Wolfsberger – Rheindorf Altach 1:2 (kon.) | Admira – Mattersburg 1:0 (kon.)
RZ Pellets Wolfsberger AC
1:2 (0:1)
SC Rheindorf Altach
Sobota 01.10.2016, 16:00 • Lavanttal-Arena, Wolfsberg • Rakouská Bundesliga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanoušky fotbalu! Desátým kolem pokračuje také rakouská Tipico Bundesliga. My budeme svědky prvního duelu tohoto kola, ve kterém Wolfsberger AC na domácím hřišti přivítá SC Rheindorf Altach.

Domácí Wolfsberger AC už tři zápasy nevyhrál a propadl se na sedmé místo s 9 body. Doma však tento tým ještě neprohrál, dvě výhry a dvě remízy, to vypadá před zápasem s Altachem velmi slibně. Skóre 8:2 ze čtyř domácích zápasů není vůbec špatné. Domácí navíc můžou počítat s jejich doposud nejlepším střelcem – pětigólovým Philippem Prosenikem.

Na druhé straně SC Rheindorf Altach, který je na tom o něco lépe, než jeho soupeř. Hostům patří 4. místo s 16 body. Když jsem zmiňoval výbornou statistiku Wolfsbergeru na domácím hřišti, musím také zdůraznit venkovní statistiky Altachu, které příliš oslnivé nejsou. První venkovní zápas sice fotbalisté tohoto týmu zvládli za tři body (v Admiře), ovšem poté přišly tři prohry.

Jelikož vstupujeme do druhé čtvrtiny soutěže, máme jeden vzájemný duel za sebou. Zápas se odehrál koncem července na hřišti Altachu. Ten dokázal zvítězit brankou Oberlina z 81. minuty 1:0. Mírným favoritem tohoto utkání je především díky domácímu prostředí Wolfsberger. Potvrdí tuto roli? Sledujte náš online přenos!

Wolfsberger AC: (4-4-2) Dobnik – Standfest, Rnič, Drescher, Klem – Zündel, Hüttenbrenner, Tschernegg, Wernitznig – Sanogo, Prosenik
    Náhradníci: Baldauf, Topcagič, Hellquist, Offenbacher, Rabitsch, Sollbauer, Kofler

SC Rheindorf Altach: (3-4-3) Lukse – Jäger, Netzer, Galvão – Lienhart, Ngwat-Mahop, Salomon, Schreiner – Ngamaleu, Luxbacher, Dovedan
    Náhradníci: Kobras, Sakič, Umjenovič, Životič, Müller, Schilling, Oberlin

Rozhodčí: Harkam – Riedel, Bauernfeind (Muckenhammer).

1

2
    Hosté drží míč na svých kopačkách a kombinují na vlastní polovině. Nyní si museli dokonce pomoci s brankářem Luksem.

3
    Dopředu se dostával Zündel, ovšem u míče byl později než hostující gólman.

4
    Zajímavý míč se snášel ho vápna Altachu. Zadáci tohoto týmu vše zvládli na jedničku a míč odkopli do bezpečí. Wolfsberger však rozvíjí další akci.

5
    O první střelecký pokus se postaral hostující Luxbacher. Střela byla hodně nepřesná.

7
    Zadáci Wolfsbergeru se vymanili z obtížné pozice na jedničku, za což si vyslechli potlesk domácích tribun.

8
    Zatím sledujeme hodně neurovnaný fotbal s řadou nepřesností na obou stranách, u míče hosté.

9
    Obléhání brány Lukseho končí nepovedenou přihrávkou na Wernitzniga, míč pro fotbalistky Altachu.

10
    Dobrý balón na Dovedana, který si prý zpracování balón hodně předkopl a to vyřešil včasným výběhem brankář Dobnik.

11
    Série drobných faulů ve středu hřiště, ze středového kruhu bude rozehrávat hostující Salomon.

12
    Hosté se nyní dožadovali odpískání faulu zhruba metr za velkým vápnem. Píšťalka Harkama však zůstává klidná!

14
    Další nepřesný pas dostál Prosenik, odkop od brány. Na první větší šanci stále čekáme.

15
    Pěkná narážečka mezi Luxbacherem a Solomonem. Druhý jmenovaný se rozhodl pro střelu z voleje, která těsně míjí domácí svatyni!

16
    Prosenik prohrál důležitý souboj a následně mu je odpískán útočný faul. Domácí útočník se hodně zlobí.

17
    Na jeden dotek teď hráči Wolfsbergeru rozebrali obranu soupeře. Následný centr Wernitzniga však nikoho z domácích ve vápně nenašel.

19
    První větší šance také pro domácí! Na přesný centr si naskočil zatím hodně aktivní Wernitznig. Jeho hlavička v záklonu však konči vysoko nad bránou Lukseho!

20
    Hosté se dostávali do brejku dva na jednoho. Ngamaleu dostal o kousek delší přihrávku, jinak by postupoval sám na bránu.

