Chabarovsk – N.Novgorod 0:1 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (kon.) | Kunlun – Spartak Moskva 4:2 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 4:3 (kon.) | Riga – Jaroslavl 3:2 (3:2 po s.n.)
Minsk – Viťaz 2:3 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec 3:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
Dinamo Riga
3:2 (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Čtvrtek 06.10.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je další zápas Kontinentální hokejové ligy. Proti sobě se postaví Dinamo Riga a Lokomotiv Jaroslavl.

Dinamo Riga neprožívá nejlepší období. Po patnácti zápasech se nachází na posledním, čtrnáctém místě tabulky Západní konference KHL. Na svém kontě má pouhých šest bodů. V posledních pěti utkáních pak Riga prohrála s Omskem, Ladou, Nižněkamskem, Kazaní a s moskevským Dinamem.

Lokomotiv Jaroslavl se po sedmnácti zápasech nachází na pátém místě tabulky Západní konference s devětadvaceti body. V posledních pěti utkáních hráči Lokomotivu nejprve vyhráli nad Soči a následně prohráli v prodloužení s moskevským Dinamem. Poté přišla výhra nad Viťazem a prohra se Jokeritem a Minskem.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Freibergs, Galvinš, Pujacs, Mullen, J. Redlihs, Jerofejevs, Zile – Darzinš, M. Redlihs, Sčastlivyj – Shugg, Gillies, Meija – Jelisejevs, Toluzakov, Bičevskis – Skvorcovs, Saulietis, Pavlovs.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Gavrikov, Ljubuškin, Manuchov, Pašnin, D. Osipov, Rafikov, N. Averin – J. Averin, Apalkov, Kontiola – Talbot, Mosaljov, Loktionov – Fatějev, Iljenko, Kadějkin – Kraskovskij, E. Galimov, Korškov – Polunin.

Rozhodčí: Olenin, Komarov – Misjur, Pronskich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou na ledě, následovat budou hymny Lotyšska a Ruské federace.

00:01

00:10
    Po úvodním buly se kotouče ujali domácí hráči a nyní se snaží probít do útoku.

00:58
    Talbot zvládl dostat kotouč do útoku. Zde byl ale vytlačen za bránu a nezakončil.

01:30
    Pujacs chyboval při svém postupu skrze střední pásmo a ztratil kotouč.

01:58
    Riga je nyní již delší dobu u kotouče ale nedaří se jí usadit se v pásmu.

02:27
    Toluzakov se včas vrátil a zastavil pas na Kadějkina.

02:59
    Iljenko prošel okolo obránce, který mu ale včas svou holí vypíchl puk a zabránil mu v postupu na bránu.

03:11
    Dinamo nyní zastavuje při přečíslení ofsajd.

03:55
    Chyba Galvinše při přenechání kotouče málem poslala Apalkova do úniku.

04:19
    Meija po obkroužení brány zkusil bekhendové zakončení a o hůl obránce poslal puk do náruče gólmana.

04:55
    Iljenko se zkusil obtočit okolo brány a zakončit do její odkryté části. Kotouč mu ale sklouzl z čepele.

05:44
    Velkou šanci měl Toluzakov. Jeho tvrdé zakončení ale minulo bránu Murygina.

06:20
    Krasovskij zakončil z ostrého úhlu. Sedláček ale zvládl puk vykopnout betonem.

06:41
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Georgijs Pujacs – 2 min., podražení).

07:03
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Po první střele se odrazil kotouč na hůl JEGORA KORŠKOVA, který lehkým zakončením využil přesilovku a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Pavel Krasovskij a Rušan Rafikov.
    07:03 Jegor KORŠKOV - 0:1

07:44
    Domácí se nechtějí dát tak snadno. Redlihs teď vedl útok na jehož konci byl rychlý přesun a precizní zákrok Murygina proti střele Darzinše.

08:15
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

08:24
    Na začátku oslabení se Lokomotivu povedlo vyhodit kotouč.

