Chabarovsk – Novosibirsk 3:4 (0:2 po s.n.) | Vladivostok – Novokuzněck 3:2 (po pr.) | Kunlun – Omsk 3:4 (kon.)
Čerepovec – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 9:0 (kon.)
Viťaz – Dynamo Moskva 3:4 (0:1 po s.n.) | Soči – Magnitogorsk 0:5 (kon.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 1:2 (1:2 po s.n.)
Záhřeb – Minsk 4:1 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 2:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Jokerit Helsinky
Úterý 15.11.2016, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

To je pro tuto chvíli ode mne vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou. (21:51:02)

Československá stopa v utkání

Lukáš Vopelka (SBA) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:32
    Jakub Valský (SBA) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:27
    Radek Smoleňák (SBA) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 15:45
    Filip Novák (SBA) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:12

Střely na branku: 28 – 40

Je dobojováno. Slovan nakonec vítězí za tři body, když o celé situaci rozhodl v osmapadesáté minutě v přesilové hře. Jsou to tak veledůležité body pro svěřence Miloše Říhy. Hosté tak z ledu Bratislavy odjedou s prázdnou.

59:43
    Jeglič z vlastního pásma poslal kotouč až před hostující opuštěnou klec a jen těsně minul!

59:13
    Ďaloga dostává dvě minuty za hákování a hosté tak nyní budou mít velkou šanci srovnat.

58:53
    Jaakola střílel z dálky, jeho ránu tečoval před brankou jeden z hostujících útočníků, ale Brust drží svůj tým dalším svým zákrokem.

58:21
    Hosté si vzali oddechový čas a Zapolski je na střídačce. Jokerit to zkusí se šesti bruslaři.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:32 Jonathan CHEECHOO - 2:1

57:32
    Slovan právě vstřelil branku!
    Domácí velmi rychle využívají nabídnutou přesilovou hru. JONATHAN CHEECHOO nejprve nadvakrát neprostrčil kotouč pod Zapolskiho pravý beton, následně pak objel branku a z úhlu vystřelil. Jeden z hostů si pak srazil kotouč do vlastní branky a domácí tak znovu vedou – 2:1. Bez asistence.

56:37
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Charles Genoway – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

56:37
    Arturs Kulda nyní podrazil Musatova a jde si na dvě minuty odpočinout. Slovan má k dispozici další početní výhodu.

56:00
    Musatov se neprodral obranou hostů, přesto se ve středním pásmu dostali znovu domácí ke kotouči a Jakub Valský pak svou střelu z pravého kruhu poslal pouze do připraveného Zapolskiho.

55:05
    Kyle Chipchura se nadechl ke střele z prostoru mezi kruhy, ale obrana Jokeritu jeho šanci zneškodnila a hosté se tak mohou vydat na opačnou stranu, tedy do útočného pásma.

54:24
    Mäki skáče na led a Jokerit je v plném počtu.

53:46
    Hosté se osvobozují a posílají kotouč až před branku Barryho Brusta. Jejich další cenné vteřiny v oslabení se tak krátí.

53:13
    Ve vlastním oslabení se do šance dostal Anttila, ale jeho střela skončila jen vedle Brustovy branky. Hned na to se pak s pukem na svých holích vydali do útočného pásma domácí hokejisté.

52:24
    Přesilovka pro Slovan. Mäki inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a hosty nyní čekají krušné chvíle.

51:30
    Meszároš skáče na ledovou plochu a Slovan je už kompletní. Přečkal přesilovku hostů a nyní se dá očekávat jejich tlak před branku Jokeritu.
    50:59 Brustův fantastický zákrok.

50:59
    Další střela Jesse Joenssuua znamenala další přesný zákrok Brusta. Celá hala nyní skanduje jméno kanadského brankáře, který opět hodně jejich tým podržel.

50:27
    Hosté se dostali do šance, konkrétně Huhtala, ale ten si vylámal zuby na pozorném Brustovi. Následně pak se Slovan osvobozuje a ukrajuje cenné vteřiny svého oslabení.