21
    Hráči Altach si vůbec nerozuměli a o míč přicházejí, rozehrávat bude Dobnik.

22
    Míč opět u domácího brankáře, který už hledá, komu by rozehrál. Wolfsberger nakonec volí postupnou kombinaci.

24
    Fotbalisté Altachu se znovu dožadovali odpískání přímého kopu. Píšťalka Harkama však i v tomto případě zůstává klidná.

25
    Prosenik to udělal výborně, proti třem protihráčům vybojoval první rohový kop tohoto zápasu.

26
    Jenže hosté pospíchali do rychlého brejku, který jasným faulem přerušil Sanogo. Harkam tomuto hráči pouze domlouvá.

27
    Výborná poziční hra domácích zadáků, Wolfsberger zvládl další rodící se brejk soupeře.

29
    Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
    Hosté jdou z ničeho nic do vedení! MOUMI NGAMALEU využil skvělého pasu Salomona a z pravé strany postupoval sám na Dobnika, kolem kterého posílá míč do sítě, 0:1!
    29. Moumi NGAMALEU - 0:1

30
    Uvidíme, zda tato branka trochu rozpohybuje tento duel, domácí musí směrem dopředu přidat.

31
    Výborný taktický faul hostujícího Netzera, pro kterého by domácí tribuny chtěly kartu.

32
    Hosté rozehrávali standartní situaci a v ofsajdu nachytání hned tři fotbalisté Altachu! To se vidí málokdy, čárový rozhodčí pochopitelně zvedá praporek.
    32. Trojitý ofsajd fotbalistů Altachu

34
    Další zákrok na hraně žluté karty, provinil se Ngwat-Mahop. Tady se klidně dalo žlutit.

35
    Střelecký pokus Hüttenbrennera z velké vzdálenosti prověřil hostujícího brankáře. Ten bez problémů míč vyráží do bezpečí!

36
    Hodně tvrdý zákrok na hostujícího Schreinera. Opravdu se divím, že na první kartu stále čekáme.

37
    Dobrý výběh hostujícího brankáře, který celou situaci vyřešil na jedničku. Altach zůstává u balónu.

39
    Obrovská šance Altachu! Dobnik to neodhadl a pro míč vyběhl pozdě. Na střelce zatím jediného gólu číhala prázdná brána! Ngamaleu však míč nedokázal poslat do sítě, jeho střelecký pokus proletěl jen těsně kolem pravé tyče domácí svatyně!

40
    Hosté mohli jít do vedení o dvě branky, nyní se musí bránit, domácí jsou usazeni na jejich polovině.

41
    Špatná komunikace zadáků Altachu, je z toho druhý rohový kop tohoto zápasu.

42
    Míč proletěl celým vápnem bez nějakého doteku hráčů, autové vhazování pro hosty.

43
    První žlutá karta tohoto zápasu je na světě. Nemanja Rnič musel zatáhnout za záchranou brzdu a je po zásluze potrestán.

44
    Další nedorozumění domácích fotbalistů, rozehrávat od brány bude brankář Lukse.

45
    Závěr první půle se blíží, nic vážného se neděje. Uvidíme, zda bude hlavní sudí vůbec něco nastavovat.

45+1

Tak ne, ihned po vypršení 45 minut odpískal sudí Harkam poločas. V tom měli hosté navrch, Ngamaleu je ve 29.minutě poslal do vedení. Ten stejný hráč mohl za malou chvíli skórovat znovu, ovšem ve stoprocentní šanci selhal. Uvidíme, s čím přijdou oba celky do druhého poločasu.

46

46
    Překvapivé střídání hned na úvod druhé půle v hostující bráně. Místo Lukseho přichází Kobras.

46
    Jasný šlapák hostujícího Dovedana potrestán žlutou kartou. Na karty tedy srovnáno.

48
    Do výborné šance se dostával Wernitznig. Tomu ovšem odmáván a následně i odpískán ofsajd.

49
    Zadáci Wolfsbergeru museli hasit nebezpečí a pomohli si faulem. Zajímavá standartní situace pro Altach!

50
    Domácí obrana odvrací jen za cenu rohového kopu. V tomto zápase první roh pro hosty.

51
    Útočným faulem si pomohl Wernitznig. Dnes zatím jednoznačně nejaktivnější hráč domácích. Altach s rozehrávkou příliš nepospíchá.

52
    Třetí rohový kop tohoto zápasu pro Wolfsberger. Jak s nim domácí naloží?

53
    Hlavičkový pokus jednoho z domácích hráčů neměl razanci, brankář Kobras si pro míč došel.

55
    Hosté se dostali taktéž k rozehrávce rohového kopu. Její realizace však příliš nevyšila. I tak zůstávají hráči Altachu u míče.

56
    Míč se odrazil daleko od domácí svatyně, kde byl úplně volný Netzer. Jeho pokus však končí těsně nad bránou Dobnika! Zajímavý střelecký pokus!

57
    Nyní se odpískání zajímavé standartní situace dožadovali také domácí hráči a fanoušci. Ani tentokráte sudí Harkam nepíská.

