Zlín – Vsetín 4:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 2:3 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 06.09.2016, 16:00 • Home Credit Arena • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (18:35:04)

Vyrovnaný zápas rozhodli po velkém dramatu ve svůj prospěch Pardubičtí. Vítězný nájezd proměnil Matýs, který určuje konečný stav utkání 2:3.

2:2
    Damašek netrefuje branku o pár centimetrů.

1:1
    Chára mířil mezi betony ale Hrstka ho vychytal.

1:1
    Hrstka vytáhl skvělý zákrok proti Kostkovi.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení nedokázali hráči rozhodnout o výsledku utkání a tak budeme svědky samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Kunst (LIB) si odpyká trest za držení.

Oddechový čas pro domácí.

62:20
    Blümel jel napodruhé sám a ani tentokrát neprostřelil Hrstku.

Blümel jel velmi pomalu ale Hrstka ho perfektně vybruslil a samostatný nájezd chytá.

60:35
    Budeme svědky trestného střílení pro Pardubice.

60:01

I vyrovnané třetí dejství znamená, že se bude prodloužovat. Ani jeden z týmů nedokázal využít nabídnutých příležitostí, zvláště v podobě přesilových her.

60:00

58:18
    Tygři hrají oslabení velmi zkušeně a vyhazují jeden puk za druhým.

56:48
    Hosté teď mají velkou příležitost rozhodnout utkání ve svůj prospěch.

53:07
    Domácí v poklidu kombinují v útočné třetině. Ke střele se však zatím nedostali.

51:57
    Za hákování je vyloučen Javůrek (PCE).

51:44
    Spoustu nepřesností v rozehrávce teď vytváří oba týmy.

48:37

47:41

46:40
    Hosté mají teď velkou šanci se dostat opět do vedení, ale ihned po buly přicházejí o puk.

46:37
    Za držení je vyloučen Maťátko (LIB).

45:24
    Mert (PCE) si odsedí dvě minuty za podražení.

44:41
    Za vysokou hůl je vyloučen Mocek (LIB).

42:59
    icing domácích.

41:12
    Hosté teď mají více ze hry a kombinují na útočné polovině.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:35.

Vyrovnanou bitvu jsme viděli i v prostředním dějství. Nejdříve vyrovanl liberecký Litera v 26. minutě. Pardubické dostal opět do vedení o minutu později Žouželka a v 35. minutě opět vyrovnal domácí Chrtek. Po 40ti minutých je tedy stav 2:2.

40:00

39:32
    V obrovské šanci se teď ocitli liberečtí. Situaci dva na jednoho však vyřešili velmi trestuhodně a branku minuly.

35:24

34:40
    Liberec právě vstřelil branku!

Přesilovka pět na tři využita. Za Tygry vyrovnává z dorážky ONŘEJ CHRTEK. Asistence: Bednář

33:24
    Blümel (PCE) si odpyká dvouminutový trest.

32:13
    Černý (PCE) si odsedí dvě minuty za sekání.

30:26
    Sledujeme vyrovnavnou hru. Ani jeden z týmů se však nedostává do výraznější brankové příležitosti.

26:54
    Dynamo právě vstřelilo branku!

Pardubičtí se opět dostávají do vedení. Z dorážky se prosazuje MARTIN ŽOUŽELKA. Asistence: Machač

25:13

MIROSLAV LITERA si nabruslil z pravé strany do útočného pásma a backhandem zakončil přesně do horního rohu. Bez asistence

24:56

24:55
    Šír se natlačil až před Vlka, ale pořádně zakončit už nedokázal.

24:25
    Nadějný kontr domách zastavuje offside.

23:20
    Mertovo nahození od modré tečoval jeden z jeho spoluhráčů. Naštěstí pro Hrstku mířila střela vedle branky.

22:56
    Za držení si odpyká dvouminutový trest Aubrecht (LIB).

20:23
    Chrtek pouze nahodil na Vlka a ten puk podržel v rukavici. Vhazovat se bude po jeho pravici.

20:08
    Hned na začátek tu máme offside hostů

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:46.