49:30
    Meszároš se nechal nyní zbytečně vyloučit za krosček a hosté budou mít šanci jít do vedení v přesilové hře.

49:09
    Po nepřesné střele hostů se před brankou Slovanu strhla menší potyčka. Uvidíme, zda rozhodčí sáhne k udělení trestů, nebo nakonec ponechá vše bez vyloučení.

48:35
    A znovu byli hosté v postavení mimo hru a nedokázali se tak dostat do útočného pásma. Vhazovat se tedy bude opět před modrou čárou blíže Brustově svatyni.

47:47
    Jormakka už už sahal po kotouči a mohl by jet sám na Brusta, jenže byl v ofsajdové pasti a hra je tak vykázána do středního pásma, kde se také bude vhazovat.

46:58
    Tempo hry nyní malinko upadlo. Oba celky nechtějí udělat chybu, která by je mohla stát body. Spíše se oba soupeři zaměřují na obranu a k vidění je tak méně akcí, než tomu bylo v předchozích periodách.

46:13
    Po úniku Jakuba Valského, jenž se snažil prostřelit z pravé strany Zapolskiho bekhendem, nakonec ztratil stabilitu a brankář hostů poté neměl problém ukrýt kotouč pod svojí lapačkou.

45:15
    Proti ráně Wirtanena se zaskvěl Brust, který jeho střelu z pravého kruhu ukryl ve své náruči. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

43:38
    Vyprodaná Aréna Ondreja Nepelu žene svými hlasivkami své oblíbence směrem kupředu a ti je také vyslyšeli. Taffe s Cheechooem šli do přečíslení, ale na poslední chvíli jejich rozehrávku zachytili hosté a míří na opačnou stranu.

42:16
    Slovan se musel znovu bránit, v jeho pásmu se hosté natlačili před Brusta, ale poté se sami z něho nepřesnou přihrávkou na modrou čáru vykázali.

41:02
    Brust zasahoval proti střele Salminena, která se otřela o hokejku Plastina. Domácí tak mají kotouč ve své moci a uhánějí s ním do blízkosti branky Jokeritu.

40:31
    Ale i když už byli domácí kompletní, hosté dokázali udeřit. Arturs Kulda dostal zpoza branky domácích přihrávku na vrchol levého kruhu, odkud svou dělovkou vymetl všechny pavučiny v síti Slovanu. Jenže domácí lavička si vzala challenge a video následně prokázalo, že hosté byli v ofsajdové pasti. Gól tedy nemůže být uznán.

40:20
    Slovan je kompletní.

40:01

Toto utkání sleduje 10 055 diváků.

Střely na branku ve druhé třetině: 10 – 15

Také druhá třetina je minulostí. V ní dokázali hosté srovnat v přesilové hře, když se trefil Huhtala. Čeká nás tak jistě zajímavá třetí třetina. Podaří se někomu strhnout vedení na svou stranu, nebo se dočkáme prodloužení či dokonce samostatných nájezdů? Nechme se překvapit. Třetí dějství začne přibližně ve 20:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Podařilo se to až nyní a to už se nic nestane. Druhá třetina je tak u konce.

39:33
    Žolící operují před Brustem, ale obrana Slovanu je pozorná a odráží puky pryč. Zatím se ale nedokázali domácí dostat ke kotouči a vyhodit ho z pásma.

39:18
    Peter Regin střílel na Brusta z pravé strany, ale znovu domácí brankář svůj tým podržel. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:28
    Hostům se nepodařilo uhnízdit se v pásmu Slovanu a domácí pak vyhazují kotouč do bezpečí. Jokerit tak bude muset zakládat svou akci z hloubi vlastního obranného pásma.

38:20
    Jedovka Huhtaly skončila na pozorném Brustovi, z následné akce se mohl prosadit Cheechoo, který si sjel až před Zapolskiho. Nakonec ale dostává sám Cheechoo dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Přesilovka pro hosty.

37:10
    Plastino dobrým obranným zákrokem zlikvidoval střelu hostů a Slovan se tak vydává znovu do útočného pásma. Podaří se mu znovu strhnout vedení na svou stranu?

