Jihlava – Poruba 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:7 (kon.) | Kladno – Letňany 5:6 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Poruba 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 0:3 (kon.) | K. Vary – Havířov 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 7:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:9 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
Třinec – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Opava 7:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 5:7 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 7:6 (po pr.)
HC Olomouc
0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
HC Kometa Brno
Sobota 27.02.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 16. kolo

Třetí třetina Hanákům vůbec nevyšla, naopak Kometě se dařilo výborně. Deset minut před koncem navýšil vedení Jihomoravanů na 5:0 Jan Hasoň, chvíli nato se mezi střelce zapsal i Dominik Knap. Definitivní tečku udělal za utkáním dvě minuty před koncem Radim Ferda. (13:57:23)

59:26
    Hasoňovu střelu od modré ještě zblokoval Matěj Zabloudil, hostující útočník to ale zkusil znovu a trefil betony Galušky.

59:05
    Poslední minuta utkání se dohrává v útočném pásmu Komety.

58:20
    Posledních několik minut zřejmě odehrají domácí ve čtyřech. Za krosček je totiž dvěma minutami na trestné lavici potrestán Josef Podlaha (OLO).

57:20
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak tohle je pro Hanáky pořádná facka. Ve vlastní přesilovce totiž neuhlídali RADIMA FERDU, který našel skulinku ve výstroji domácího brankáře. Asistence: Marek Škvrně, Filip Král.

55:55
    Přesilovka také pro Kohouty! Tomáš Petrla (KOM) si odsedí dvě minuty za sekání.

55:20
    Domácí trochu přitvrdili a tlačí se do branky ze všech sil, Kometa ale výborně brání, a tak Dostálovo čisté konto ohroženo nebylo.

54:15
    Kometa je opět v útočném pásmu, domácí ale dobře napadají, a tak se puk jen těžko dostává až před Galušku.

53:30
    Hraje se znovu od branky k brance, Hanáci se ale zdají tak trochu rezignovaní. Přesto se ještě snaží něco s výsledkem udělat.

52:38
    Kometa už nikam nespěchá a zdá se, že především hlídá čisté konto Dostála.

51:58
    O osudu zápasu je zřejmě rozhodnuto. DOMINIK KNAP se dlouho nerozmýšlel a z mezikruží poslal puk přesně k levé tyčce branky bezmocného Galušky. Asistence: Robert Havlát.

51:00
    Hanáci zkouší najít cestu, kudy ohrozit Dostála, Kometa ale výborně brání.

50:22
    Kometa ve své aktivitě nepolevuje, po odrazu puku před brankou tak mohl dorážet Krejčí, tomu se ale nepodařilo kotouč usměrnit za Galušku.

49:21
    Hanáci inkasují nepopulárního bůra. Po akci domácích zahrozili z rychlého protiútoku i Brněnští a JAN HASOŇ našel prostor, kudy prostřelit Galušku. Asistence: Marek Škvrně.

48:25
    Kohouti měli hodně blízko ke gólu, když se do útoku prohnala formace ve složení Machálek, Husták a Říčka, tu ale stihli hosté dobruslit.

46:17
    Hosté se dál drží v útočném pásmu a domácím přidělávají pořádné starosti, Hanáci se však snaží držet hráče v modrých dresech dál od své branky.

45:02
    Říčkovu střelu z téměř nulového úhlu vyrazil Dostál špičkou hole nad branku.

44:28
    Kometa už se radovala z další branky, rozhodčí však signalizoval postavení hráče v brankovišti.

44:13
    Na střelu Krejčího od modré čáry Galuška dobře viděl a schoval ji v připravené lapačce.

43:40
    Domácí se už v pěti dostali před brněnského brankáře, ohrozit střelou se jim ho ale nepovedlo.

42:38
    Havlát to zkoušel kolem levé tyčky z otočky a bekhendem, jeho střela ale jen proletěla kolem Galuškovy svatyně.

