Úterý 20.12.2016, 18:00 • Český Těšín • Reprezentace do 16 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Česko: Malik (Škorpík) – Suhrada, Mlčák, Homola, Haš, Klodner, Poizl, Kitzberger, Klikorka, – Raška, Vitouch, Koffer, Toman, Barinka, Pištěk, Lang, Přikryl, Síla, Zeman, Beránek, Teplý.

Rusko: Čečelev (Čufarov) – Burenov, Stichanovskij, Ťuvilin, Zarubin, Arbuzov, Olejnik, Janevskij, Fajzutdinov – Černyj, Guskov, Chulapov – Gutik, Nikolajev, Podkolzin – Lichačev, Biškirov, Šešin – Chaliullin, Lukin, Serďuk.

Rozhodčí: Koziol, Kika – Ganger, Hanzlík.

00:01

00:31
    Zakázané uvolnění Ruska.

01:45
    Česká tým má hned v úvodu tlak a hosté v červeném si ještě příliš nesáhli na kotouč.

02:00
    První šance Čechů, kteří vletěli do utkání ve velké stylu.

02:22
    Ofsajd domácích.

03:00
    Arbuzov byl teď tvrdě atakován u mantinelu.

04:35
    Vhazování v obranném pásmu hostů vyhrál Lang.

05:15
    Arbuzov při rozehrávce špatně vyhodil a puku se zmocnili domácí.

05:53
    Malik si připisuje první zákrok lapačkou.

06:10
    Domácí v další velké šanci neuspěli – Raška byl navíc natlačen bránícím hráčem do brány a hra se přerušuje.

07:10
    Kapitán Přikryl pověřil tvrdou střelou brankáře Checheleva.

07:25
    Malik výborně zakročil proti ruské střele.

08:28
    Ofsajd českého týmu.

Raška si dokázal udělat dostatek prostoru a dostal se před ruského obránce ale následně byl hákován následuje trestné střílení.

08:46
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z trestného střílení je ADAM RAŠKA, který si nádherné položil Čečeleva a posílá Čechy do vedení!

09:15
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Tohle je rychlá odpověď hostů. ROSTISLAV CHALIULLIN z mezikruží prostřeluje Malika. Asistence: Fajzutdinov.

11:56
    Raškova střela nadělala brankáři hostů velké problémy.

12:30
    Mlčák se snažil sklepnout kotouč letící na Čečelev ale promáchl.

13:30
    Domácí zahrávají na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Malika.

13:30
    Problém s Čečelovou brankou a na místo byl povolán ledař.

13:35
    Rusové převedli po vyhraném vhazování pohlednou kombinaci.

14:46
    Puk se teď málem dotkl stropu a je pískán úmyslný ofsajd.

15:00
    Vhazování ve svém obranném pásmu získali hosté a ihned otočili hru.

15:40
    Velké šance českého týmu, ale Čečelev střelu z hranice kruhu kryje.

16:01
    V další šanci byl teď Lang ale netrefil bránu!

17:25
    Brankář hostů si připisuje další zákrok.

17:50
    Guskov hezky prošel až do obranného pásma domácích ale tam mu obrana nedovolila zakončit.

18:30
    Ruský útočník se teď tlačil před Malika ale ten převedl dobrý zákrok.

19:01
    Hosté se usazují v pásmu a kombinují.

19:47
    Dobře pronikající Toman byl zastaven ofsajdem.

20:00

Po první třetině:
    Skončila první třetině, ve které si hned na úvod dokázal domácí tým vytvořit mírnou převahu, hosté působili znaveným dojmem.
    Správnou dravost po puku prokázal v čase 8:46 Raška. Byl však zastaven pouze za cenu faulu, po kterém bylo nařízeno trestné střílení. To český útočník bezchybně proměnil a poslal svůj tým do vedení 1:0. Domácí se však neradovali dlouho, neboť v čase 9:15 vyrovnal pěknou střelou Chaliullin a stav byl 1:1. Do přestávky už se skóre neměnilo.

Druhá třetina začne v 18:49.

20:01

21:00
    Dobře pronikající Pištěk byl zastaven ruskou obranou.

21:47
    Zakázané uvolnění domácích.

22:10
    Domácí teď převedli chybu na modré čáře, po které se hosté dostali k puku. Malik sice první střelu kryl ale na dorážku do prázdné sítě byl krátký Autorem branky je BAŠKIROV. Asistence: Lichačev.

22:50
    Domácí teď byly kousek od vyrovnání ale Chechelev dobře zakročil a trochu se štěstím dostal puk ze svého brankoviště.

23:16
    Vyloučení v týmu Rusko (Chulapov – 2 min., hákování).

23:50
    Poizl teď dobře střílel od modré ale brankář hostů předvedl skvělý zákrok lapačkou.

24:30
    Hosté se osvobozují.

25:16

Rusové své oslabení přestáli a pokračují v náporu.

25:59
    Příliš prudká rozehrávka končí na střídačce hostů.

26:34
    Klikora teď nadvakrát v lehu skvěle zabránil ruské rozehrávce.

27:30
    Lichačev teď v situaci dva na jednoho posílal puk žabičkou na svého spoluhráče , který byl v ideální střelecké pozici ale přihrávka nebyla přesná.

28:08
    Malik teď musel krýt další šanci hostů a provedl to parádně.

28:50
    Českému týmu teď dělá rozehrávka velké problémy.

