Rusko – Finsko 4:2 (kon.) | Česko – Slovensko 4:3 (po pr.)
Slovensko
Sobota 09.04.2016, 18:00 • ZS Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj čtyř (U19)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Slovenská reprezentace

Naši východní sousedé mají, jak známo, poněkud zvláštní systém výchovy mladých hokejových nadějí. Slovenská dvacítka nastupuje v první lize a Tipsport lize, kde mají nadějní hráči postupně sbírat zkušenosti s dospělým hokejem. Nutno dodat, že tento tým nazvaný podle hlavního sponzora „HK Orange 20“ působí v obou soutěžích spíše jako fackovací panák, ale účel světí prostředky a pro mladé hráče jde o nezaplatitelnou zkušenost.

Na mezinárodních akcích Slováci letos moc nezáří. Reprezentace U19 se objevila v srpnu na Turnaji čtyř v Chomutově, zde si však připsala pouze dvě prohry s Německem a Švýcarskem a jednu výhru po prodloužení (proti českému týmu). Mistrovství světa hráčů do dvaceti let v tomto směru také nebylo příliš povedené. Naši sousedé prohráli ve východní skupině všechny zápasy až na utkání s úplným outsiderem z Běloruska, kterému udělili porážku 4:2. V playout to se slovenským týmem dopadlo podobně.
    Slovenští hráči mají jistě o motivaci postaráno a bude zajímavé sledovat, jak se s ní poperou.

Česká reprezentace

Čeští mladíci poslední dobou neslaví příliš mnoho úspěchů v mezinárodních kláních a stále se tak čeká na generaci, která by opět navázala na zlatou éru českého juniorského hokeje a opět přivezla z Mistrovství světa nějaký cenný kov. Dobrou zprávou je, že hráči kolem dvaceti let věku se začínají zapracovávat v extraligových týmech a dokonce je začínají táhnout. Situace kolem naší hokejové budoucnosti by tak nemusela být tak špatná, jak se dříve zdálo. Na Turnaji čtyř zemí se představí poměrně nezkušený tým, který bude chtít ukázat konkurenceschopnost a kvalitu.

Trenér David Bruk povolal do Hodonína pár osvědčených jmen, mezi které bezesporu patří kapitán David Kaše (draftován ze 128. místa Philadelphií Flyers), který pod trenérem Růžičkou v Chomutově neprožíval dobré období, když si ve třiceti odehraných zápasech připsal jen dva kanadské body a proto pro něj bylo vysvobozením hostování v prvoligové Kadani. Tam si Kaše v šestnácti zápasech připsal čtrnáct bodů a rozhodně si zlepšil náladu po nepovedené první části sezóny. Velký příslib do budoucna představuje také Filip Suchý (43z, 29+34), který vyhrál bodování základní části extraligy juniorů a patří tak mezi hráče na něž je kladeno největší očekávání.
    Trénink české reprezentace.

Česko: Růžička (Kuchař) – Jandus, Zajíc, Šnajnar, Klinger, Kaňák, Hronek (A), Bartko – Procházka, Kaše (C), Koblížek (A) – Ďurač, Kusý, Wágner – Svoboda, Spratek, Dufek – Vracovský, Kokoška, Kulda – Flok.
    Trenér: David Bruk.

Slovensko: Foltán (Babik) – Roman (A), Košecký, Danko, Šefčík, Trska, Burzík, Kvocera – Váňa, Lindeman, Andrisík – Žiak (A), Murín (C), Sloboda – Koziot, Koyš, Prášil – Spodniak, Žitný, Miro – Trudman.
    Trenér: Ernest Bokroš.

Rozhodčí: Pražák, Šindler – Brejcha, Suchánek.

Dobrý večer dámy a pánové, zdravím Vás ze zimního stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně. Za zhruba dvacet minut nám začne utkání mezi českým výběrem a celkem ze Slovenska. Češti hráči jsou po včerejší výhře nad Rusy jistě dobře naladěni, ale to Slovensko taktéž, protože si překvapivě poradilo s Finskem.

Před samotným začátkem utkání si ještě vyslechneme státní hymny obou zemí.

00:01

00:08
    Jako první se puku ujímají Češi a to konkrétně Kaše, který vyzkoušel Foltána.

