Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Chicago 3:2 (3:2 po s.n.) | Calgary – Nashville 3:2 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:0 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Washington 4:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1) Stav série: 1:2
Berani Zlín
Čtvrtek 10.03.2016, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

51:47
    Libor Kašík (ZLN) končí v tomto zápase. Za sekání totiž obdržel trest pět minut plus do konce utkání. V brance ho nahradí Luboš Horčička a pětiminutový trest odpyká Zdeněk Okál.

51:14
    Kubišovu střelu nejdříve vyrazil Hamerlík a poté byl zlínský útočník faulován Jiřím Polanským (TRI). Polanský je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl, velká šance pro Zlín.

46:15
    Rákos si hned po vhazování dojel pro faul Oldricha Kotvana (ZLN), který ho u mantinelu zastavil nedovoleně. Zlínský bek musí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

41:29
    Polanský byl v rohu kluziště faulován Tomášem Žižkou (ZLN) a Oceláři si zahrají přesilovku. Žižka je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, kterou zasáhl Polanského do obličeje.

38:56
    Další nebezpečná situace před Kašíkem. Polanský přihrál Danielu Rákosovi (TRI), který ani nadvakrát proti zlínskému gólmanovi neuspěl a pak fauloval. Rákos si odsedí dvě minuty za sekání, Dalibor Řezníček (ZLN) je však vyloučen za následný krosček proti Rákosovi.

29:37
    Poprvé ve druhé části uvidíme přesilovku. Jiří Marušák (ZLN) srazil k ledu Tybora a je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

16:33
    Třinec musí do čtyř. Jiří Polanský (TRI) za brankou Hamerlíka nedovoleně zastavil Vlacha a odpyká si dvě minuty za podražení.

13:46
    Kopecký střílel od modré čáry mimo Kašíkovu bránu. Při dalším přechodu Třince fauloval Robert Říčka (ZLN) Noska a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Třinec si po komerční pauze zahraje přesilovou hru.

07:19
    Kotvanovu střelu od modré čáry vyrazil Hamerlík vyrážečkou. O chvilku později fauloval Martin Adamský (TRI) Holíka a odsedí si dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Zlín.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 33. Tybor (Adamský, Hrabal), 39. Pechanec (Svačina, Kanko) – 9. Holík (Bukarts, Žižka), 53. Holík (Kotvan, Bukarts), 63. Holík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Galvas (A), Hrabal, Jank, Nosek, M. Doudera, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Kopecký (C) – Svačina, Pechanec, Kanko – Adamský, Polanský (A), Rákos – Tybor, Kindl, Matuš – M. Kovařčík. Trenér: Jiří Dopita.
    Berani Zlín: Kašík (od 52. Horčička) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Čachotský – Čech, Cibák, Okál – Kubiš, Fořt, Šťastný. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Martin Fraňo, Robin Šír – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda

Diváci: 5 136 (99 % celkové kapacity)