36:10
    Ve stejném čase následuje další komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat v pásmo Jokeritu, konkrétně po levici Zapolskiho.

36:10
    Lušňák skáče na led a Slovan je kompletní.

35:25
    Jaakola svou střelou provětral betony Brusta, který si tak připisuje další přesný zákrok. Následně pak se domácí osvobozují a zkracují si tak cenné vteřiny svého oslabení.

34:36
    Hosté jsou kompletní a čeká je znovu zkrácená přesilová hra.

34:10
    Znovu se vylučuje. Lušňák dostává dvě minuty za hákování a hra je kouskována dalším vyloučením.

33:32
    Smoleňák je na ledě.

33:10
    Brust se nyní vyznamenal proti střele Regina a kotouč mají znovu na svých hokejkách hokejisté Slovanu Bratislava.

32:36
    Jenže je vyloučení Kulda za držení protihráče a znovu se tak bude hrát ve čtyřech.

32:31
    Hosté jsou kompletní a čeká je zkrácená přesilová hra.
    31:44 Velká šance Švarného skončila na levém betonu Zapolskiho.

31:44
    Švarný s Jegličem jeli do úniku, prvně jmenovaný poté bekhendem střílel na Zapolskiho, ale ten vytasil levý beton!

31:32
    Jenže síly na ledě se srovnají. Smoleňák inkasuje dvě minuty za sekání a uvidíme tedy hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

30:31
    Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Lauridsen a je tu přesilovka pro Slovan.
    29:42 Tommi HUHTALA - 1:1

29:42
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté svou početní výhodu bleskurychle využívají a je vyrovnáno. TOMMI HUHTALA se dostal k odraženému kotouči před odkrytou brankou Slovanu a v pohodě ho zasouvá za brankovou čáru. Začíná se tedy znovu od začátku – 1:1. Asistence: Topi Jaakola, Antti Pihlström.

29:21
    Jonathan Cheechoo dostává dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici.

29:07
    Regin se dostal do další šance, ale jeho rána byla zblokována. Navíc je signalizované vyloučení a pokus se hosté netrefí, bude Slovan hrát další oslabení.

28:03
    Starosta s Kopeckým si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný pak střílel na Zapolskiho, jenž jeho přízemní střelu dokázal ukrýt pod svojí lapačkou.

27:18
    Antti Pihlström svou prudkou střelou nechal vyniknout lapačku Barryho Brusta, který následně poté přerušil hru. Na řadu také přichází další komerční přestávka.

26:58
    Je to tak, Filip Novák je na ledě a jeho tým je v plném počtu. A hned se Bratislavští vrhají do útoku, kde se pokusí své vedení pojistit.

26:15
    Další cenné vteřiny svého oslabení nyní pošetřil Chipchura a kotouč letí opět až před hostující branku. Slovan se zatím velmi dobře brání a zatím to vypadá, že hosté svou početní výhodu nevyužijí.

25:31
    Po několika přihrávkách hostů se ke kotouči dostal obránce Švarný a vyhazuje ho do bezpečí, tedy až před brankáře Zapolskiho.

24:58
    První přesilová hra pro Jokerit. Za držení protihráče putuje na trestnou lavici Filip Novák.

24:35
    Na druhé straně vyslal přízemní střelu Mäki, ale také Barry Brust byl úspěšný a stále tak drží nejen nulu na svém kontě, ale i těsné vedení svého celku.

24:17
    Po střele Plastina zareagoval Zapolski velmi dobře a svou pohotovou lapačkou jeho střelu zlikvidoval. Poté hru přerušil a znovu se bude vhazovat před ním.

23:43
    Hosté se snažili o další průchod do útočného pásma, jenže kotouč zachytil Cheechoo ve středním pásmu a to znamená, že Slovan půjde znovu do dalšího útoku.

23:11
    Slovan nyní získal útočné pásmo a vhazovat se bude po levé ruce Zapolskiho. Oba celky se nyní chystaly vystřídat a na ledě tak jsou čerstvé pětice.