00:30
    A další situaci musel řešit slovenský brankář Foltán.

00:50
    Špatná rozehrávka Bartka končí až na icingu.

01:38
    Svoboda zachytil rozehrávku Slovenska a snažil se najít spoluhráče před brankou, jeho přihrávka však byla sražena a skončila až za slovenskou svatyní.

02:46
    Češi jsou na úvod utkání aktivnější. Čtvrtá česká formace se snaží najít způsob, jak dostat kotouč do branky. To se jim však zatím nedaří.

03:40
    Velkou příležitost teď měl na hokejce Kaše, ale střelu Procházky nedokázal tečovat přesně.

05:29
    Nahození Spratka vyrazil Foltán před sebe. Tam stál ale jen obránce Slovenska, kterému se podařilo odklidit kotouč do bezpečí.

06:43
    Češi stále dobívají útočné pásmo svého soupeře, ale Slovensko dobře brání a nepouští český tým do zakončení.

07:33
    Česko právě vstřelilo branku!
    Nádherná akce Českého týmu končí v síti! Koblížek našel před brankou Kašeho, ten se neukvapil a místo střely zvolil ještě přihrávku na odkrytého ONDŘEJE PROCHÁZKU, který neměl problém trefil poloprázdnou branku. Asistence: David Kaše, Radek Koblížek.

08:55
    Slovenský forvard Žiak byl teď pod tlakem a proto mu nezbývalo nic jiného, než vyhodit puk až na zakázané uvolnění.

09:19
    Andrisík se tlačil před Růžičku, ale kotouč mu sebral parádním obranným zákrokem Koblížek.

10:23
    Mezi kruhy osamocený Spratek netrefil v dobré pozici branku slovenského mužstva.

10:46
    A další Spratkův pokus Foltán vyráží do ochranné sítě.

10:51
    Český gólman Růžička si od začátku zápasu ještě prakticky nesáhl na puk. Česká obraná funguje skvěle.

10:51
    Vyloučení v týmu Slovensko (Danko – 2 min., hákování).

11:44
    Dobrý pokus Vracovského končí nad brankou.

12:28
    Hronkovu střelu od modré se snažil tečovat Koblížek, ale slovnský golman Foltán byl pozorný.

12:51
    Slovensko je v plném počtu.

13:00
    Česko se nadále drží před slovenskou brankou a snaží se vstřelit druhý gól.

14:42
    Výborné střídání čtvrté české formace, která teď zavřela Slováky před vlastní brankou a nepouští je vůbec k puku.

15:23
    Dobrá střela Dufka skončila na Foltánově rameni.

16:05
    Obrovskou chybu teď vytvořil Zajíc. Toho se snažil využít Slodoba, ale jeho bekhendový blafák za zády Růžičky neskončil.

17:13
    Ďuračovu nebezpečnou střelu Foltán vyrážečkou vyrazil za branku.

17:34
    Spodniakovo nahození končí mimo branku.

18:39
    Vracovský se snažil kličkou obejít obránce. To se mu sice povedlo, ale puk skončil až ve výstroji Foltána.

19:18
    Murín to zkoušel z velkého úhlu. Trefil pouze boční síť.

20:00

Je za námi první třetina utkání. V první části byl jasně lepším celkem tým Česke republiky a jen díky Foltánovi vede družina trenéra Bruka pouze o jednu branku. O jediný zásah českého týmu se postaral v osmé minutě Procházka. Druhá třetina začne přibližně v 18:42.

20:46
    Kaše hledal Procházku, který byl před brankou, ale jeho přihrávku zblokoval Andrisík.

21:17
    Vhazování před Foltánem.

21:32
    Slovensku se nedaří založit útok. Již druhá dlouhá přihrávka v krátké době končí na icingu.

21:38
    Bartko nahazoval puk na Foltána od modré čáry. Než se puk dostal k Foltánovi tak jej šikovně tečoval FRANTIŠEK WÁGNER. Asistence: Jan Bartko.

22:58
    S Andrisíkovým nahozením si Růžička bez problému poradil.

23:33
    Slovensko po druhém inkasovaném gólu přidalo na tempu a momentálně se hraje spíše před Růžičkou.

