faulu. Ducks si tak zahrají svou první přesilovku.

02:52
    Mark Letestu (EDM) je vyloučen za držení.

02:52
    Edmonton se brání velmi dobře, již 2x se mu podařilo vyhodit.

04:46
    Po střele z pravého kruhu Cam Talbot přerušuje hru.

05:02
    Střela Lindholma byla zblokována a hosté se opět osvobozují.

05:31
    Po prudké střele Vatanena od modré čáry se bude vhazovat po Talbotově pravici.

06:32
    Anaheim kombinuje za bránou Talbota, před kterým vzniká jeden závar za druhým.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

07:12
    Střele Zacka Kassiana z pravého kruhu scházela přesnost.

08:02
    Mark Letestu bojuje opět za bránou soupeře. Edmonton se tak drží v útočném pásmu, k výraznějšímu ohrožení brány domácích se však nedostal.

08:41
    Vyloučovat se bude také na straně domácích. Kevin Bieksa dostává 2 minuty za úder loktem.

08:57
    Nahození Sekery od modré bylo zblokováno a domácí se osvobozují.

09:32
    Anaheim se brání opravdu skvěle a opět vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

10:11
    Cogliano vyvezl puk do středního pásma.

11:02
    Do skvělé střelecké pozice se dostal Simon Despres. Puk následně poskakoval poblíž Talbota, Maroon se však k dorážce nedostal.

12:13
    Ducks se usadili v útočném pásmu soupeře. Elitní formace domácích dlouho kombinovala na dostřel od Talbotovy svatyně. Nicméně Edmonton nakonec vyhodil puk do středního pásma.

13:28
    Střelu Nurse od modré vyrazil Andersen svým betonem do rohu kluziště.

14:22
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Projektil Silfverberga zkrotil Talbot svou lapačkou.

14:37
    Dosavadní poměr střel na bránu.
    Anaheim 11
    Edmonton 3

14:52
    Puk právě skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:11
    Eberle byl při střele faulován. Hosté si zahrají svou další přesilovku. Vyloučeným je hráč Jakob Silfverberg za sekání.

15:42
    Davidsonovu střelu od modré Andersen vyráží a domácí vyhazují puk ze své třetiny.

16:40
    Do útoku vyrazil ve svém oslabení Garbutt a ukrojil tak cenné vteřiny z oslabení svého týmu.

17:25
    Edmontonu se rozehrávka nepovedla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Talbotem.

17:56
    Getzlaf před bránou hledal Bieksu, tak trefil jen dobře postaveného Talbota.

19:01
    Probíhá poslední minuta 1. třetiny.

19:45
    V závěru teď Anaheim uvěznil Oilers ve svém obranném pásmu. Cogliano nejprve nabil Silfverbergovi. O pár se sekund později ještě dorážel střelu svého spoluhráče. Talbot ale odolává!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je již za námi. Anaheim je prozatím aktivnějším mužstvem. Ducks si vypracovali větší množství šancí a především zásluhou Cama Talbota nedošlo doposud ke změně skóre. Do druhé třetiny tak vstoupíme za nerozhodného stavu.

Statistika střel na bránu po 1. třetině.
    Anaheim 13
    Edmonton 5

20:01

20:10
    Oilers se dostali do útočného pásma, jejich akce ale neměla dlouhého trvání.

20:45
    Talbot teď nikým neatakován vypomohl obráncům s rozehrávkou.

21:28
    Ani jednomu z týmů se nedaří usadit v útočné třetině soupeře. Hra je teď v podstatě hodně nepřesná.

22:08
    Sekere se prokličkoval ke střele. Tu Andersen vyrazil do rohu kluziště. Nicméně Edmonton už dlouho kombinuje na dostřel od Andersenovy brány.

23:28
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers. Taylor Hall dostává 2 minuty za podražení.

23:40
    Kesler přihrál Lindholmovi. Jeho střelu od modré čáry Talbot kryje.

24:02
    Tvrdý projektil Keslera mířil jen nad bránu.

24:40
    Ke střele se z pravého kruhu dostal opět Kesler. Tentokrát zamířil přesněji a trefuje tyč Talbotovy brány!

