Finsko – Kanada 1:3 (kon.) | Slovensko – Česko 4:3 (kon.) | USA – Švýcarsko 4:0 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (0:1, 2:1, 0:1) Stav série: 1:3
Tampa Bay Lightning
Středa 20.04.2016, 01:10 • Joe Louis Arena, Detroit • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

55:18
    V závěru třetí třetiny dostává Tampa skvělou příležitst, ze které může rozhodnout dnešní zápas! Na trestnou lavici míří Jonathan Ericsson, který dostává svůj dvouminutový trest za krosček!

51:44
    Tomáš Tatar velmi aktivně napadal ve středním pásmu, kde vybojoval kotouč pro Pavla Dacjuka. Ruský útočník byl faulovaný při střele Garrisonem, ten míří na trestnou lavici a Detroit čeká přesilová hra!

37:30
    V závěru druhé třetiny budeme svědky přesilové hry hostujícího celku! Gustav Nyquist totiž při přojíždění kolem brankoviště zavadil o Bishopa, kterého rozhodil a hlavní rozhodčí uděluje švédskému útočníkovi dvouminutový trest!

32:42
    Dylan Larkin to teď udělal v útočném pásmu skvěle, vybojoval kotouč a vybojoval také faul, tudíž si Detroit zahraje přesilovou hru. V levém rohu ho podrazil Paquette, který míří na trestnou lavici podruhé v dnešním zápase!

29:07
    A přesilovou hru si zahraje také hostující Tampa! Sheahan na pravé straně sekl Tylera Johsona a míří na trestnou lavici!

25:08
    A bude se ještě vylučovat, neboť po odpískání Paquetteho ostře dohrál u mantinelu Greena. Následně se k němu sjela dvojice hráčů Detroitu! Paquetteho dostává dvouminutový trest, to samé platí i pro Andressona!

19:16
    A Detroit čeká další přesilová hra v této třetině! Tyler Johnson nedokázal z vlastní třetiny vyhodit kotouč do středního pásma, nýbrž do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry!

16:28
    Nyní však budeme svědky první přesilové hry domácího celku, což udělalo velkou radost domácím fanouškům. Athanasiou mířil do protiútoku, kterého však sekl Paquette, který míří na trestnou lavici za sekání!

14:20
    Tampa si zahraje další přesilovou hru! Niklas Kronwall nedokázal ve vlastním pásmu čistým způsobem ubránit českého útočníka Ondřeje Paláta, kterého poslal k zemi a míří na trestnou lavici.

05:32
    A máme zde úvodní vyloučení dnešního utkání! Na trestnou lavici míří Justin Abdelkader, který v rohu kluziště nedovoleně bránil Namestnikova!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 35. Helm (Glendening, Smith), 40. Nyquist (Sheahan) – 6. Kučerov (Johnson, Drouin), 31. Kučerov (Drouin, Garrison), 57. Palát (Drouin, Kučerov)

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall (A), Ericsson, Green, Smith, Marčenko, DeKeyser – Larkin, Zetterberg (C), Nyquist – Richards, Dacjuk (A), Helm – Sheahan, Glendening, Abdelkader – Tatar, Andersson, Athanasiou
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrsion, Nesterov, Coburn – Kučerov, Johnson, Killorn – Drouin, Filppula, Palát (A) – Callahan (A), Namestnikov, Paquette – Audy-Marchessault, Boyle (A), Blunden

Rozhodčí: Peel, Hebert – Devorski, Nansen