Švédsko – Lotyšsko 4:3 (po pr.) | Dánsko – Kanada 2:10 (kon.) | Švýcarsko – Rusko 1:2 (po pr.)
USA – Švédsko 6:1 (kon.)
Dánsko
2:10 (2:2, 0:5, 0:3)
Kanada
Sobota 16.04.2016, 02:00 • Ralph Engelstad Arena • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Ode mě je to vše, přeji dobrou noc nebo, pokud vstáváte, dobré ráno. (05:26:34)

Dánové zvládli držet krok s favorizovanou Kanadou jen v první třetině, kdy se oba týmy na první přestávku rozcházely za stavu 2:2. Pak ale Kanada zabrala a dánské brankáře překonala ještě osmkrát. Zaslouženě si tak připisuje vysoké vítězství.

Nejlepší hráč utkání: Jordan Kyrou (CAN)

59:25
    Dánové se ale sami připravili o poslední vteřiny přesilovky. Na trestnou lavici si míří odpykat menší trest za nedovolené bránění Daniel Nielsen (DEN).

58:53
    Teď už ale v útoku kombinují Kanaďané, a to ve vlastním oslabení.

58:03
    Dánové se drží v útočné třetině a vymýšlí, jak přelstít Skinnera. Kanadský brankář ale na nahození od modré čáry dobře viděl a neměl problém jej vyrazit.

57:43
    V posledních minutách zápasu si Dánové zahrají další početní výhodu. Maxime Comtois (CAN) si totiž odsedí menší trest za podražení.

56:40
    Utkání se dohrává v útočném pásmu Kanady, ta ale se střelami na branku poměrně šetří.

55:44
    Tentokrát si přesilovku zahrají Dánové. Dante Fabbro (CAN) si odsedí menší trest za držení protihráče.

55:10
    Kanada dál dokazuje svou převahu a kombinuje v útočném pásmu.
    53:42 Tyson JOST - 2:10

53:42
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanaďané zaokrouhlují počet vstřelených gólů na rovných deset. Bitten našel přihrávkou od modré čáry volného TYSONA JOSTA, který neměl problém se z pravého kruhu trefit k bližší tyči. Asistence: William Bitten.

53:26
    Jost zkusil překvapit Gransoa nahozením téměř od modré čáry, dánský brankář byl ale připraven.

52:48
    Lucas Andersen (DEN) míří na trestnou lavici. Dánský útočník si pomohl podražením jednoho z Kanaďanů, a tak je potrestán dvěma minutami.

51:48
    Bitten dostal u pravé tyče zadovkou dobrou nahrávku, puk už ale za záda dánského gólmana protlačit nestihl.

51:23
    Hráči ve světlé verzi dresů se dál tlačí do útoku, Gransoe si ta na nedostatek práce stěžovat nemůže.
    50:02 |Tyson JOST - 2:9

50:02
    Kanaďané ještě nemají dost. Nahození Quennvilleho od modré čáry se odrazilo k vpravo stojícímu TYSONOVI JOSTOVI, který puk jen zametl do sítě. Asistence: David Quennville, Cameron Morrison.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 6. Schmidt-Svejstrup (Nielsen), 7. Blichfeldt (Gatz, Krag) – 2. Stanley (Morrison, Kyrou), 2. Malestyn (Laberge, Fabbro), 21. Kyrou (Jost, Hague), 27. Comtois, 28. Shaw (Phillips), 28. Bitten (Fabbro, Jost), 35. Kyrou (Bitten, Quenneville), 45. Kyrou (Jost, Tippett), 51. Jost (Quennville, Morrisson), 54. Jost (Bitten)

Dánsko: Gransoe (28.–30. Krog) – Larsen, Gatz, Hansen, Heine, Jessen, Mohr, D. Andersen – Krag, Molge, Blichfeldt – Schmidt-Svejstrup, Mathiasen-Wejse (C), Nielsen – Grundtvig, Madsen, Mortensen – L. Andersen, J. Andersen, Gath.
    Kanada: Skinner (Fitzpatrick) – Chychrun, Hague, Quenneville, Stanley, Fabbro, Phillips – Jost (C), Comtois, Bitten – Laberge, Malenstyn, McLeod – Shaw, Morrison, Kyrou – Tippett.

Rozhodčí: Voss (USA), Warschaw (USA) – Davis (USA), Golyak (BLR)