25:18
    Edmonton vyhazuje a do konce přesilovky zbývá bezmála 15 vteřin.

26:11
    Po oslabení do útoku ihned vyrazil Taylor Hall se Zackem Kassianem. Druhý jmenovaný se dostal k zakončení. Andersen však i nadále drží čisté konto!

26:48
    Střela Jordana Eberleho prosvištěla kolem Andersena.

27:20
    Oesterleho střelu z místa mezi kruhy obětavě zblokoval Silfverberg.

28:12
    Anaheim se po krátké odmlce opět usadil v útočném pásmu. Cam Talbot musí zůstat ve střehu, neboť Ducks střílí téměř z každé pozice.

29:16
    Talbot vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

30:16
    Connor McDavid po pěkné kombinaci s Pouliotem ohrozili Andersena. Ten střelu vyráží do bezpečí.

31:04
    Fanoušci domácích jsou teď hodně slyšet a ženou domácí za vítězstvím.

31:36
    Perron hledal Getzlafa, tomu střela nesedla.

32:09
    Hráči Edmontonu hrají dnes velmi obětavě. Doposud zblokovali 14 střeleckých pokusů domácích.

32:31
    Davidsonovu střelu zblokovala také pozorná obrana domácích.

33:13
    Střelu Sekery od modré čáry, zastavil pozorný Andersen. Následný pokus Fayne zblokoval útočník Ducks Mike Santorelli.

34:22
    Keslerově střele z levého hruhu scházela přesnost.

34:37
    V zápětí se do zakončení dostal také Hampus Lindholm. Cam Talbot jeho střelu dobře viděl a přerušuje hru.

35:01
    Bekhendový pokus posílá Talbot svou vyrážečkou do bezpečí.

35:49
    Edmonton se na chvíli usadil v útočném pásmu. K ohrožení Andersenovy svatyně ale nedošlo.

36:32
    Hra je přerušena pro ofsajd domácích.

36:50
    Po nepřesné rozehrávce Oilers jsou u puku domácí.

37:28
    Getzlaf nahodil puk za Talbotovu bránu. Jeho spoluhráči ale odjeli vystřídat.

38:30
    Coglianovu střelu z pravého kruhu vyráží Talbot pouze před sebe. Naštěstí pro něj obrana Oilers nikoho k dorážce nepustila.

38:40
    Střelu Eberleho na druhé straně kluziště Andersen bezpečně vyráží.

39:06
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers. Za držení je vyloučen Khaira.

39:40
    Ducks kombinovali v útočném pásmu a několikrát nebezpečně vystřelili. Cam Talbot ale stále drží naděje svého týmu na vítězství!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ani ve druhé třetině jsme branku neviděli. Hráči obou mužstev hrají s úžasným nasazením, zejména brankáři jsou prozatím bezchybní. Nejprve střela domácího Ryana Keslera skončila jen na spojnici Talbotovy brány, na druhé straně nedokázali své přečíslení využít Hall a Kassianem. Do 3. třetiny tak budeme vstupovat za stavu 0:0. Nicméně Ducks budou mít ještě výhodu v podobě přesilové hry!

Statistika střel na bránu po 2. třetině.
    Anaheim 21
    Edmonton 15

40:01

40:08
    Edmonton po vhazování dostává puk až k bráně Andersena.

40:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Anaheim využívá svou přesilovku a dostává se do vedení!! RYAN GETZLAF si z rohu kluziště navedl kotouč směrem k Talbotovi a chytrou střelou zápěstím pod břevno skóruje. Asistence: David Perron, Cam Fowler.
    40:42 Ryan GETZLAF - 1:0

41:53
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Vedení Ducks netrvalo dlouho!! JORDAN EBERLE obdržel přesnou přihrávku od Pouliota a přesnou střelou z pravého kruhu pod břevno nedal Andersenovi šanci. Asistence: Benoit Pouliot, Cam Talbot.
    41:53 Jordan EBERLE - 1:1

42:54
    Nebezpečnou střelu z levého kruhu vyráží Talbot nad bránu.