29:21
    Vyloučení v týmu Česko (Toman – 2 min., hákování).

29:29
    Domácí se hned na úvod osvobozují.

29:58
    Chaliullinova střela skončila v ochranné síti.

30:25
    Podkolzin ve velké šanci minulou prázdnou bránu!

31:21

31:50
    Lang ve velké šanci křižován ruským obráncem neuspěl.

32:47
    Homola dobře vystřelil od modré ale Chechelevova lapačka byla připravena na další zákrok.

33:19

34:02
    Gutik teď málem prokličkoval až do zakončení! Další velká šance hostů.

35:10
    Lukinova střela byla zablokována obětavým zákrokem jednoho z domácích obránců.

36:12
    Další chyba v domácí rozehrávce a hosté se usazují v pásmu.

36:51
    Toman tváří v tvář Čečelevovii neuspěl!

37:17
    Malik kryje střelu zpoza modré čáry.

38:14
    Hosté zakládají další útočnou akci a usazují se v pásmu.

39:33
    Ofsajd hostů.

39:41
    Český brankář si připisuje další zákrok.

39:56
    Český tým posledním protiútokem, druhé třetiny srovnává skóre! Autorem branky je TOMAN, který skvěle prostřeluje Čečeleva . Asistence: Barinka.

40:00

Po druhé třetině:
    Na Těšínském zimním stadionu právě skončila druhá třetině, ve které šli nejprve do vedení hráči Sborné. V čase 22:10 Danil Baškirov dorazil kotouč do odkryté brány. Rusové pak měli po zbytek druhé části více ze hry ale vedení stejně neudrželi, neboť v čase 39:56 prostřelil Čečeleva Matěj Toman a srovnal tak na 2:2.

Třetí třetina začne v 19:35.

40:01

40:10
    Vitouch dostal kotouč ideálně před branku ale ruská obrana si vše pohlídala.

40:25
    Domácí situaci dva jednoho zakončovali přihrávkou ta ale byla příliš dlouhá a český útočník tak ve snaze zapracovat kotouč vystřelil ve skoku!

Domácí mají velmi kvalitní nástup do třetí třetiny a hosté se k ničemu nedostávají.

43:20
    Koffer v problémech při rozehrávce.

44:00
    Malik převádí další zákrok po němž mu puk končí někde pod betonem.

44:18
    Vhazování v obranném pásmu domácích.

44:50
    Guskov vystihl přihrávku a prodral se až před Malíka, ten však jeho pokus kryje.

45:19
    Ofsajd Sborné.

45:38
    Malik kryje další pokus hostů a ruský tým po vlažném úvodu přidal na výkonu.

46:20
    Raška teď sám před brankou neprostřelil Čečeleva, který vyrazil puk vysoko nad.

46:34
    Trest odpyká Barinka.

47:34
    Hosté se zatím nedokázali usadit v pásmu.

48:20
    Další osvobození českého týmu.

48:36
    Vyloučení v týmu Rusko (Olejnik – 2 min., držení protihráče).

49:30
    Ani českému týmu se přesilovka zatím příliš nedaří.

50:35
    Ještě sekundu před návratem Olejnika došlo k velkému závaru před Čečelevem!

50:36

51:06
    Po zákroku Čečeleva dochází ke strkanici velkého počtu hráčů.

Teď mají naopak navrch domácí hráči a vytvářejí si slušný tlak!

52:28
    Vyloučení v týmu Česko (Klodner – 2 min., hákování).

53:30
    Zvoní tyč Malikovy branky!

54:18
    Domácí brankář teď převedl několik neuvěřitelných zákroků ale hostům se přece jen podařilo dostrkat puk za jeho záda. Autorem branky je NIKOLAJEV. Asistence: Janevskij, Podkolzin.

55:20
    Raška byl teď blízko vyrovnání ale Čečelev se vyznamenal!

56:14
    Český tým získává nahozením zpoza modré čáry pásmo a následuje vhazování po pravici Čečeleva.

56:24
    Vyloučení v týmu Ruska (Arbuzov – 2 min., sekání).

Českému týmu se zatím nedaří usadit v pásmu.

58:14

58:47
    Vyloučení v týmu Ruska (Janevskij – 2 min., hákování).

58:47
    Oddechový čas pro domácí.

58:47
    Malik zůstává na střídačce domácí to zkouší v šesti!

59:04
    Čečelev skvěle zasahuje proti dalšímu pokusu domácích!

Po zápase:
    Úvodní zápas na Česko Těšínském zimním stadionu končí výhrou ruské Sborné poměrem 2:3 nad domácím týmem Česka.
    Oba týmy převáděli po celých 60 minut skvělý hokej a hra se přelévala ze strany stranu. Šťastnější jsou ale nakonec hosté, kteří v čase 54:18 dotlačili puk do sítě domácích. Tomuto gólu nezabránilo ani několik skvělých zákroků domácího brankáře Malika (Ten byl nakonec vyhlášen i nejlepším hráčem na straně českého týmu). Domácí však bojovali až do posledních sekund kýženého vyrovnání se nedočkali.

Ode mě je to pro dnešek vše loučím se s vámi a přeji hezky zbytek úterního večera. (20:12:25)

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 9. Raška (TS), 40. Toman (Barinka) – 10. Chaliullin (Fajzutdinov), 23. Baškirov (Lichačev), 55. Nikolajev (Janevskij, Podkolzin)

Rozhodčí: Koziol, Kika – Ganger, Hanzlík