09:10
    Nadějný útok Rigy zastavuje ofsajd.

09:57
    Domácím se nedaří udržet se v útočné třetině. Další vyhození hostů.

10:15

10:36
    DENIS MOSALJOV teď využil velké chyby Dinama! Vzal si odražený puk, který ztratil obránce, vyhnul se protihráči a složit poslal puk přes Sedláčkovo beton pod horní tyč. Asistence: Alexander Polunin.
    10:36 Denis MOSALJOV - 0:2

11:45
    Riga právě vstřelila branku!
    Netrvalo to dlouho a přišla odpověď domácího celku! Shugg trefil svým zakončením jen chumel hráčů, ale puk dopadl k PATRICKOVI MULLENOVI, jenž ihned zakončil a trefil se přesně. Asistence: Justin Shugg a Colton Gillies.
    11:45 Patrick MULLEN - 1:2

12:43
    Riga zůstává aktivnější. Jerojefsevovu střelu z modré čáry nyní zastavil gólman lapačkou.

13:18
    Přes obránce zkusil zakončit Iljenko. Kotouč se ale o gólmana odrazil do ochranné sítě.

13:28
    Po rozehrání vhazování se na bránu Dinama vznesla další střela. Tu ale zastavil pozorný Sedláček.

14:35
    Krasovskij se zkusil dostat do střeleckého úhlu. Neprošel ale přes důrazného obránce.

15:04
    Pavlovsovu střelu tečoval gólman vyrážečkou.

15:47
    Pavlovs i nadále motal hlavy protivníků v pásmu. Od mantinelu se ale nezvládl dostat do střelecké pozice.

16:29
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Osipov – 2 min., držení protihráče).

16:43
    Obránci propadl kotouč na modré. Riga tudíž ztratila pásmo.

17:13
    Domácí se natlačili do brány a to přineslo ovoce. Po prudké přihrávce z úhlu tečoval kotouč mezi nohy brankáře COLTON GILLIES. Jeho dobrá teč tak vyrovnává skóre. Asistence: Georgijs Pujacs a Patrick Mullen.
    17:13 Colton GILLIES - 2:2

18:37
    Dlouhé nahození Lokomotivu se mění v icing.

19:02
    Ohlášena poslední minuta první třetiny. Ve stupňujícím tlaku jsou nyní domácí.

19:28
    Hosté pouze vyvezli kotouč a nahodili ho.

19:58
    Toluzakov vyslal tvrdou střelu, ale kotouč zamířil jen do ochranné sítě.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Divoká třetina je minulostí a k vidění byly hned čtyři branky! Nejprve se do vedení dostali hosté po gólu z přesilovky a po potrestání chyby domácích. Riga ale zabrala a dokázala srovnat skóre na současných 2:2.

20:01

20:10
    Po nahození kotouče se hosté ihned vrhli do útoku.

20:28
    Je odpískán icing Lokomotivu.

21:05
    Mullen zkusil nahodit od modré a trefit bránu. Kotouč nakonec zamířil těsně vedle.

21:57
    Bičevskis se prokličkoval před bránu, kde chtěl střelou ke vzdálenější tyči skórovat. Kotouč ale zamířil těsně vedle.

22:47
    Další nahození hostů je posouzeno jako zakázané uvolnění.

23:03
    Kontiola překročil modrou čáru příliš rychle. Je mu odpískán ofsajd.

23:34
    Rafikov se protáhl podél obránce a zkusil zakončit. Puk mu ale příliš odskočil.

24:28
    Nahození Freibergse trefilo betony brankáře. Kotouč následně převzali hosté.

24:54
    Palkov zkusil vystřelit zpoza obránce. Trefil ale jen brusli domácího beka.

25:12
    Další z řady icingů Jaroslavli.

25:44
    Jelisejevs dobruslil volný kotouč. Následně byl ale přišpendlen na mantinel ztratil ho.

26:15
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., sekání).

