Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Chicago 3:2 (3:2 po s.n.) | Calgary – Nashville 3:2 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:0 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Washington 4:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Stav série: 1:2
Piráti Chomutov
Čtvrtek 10.03.2016, 17:20 • DRFG Arena, Brno • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

47:18
    A tohle je další velká zápletka dnešního klání. Za inkriminovaný zákrok na Tejnora rozhodčí vyloučil Tomáše Malce na pět minut plus do konce utkání! Chomutov má unikátní šanci zdramatizovat duel.

45:34
    Početní převaze Komety odzvonilo. Dvě minuty za držení hole obdržel Leoš Čermák. Za třináct vteřin tedy Chomutova začne přesilová hra.

43:47
    Domácí mají unikátní šance jít do trháku. Jan Rutta vypálil puk do hlediště a modrobílí budou hrát ještě déle než půl minuty trvající přesilovou hru pět na tři!

42:24
    A pozor! Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Juraj Valach a Kometu čeká velmi výhodná přesilová hra čtyři na tři! Poté, co se vrátí Hanzlík, budou hrát domácí dokonce pět na tři!

41:50
    Rozhodčí rozdělili tresty. Michal Vondrka obdržel dvě minuty za podražení, za předcházející potyčku sudí potrestali Bretta Skinnera málo vídaným trestem 2+2+10 minuty za hrubost, Tomáše Malce na 2+2 minuty za hrubost. Obě mužstva budou hrát ve čtyřech.

40:59
    Piráti si na úvod třetí třetiny zahrají přesilovku. Hosté se řítili do přečíslení dva na jednoho, a tak Jan Hanzlík zatáhl za "záchrannou brzdu", podrazil chomutovského útočníka, za což obdržel dvouminutový trest.

37:01
    Jan Rutta za bránou podrazil Hynka Zohornu, za což obdržel dvouminutový trest. Tento verdikt se vůbec nelíbí trenérovi Vladimíru Růžičkovi, který si nechal od rozhodčího daný výrok vysvětlit.

34:23
    Poprvé ve druhé třetině si zahrají přesilovou hru domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Brett Skinner.

26:25
    K nelibosti zaplněné DRFG Areny rozhodčí podruhé v utkání vylučuje domácího hráče. Dvě minuty za hrubost obdržel Tomáš Malec. Šance pro Chomutov navýšit své vedení, a dostat se tak do trháku.

22:41
    Hosté si zahrají svou první početní převahu v utkání. Dvě minuty za sekání obdržel Hynek Zohorna.

10:31
    Domácí si vytvořili tlak, který nápadně připomínal přesilovou hru a nakonec si vykoledovali faul, po němž si skutečnou početní převahu zahrají. Dvě minuty za krosček obdržel Dominik Tejnor.

07:35
    Domácí si zahrají první početní převahu utkání. Juraj Valach poslal kotouč z vlastní třetiny do hlediště, za což obdržel dvouminutový trest ve hře.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 28. Čermák (TS), 44. H.Zohorna (Špirko, Kováčik), 45. Špirko (Trška, H.Zohorna) – 21. Račuk (Tomica, Červenka), 51. Kaše (Kämpf)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle (A), Kozák, Hanzlík, Kováčik, Trška, Malec, Šnajnar – Ostřížek, Čermák (C), H. Zohorna – Káňa, Hruška (A), Špirko – Dočekal, Raška, Dostálek – Burian, Koreis, Mrázek – R. Zohorna.
    Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Harant, Šidlík – Tomica (A), Červenka, Račuk – Vondrka (C), Růžička, Hřebejk (A) – Sklenář, Kämpf, Květoň – Dušek, Kaše, Ölvecký – Šidlík.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Komárek, Ondráček