V první třetině jsme viděli vyrovnanou bitvu. Větší šance byli však na straně pardubických, které dostal do vedení v 10. minutě Pochobradský. Vedení mohl navýšit Blümel, ale toho tváří v tvář vychytal Hrstka. Domácí následně nevyužili nabídnutou možnost v podobě hry v početní výhodě a tak se týmy poprvé rozcházejí za stavu 0:1.

20:00

19:59
    Jako poslední se puku dotkl Vlk, který odrazli Kunstovu střelu.

18:34
    Dnes velmi aktivní pardubický kapitán se řítil v samostatném úniku na Hrstku. Ten si však jeho kličku pohlídal a puk ukryl do lapačky.

18:07

17:18
    Hosté se teprve teď usadili v útočném pásmu a hned o puk zase přicházejí.

16:23
    Offside Tygrů na útočné modré.

16:07
    Hájek(LIB) je vylouček za hákování.

14:45

14:30
    Z pravého kruhu zakončoval Bendář, ale trefil pouze Vlka do vyrážečky.

13:30
    Opět přerušují kombinaci domácích a posílají puk až za Hrstku.

12:52
    Hosté hned na úvod vyhazují.

12:45
    Machač(PCE) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

09:51

Střelu od modrého pásma tečovali domácí hráči těsně před Hrstkou a ten už nedokázal na dorážku MICHALA POCHOBRADSKÉHO zareagovat. Asistence: Machač, Javůrek

09:35
    Hosté trefují tyč!

08:41
    Pardubičtí teď projeli středním pásmem bez větších problémů a dostali se do situace dva na jednoho. Zakončující Kostka však neterefil poloprázdnou branku.

06:40
    Už už se zdálo, že mají hosté puk před vlastní brankou pod kontrolou. Pak se ale ve stejném prostoru objevil Burda, který na gumový nesmysl těsně nedosáhl.

05:36
    Nepřesnou rozehrávku Dynama přerušili domácí offsidem.

04:40
    Rozhodčí ztratil puk z dohledu a tak přerušuje hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu libereckých.

03:58
    Nahození domácích ukrývá Vlk do lapačky.

03:20
    Pochobradského nebezpečnou střelu z mezikruží vyráží Hrstka do rohu.

02:35
    Offside hostů přerušuje hru.

01:20
    Maťátko osamocen z ostrého úhlu trefuje pouze brankáře.

00:50
    O puk se přetlačují hráči v rohu kluziště.

00:01

Oba týmy nastupují na led. Za chvíli začínáme.

Bílí Tygři Liberec: Hrstka (Novák) – Aubrecht, Bednář, Turský, Charvát, Had, Kunst, Ira, Bálik – Šír, Bouřil, Mocek, Maťátko, Čermák, Litera, Damašek, Bitman, Hájek, Burda, Chrtek, Šafařovský

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Jánský) – Dubovič, Leder, Oliva, Žouželka, Bučko, Rudy, Mert, Javůrek – Machač, Libnar, Pochobradský, Kostka, Chára, Blümel, Černý, Bucek, Matýs, Rozlínek

Rozhodčí: Wagner – Bosák, Grundler.

Hokejisté z města pod Ještědem mají za sebou dva extraligové duely ve dvou dnech. V úvodním kole doma porazili Písek vysoko 14:2. Druhý zápas už byl velmi vyrovnaný a Tygři nakonec podlehli Hradci 3:4 po nájezdech. V tabulce severu jsou zatím třetí se čtyřmi body.

Také pro Dynamo bude tento zápas třetím v nové sezóně. Obě předchozí utkání se hrála nad rámec základní hrací doby. Nejprve hráči Pardubic celkem překvapivě podlehli Havlíčkovu Brodu v prodloužení. O den později už ale dokázali zvítězit. Střetnutí s Motorem České Budějovice rozhodl v nájezdech Matěj Blümel.

Dobrý den. Vítám vás u onlajn přenosu z utkání 3. kola NOEN Extraligy staršího dorostu. Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři z Liberce a HC Dynamo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jonáš Jech

Branky a nahrávky: 26. Litera, 35. Chrtek (Bednář) – 10. Pochobradký (Machač, Javůrek), 27. Žouželka (Machač)