43:40
    Anaheim po inkasované brance ihned zatlačil Edmonton do své třetiny. Aktivní byl zejména David Perron. Talbot si však s jeho střelou poradil.

44:19
    Ani Edmonton nezůstává pozadu a brankáři na obou stranách mají hodně práce.

44:52
    Kassianova střela byla zblokována. Oilers teď doslova uzamkli Ducks ve své obranné třetině.

46:01
    Hra má teď neskutečný spád a nabízí spoustu brankových příležitostí na obou stranách!

46:24
    Pokus Edmontonu o rozehrávku končí jen zakázaným uvolněním.

46:35
    David Perron se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho střelu Talbot zkrotil a přerušil hru.

47:35
    Letestu s Hendricksem se rvou za bránou soupeře. Ducks si pomohli jen za cenu faulu!

47:40
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks. Potrestaným je Simon Despres za držení.

48:32
    Edmontonu se nedaří usadit v útočném pásmu. Bieksa právě vyvezl kotouč až do středního pásma a posílá ho za Talbotovu bránu.

50:45

50:46
    Z trestné lavice se sám na Talbota řítil Simon Despres, zvolil střelu zápěstím. Talbot jeho pokus zastavuje lapačkou!

51:17
    Perron si vyměnil kotouč s Getzlafem. Jejich útočné snažení eliminovala pozorná obrana Oilers.

52:10
    Garbutt se ocitl sám před Talbotem. Nicméně ještě předtím rozhodčí přerušili hru pro ofsajd.

52:52
    Střele Silfverberga vystavil Cam Talbot stopku fantastickým zákrokem lapačkou!

53:32
    Sekera nebezpečně vypálil. Obránci Ducks jeho střelu zblokovali.

54:06
    Getzlaf hledal přihrávkou před bránu Santorelliho. Ten se ke střele však nedostal.

54:48
    Projektil Kevina Bieksy vyrazil Talbot do bezpečí.

55:25
    Ducks zatlačili Edmonton. Cam Talbot předvedl v posledních minutách hodně důležitých zákroků.

56:25
    Tlak Ducks stále stoupá. Jakob Silfverberg se snažil procpat puk za Talbota. To se mu nepovedlo a rozhodčí hru přerušili.
    Těšíte se na další zápas pod širým nebem?

57:05
    Střelu Bieksy od modré zblokoval Fayne a Edmonton alespoň na chvíli dostává kotouč ze své střetiny.

57:38
    Ryan Getzlaf vyvezl kotouč podél mantinelu do útočného pásma a bekhendovým nahozením ho poslal směrem k Talbotovi. Ten ho ukryl v lapačce.

58:25
    Zakázané uvolnění Ducks.

58:48
    Anaheim se opět usadil v útočném pásmě. Bránu Talbota ale neohrozil.

59:30
    Do konce 3. třetiny zbývá 30 vteřin. Vhazovat se bude před Andersenem.

59:38
    Po přihrávce Draisaitle se ke střele z levého kruhu dostal Lander. Andersen jeho pokus vyráží do rohu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 3. třetině je stav zápasu nerozhodný 1:1 Nejprve skóroval domácí kapitán Ryan Getzlaf. Na jeho branku však záhy odpověděl Jordan Eberle. Za malou chvíli tak začne prodloužení.

60:01

60:29
    McDavid vyhrál buly. Sekera rozehrává zpoza své brány.

61:24
    Anaheim vítězí! Po krásné individuální akci ujížděl na Talbota RICKARD RAKELL, zvolil kličku do bekhendu a k radosti domácích příznivců překonal bezmocného brankáře. Asistence: Sami Vatanen, Ryan Getzlaf.
    61:24 Richard RAKELL - 2:1

Je dobojováno. Prodloužení netrvalo dlouho a Anaheim strhl vítězství na svou stranu. Postaral se o to Rickard Rakell, který nádherným gólem uzavřel střlecký účet dnešního zápasu!

Anaheim si dnes přispal již své sedmé vítězství v řadě, což činí v současnosti nejdelší sérii v celé NHL. Ani Edmonton nepodal špatný výkon, nicméně ani po 6 zápasech neokusil chuť vítězství.