22:09
    Na druhé straně vychytal Brust najíždějícího Petera Regina, který na něho střílel z vrcholu pravého kruhu. Aktivní hra, kterou oba celky produkovaly v první třetině, tak pokračuje i nadále.

21:43
    Valský našel svou přihrávkou Musatova, ale ten před brankou Jokeritu svou střelu poslal jen těsně vedle jeho branky.

21:16
    Hosté jsou už v plném počtu.

20:07
    Slovan dohrává svou přesilovou hru, kterou přerušil konec první třetiny. Meszároš se chystal ke střele od modré čáry, ale kotouč mu odskočil a hosté se následně pak osvobozují.

20:01

Střely na branku: 12 – 12

První třetina tohoto utkání je za námi. V ní jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral Radek Smoleňák. Před jejím uznáním však došlo k dlouhé debatě mezi oběma kapitány a arbitry dnešního klání. Nakonec gól byl uznán, a tak se Bratislavští mohou radovat z průběžného vedení. Druhá třetina začne přibližně ve 20:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Zřejmě poslední střela domácích, která navíc skončila pouze na obraně hostů a první dějství je už u konce.

19:16
    Další vyloučení pro hosty. Jormakka dostává dvě minuty za sekání a Slovan má k dispozici další přesilovou hru.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetina.

18:29
    Meszároš zatáhl puk do útočného pásma, kde nebezpečně vystřelil Hlinka. Také Zapolski předvedl kvalitní zákrok a opět drží svůj tým.

17:45
    Peter Regin byl znovu hodně vidět, z prostoru pravého kruhu vyslal štiplavou střelu, kterou však Brust vyrazil svojí vyrážečkou do bezpečí.

17:22
    Hosté se dokázali ubránit, Joensuu je na ledě a Jokerit je tedy v plném počtu.

15:53
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Radek Smoleňák – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jonathan Cheechoo – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., hrubost).

15:53
    Trma-vrma před Zapolskim. Nejlépe před ním se zorientoval Jonathan Cheechoo, který ale kotouč za jeho záda neposlal. Následně pak se strhla menší potyčka mezi oběma soupeři. A bude se zřejmě na obou stranách vylučovat.

15:22
    A Slovan si zahraje přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Jesse Joensuu, jenž inkasuje dvě minuty za sekání.

14:52
    Domácí vstřelená branka nakopla a znovu operovali před Zapolskim, na kterého pálil znovu Radek Smoleňák. Český útočník, který se vrátil po zranění, tak předvádí přesně to, co se od něho očekává.

13:19
    Marek Ďaloga se přiřítil do prostoru mezi kruhy a odtud vyslal jedovku na Zapolskiho, ten jeho ránu chytá a podržel tak svůj tým.

12:53
    Hosté z Jokeritu se snažili projít před Brusta a o vyrovnání se pak snažil kapitán Peter Regin, který ovšem trefil pouze připravenou lapačku Brusta.

12:40
    Po delší pauze se tedy pokračuje dále, spokojenější mohou být rozhodně domácí hokejisté, kterým nakonec byla branka uznána.
    11:46 Radek SMOLEŇÁK - 1:0

11:46
    Tak nakonec po dlouhé debatě rozhodčí branku domácích uznávají. Hra přerušena nebyla, byl skutečně signalizován trest a RADEK SMOLEŇÁK svou dorážkou po zemi překonal Zapolskiho. Domácí se tak ujímají vedení – 1:0. Asistence: Jonathan Cheechoo.

11:45
    Další šance domácích a v ní Jonathan Cheechoo, který zblízka dotíral na Zaploskiho, Smoleňák ještě dorážel jeho střelu, ale nakonec je hra přerušena. U všech arbitrů jsou nyní kapitáni a diskutují, zda nakonec nepřešel kotouč brankovou čáru po střele Smoleňáka. Zatím si sudí ani nevyžádali video. Zřejmě byl signalizovaný faul Kuldy a jedná se o to, zda v momentě, kdy kotouč nakonec přešel brankovou čáru, nebyla přerušena hra.

