Bournemouth – Southampton 1:3 (kon.) | Manchester City – Arsenal 2:1 (kon.) | Tottenham – Burnley 2:1 (kon.)
AFC Bournemouth
1:3 (1:1)
Southampton FC
Neděle 18.12.2016, 14:30 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 17. kolo

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne. (16:29:11)
    Southampton si odváží 3 body, a fanouškům tak naděluje hezký dárek k Vánocům.

Rozhodčí Clattenburg naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, ve kterém AFC Bournemouth podlehl Southamptonu FC 1:3. Pro Bournemouth to vypadalo už v 6. minutě velmi slibně, protože se dostal do vedení, když se přesně trefil hlavičkující Aké. Nicméně Southampton se z tohoto šoku rychle otřepal a ve 14. minutě Bertrand vyrovnal na 1:1. První poločas skončil spravedlivou remízou, ale do druhého poločasu vstoupil Southampton velmi aktivně a už ve 48. minutě se dočkal vedoucího gólu, když míč do brány vstíil Rodriguez, no a stejný hráč se trefil ještě v 85. minutě. Hosté dnes zvítězili zaslouženě, protože ve druhé polovině zápasu to byli oni, kdo určoval tempo.

90+5

90+5
    Běží poslední nastavená minuta a u míče jsou domácí hráči. Podaří se jim ještě kosmeticky upravit stav utkání?

90+3
    Hosté z rohového kopu nic nevytěžili, ale to vůbec nevadí, protože vedou o 2 góly a zápas už se blíží ke svému konci.

90+3
    Hrací plochu opouští hráč utkání, Jay Rodriguez a nahrazuje ho Long.

90+2
    Southampton bude zahrávat rohový kop, ale nejdříve proběhne střídání.

90+1
    S. Cook se snažil snížit na 2:3, ale jeho rána neměla dostatečně potřebnou razanci a Forster s ní neměl žádné větší potíže.

90+1
    Virgil van Dijk si vytvořil šanci, ale Boruce nepřekonal.

90+1
    Druhý poločas je nastaven o 5 minut.

90
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

89
    Ošetřovaným hráčem je Soares.

88
    Hra je přerušena, ošetřován je jeden z hostů.
    85. Jay Rodriguez (SOT) - 1:3

85
    Southampton právě vstřelil branku!
    Přišlo zasloužené navýšení v podání hostů. Redmond dokázal v pádů posunout míč pro svého spoluhráče a JAY RODRIGUEZ se mu odměnil vstřeleným gólem. RODRIGUEZ se do míče opřel placírkou a ze své kopačky vyslal nádhernou technickou ránu, proti které byl Boruc bez šance.

83
    Domácí tým zahrával hned dva rohové kopy v krátkém časovém úseku, ale ani jedna standardní situace nevedla k ohrožení branky.

80
    Redmond ze své kopačky vyslal technickou ránu, která měla gólové parametry, ale skončila jen těsně nad brankou.

Lucie Rapantová

Branky: 6. Aké (Wilshere) – 14. Bertrand (Clasie), 48. Jay Rodriguez (S. Davis), 85. Jay Rodriguez (Redmond)

Karty:   34. Boufal (SOT), 76. Clasie (SOT), 78. S. Davis (SOT)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 2:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 5:12.
    AFC Bournemouth: Boruc – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Arter, Wilshere – A. Smith, J. King (72. Ibe), Pugh (55. Fraser) – C. Wilson (64. Afobe).
    Náhradníci: Federici – Mings, B. Smith, Ibe, Fraser, Gosling, Afobe.

Southampton FC: Forster – Soares, Jošida, van Dijk (C), Bertrand – Reed (46. S. Davis), Clasie, Højbjerg – Boufal (62. Tadić), Jay Rodriguez (90+3. S. Long), Redmond.
    Náhradníci: Taylor – Martina, Fonte, S. Davis, Ward-Prowse, Tadić, S. Long.

Rozhodčí: Clattenburg – Burt, Bennett