58
    Wolfsberger právě vstřelili branku!
    Máme srovnáno! Prosenik míč chytře posunul na CHRISTOPHERA WERNITZNIGA, který prostřelel hostujícího brankáře a potvrdil, že dnes patří mezi nejlepší hráče utkání, srovnáno!
    58. Christopher WERNITZNIG - 1:1

60
    Začínáme znovu od začátku, domácím však do karet hraje v toto chvíli daleko více faktorů.

61
    Hosté podruhé v tomto utkání střídají. Místo Dovedana se na trávník podívá Oberlin.

62
    Do zajímavého brejku postupovali domácí fotbalisté. Zastavuje je ofsajd.

63
    Míč se odrazil k Prosenikovi, který na nic nečekal a ihned vystřelil! Jeho pokus pořádně vystrašil Kobrase! Ten nakonec míč chytá!

64
    Fotbalisté Wolfsbergeru dostávali výhodu. O míč brzy přišli, ovšem sudí Harkam jim zkušeně vrací míč.

66
    Obrana hostů nyní nepůsobí nejlepším dojmem. Domácí šli do dalšího přečíslení. To však zastavuje nepřesná přihrávka Offenbachera.

67
    Hostující Ngwat-Mahop to s důrazem přehnal a po zásluze vidí žlutou kartu.

68
    No, vida! Znovu Ngwat-Mahop v hlavní roli! Tentokráte po odpískání odkopl míč. Sudímu vysvětluje, že pískot neslyšet. Každopádně pískot domácích příznivců už slyší určitě, ti by si přáli druhou žlutou kart pro tohoto fotbalistu!

70
    Druhé střídání na domácí straně. Na hřiště míří Hellquist, opačným směrem pak Sanogo.

71
    Nějakých dvaadvacet minut do konce tohoto zatím vyrovnaného utkání. Míč mají stále na kopačkách domácí, kteří se snaží otočit vývoj dnešního duelu.

72
    Domácí se dožadovali rohového kopu. Nakonec z toho bude pouze odkop od brány.

73
    Ke střele se dostal znovu Wernitznig. Jeho pokus končí vysoko nad ránou Kobrase!

75
    Hosté teď chybovali v rozehrávce a museli se rychle vracet. Nakonec vše končí rohovým kopem pro Wolfsberger.

76
    Obránci Altachu celou situaci vyřešili na jedničku, po dlouhé době s míčem na vlastních kopačkách.

77
    Na hřišti zůstal ležet Ngwat-Mahop, se kterým to nevypadá dobře. Hosté budou muset nejspíše střídat.

79
    Hostující fotbalista se konečně dostal za lajnu a hra může pokračovat, domácí Altachu sportovně vracejí míč.

80
    Tak ne, Ngwat-Mahop zpátky ve hře. Nejspíše nešlo o nic vážného.

81
    Střídat se bude, ovšem na domácí straně. Ze hřiště odchází Prosenik, toho na závěr utkání nahradí Topcagič.

82
    Zajímavá standartní situace pro domácí fotbalisty. Jak s ní naloží?

83
    Do vápna Altachu se snášel dobrý centr, který si našel hlavičkující Drescher. Obránce Wolfsbergeru však hlavičkoval v záklonu a to bylo znát. Jeho pokus končí vysoko nad bránou Kobrase.

85
    Poslední střídání tohoto zápasu na straně Altachu. Místo Luxbachera se na trávník podívá Životič.

86
    Jasným faulem si nyní pomohl právě Životič, který je na hřišti krátce. Další zajímavá standartka pro Wolfsberger!

87
    Domácí nastřelili zeď a hráči Altachu šli do přečíslení. Do taktickým faulem za žlutou kartu přerušil Drescher.

89
    Ngwat-Mahop ve vápně faulován Drescherem, byla nařízena penalta pro hosty!
    89. Faul uvnitř vápna

90+1
    Míč si na značku pokutového kopu postavil DMITRI JOSEPH OBERLIN, který poslal brankáře Dobnika na druhou stranu a hosty do vedení, 1:2!
    90+1. Dmitri OBERLIN - 1:2

90+2
    Domácí se vydali ihned dopředu a vybojovali rohový kop.

90+2
    Obrovský závar ve velkém vápně Altachu! Míč odklízejí hosté pouze za cenu dalšího rohu!

90+3
    K hlavičce se dostal Zündel, ovšem jeho pokus míjí pravou tyč Kobrase a za malou chvíli vyprší tři minuty, které sudí Harkam nastavil.

90+4

Utkání je u konce! První poločas patřil hostům, které do vedení ve 29. minutě poslal Ngamaleu. Druhá půle vyšla lépe Wolfsbergeru, který zásluhou Wernitzniga srovnal na 1:1 a následně měl mírně navrch. V 89.minutě však sudí Harkam pískl hodně spornou penaltu pro hosty, kterou v první nastavené minutě proměnil Oberlin. Tři body tak putují na konto Altachu!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:05:14)