Mannheim – Sparta 1:5 (kon.) | Třinec – Eisbären 1:6 (kon.) | Zürich – Salzburg 4:8 (kon.)
Rögle BK – Kloten 1:6 (kon.) | Davos – Mannheim 7:1 (kon.) | Okanagan – Třinec 3:5 (kon.)
Sparta – Rögle BK 4:3 (kon.) | Eisbären – Zürich 3:7 (kon.)
ZSC Lions
4:8 (3:1, 0:5, 1:2)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 08.04.2016, 11:00 • Tipsport Arena, Praha (CZE) • Memoriál Jana Marka

Z dopoledního programu Memoriálu Jana Marka je to pro tuto chvíli vše. S konstatováním, že Red Bull Salzburg přestřílel v nádherném utkání ZSC Lions 8:4 se s Vámi loučí Tomáš Reiner. Na shledanou. (13:15:43)

Nejlepší hráči utkání:

Justin Sigrist (ZSC) 0+1
    Martin Pospíšil (SLZ) 2+0

Salzburg ve třetí třetině vstřelil další dva góly, o které se postarali Martin Pospíšil a Moritz Wirth. Za hosty už pouze korigoval skóre necelých pět minut před koncem Nils Pfister. Samuel Oana měl 5 sekund před zazněním závěrečné sirény k dispozici trestné střílení, to ovšem neproměnil. Celkově jsme byli svědky zřejmě nejatraktivnějšího utkání na turnaji. Konečný výsledek. ZSC Lions 4 EC Red Bull Salzburg 8.

59:55
    Samuel Oana před bránou zpomalil a snažil se zamířit přesně do pravého horního rohu brány, jenže ji minul!

59:55
    Trestné střílení. Tom Eric Bappert, hákování.

59:55
    Samuel Oana se řítil sám na bránu a po faulu Toma Erica Bapperta bude následovat trestné střílení!

59:00
    Do konce nádherného a na góly velmi bohatého utkání zbývá odehrát posledních 60 sekund.

57:49
    Hráči Zürichu vytvořili před bránou Salzburgu obrovský závar, překonat Mateje Batoryho ale z blízkosti nedokázali!

57:28
    Kristens Arnicans (SZC) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

56:30
    Alexander Frander (SLZ) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

56:30
    Lions právě vstřelili branku!
    NILS PFISTER střílí gól a snižuje obrovský náskok Salzburgu na čtyři góly!! Nils Pfister se dostal v blízkosti brány ke střele, která prošla Matejovi Batorymu mezi betony. Asistence: Samuel Oana.

56:04
    V Tipsport Areně doposud padlo 11 gólů, k vidění byla jedna bitka, spousty osobních soubojů a jedno zranění.

55:50
    Necelých pět minut před koncem utkání můžeme konstatovat, že zápas mezi Zürichem a Salzburgem přinesl úplně všechno.

55:28
    Ryan Savage na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na bránu Nilse Johnsona, který kotouč vyrážečkou vyrazil mimo.

53:02
    Hra se přelévá v pravidelném rytmu ze strany na stranu, jenže ani jeden z týmů se nemůže dostat do šance.

51:42
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých devět minut a po bitce mezi Kristersem Arnicansem a Carsonem Dimmofem se hra na chvíli poměrně hodně uklidnila. Nepočítáme-li gól Moritze Wirtha.

48:47
    Salzburg právě vstřelil branku!
    MORITZ WIRTH skóruje a zvyšuje na 8:2 pro Salzburg!! Moritz Wirth se ocitl sám před brankovištěm a takovéto chyby se zkrátka trestají. Obránce Salzburgu zamířil přesně mezi Nilse Johnsona. Asistence: Cedric Schiemenz, Alexander Pfarmaier.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Arnicans (Sigrist), 12. Arnicans (Pfister), 12. Oana, 57. Pfister (Oana) – 2. Pospíšil (Gehringer, Schiemenz), 21. Schiemenz (Wirth), 25. Miller (Zimmerman), 28. Savage (Bappert), 32. Schiemenz, 34. Lavallee (Dimoff), 46. Pospíšil (Schiemenz), 49. Wirth (Schiemenz, Pfarmaier)

ZSC Lions: Johnson (Werren) – Berni, Widmer, Hauser, Kohli, Leuenberger, Vonbun, Burger, Guggisberg – Tschudi (A), Lukaszek, Diezi – Rusi, Barbei, Oana – Oeggerli, Arnicans, Calzimiglia – Berri, Sigrist (C), Pfister (A). Hlavní trenér: Paul Berri.
    EC Red Bull Salzburg: Batory (Minch) – Wirth, Bappert, Sander, Dobson, Lavallee- Pfarmaier, Frander – Westerthaler, Savage, McKenna – Schutz, Zimmerman, Pospíšil – Streu, Schiemenz, Dimoff – Gehringer, Valtiner, Huber – Miller. Hlavní trenér: Teemu Levijoki.

Rozhodčí: Pavel Sháněl, Zuzana Svobodová, Filip Bednář