42:00
    Hanákům se povedlo kotouč vyhodit až k Dostálovi a na chvíli se osvobodit.

40:42
    Menším trestem a osobním trestem je za zákrok do oblasti hlavy a krku potrestán Miroslav Skopal (OLO). Kohouti se tak znovu musí bránit. Menší trest odpyká Matěj Kořenek.

40:12
    Kometa do třetí třetiny opět vlétla a rovnou se tlačí před Galušku.

40:01

I po druhé třetině mohou být spokojenější hosté, kteří ve 34. minutě zvýšili svůj náskok už na tříbrankový po střele jednoho z členů reprezentační sedmnáctky, a to Marka Škvrně. Chvíli před koncem pak Kometa využila další přesilovku zásluhou Libora Zábranského.

40:00

39:37
    Hosté teď olomouckou obranu doslova rozebrali na kousky. Kometa se prohnala do útoku, třikrát si prohodila puk a mohla zakončovat do odkryté brány, poslední přihrávka ale hostům tak úplně nevyšla.

39:02
    Olomoučtí se ale po inkasované brance dostali před brněnského brankáře a vymýšlí, kudy dostat puk do branky.

38:26
    Tohle už je s domácím týmem opravdu špatné. Kometa po střele jednoho z obránců, a to LIBORA ZÁBRANSKÉHO, přidává už čtvrtý zásah. Asistence: Matěj Novák.

37:10
    Ve stejném čase se otevírají dvířka na trestnou lavici, a to znovu pro Olomouc. Dvě minuty za podražení si odpyká Dominik Hajšman (OLO).

37:10
    Z těsné blízkosti pak Havlát trefil Galušku jen do masky.

36:45
    Brno dlouho neváhalo a vyrazilo do útoku, z pravé strany ale kolem tyčky puk do branky nedostalo.

36:10
    Hanáci se na chvíli osvobodili, když vyvezli puk až do útočného pásma, tam se ale v rohu kluziště dostali k puku hosté.

35:12
    Hosté zůstávají aktivní a dál se tlačí do branky, Galuška ale jejich úmysly dobře přečetl, a tak puk zůstal někde v jeho výstrojí mezi rukou a bokem.

33:43
    Hosté těží ze své aktivity a přidávají už třetí branku. MAREK ŠKVRNĚ si najel k dolní hranici pravého kruhu a tvrdou střelou propálil olomouckého brankáře. Asistence: Radim Ferda, Jan Hasoň.

33:27
    Po levé straně se protáhl před Dostála Říčka, mířil ale těsně vedle tyčky brněnské branky.

33:15
    Hanáci se osvobozují a míří do útočného pásma.

32:45
    Kometa dál kombinuje v útočném pásmu, se střelami ale poměrně šetří.

32:20
    Z pravé strany to zkusil Knap, jeho střelu ale Galuška schoval ve výstroji a přerušil hru.

31:00
    Kometa přidělává Kohoutům pořádné starosti. Ti se tak jen těžko zbavují tlaku a marně hledají prostor, kudy vyhodit puk.

30:35
    Hráči v modrých dresech si několikrát prohodili puk v těsné blízkosti Galušky, do střely jim pak ale sáhl jeden z bránících hráčů.

30:10
    Skopal to zkusil z levé strany, jeho střelu ale Dostál dobře viděl a schoval ji v lapačce.

28:35
    Kometa se znovu tlačí před Galušku, ten si tak na nedostatek práce stěžovat nemůže.

27:52
    Gajarský se snažil z těsné blízkosti procpat puk za Galuškova záda, olomoucký brankář ale jeho úmysly dobře přečetl.

26:46
    Kohouti vyhráli buly a drží se v útočném pásmu, jejich střely ale zatím blokují bránící hráči.

26:18
    Vhazovat se tentokrát bude před Dostálem.

25:15
    Machálek jen nahodil z pravé strany a po puku se natahovali jeho spoluhráči, avšak marně.

24:00
    Kometa se rychle dostala zpátky do útočného pásma, kombinuje ale převážně za brankou Galušky.

