CSKA Moskva
1:2 (1:0, 0:1, 0:1) Stav série: 1:1
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 09.04.2016, 16:00 • CSKA Universal Sports Hall • Play-off KHL • Finále

Série se nyní stěhuje k Uralu, do Magnitogorsku. Třetí zápas je na programu v pondělí v 16 hodin. My Vám jej samozřejmě přineseme formou podrobného online přenosu. Dnes je to od nás z KHL vše. Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (18:25:25)

Československá stopa v utkání:

Jan Kovář (MET) – 0b, 0s, 6 hitů, čas na ledě: 20:01
    Tomáš Fillippi (MET) – 0b, 4s, čas na ledě: 13:10

Ještě je třeba doplnit skutečnost, že v čase 59:09 byl zřejmě za nesportovní chování vyloučen formou osobního trestu do konce utkání obránce CSKA Moskva Bogdan Kiselevič.

Hokejisté Magnitogorsku dokázali ve třetí třetině po vlastním gólu Grigorije Panina otočit stav utkání a i díky výbornému Košečkinovi nakonec dokráčet k výhře. Kdo po prvním duelu čekal jednoznačnou sérii ve prospěch CSKA Moskva, bude překvapen. Hokejisté Magnitogorsku uštědřili Rudoarmějcům teprve druhou porážku v probíhajícím play off a srovnávají stav finálové série na 1:1. V následujícím průběhu série se tedy ještě je na co těšit.

59:53
    Hosté buly vyhráli a směřují za cenným vítězstvím!

59:51
    Jeden z hráčů Magnitogorsku poslal kotouč těsně mimo prázdnou bránu. Zakázané uvolnění a ještě šance pro domácí celek.

59:41
    Da Costa pálil z mezikruží těsně mimo bránu.

59:40
    Domácí se vrátili do útočného pásma.

59:13
    Hosté vyhráli buly a Lee poslal puk po mantinelu do středního pásma.

59:07
    Logický krok. Trenér CSKA Dmitrij Kvartalnov si vzal oddechový čas.

59:07
    V power play vytáhl ukázkový semafor Vasilij Košečkin proti razantní střele Da Costy od modré čáry. Pěkný hokejový moment. V každém případě, hráče Metallurgu teď čeká pořádně dusno.

58:50
    Domácí jsou usazení v útočném pásmu a Sorokin míří na střídačku.

58:36
    Lee poslal po mantinelu kotouč na Sjomina, který nabruslil za modrou čáru a vypálil, Sorokin eliminoval pokus betonem.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny. Kotouč mají na svých holích hráči Metallurgu.

57:47
    Radulov vyslal z pravého kruhu nepříliš razantní střelu po ledě, která zaplachtila mimo bránu.

57:30
    Dvě a půl minuty zbývá do konce a domácí se usadili v útočném pásmu.

57:00
    Kovář na pravém kruhu našel volného Zaripova, který razantně vypálil z první, ovšem kotouč z jeho hole zamířil mimo bránu.

56:20
    Hráčům CSKA se zběsile krátí čas na srovnání.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 13. Zajcev (Radulov, Děnisov) – 24. Zaripov (Mozjakin), 42. Bereglazov

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Děnisov (C), Zajcev, Kiselevič, Kutuzov, Panin, Sergejev, Pivcakin – Kugryšev, Radulov, Da Costa – Tělegin, Ljubimov, Petrov – Korotkov, Žarkov, Hjalmarsson – Andronov, Pihlström, Mamin, Světlakov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Birjukov, Antipin, Bereglazov, Lee, Těreščenko, Batyršin, Chabarov – Zaripov, Mozjakin (C), Kovář – Osala, Wolski, Kosov – Filippi, Sjomin, Potěchin – Železkov, Kaletnik, Timkin.

Rozhodčí: Bělov, Odins – Sivov, Šeljanin

Diváci: 5600 (vyprodáno)