26:15
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

26:50
    Galimov zavezl puk do pásma. Zde svou přesnou střelou těsně minul horní tyč brány.

27:45
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., podražení).

28:01
    Hosté zkusili střelu z dálky. Tu ale zastavil obránce a následně vyhodil puk.

28:15

28:39
    Loktionov dorážel před bránou. Sedláček ale zvládl zakročit a přerušit hru.

29:04
    Dorážet do odkryté klece mohl Iljenko. Puk ale poslal za bránu.

29:26
    Loktionov nepřesnou střelou z blízka minul bránu.

29:41

30:06
    Domácí se musí opět bránit po trestu za příliš mnoho hráčů na ledě. Zatím ale zvládli vyhodit kotouč z pásma.

30:35
    Tvrdá rána za hranice kruhu přišla z hokejky Talbota. Kotouč ale zamířil nad bránu.

31:10
    Riga se osvobozuje vyhozením.

31:41

32:23
    Apalkov hledal Kontiolu před bránou. Na něj byla ale přihrávka příliš rychlá.

32:42
    Pašnin zakončil přímo do náruče Sedláčka.

33:05
    Nahození Rafikova prolétlo skrze chumel hráčů přímo do náruče gólmana.

33:42
    Kadějkin v úniku dva na jednoho zvolil zakončení. Bránu ale prudkou ranou přestřelil.

34:01
    Ofsajd Rigy vrátí hru do středního pásma.

34:33
    Toluzakov vystřelil z dobré pozici na hranici kruhu a trefil jen boční síť.

34:53
    Murygin dobře viděl na střelu Meijy a zastavil ji na hrudi.

35:13
    Loktionov se snažil všemi silami zakončit bekhendem. Byl ale odzbrojen po tvrdém hitu.

35:48
    Mosaljov nebezpečně kroužil okolo brány a snažil se zakončit. Kotouč ale včas vykopl Sedláček.

36:23
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., nedovolené bránění).

36:32
    Nebezpečné zakončení Gavrikova vyrazil Sedláček jen cípem své vyrážečky.

37:06
    Bičevskis zvládl vyvést puk z pásma a ušetřit několik vteřin navíc.

38:03
    Gavrikov po zákroku gólmana bleskově plácl do puku a jen těsně minul bránu!

38:23

38:55
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Ralfs Freibergs – 2 min., vysoká hůl).

39:14
    Rize se zatím v oslabení povedlo dvakrát vyhodit kotouč do střední třetiny.

39:35
    Fatejevovovu střelu lapil pozorný Sedláček.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé části se do nebezpečných akcí dostávali spíše hosté, kteří těžili z častého vylučování soupeře. Skóre se jim ale nepodařilo zvrátit ve svůj prospěch.

40:01

40:10
    Kotouč drží po vyhraném buly hosté.

40:23
    Pokus o překročení útočné modré končí icingem Jaroslavli.

41:02
    Jelisejevs se prokličkoval okolo obránců a přesnou střelou poslal puk do náručí gólmana.

41:28
    Nyní zkusil střelecké štěstí Loktionov. Sedláček lapil střelu do lapačky.

41:44
    Nyní se hra přesune do pásma Rigy. Domácí se dopustili icingu.

42:33
    Manuchov poslal puk po ledě do náruče Sedláčka. Ten následně rozehrál na hokejky spoluhráčů.

43:22
    Oba týmy nyní hrají na jistotu a nechtějí udělat chybu.

43:59
    Jaroslavl nyní jen nahazuje puk. Domácí ho převzali za bránou.

44:36
    Za kotoučem se hnal Meija. Přebruslil ho ale obránce a ten nyní kontroluje kotouč.

45:08
    Mosaljov se snažil dostat od mantinelu do mezikruží. Při riskantním manévru ale přišel o kotouč.

45:27
    Sčastlivyj poslal střelu přes obránce. Murygin vytasil lapačku a bez problémů zakročil.

46:28
    Shugg zaváhal se střelou a přišel ve velmi dobré pozici o kotouč.