23:00
    Kohouti se drží v útočném pásmu a čekají na chybu hostujícího celku, Kometa ale vsází na jistotu a přesné přihrávky.

22:40
    Po nahození jednoho z hostujících hráčů z levé strany puk jen prošel po hranici brankoviště.

21:59
    Kohouti trochu uspěchali přechod do útočného pásma, a tak se dopustili zakázaného uvolnění, vhazovat se bude znovu před Galuškou.

21:15
    Hanáci se dostali před Dostála, ke střele už ale ne, a tak Říčka alespoň ometl kotouč o mantinel.

20:40
    Střelu Nováka Galuška ještě vyrazil betony, o chvíli později si musel poradit s pokusem Trnky od levého mantinelu.

20:05
    Domácí po úvodním buly druhé třetiny jen nahodili puk do útočného pásma, tam u něj ale byli dřív hosté.

20:01

Kohouti mají o čem přemýšlet. Kometa se totiž dostala už do dvoubrankového náskoku, když se trefil Štěpán Kučera a Lukáš Frydrych. Hanáci si vytvořili několik velkých šancí, proměnit je ale nedokázali.

20:00

19:22
    Velká šance Skopala! Olomoucký útočník se po pravé straně dostal až k brance hostů, z těsné blízkosti ale nedokázal puk usměrnit do odkryté branky.

18:23
    Olomouc se znovu usadila před Dostálem a kombinuje.

18:10
    Hajšman vyvezl puk do středního pásma, tam jej ale zastavili hned dva vracející se hráči.

17:10
    Hajšman si na pravém kruhu ještě zpracoval puk, dostal se až k hranici kruhu a střílel, jeho pokus ale jen škrtl o betony Dostála.

16:30
    Kometa je ale rychle zpět v útočném pásmu a kombinuje. Hanáci se ji ale snaží držet převážně u hrazení.

15:35
    Hanáci si našli cestu do útočného pásma, ke střele se už ale přes dobře bránící Kometu nedostali.

14:52
    Novák ve středním pásmu nabral rychlost a prohnal se až před Galušku. Z pravé strany pak zkusil nadvakrát své štěstí, už ležícího brankáře ale nepřekonal.

14:14
    A právě po důrazu před brankou uskakují na rozdíl dvou gólů, když puk za olomouckého brankáře dostrkal LUKÁŠ FRYDRYCH. Asistence: Libor Zábranský, Jan Süss.

13:35
    Hra se znovu přesouvá od branky k brance, hosté jsou ale v přebrankovém prostoru o něco důraznější.

12:59
    Z těsné blízkosti to zkoušel Novák, jeho střelu ale olomoucký brankář dobře viděl.

12:20
    Po střele Kučery od modré Galuška jen instinktivně zasáhl betonem a vyrazil kotouč do rohu.

11:35
    Hanáci se snaží najít odpověď na inkasovanou branku a drží se před brankářem v modrém.

10:58
    Hanáci se dostali před hostujícího brankáře a střelu Pěchy od pravého mantinelu chtěl ještě těsně před brankou tečovat připravený Skopal, tomu ale puk odskočil mimo dosah.

09:18
    Hosté nakonec přece jen využívají přesilovku a otevírají skóre utkání. Kometa se na chvíli usadila před Galuškou a několikrát si prohodila kotouč. A po spolupráci dvou obránců dostal neměl ŠTĚPÁN KUČERA problém poslat kotouč k levé tyči. Přesouvající se Galuška neměl šanci zasáhnout. Asistence: Filip Král.

08:10
    Domácí ale brzy vyhazují puk z vlastního pásma a šetří tak cenné vteřiny.

07:26
    Přesilovka pro Brno! Marek Husták (OLO) neuhlídal svou hokejku, a tak je potrestán za vysokou hůl. Olomoucký útočník si odpyká dvě minuty.

06:38
    Hosté dál kombinují v útočném pásmu, Hanáci ale dobře brání, a tak Galuška příliš práce nemá.