10:37
    Na druhé straně si sjel do blízkosti Brusta Joensuu, z bekhendové strany se mu však nepodařilo prostřelit betony Brusta.
    09:44 Velká šance Chipchury. Ten svou střelou orazítkoval vzdálenější tyč hostující svatyně.

09:44
    Kyle Chipchura z levé strany orazítkoval tyč hostující branky! To byla první vážnější situace v dnešním utkání. Moc nechybělo a Slovan by šel do vedení.

08:26
    Anttila pálil na Brusta zblízka, ale znovu se svým pozorným zákrokem brankář Slovanu zaskvěl. Hru však nepřerušil a poslal kotouč opět mezi své spoluhráče, kteří zakládají další svou útočnou akci.

07:46
    Brust zachytil kotouč po střele jednoho z hráčů Jokeritu a okamžitě ho poslal na hokejku Švarného. Ten zaváží puk do útočného pásma a Slovan tak bude útočit.

07:08
    Hosté střídali, nyní mají kotouč ve svém obranném pásmu a zanedlouho s ním poputují do toho útočného.

06:23
    Další střela Topiho Jaakoly před domácí brankou. Ta se ale otřela o ochrannou síť a hra je tedy přerušena. Vhazování proběhne opět v blízkosti Barryho Brusta.

06:11
    Na řadě je první komerční přestávka.

06:07
    Jaakola po přihrávce od Petera Regina pálil z levého kruhu, ale Brust byl ve svém brankovišti znovu připraven. Po přerušení hry se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

05:09
    Na druhé straně nevymysleli nic hosté před Brustem a k puku se opět dostávají domácí hokejisté, kteří už kvapem míří do útočného pásma.

03:57
    Nyní to velmi dobře udělal domácí Igor Musatov, který z otočky v prostoru mezi kruhy vyslal střelu na Zapolskiho, ten kotouč chytá do své lapačky.

03:48
    Žiga Jeglič vybruslil zpoza helsinské branky až před Zapolskiho, jenže ten svým levým betonem jeho přízemní střelu zneškodnil.

02:58
    Jeff Taffe dostal přihrávku od Radka Smoleňáka, jenže v útočném pásmu nikoho neměl a hosté tak v pohodě znovu získávají puk na svou stranu.

02:02
    Hosté začali utkání hodně útočně a znovu se snažili před domácí brankou atakovat Brusta, tentokrát však brankář Slovanu zasahovat nemusel, pomohla mu totiž obrana.

01:25
    Zle před brankou Slovanu dotíral Huhtala, ale nakonec se mu kotouč za záda Brusta došťourat nepovedlo. Vhazovat se bude opět před ním.

00:55
    Následně na druhé straně musel zasahovat také Zapolski, jenž si připsal první zákrok proti střele Chipchury.

00:15
    Od úvodního vhazování jsou u kotouče domácí hokejisté, kteří se snažili projít do útoku. Jenže o puk ve středním pásmu přišli a Brust musel poprvé zasahovat proti střele Petera Regina. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

00:01

Oficiality tohoto zápasu jsou tedy za námi a samotné utkání tak za malou chvíli bude moci začít.

A nyní na řadu přichází domácí, tedy slovenská hymna.

Oba celky jsou už na ledové ploše a nyní zní bratislavskou arénou finská hymna.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – F. Novák, Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Pokorný, Bačik – Cheechoo, Taffe, Smoleňák (C) – Jeglič, Chipchura, M. Hlinka – Valský, Kopecký, Musatov – Šťastný, Lušňák, Vopelka.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – A. Kulda, Ch. Genoway, Lauridsen, Jensen, Lajunen, Jaakola – O'Neill, Regin (C), Joensuu – Salminen, Niemi, Huhtala – Jormakka, Wirtanen, Pihlström – Anttila, Mäki, Marjamäki.

Rozhodčí: Gofman, Gusev – Goljak, Dědjulja.
    Dovede Ryan Zapolski svůj tým k vítězství?

Výstroj CCM ti umožní jakýkoliv pohyb ????????????#CCMhockey #CCMgoalie #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.