46:55
    Murygin si převzal nahozený kotouč a rozehrál na hokejky spoluhráčů.

47:09
    Sedláček teď musel vytáhnout zákrok proti nebezpečnému zakončení Averina.

47:44
    Redlihs střílel z hranice kruhu ale do trajektorie vložil hůl obránce.

48:41
    Talbot převzal přihrávku od Loktionova a tvrdou střelou trefil obránce do nohy.

49:09
    Kadějkin bekhendem zkusil najít mezeru mezi betony Sedláčka. Český brankář skvěle zasáhl a kotouč zastavil.

49:30
    Shugg nahodil kotouč do pásma jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrací před Sedláčka.

49:40
    Další zakázané uvolnění Rigy na sebe nenechalo dlouho čekat.

50:50
    Apalkov se s ničím nezdržoval a vystřelil z otočky. Kotouč doplachtil až do náruče Sedláčka.

51:37
    Dalekonosná střela Shugga prošla skrze chumel hráčů a překvapila brankáře. Ten měl co dělat aby kotouč zkrotil.

52:25
    Kotouč nyní kontrolují domácí hráči a nevypadá to, že by chtěli spěchat do útoku.

53:05
    Bičevskis projel mezikružím a zkusil zakončit. Puk mu ale v kritickém okamžiku odskočil od hole.

54:36
    Ljubuškin se zvládl vrátit a zastavit postup útočníka Dinama na bránu.

54:55
    Sedláček raději podržel tečovaný puk na ledě. Před bránou se strhla mela, kterou ale rozhodčí rychle rozehnali.

55:25
    Galimov mohl rozseknout nerozhodný stav! Prošel až před bránu, kde zakončil k bližší tyč. Tam ale zázračně zastavil kotouč Sedláček, snad přímo na čáře!

56:09
    A na ledě přitvrzuje! Po zákroku u mantinelu na Korškova se do sebe pustilo více hráčů a uvidíme, jaké tresty padnou.

56:09
    Korškov zůstal po tvrdém naražení na hrazení na ledě, ale už je odvážen za asistence spoluhráčů do kabiny.

56:09
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min. + osobní trest do konce utkání).

57:23
    Po minutě hry se k zakončení konečně dostali hosté a pokus od modré nebyl vůbec špatný. Skákavý kotouč nadělal gólmanovi trable.

57:56
    Hosté stále obléhají bránu, avšak nedaří se jim dostat ke střele.

58:35
    Po rychlém průniku Shugga se musel mít Murygin na pozoru. Nebezpečná střela k tyči nakonec skončila v jeho lapačce.

58:59
    Sčastlivyj se před bránou dostal k puku, který lehce tečoval. Murygin ho ovšem zastavil betonem.

59:05
    Skvorcovs po přihrávce zpoza brány trefil rameno gólmana a následně horní tyč brány!

59:44
    Dlouhé obléhání brány Dinama skončilo jen lehkým nahozením na bránu, které zastavil Sedláček.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Zápas jde do prodloužení! Od první třetiny jsme gól neviděli a uvidíme, co přinese pětiminutové nastavení nebo případné nájezdy.

60:01

60:10
    Kotouč drží hosté. Jejich první pokus o překonání modré čáry ale nevyšel.

60:51
    Kontiola se nemohl vymanit z tlaku obránců a nedokázal ani z dobré pozice zakončit.

61:50
    Pašnin prováhal dobrou možnost ke střelbě. Na druhou stranu se řítí domácí.

62:50
    Bičevskis jen nahodil a minul bránu. Z následného protiútoku trefili hosté boční síť.

63:52
    Redlihs zkusil zavést puk do třetiny. Na modré ho ale ztratil. Po krátkém boji o kotouč se do hry vložil gólman Murygin, který ho přikryl lapačkou na ledě.

64:26
    Shuggovo nahození do mezikruží netečoval nikdo z jeho spoluhráčů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo a zápas tedy míří do prodloužení.