06:05
    Štreit zachytil rozehrávku hostů ve vlastním pásmu a vyslal do útoku Hustáka, ten za polovinou hřiště jen nahodil puk k Dostálovi.

05:40
    Před Dostála se dostala druhá formace Kohoutů, hosté ji ale nenechali ohrozit svou svatyni.

04:50
    Hanáci se jen těžko osvobozují z brněnského sevření. Kometa Kohoutům pořádně motá hlavu.

04:10
    Hosté se usadilo v útočném pásmu a kombinují, jejich střely ale zatím míří mimo olomouckou branku.

03:15
    Brno se drží před Galuškou, Olomouc ale velmi dobře brání, a tak se Kometa ke střele ještě nedostala.

02:57
    Škvrně prověřil pozornost Galušky střelou od vrcholu kruhů, po jeho střele ale jen zaduněl zadní mantinel.

02:27
    Hra se přesunula do středního pásma, ani jeden z týmů nikam nespěchá.

02:07
    Podlaha to zkusil z prostoru mezi modrou čárou a vrcholy kruhů, mířil ale hodně mimo.

01:10
    Hosté jsou o něco aktivnější a častěji se objevují před olomouckou brankou, po jednom takovém útoku ale skončil mezi třemi tyčemi právě jeden z hostujících hráčů, a tak byla hra přerušena.

00:57
    Před dostála si našla cestu i nová první formace Kohoutů, ani oni ale nedokázali hostujícího brankáře ohrozit střelou.

00:30
    Po úvodním buly vyrazili do útoku Brňané, jejich nahození ale skončilo mimo tři tyče.

00:01

HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Bahounek, Murla, P. Mader, Štreit, Holiš, Rutar – M. Urban, M. Zabloudil (C), Husták, Podlaha, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Kořenek, Říčka.

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Petrla, Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Král, Jeřábek – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Matula, Knap, Krejčí, Frydrych, Nečas, Ferda, Süss.

Rozhodčí: Škach – Doležel, Nazad.

Velkým favoritem utkání je brněnská Kometa, která se drží na šestém místě a na svém kontě má 83 bodů. Hanákům patří poslední místo skupiny A, tedy dvanáctéa během nadstavby nasbírali 55 bodů.

Kometa je na tom mnohem lépe. Během nadstavby sice Brno zaznamenalo pár krátkých sérií proher, vždy je pak ale přerušila vítězství. V posledních třech kolech se Kometa dvakrát představila doma. Nejprve vyzvala Slavii, které podlehla 3:7, poté si spravila chuť v utkání s Vítkovicemi, kdy slavila vysokou výhru 9:3. Naposled však v jihomoravském derby nestačila na Zlín a musela se smířit s výsledkem 2:5.

Olomouci se v nadstavbě lepí pořádná smůla na paty. Kohoutům se ve druhé části sezóny vůbec nedaří a za sebou mají už dvanáctizápasovou šňůru proher. V posledních třech kolech Hanáci nejprve vyrazili na trip, kde v prvním utkání podlehli Chomutovu 2:4, poté Plzni 2:7. V dosud posledním odehraném zápase vyzvali Olomoučtí před vlastními fanoušky Hradec Králové. Kohouti už po deseti minutách prohrávali 0:4, ve třetí třetině se ale dotáhli na rozdíl jediné branky a na tabulích svítil stav 4:5. O vítězství Mountfieldu ale rozhodl gól do prázdné klece.

Na programu dorostenecké nejvyšší soutěže je už poslední kolo nadstavbové části. V něm se na olomouckém ledě utkají domácí Olomouc a celek z nedaleké moravské metropole, Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Kučera (Král), 15. Frydrych (Zábranský, Süss), 34. Škvrně (Ferda, Hasoň), 39. Zábranský (Novák), 50. Hasoň (Škvrně), 52. Knap (Havlát), 58. Ferda (Škvrně, Král)

Rozhodčí: Škach – Doležel, Nazad