24:21
    Koblížek ztratil puk ve vlastním pásmu a toho se snažil využít Spodniak, ale jeho střela byla sražena.

24:59
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Po Káňákově střele, kterou Foltán vyrazil se vrhl do útoku Murín, který následně našel SAMUELA KOZIOTA, který přesnou střelou překonal Růžičku. Asistence: Matěj Murín.

26:05
    Slovensko tým je na koni. Už před vstřeleným gólem byl aktivnější a teď se jeho tempo ještě zvýšilo.

26:27
    Murín se tlačil do zakončení, ale v tom mu zabránil Hronek a vytlačil slovenského útočníka až za branku.

27:52
    Kaňákovu střelu od modré srazil do rohu Váňa.

28:33
    Murín se znovu tlačil před Růžičku, tentokráte mu jeho pokus zmařil Šnajnar.

29:01
    Vyloučení v týmu Česko (Šnajnar – 2 min., hákování).

29:03
    Slovensko tuhle přesilovou hru využilo bleskově! Hned po buly se ke střele dostal ONDREJ PRÁŠIL a střelou mezi betony překonal českého brankáře. Asistence: Július Koyš.

30:14
    Šnajnar zachytil rozehrávku Slovenska na modré čáře a hned zkoušel prověřit Foltána. Ten byl pozorný.

31:03
    Kaňákovu střelu od modré tečoval Procházka, ale jeho teč šla vysoko nad branku.

31:24
    Úplně sám teď byl před Růžičkou Žitný, ale v dobré pozici minul branku.

32:10
    Kaše hledal na druhé straně najíždějícího Procházku, ale k němu se přihrávka nedostala protože byla zblokována obránci.

33:13
    Dufkův únik zmařil Šefčík.

33:34
    Po pravé ruce Foltána se teď stalo něco s mantinelem. Na led museli vlítnout zaměstnanci zimního stadionu aby tenhle problém rychle vyřešili.

33:34
    Vše je opraveno a může se tak pokračovat v utkání.

33:43
    Kokoška to zkoušel z otočky, ale na Foltána si nepřišel.

33:50
    Košecký dlouhou přihrávkou hledal Slobodu. Ten puk nezachytil a skončil tak na icingu.

34:32
    Prášilova střela jen těsně minula levou tyč Růžičkovy branky.

35:22
    Střelu Kašeho zblokoval Danko.

35:28
    Dobré nahození Janduse skončilo až u Foltána. Ten se štěstím puk vyrazil.

36:07
    Dobře to teď Český tým sehrál. Na konci pohledné akce stál Bartko, který to zkoušel na lapačku Foltána. Ten však svou lapačku vytáhl včas a předvedl dobrý zákrok.

36:36
    Úmyslný ofsajd Slovenska. Bude se vhazovat před Foltánem.

37:26
    Kaše parádně našel Koblížka, který byl v dobré příležitosti, ale když chtěl vystřelit tak mu kotouč uskončil a skončil v rohu kluziště.

38:49
    Klingerovo nahození nechtěně tečoval jeden z obránců Slovenska a puk skončil jen těsně mimo branku.

40:00

V druhé třetině předvedl výběr trenéra Bokroše lepší výkon než v třetině první a po zásluze srovnal stav utkání na 2:2. Jako první se trefil Koziot, kterého následoval Prášil. Další třetina začne přibližně v 19:31.

40:42
    V dobré příležitosti se octl Ďurač, ale branku netrefil.

41:30
    Bartkova střela od modré jen těsně minula pravou tyč Foltánovy branky.

42:15
    Dankovo nahození tečoval Váňa, ale puk letěl mimo branku.

43:38
    Špatnou rozehrávku Slovenska zachytl Kokoška, ale v cestě k brance ho zastavil ofsajd.

44:20
    Kaňákovu střelu z levého kruhu Foltán vyráží.

45:00
    Velmi aktivní Sloboda se dostal do další gólové šance. Skákavý puk si dokázal zpracovat a bruslil sám na Růžičku, ale jeho bekhendový blafák mu moc nevyšel a Růžička moc práce s jeho pokusem neměl.

46:28
    Spratkova přízemní střela skončila na Foltánovém betonu.

