Chabarovsk – Novosibirsk 3:4 (0:2 po s.n.) | Vladivostok – Novokuzněck 3:2 (po pr.) | Kunlun – Omsk 3:4 (kon.)
Čerepovec – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 9:0 (kon.)
Viťaz – Dynamo Moskva 3:4 (0:1 po s.n.) | Soči – Magnitogorsk 0:5 (kon.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 1:2 (1:2 po s.n.)
Záhřeb – Minsk 4:1 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 2:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Jokerit Helsinky
Úterý 15.11.2016, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

59:43
    Jeglič z vlastního pásma poslal kotouč až před hostující opuštěnou klec a jen těsně minul!

59:13
    Ďaloga dostává dvě minuty za hákování a hosté tak nyní budou mít velkou šanci srovnat.

58:21
    Hosté si vzali oddechový čas a Zapolski je na střídačce. Jokerit to zkusí se šesti bruslaři.
    57:32 Jonathan CHEECHOO - 2:1

57:32
    Slovan právě vstřelil branku!
    Domácí velmi rychle využívají nabídnutou přesilovou hru. JONATHAN CHEECHOO nejprve nadvakrát neprostrčil kotouč pod Zapolskiho pravý beton, následně pak objel branku a z úhlu vystřelil. Jeden z hostů si pak srazil kotouč do vlastní branky a domácí tak znovu vedou – 2:1. Bez asistence.

56:37
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Charles Genoway – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

56:37
    Arturs Kulda nyní podrazil Musatova a jde si na dvě minuty odpočinout. Slovan má k dispozici další početní výhodu.

52:24
    Přesilovka pro Slovan. Mäki inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a hosty nyní čekají krušné chvíle.
    50:59 Brustův fantastický zákrok.

50:59
    Další střela Jesse Joenssuua znamenala další přesný zákrok Brusta. Celá hala nyní skanduje jméno kanadského brankáře, který opět hodně jejich tým podržel.

49:30
    Meszároš se nechal nyní zbytečně vyloučit za krosček a hosté budou mít šanci jít do vedení v přesilové hře.

40:31
    Ale i když už byli domácí kompletní, hosté dokázali udeřit. Arturs Kulda dostal zpoza branky domácích přihrávku na vrchol levého kruhu, odkud svou dělovkou vymetl všechny pavučiny v síti Slovanu. Jenže domácí lavička si vzala challenge a video následně prokázalo, že hosté byli v ofsajdové pasti. Gól tedy nemůže být uznán.

Toto utkání sleduje 10 055 diváků.

39:18
    Peter Regin střílel na Brusta z pravé strany, ale znovu domácí brankář svůj tým podržel. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

38:20
    Jedovka Huhtaly skončila na pozorném Brustovi, z následné akce se mohl prosadit Cheechoo, který si sjel až před Zapolskiho. Nakonec ale dostává sám Cheechoo dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Přesilovka pro hosty.

34:10
    Znovu se vylučuje. Lušňák dostává dvě minuty za hákování a hra je kouskována dalším vyloučením.

32:36
    Jenže je vyloučení Kulda za držení protihráče a znovu se tak bude hrát ve čtyřech.
    31:44 Velká šance Švarného skončila na levém betonu Zapolskiho.

31:44
    Švarný s Jegličem jeli do úniku, prvně jmenovaný poté bekhendem střílel na Zapolskiho, ale ten vytasil levý beton!

31:32
    Jenže síly na ledě se srovnají. Smoleňák inkasuje dvě minuty za sekání a uvidíme tedy hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

30:31
    Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Lauridsen a je tu přesilovka pro Slovan.
    29:42 Tommi HUHTALA - 1:1

29:42
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté svou početní výhodu bleskurychle využívají a je vyrovnáno. TOMMI HUHTALA se dostal k odraženému kotouči před odkrytou brankou Slovanu a v pohodě ho zasouvá za brankovou čáru. Začíná se tedy znovu od začátku – 1:1. Asistence: Topi Jaakola, Antti Pihlström.

29:21
    Jonathan Cheechoo dostává dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici.

24:58
    První přesilová hra pro Jokerit. Za držení protihráče putuje na trestnou lavici Filip Novák.

19:16
    Další vyloučení pro hosty. Jormakka dostává dvě minuty za sekání a Slovan má k dispozici další přesilovou hru.

15:53
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Radek Smoleňák – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jonathan Cheechoo – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., hrubost).

15:53
    Trma-vrma před Zapolskim. Nejlépe před ním se zorientoval Jonathan Cheechoo, který ale kotouč za jeho záda neposlal. Následně pak se strhla menší potyčka mezi oběma soupeři. A bude se zřejmě na obou stranách vylučovat.

15:22
    A Slovan si zahraje přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Jesse Joensuu, jenž inkasuje dvě minuty za sekání.
    11:46 Radek SMOLEŇÁK - 1:0

11:46
    Tak nakonec po dlouhé debatě rozhodčí branku domácích uznávají. Hra přerušena nebyla, byl skutečně signalizován trest a RADEK SMOLEŇÁK svou dorážkou po zemi překonal Zapolskiho. Domácí se tak ujímají vedení – 1:0. Asistence: Jonathan Cheechoo.

11:45
    Další šance domácích a v ní Jonathan Cheechoo, který zblízka dotíral na Zaploskiho, Smoleňák ještě dorážel jeho střelu, ale nakonec je hra přerušena. U všech arbitrů jsou nyní kapitáni a diskutují, zda nakonec nepřešel kotouč brankovou čáru po střele Smoleňáka. Zatím si sudí ani nevyžádali video. Zřejmě byl signalizovaný faul Kuldy a jedná se o to, zda v momentě, kdy kotouč nakonec přešel brankovou čáru, nebyla přerušena hra.
    09:44 Velká šance Chipchury. Ten svou střelou orazítkoval vzdálenější tyč hostující svatyně.

09:44
    Kyle Chipchura z levé strany orazítkoval tyč hostující branky! To byla první vážnější situace v dnešním utkání. Moc nechybělo a Slovan by šel do vedení.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 12. Smoleňák (Cheechoo), 58. Cheechoo – 30. Huhtala (Jaakola, Pihlström)

HC Slovan Bratislava: Brust – F. Novák, Meszároš (C), Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Pokorný, Bačik – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Jeglič, Chipchura, M. Hlinka – Valský, Kopecký, Musatov – Šťastný, Lušňák, Vopelka.
    Jokerit Helsinky: Zapolski – A. Kulda, Ch. Genoway, Lauridsen, Jensen, Lajunen, Jaakola – O'Neill, Regin (C), Joensuu – Salminen, Niemi, Huhtala – Jormakka, Wirtanen, Pihlström – Anttila, Mäki, Marjamäki.

Rozhodčí: Gofman, Gusev – Goljak, Dědjulja

Diváci: 10 055