46:49
    Nedáš, dostaneš. Tak by se dal charakterizovat třetí gól Slovenska. Trksa společně s Mirem rozjeli útočnou akci na jejimž konci stál LUKÁŠ ŽIAK, který přesnou střelou překonal Růžičku. Asistence: Ľuboš Miro, Dominik Trska.

48:31
    Vyloučení v týmu Slovensko (Murín – 2 min., hákování).

48:54
    Parádní zákrok teď předvedl Foltán proti střele Kašeho.

49:55
    Češi se znovu usadili v útočném pásmu a snaží se rozjet přesilovou kombinaci.

50:21
    Levá tyč Foltánovy branky zazvonila po střele Kašeho.

50:31

51:36
    Žiak se dostal do samostatného úniku. Zkoušel to kličkou na pravý beton, ale neuspěl a následně mu bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

52:38
    Kulda to zkoušel z otočky mezi kruhy. Foltán své betony včas srazil k sobě.

53:45
    Útočnou akci Slovenska zastavila odpískaná hra vysokou holí.

54:08
    Česko srovnává stav utkání! Skvělou práci odvedl Zajíc, který zavezl puk za branku a přihrával jej před Foltána. Tam jej jen lehce přiťukl Procházka DAVIDU KAŠEMU, který nadvakrát dostal puk do sítě. Asistence: Ondřej Procházka, Josef Zajíc.

55:01
    Vysoké nahození Hronka Foltán raději schoval ve výstroji.

55:27
    Vyloučení v týmu Slovensko (Koyš – 2 min., podražení).

55:27
    Oddechový čas pro Česko.

56:22
    Pěkná česká kombinace. Na konci téhle akce stál Koblížek, který to zkoušel z první, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci, aby mohla Foltána ohrozit.

57:27

58:06
    Nahození Kuldy se snažil tečovat Vracovský, ale na puk nedosáhl.

58:50
    Český tým se tlačí do branky a snaží se vstřelit rozhodující branku utkání. Slovensko pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.

60:00

Slovenský tým se v 47. minutě dostal do vedení zásluhou Žiaka a se svěřenci trenéra Bokroše to vypadalo dobře. Jenže v 55. minutě vyrovnal stav utkání Kaše po pohledné akci Brukova výběru a kapitán české reprezentace tak dovedl svůj tým do prodloužení, které začne za malý okamžik.

62:07
    V prodloužení se toho zatím moc neděje. Oba týmy jsou opatrné a snaží se nevytvořit žádnou chybičku, která by je mohla stát utkání.

62:51
    Kaňákova střela byla sražena za branku.

63:19
    Hronek se kličkou zbavil obránce a zkoušel to přízemní střelou k tyči, ale jeho pokus nebyl přesný.

64:19
    V plné rychlosti se na modré čáře zamotal kotouč mezi brusle Šnajnara a byl mu odpískán ofsajd.

64:19
    Oddechový čas pro Slovensko.

64:22
    Wágnerova střela sražena vysoko nad branku.

64:32
    A je dobojováno. Český tým i dnes uspěl a bere z tohohle utkání dva body. RADEK KOBLÍŽEK to zkoušel bekhendem a když neuspěl tak to zkusil jinak a druhý pokus mu vyšel. Asistence: David Kaše.

Derby se Slovenskem rozhodl v prodloužení Radek Koblížek, díky jehož trefě Česko vyhrálo 4:3! Všechny dosavadní výsledky turnaje: http://bit.ly/TurnajCtyrZemi

Vyhraná vhazování: 49:26

Český tým vítězí i dnes a připisuje si další dva body do tabulky. Slovenský tým byl zdatným soupeřem a místy české mužstvo i přehrával, ale stačilo jim to v konečném zúčtování jen na bod za prohru v prodloužení. Já Vám děkuji za pozornost a loučím se s Vámi s konstatování, že již zítra jsou na programu poslední dva zápasy turnaje. (20:19:15)

Adam Krátký

Branky a nahrávky: 8. Procházka (Kaše, Koblížek), 22. Wágner (Bartko), 55. Kaše (Procházka, Zajíc), 65. Koblížek (Kaše) – 25. Koziot (Murín), 30. Prášil (Koyš), 47. Žiak (Miro, Trska)

Rozhodčí: Pražák, Šindler – Brejcha, Suchánek